Şimdi Ara

Mac 5k 27inc KASMA?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
1
Favori
2.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 ay önce aldığımız iMac radeon 570 8gb ramli bir cihazım var ilginç şekilde illustratorde işlerimi hareket ettirdiğimde aşırı donuyor takribi 1 hareket için 20-30 sn bekliyoruz...
    Program orijinal degil ama orjinaldede aynı problemi yaşıyorum...
    İş vektörel tabanlı bu cihazı i7 4.nesil 16gb ramlı çalışırken kendini kamyon sanan aşırı yüklü windows bir bilgisayar yavaş geliyor diyerek aldım ve aynı hareketi aynı anda yaptıgımda ikiside birebir zamanlarda bitiriyor benim beklentimi yüksekti yoksa iştemi bir problem var çözemiyorum yardımcı olursanız sevinirim...
    Boşta iken ram kullanımı 3.5-4.3gb program açıldığında rahat 6,5 buluyor

• Kullandığınız version AI bilgisini paylaşır mısınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burhanaks

Kullandığınız version AI bilgisini paylaşır mısınız?

Tam olarak nerde yazdığını bulamadım 2017 cc kullanıyorum Crack li
    Ben mi fazla gördüm gözümde bilmiyorum ama 4.nesil i7 4790 işlemci 16gm ram gtx 750 ekran kartlı aşırı dolu(Şuan formatladık) temizlenmemiş ve yavaşlamış bir bilgisayarda program için aynı hızı alıyoruz aynı işlemi aynı saniye içerisinde yapıyorlar...
    Bu bilgisayar için verdiginiz paranın fazlasında güç alırsınız diyorlardı servis(ilgi alaka) malzeme kalitesi olarak aldık ama donanım olarak işe yaramaz yada biz gözümüzde fazla büyüttük bilemiyorum
  • Diğer Adobe uygulamalarında (photoshop vs gibi) benzer bir sorun var mı?

Eğer diğerlerinde sorun yoksa, adobe illustrator preferences ayarlarını sıfırlayabilirsiniz. Bir de CPU mode ile mi çalışıyorsunuz yoksa GPU ile mi?

• hocam sana üzücü haberi vereyim, 5k imacler ve genel olarak Maclerde problem var. Amd ekrankartından ve apple ın kötü sürücülerinden kaynaklı. Ben de 5k 2015 kullanıyordum genel olarak tüm adobe serisi hafif kasmakla birlikte, işletim sistemi arayüzü bile hafif kasıyor gibi çalışmaktaydı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Prinergy

hatta biraz da kaynak eklemek istedim.

https://forums.adobe.com/thread/2147020

https://discussions.apple.com/thread/6814145?start=0&tstart=0

https://apple.stackexchange.com/questions/245660/poor-performance-on-high-end-imac-5k-retina-october-2015-model

https://www.lightroomforums.net/threads/very-slow-lightroom-in-imac-5k-late-2015.27688/

millet ne yazık ki saç baş yoluyor. Bir de 2017'lerde ekran kalibrasyonunda da problem varmış, renkler tutmuyormuş diye duydum.

Ssd olanlarda aynı problem var mı aceba ? Ben hdd veya çakma sshd olan fusion drive dan şüphelenirdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: viper17

quote:

Orijinalden alıntı: Prinergy

hatta biraz da kaynak eklemek istedim.

https://forums.adobe.com/thread/2147020

https://discussions.apple.com/thread/6814145?start=0&tstart=0

https://apple.stackexchange.com/questions/245660/poor-performance-on-high-end-imac-5k-retina-october-2015-model

https://www.lightroomforums.net/threads/very-slow-lightroom-in-imac-5k-late-2015.27688/

millet ne yazık ki saç baş yoluyor. Bir de 2017'lerde ekran kalibrasyonunda da problem varmış, renkler tutmuyormuş diye duydum.

Ssd olanlarda aynı problem var mı aceba ? Ben hdd veya çakma sshd olan fusion drive dan şüphelenirdim.

ssd ile alakası yok ki tamamen işletim sistemi uyumsuzluğu diye düşünüyorum.Bende de sadece ssd vardı ama durum aynıydı.

• Prinergy P kullanıcısına yanıt
    Sierra'nın ilk sürümü yada yada high sierra yeni çıktığında, adobe programlarıyla tam optimize olmayabilir mi ?

apple ın böyle bişey yapması baya garip çünkü.
  • quote:

Sierra'nın ilk sürümü yada yada high sierra yeni çıktığında, adobe programlarıyla tam optimize olmayabilir mi ?

apple ın böyle bişey yapması baya garip çünkü.

hayır 2013 imac'lerden sonra bozdular.
  • Prinergy P kullanıcısına yanıt
    Malesef doğru ama böyle bir iddaları yok zaten bu problemi yasayanlar düzeltebilir profesyonel insanlar belli aralıklarla ekranı kalibre ederek çalışıyor. Ben renk modlarından ayarladım ama nedendir bilinmez bizimde bir işimizde renk aşırı açık oldu diger isler normaldi.

Net olmamakla beraber

/Baskı ustamızda örnegi yoktu buyuzden olabilir

/mac ekranindan olabilir

Ondan daha ônemlisi ise ben performans sorununu hala cözemedim malesef işlerimi seri olarak yapamıyorum.

İ7 4790/16gbram/gtx 750 ekran kartli bir masaustuyle ayni performansi 2017 imac veriyor... Bence benim beklentilerim yuksekti... Planda hepsini imac yapmak vardı ama malesef sınıfta kaldı performans olarak...

• burhanaks B kullanıcısına yanıt
    Dediklerinizi yapıcam bana özelden saglam bir kaynak tavsiye edermisiniz komple kaldırayım baştan kurayım.

• Şuan mac görev yöneticisi(adını unuttum) girip gereksiz herşeyi kapatmamızı istiyorlar......
    Bir arkadaş ise 2015 e dönerek problemi hallettigini yazmış sanırım 2017 2018 de bir problem var 2015-2016-2017 problemsiz kullanan arkadaşlardan birisi atabilirmi bizde deniyelim ?
  • Daha fazla yetkili olan bir arkadaşımız oyun oynatma gibi bir amacı olmayan sadece grafik tasarım için satılan içindeki macos sisteminin windowstan kat be kat daha stabil ve daha performanslı bu bilgisayarın bootcamp ile windows kurulup kullanıldıgında daha iyi performans verdigini söyledi... Sonradan bunun olabileceğini bir ihtimal olduguna çevirdik...

Yazılım kaynaklı bir problem oldugunu söyledi topu adobe üstüne attık ve bende SÜRÜMLERİNİN AYNI oldugunu ve örneğin 2015-2013 imac-macbook veya windows bilgisayarlarda gayet güzel performans verirken 2017 5k bir cihazda nasıl daha kötü bir performans aldıgımızı anlattım... Cihaz kaynaklı degil program kaynaklı oldugunu düşünüyorum dedi...

Umarım problem bizden kaynaklıdır çünkü bu cihaz stabilligi için-Özellikle iş bilgisayarı oldugu için ve grafik tasarım programları üzerine yapıldıgı için alındı ve alınırken özellikle teyit edildi özellikle çalıştırabilir mi diyerek soruldu ve EVET yanıtı alındı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MavıPanda -- 11 Şubat 2018; 15:36:58 >

• MavıPanda kullanıcısına yanıt
    i7 4790/16gbram/gtx 750 masaüstünüz varmış.

Gtx750 yi emekli edip, bu masaüstüne nvidia 1070-1080-1080ti(hangisi bütçenize uygunsa) ve samsung 960 evo/pro (pro daha hızlı, doğal olarak daha pahalı) nvme ssd takıp, cuda desteğiyle uçurabilirsiniz.

tavsiyem, nvidia 1070 ve 256 gb samsung 960 evo nvme pcie (sata değil !) takıp, kamyon dediğiniz pc yi mac ile kıyaslamanız

Bilgisayar, en yavaş parçası kadar hızlıdır diye güzel bir söz var.

iMac ssd olmadan pek hızlı olamaz. Tabi sizin hız kavramınızda önemli. Yaşadığınız problemi videoya alabilir misiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi viper17 -- 15 Kasım 2017; 16:27:59 >
  • Eğer Apple store’dan aldıysanız 14 gün içinde iade hakkınız var. Sadece illustrator için kasma söz konusuysa bence yazılımsal bir sorun olmuştur. Temiz kurulum yapın. Önce iMac’i yedekleyip yeniden kurun daha sonra da başka hiçbir program kurmadan, Adobe cc 2018’i, adobe sitesindrn trial yani dememe sürümü ile indirp deneyin.

Sorun aynen devam ederse cihazın donanımından şüphe edebiliriz. Değişim talep edersiniz.

• yeni işe basladim i7 li 5k 2015 var 4gb ekrankartli. Sistem yigiliyor

• İllustratör de İmac sistemde nasıl yavaşlık olabiliyor aklım pek almıyor doğrusu.Ben de Pro 2015 var.Eee çatur çatur yapıyoruz işlemleri.Arada shop da takılıyor o kadar o da işleme fazla olursa.Bir de İllustratör de GPU modunda yaparsak çok az sıkıntı çıkabiliyor.

MacBook Pro 2015 16 GB yaparak almıştım.

Zaten bu Adobe hepten sıkıntı. Affinity var ona geçmek lazım.Adobe Max geliyor şimdi sırf bu yüzden Adoba kapatıp Affinity 'e geçemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 16 Kasım 2017; 11:40:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burhanaks

Eğer Apple store’dan aldıysanız 14 gün içinde iade hakkınız var. Sadece illustrator için kasma söz konusuysa bence yazılımsal bir sorun olmuştur. Temiz kurulum yapın. Önce iMac’i yedekleyip yeniden kurun daha sonra da başka hiçbir program kurmadan, Adobe cc 2018’i, adobe sitesindrn trial yani dememe sürümü ile indirp deneyin.

Sorun aynen devam ederse cihazın donanımından şüphe edebiliriz. Değişim talep edersiniz.

Maalesef dışardan aldık...
    Pazartesi garantiye bıraksam bir baksınlar bakalım...
  • quote:

i7 4790/16gbram/gtx 750 masaüstünüz varmış.

Gtx750 yi emekli edip, bu masaüstüne nvidia 1070-1080-1080ti(hangisi bütçenize uygunsa) ve samsung 960 evo/pro (pro daha hızlı, doğal olarak daha pahalı) nvme ssd takıp, cuda desteğiyle uçurabilirsiniz.

tavsiyem, nvidia 1070 ve 256 gb samsung 960 evo nvme pcie (sata değil !) takıp, kamyon dediğiniz pc yi mac ile kıyaslamanız

Bilgisayar, en yavaş parçası kadar hızlıdır diye güzel bir söz var.

iMac ssd olmadan pek hızlı olamaz. Tabi sizin hız kavramınızda önemli. Yaşadığınız problemi videoya alabilir misiniz ?

Hocam bilgisayarı almışız 1 ay olmuş siz bana sistem tavsiyesi yapıyorsunuz tekrar masraf etsek iMac ne işe yarıyacak aklımızda tüm elemanlarımıza iMac satın almak vardı ama

Videoya aldım şöyle tarif edeyim birşeyi 1 cm kaydırdırırken 20sn beklediğinizi düşünün.

Bazen bazı şeyler daha ağır basıyor
    Stabil olması+
    malzeme kalitesi+
    Problem çıkarmayışı+
    Müşteri hizmetleri/destek+
    Marka Gösteriş +
    Düzen topluluk+

Ama bu nasıl olduysa işimiz için problem çıkardı...
    Alacak arkadaşlara tavsiyem sanırım görüp görebileceğiniz en iyi müşteri hizmetleri bu markanındır...
    Ben unutuyorum onlar unutmuyor kontrol ediyor arıyor soruyor yardımcı olmak için çabalıyorlar
    Kendi bilgisayarlarında denemek isteyen arkadaşlara çalıştığımız işi atarım kendi bilgisayarınızda açın ve bakalım sizdede aynı kasma problem olacak mı ? Denemek isteyenler mesaj atabilir.Yapacagınız tek şey işi açın ve saga sola hareket ettirin kasma olacak mı olmayacak mı iş vektöreldir ve yoğun vektör içerir.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.