Şimdi Ara

Mac OS X Lion 10.7.2 kurulum - cpu kernel panic (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
4.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: 2smoke

Ah ah öyle bir imkan olsa dumur olur millet de, nerde anasını satayım. Mobil işlemciyle OC siz 5200 iyi alıyorum yine. Biraz evvel baktım 2011 sonu macmini İ5 işlemcili 5900 civarı alıyor. Bendeki en az onun yarısı bir güce sahiptir işlemci olarak. Aldığı skor ilginç. Belki ram vs. etkiliyordur. Bende 8gb takılı, macmini de 2gb idi.

Satıp hacintosh yapacam valla kafam bozuluyor..

bence sat bir hackintosh topla parasıyla sen uğraşma ben ikinci el bölümünü iyi biliyorum sana iyi bir hackintosh toplarız direk adresine yollatırım parçaları zaten sana harika bir sistem toplar parası formda i7 975 cpu asus rapage 3 extreme ve 8 gb ddr3 ram 1100 tl ye satıldı al sana extreme hackintosh 1000 tl ye alırsın satılmadıysa birde 5870 270 tl ye 1300 tl

• quote:

Orijinalden alıntı: andromeda9

quote:

Orijinalden alıntı: 2smoke

Ah ah öyle bir imkan olsa dumur olur millet de, nerde anasını satayım. Mobil işlemciyle OC siz 5200 iyi alıyorum yine. Biraz evvel baktım 2011 sonu macmini İ5 işlemcili 5900 civarı alıyor. Bendeki en az onun yarısı bir güce sahiptir işlemci olarak. Aldığı skor ilginç. Belki ram vs. etkiliyordur. Bende 8gb takılı, macmini de 2gb idi.

Satıp hacintosh yapacam valla kafam bozuluyor..

bence sat bir hackintosh topla parasıyla sen uğraşma ben ikinci el bölümünü iyi biliyorum sana iyi bir hackintosh toplarız direk adresine yollatırım parçaları zaten sana harika bir sistem toplar parası formda i7 975 cpu asus rapage 3 extreme ve 8 gb ddr3 ram 1100 tl ye satıldı al sana extreme hackintosh 1000 tl ye alırsın satılmadıysa birde 5870 270 tl ye 1300 tl

Maddi sıkıntılardan bir sıyrılıyım bende toplıcam bir tane :D

• Usta göremedim seni ses olayını halledecektik yazmışsın pc başında değildim görmedim..
  • quote:

biraz önce orjinal mac pro ların aldığı bencmarklara baktım 18.000 puan gerçekden çok iyi bende bu 2600k sisteme mi geçsem ne yapsam gerçi elimdeki sistem yetiyor bana fazlasıyla özellikle asus rampage 3 extreme hackintosh için yapılmış sanki bluetooth var üzerinde tam çalışıyor birde artık donanım üreticilerinin de hackintosh a destek verdiğini düşünüyorum bir çok ekran kartı vs anakart çok iyi çalışıyor mesela ati 5870 referans model direk çalışmıyordu netkas efi rom atılması gerekiyodu ama ayni kartın ikinci bios güncellmesinde kart otamatik olarak çalıştı sanki amd netkasın biosunu yüklemiş karta acaba bunu kasıtlımı yapıyolar biz işin içinde olduğumuz için dışardan hackintosh olayına nasıl bakılıyor bilmiyorum ama fimalar bu olayın farkındamıdır acaba murat ? ne dersin

Bence şöyle oldu, pc donanımları mac lere benzemedi, daha çok macler pc lere benzedi bana göre, bu yüzden daha fazla uyum oluyor. Apple ın bunu bilerek yaptığına inanıyorum. İsteseler OS X i hayatta kurdurmazlar pc lere. Herif gider kendi işlemcisini yaptırır nah kullanır PC ciler. Ama yapmıyor işte, aksine pc donanımlarına daha fazla destek veriyor. Tabi bunu alenen söylemiyor ama el altından bir destek söz konusu bana göre. Ulan bir tane fakeSMC dosyası ile hacintosh mu kurulur. Bu mudur yani. Ama kuruluyor işte. 5870 i macpro lar ile satıyor mesela, mac pro da pc versiyonu da çalışıyor bu kartın, dolayısı ile pc de çalışması kaçınılmazdı. 5 liralık kalvye mouse çalışıyor sonuçta en basitinden.

• kendi cpu sunu yapmaya kalksa çok pahalıya patlar 5870 çalışır ama biosu efi yinede amd nin sitesindeki sürücü ile çalışıyor işetim sistemi deişmedi aslında kullandığı donanım belli hackintosh kurlum yönteemleri ve driverler çok gelişti bir çok donanımı çalıştırabilryorsun artık öyle yada böyle
  • quote:

kendi cpu sunu yapmaya kalksa çok pahalıya patlar 5870 çalışır ama biosu efi yinede amd nin sitesindeki sürücü ile çalışıyor işetim sistemi deişmedi aslında kullandığı donanım belli hackintosh kurlum yönteemleri ve driverler çok gelişti bir çok donanımı çalıştırabilryorsun artık öyle yada böyle

Neden patlasın, kendi sadece tasarımını yapıyor işlemcilerin. iOS cihazlarda ki a4-a5 işlemcilerin üretimini kore yada çin yapıyor. MAC için olanı da yaptırır olur biter. Adam zaten herşeyi pahalı satıyor, 1 lira daha ekler üstüne çok çok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2smoke -- 19 Ocak 2012; 12:37:22 >
  • Selam arkadaşlar, bende uzun süredir Hackintosh olarak kullanıyorum Mac'i. Yaklaşık 3 aydır.

Sistemim şöyle:

Gigabyte PH67 D3 B3
    İntel i3 2100
    HD 4850

Geebench score'umda aşşağıda:

Mac OS X Lion 10.7.2 kurulum - cpu kernel panic

Bu skor nasıl sizce yeterli mi iyi mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dmitri Karamazov -- 19 Ocak 2012; 13:48:52 >
  • Lion'da bug sorunu devammı hala..
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiyahLimm

Lion'da bug sorunu devammı hala..

Kaynıyor :D
  • Arkadaşlar konu baya saptı gelelim benim probleme... Ses yok sistemde yahu vadi başlıcak bi yardım please
  • Arkadaşlar yokmu şu anakartın ses sorununu halledecek. Lion için kext lazım
  • Hakan da yokmu kext, aynı benim ses diyodu.

Nedir tam olarak, yokmu kexts.com da ?
  • baktım arkadaşın ses sorununa alc889 diyor akşam yapmaya çalıştım olmadı uzak bağlantı çok yavaş sisteme bayagı ses için dosya yüklenmiş extensiondan temizliyemedim dsdt dosyasına kendi dsdt dosyamdaki ses kodunu girdim ama sistemi bir türlü görmedi bir yerde bir hata var ama nerde elimde olsa 5 dakika ama bilmiyorum uzakdan yapmak zor oluyor yada benim verdiğim dosyaları yanlış yere attı emin delim ses halledilir bir şekilde olmadı 15 tl ye firewire ses kartı alıp takarsın olur biter
  • 882 ve 889 için TonyMac sitesinde yeni bir kext var. Şimdiye kadar çıkmış en iyi kext deniyor. Ben kullanıyorum gayet başarılı. Yönergeleri izleyin ve yükleyin. Kextbeast adlı program il ekolay yükleyebilirsiniz. Dosyayı desktopa alın ve kextbeasti çalıştırın sadece bu kadar. Öncesinde tek yapılması gereken eski applHDa dosyasını silmek ondan sonra kextbeast ile yüklemek.
  • arkadaşlar bende de aynı sürüm var pc ye kurucam donanım yeterli diye düşünüyorum ama hangi dosyaları ne sıra ile kurmalıyım kestiremiyorum
  • benim sistem Athlon x2 am 2 slot AMD 600+ 3.1 512
    1+2=3 GB 667MHZ RAM
    1GB nVİDİA zotac ekran kartı 128bit sanırım
    ASUS M2NPV-MX anakart
    80 gb sata HDD

stok fanlar psu stok

bu sisteme kurulum yapabilirmiyim ve kaç puan alır tahmini olan varmı acaba

ayrıca AMD için bişey yazan göremedim bilgisi olan yazabilirmi acaba ?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.