Şimdi Ara

Everest Rampage Kb-r01 Tuş hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
2
Favori
25.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • en 2 hafta önce Everest Rampage kb-r01 klavye aldım. Aldığım günden itibaren şöyle bir sorunu var. Örneğin League of legends oyununda space tuşu otamatik ekran takip etme tuşudur. Bu tuşa bastımı ekran kare kare geçmeye başlıyor ve tuş sürekli basmıyor. Başka bir oyunda denedim farklı bir tuş Special Force adlı oyunda denedim w basıyorum ilk 2 sn normal hızda gidiyor sonra yavaşlıyor. Bu sırada başka bi tuşa bastımı normale hıza dönüyor. Çözümünü bilen varsa lütfen yorum yazsın. Everest aldığm için pişmanım :(
    https://www.technopat.net/sosyal/eklenti/everest-rampage-kb-r01-siyah-usb-makro-tuslu-oyun-q-multimedia-klavye_5542_2-jpg.30745/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monurknbr95 -- 13 Kasım 2014; 19:30:19 >

• up
  • Bu sorun ile ilgili yarın bir inceleme yapıp size bilgi dönüşü yapacağım. Benim tahminim bir fonksiyon aktif olabilir. Ama yinede yarın tam ve net bilgiyi verebilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AndroidExpert A kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimal bilmeden klavyenin bir özelliğini etkinleştirdim fakat ne olduğunu bilmiyorum.Çünkü klavye yeni ve üstüne hiç bir şey de dökmedim..
  • Fiziki bir hasar veya genel bir problem gibi görünmüyor genel bir özellik olabilir klavye ile alakalı olabilir. Şunu test edermisiniz. Bu sorun txt dosyasında yazı yazarken de görülebilirmi. Örneğin txt dosyasında sadece Q harfine bastığınızda kesiklikler oluyormu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AndroidExpert

Fiziki bir hasar veya genel bir problem gibi görünmüyor genel bir özellik olabilir klavye ile alakalı olabilir. Şunu test edermisiniz. Bu sorun txt dosyasında yazı yazarken de görülebilirmi. Örneğin txt dosyasında sadece Q harfine bastığınızda kesiklikler oluyormu

txt de q harfine bastığımda aralıksız yazıyor ama anlayamıyorum takılıp takılmaıdğını.
    Birde lol oynarken tab tuşuda aynı şekilde yapıyor...
  • Hocam sıkıntının donanimsal olduğunu düşünmüyorum makro klavyede mevcut dimi Record tuşu boyle bir sıkıntı yaratıyor olabilir veya pcinizde farklı bir klavyenin yazılımı yüklü ise ondan da olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: Floki Vilgerdarson

Hocam sıkıntının donanimsal olduğunu düşünmüyorum makro klavyede mevcut dimi Record tuşu boyle bir sıkıntı yaratıyor olabilir veya pcinizde farklı bir klavyenin yazılımı yüklü ise ondan da olabilir

Aynen kardeşim makro klavyede mevcut ve ben yanlışlıkla basmıştım record tuşuna filan ama klavyenin yazılımı yüklü değil..
  • record tuşu zaten yazılımsız makro yapmaya yarıyor ama dediğin problemi neden yaptığını çözemedim klavyedeki fn tuşu ile bir şeye bastıysanız ondan da olabilir ve hala devam ediyormu oyunlardaki problem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Floki Vilgerdarson -- 15 Kasım 2014; 17:33:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Floki Vilgerdarson

record tuşu zaten yazılımsız makro yapmaya yarıyor ama dediğin problemi neden yaptığını çözemedim klavyedeki fn tuşu ile bir şeye bastıysanız ondan da olabilir ve hala devam ediyormu oyunlardaki problem

Evet devam ediyor klavyenin sürücüsünü sildim usb portunu değiştirdim ama halen aynı büyük ihtimal ben fn tuşuyla yada makroyla space tab ve enter tuşunu kitledim
  • klavyenizde fn tuşuna basarak q-w-e-r-t-y-u-ı tuşlarına basın bakalım neler olacak daha sonra her birine tek tek basarak ne olduğunu test edin biraz uğraştırıcı fakat işinize yarayabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: monurknbr95

up

kardeş aynı sorunu bende yaşıyordum ve çözümü basitmiş. klavyede önce ''fn'' tuşuna basılı tutarak ''rec'' tuşuna uzunca basılı tutuyorsun (ikisine birden) ve tüm klavye ayarları(makro atamaları vs.) sıfırlanıyor.

Belirttiğim tuşlara basılı tuttuğunda ilk 2sn klavye tepki vermez ama sonraki saniyelerde klavye ışıkları hızlı hızlı yanıp sönecektir. işlem bitene kadar basılı tut. işlemin bittiğini de ışıklar normale döndüğü zaman anlarsın. Birde önce ''fn'' tuşuna basıp sonra ''rec'' tuşuna bas. çünkü aynı anda basmaya çalıştığında bazen önce ''rec'' tuşunu algılayıp senden makro ataması bekliyor :)
  • Sorun çözüldümü arkadaşın dedikleriyle

• quote:

Orijinalden alıntı: deeper3838

Sorun çözüldümü arkadaşın dedikleriyle

Sorun çözüldü ama klavye perte çıktı aldıktan 1 ay sonra usb den taktığım halde pc görmüyor klavyenin ışıkları filan gelmiyor.Üstüne su veya kola gibi herhangi bir sıvıda dökmedim fakat klavye bozuldu bende kaldırdım hurdaya gittim frisby aldım .Everest aldığıma pişman oldum yanii..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: deeper3838

Sorun çözüldümü arkadaşın dedikleriyle

Sorun çözüldü ama klavye perte çıktı aldıktan 1 ay sonra usb den taktığım halde pc görmüyor klavyenin ışıkları filan gelmiyor.Üstüne su veya kola gibi herhangi bir sıvıda dökmedim fakat klavye bozuldu bende kaldırdım hurdaya gittim frisby aldım .Everest aldığıma pişman oldum yanii..

Geçmiş olsun diyek paran gitti artik

• Hadi ya demek bu kadar sorunlu bende tam alcaktım. Biraz konulara bakayım dedim. Sizce almalı mıyım?
  • arkadaşlar dar bütçeye klavye ve mause alacaktım ancak EVEREST Rampage KM-R1 aynı sorunun yanı tuşlara sürekli basamama şikayetleri yazılıp çizilmiş.sizce aynı yöntem bunda da işe yarar mı? alıp kullanan deneyen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuf.agcadag

quote:

up

kardeş aynı sorunu bende yaşıyordum ve çözümü basitmiş. klavyede önce ''fn'' tuşuna basılı tutarak ''rec'' tuşuna uzunca basılı tutuyorsun (ikisine birden) ve tüm klavye ayarları(makro atamaları vs.) sıfırlanıyor.

Belirttiğim tuşlara basılı tuttuğunda ilk 2sn klavye tepki vermez ama sonraki saniyelerde klavye ışıkları hızlı hızlı yanıp sönecektir. işlem bitene kadar basılı tut. işlemin bittiğini de ışıklar normale döndüğü zaman anlarsın. Birde önce ''fn'' tuşuna basıp sonra ''rec'' tuşuna bas. çünkü aynı anda basmaya çalıştığında bazen önce ''rec'' tuşunu algılayıp senden makro ataması bekliyor :)

Bendede aynı sorun var denicem bakalım İnşAllah düzelir...

• Hortlatmış gibi olucam fakat sadece açılmış tek bu konu vardı bu sorun hakkında sonradan klavyeyi alıpta bu sorunu yaşayanlar için buraya çözümü atayım bende yıllarca yaşadım bu sorunu daha yeni buldum klavyenin bi özelliğiymiş bu açıp kapatabiliyormuşuz :)

https://www.youtube.com/watch?v=ROi5rLb1JBQ
  • FN ile q tuşuna 1 kere bas düzelir
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.