Şimdi Ara

Ricoh SP100 Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
16.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugüne kadar Epson mürekkepli yazıcı kullanıyordum fakat herhalde yoğun kullanımdan dolayı siyah çıktı vermemeye başladı.
    Ben de lazer yazıcıya geçiş yapmayı düşünüyorum. Ricoh'un bir ürünü var SP 100 diye geçiyor.
    Şu anda hepsiburada.com da indirimdehttp://www.hepsiburada.com/liste/ricoh-sp-100-mono-laser-yazici/productDetails.aspx?productId=bd802009&categoryId=6

Ürün tanıtımında görüldüğü gibi tıpalı kartuşa sahip, yeni kartuş almak yerine sadece toz satılıyor. 2000 sayfa kapasiteli ve 60 TL civarı. Yazıcı da 135 liraya satılıyor. Benim kafama yattı fakat ilerisi için düşündüğümde aklımda çelişkiler var

- Sadece toz satılıyor acaba piyasada buna uygun muadil toz var mıdır?
    -Sadece içindeki kartuş kullanıldığından ileride drum gibi değişmesi gereken parçalar olursa kolayca temin edebilir miyiz?
    -Muadil kartuşları var mıdır?

Bu konuda fikrinizi merak ediyorum. n11.com da samsung 2165 modeli 152 liraya satılıyor bu iki yazıcı arasında kaldım

• Bende konuyu merak ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serquat

Bende konuyu merak ediyorum

Ben 1-2 dolum firmasını aradım ellerinde Ricoh toz olmadığını söylediler. Ayrıca toner üzerindeki manyetik ve drum gibi parçaların belli bir ömrü var.
    Mesela 3-4 dolumdan sonra drum mutlaka değişmeli, manyetik de öyle. Haliyle uzun vadede yine parça takmak gerekiyor ve parça fiyatlarını bilmiyoruz.

Dolumcular bana Hp 1102 modelini önerdiler, o da 200 küsür liraydı. Sonra Canon 6020 serisinin hp 1102 ile aynı toneri kullandığını öğrendim.
    CRG 725 toneri kullanıyor muadil toner kargo dahil 25 liraya bulunabiliyor, demo toneri max 700 sayfa kapasiteli. Demo bitince muadilden devam ederim

Yazıcıyı n11.com dan 150/11 çekle 143 liraya mal ettim 1 toner kapasitesi 1600 sayfa, 1 sayfa çıktı yaklaşık 1,5 kuruşa mal oluyor. Toner bitince dolum yerine atıp yenisini alıyoruz.

Kısaca uzun vadede Canon daha avantajlı görünüyor. Toner her seferinde değiştiğinden drum ve silindir gibi parçalar da değişmiş oluyor, ayrıca sürekli yeni kartuş alındığından çıktı kalitesi de bozulmuyor.

Bu arada Canon hb de indirime girmişhttp://www.hepsiburada.com/liste/canon-i-sensys-lbp6020b-mono-laser-siyah-yazici/productDetails.aspx?productId=bd302408&categoryId=6

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seko_88 -- 11 Kasım 2014; 10:10:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: seko_88

quote:

Bende konuyu merak ediyorum

Ben 1-2 dolum firmasını aradım ellerinde Ricoh toz olmadığını söylediler. Ayrıca toner üzerindeki manyetik ve drum gibi parçaların belli bir ömrü var.
    Mesela 3-4 dolumdan sonra drum mutlaka değişmeli, manyetik de öyle. Haliyle uzun vadede yine parça takmak gerekiyor ve parça fiyatlarını bilmiyoruz.

Dolumcular bana Hp 1102 modelini önerdiler, o da 200 küsür liraydı. Sonra Canon 6020 serisinin hp 1102 ile aynı toneri kullandığını öğrendim.
    CRG 725 toneri kullanıyor muadil toner kargo dahil 25 liraya bulunabiliyor, demo toneri max 700 sayfa kapasiteli. Demo bitince muadilden devam ederim

Yazıcıyı n11.com dan 150/11 çekle 143 liraya mal ettim 1 toner kapasitesi 1600 sayfa, 1 sayfa çıktı yaklaşık 1,5 kuruşa mal oluyor. Toner bitince dolum yerine atıp yenisini alıyoruz.

Kısaca uzun vadede Canon daha avantajlı görünüyor. Toner her seferinde değiştiğinden drum ve silindir gibi parçalar da değişmiş oluyor, ayrıca sürekli yeni kartuş alındığından çıktı kalitesi de bozulmuyor.

Bu arada Canon hb de indirime girmişhttp://www.hepsiburada.com/liste/canon-i-sensys-lbp6020b-mono-laser-siyah-yazici/productDetails.aspx?productId=bd302408&categoryId=6

bilgiler için çok teşekkür ederim araştırma safhasında uzun bir yol aldım sayenizde

http://www.n11.com/canon-lbp6020b-mono-laser-yazici-siyah-renk-P33101071 buradan alırsam 11 tl çekle 143 tl ye geliyor

hepsiburada kargo ile 163 tl ye geliyor n11 daha avantajlı garanti problemi çıkmaz dimi bu tarz firmalardan alınca ?

ayrıca chip yazılım vs gerekiyor mu muadil için ?

• quote:

bilgiler için çok teşekkür ederim araştırma safhasında uzun bir yol aldım sayenizde

http://www.n11.com/canon-lbp6020b-mono-laser-yazici-siyah-renk-P33101071 buradan alırsam 11 tl çekle 143 tl ye geliyor

hepsiburada kargo ile 163 tl ye geliyor n11 daha avantajlı garanti problemi çıkmaz dimi bu tarz firmalardan alınca ?

Hocam ben buradan aldımhttp://www.n11.com/canon-lbp-6020-mono-lazer-yazici-a4-P30352875
    Satıcı aynı gün kargoladı, usb kablo hediye ediyor, ayrıca bir sorun olursa arayın diye iletişim bilgilerini veriyorlar.

• quote:

quote:

Hocam ben buradan aldımhttp://www.n11.com/canon-lbp-6020-mono-lazer-yazici-a4-P30352875
    Satıcı aynı gün kargoladı, usb kablo hediye ediyor, ayrıca bir sorun olursa arayın diye iletişim bilgilerini veriyorlar.

tamam sizin olumlu referansınızdan dolayı kesin almaya karar verirsem bu satıcıyı tercih edeceğim.
    garanti problem olmuyor sanırım ?

• quote:

quote:

quote:

tamam sizin olumlu referansınızdan dolayı kesin almaya karar verirsem bu satıcıyı tercih edeceğim.
    garanti problem olmuyor sanırım ?

Ürün faturalı geliyor. Garanti 2 yıl ama Canon servisleri nasıldır onu bilmiyorum

• seko_88 kullanıcısına yanıt
    Toz Toner orijinal Ricoh toneri olup, ortalama 5 kere değişmektedir. Atık toner boşatması da çok kolay. Yeni aldım. Yedek kartuşu 50 Euro civarı. İster bitince yeni yazıcı al, ister yeni kartuş. Bence süper fikir olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: splead

Toz Toner orijinal Ricoh toneri olup, ortalama 5 kere değişmektedir. Atık toner boşatması da çok kolay. Yeni aldım. Yedek kartuşu 50 Euro civarı. İster bitince yeni yazıcı al, ister yeni kartuş. Bence süper fikir olmuş.

Hocam hayırlı olsun. Sadece toz değişimi ile uzun süreli kullanımlarda sıkıntı olur düşüncesindeyim. Ayda 15-20 çıktı alanlar için sadece bir paket tozu bitirmek 1 yılı aşabilir. Bu konuda iyi bir fiyat/performansı var. Fakat ayda 200 sayfaya yakın çıktı alan biri olarak bana bu yazıcı uzun vadede maliyetli olur dedim ve tercihimi canondan yana kullandım

Kısaca çok az çıktı alan ev kullanıcıları bir poşet tozu yıllarca kullanabilir ama işyerleri gibi yoğun kullanımlarda muadil toner fiyatları ucuz olan hp-canon serisini tercih etmeliler.

5 dolumdan sonra toner değişimi gerekli demişsiniz. Yazıcı üreticileri drum ömrünü 10.000 sayfa olarak belirtirler fakat pratikte 10.000 sayfayı sorunsuz yazan druma pek rastlanmamaktadır. Kalitesini bilemiycem fakat 3 dolumdan sonra tahminimce çıktı kalitesi ilk günküne nazaran daha kötüleşecektir, bu da kartuş değişimi anlamına gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seko_88 -- 14 Kasım 2014; 22:53:24 >

Seko sana da hayırlı olsun. Ben Ricoh markasını fotokopiden iyi biliyorum. Bir de orijinal toner bu kadar ucuz olunca, dolum 25 - 30 TL'ye dolum riskine girmek istemedim. Piyasa tipi dolumu Yıllardır kullanıyorum ve ne zaman ne olacağı belli olmayan sorunlar da yaşadım. Aylık 500 - 600 sayfa çekiyoruz. Çocukların okul ödevleri ve benzeri şeyler. Bakalım göreceğiz. Hayırlı günler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: splead

Seko sana da hayırlı olsun. Ben Ricoh markasını fotokopiden iyi biliyorum. Bir de orijinal toner bu kadar ucuz olunca, dolum 25 - 30 TL'ye dolum riskine girmek istemedim. Piyasa tipi dolumu Yıllardır kullanıyorum ve ne zaman ne olacağı belli olmayan sorunlar da yaşadım. Aylık 500 - 600 sayfa çekiyoruz. Çocukların okul ödevleri ve benzeri şeyler. Bakalım göreceğiz. Hayırlı günler.

Hocam ben de dolumun zararlarını biliyorum.Piyasada muadil tonerler çok yaygınlaştı, mesela benim canonun toneri kargo dahil 24 liraya geliyor.
    Bitince atıp yenisini alıyorsunuz.
  • Ricoh SP 200S Tarayıcı + Fotokopi + Laser Yazıcı
    h.b yazıcılara bakarken bu yazıcı hiç duymadım görmedim fiyatı cazip geldi. Almak mantıklı mıdır bilemiyorum. Toner dolduran satan kişiler genelde hp ve canon yazıcıları öneriyor. Çünkü muadil ellerinde muvcut olup ve doldurabildikleri çipi drum odur budur sıkıntıları pek olmadığından bu iki markaya yönlendiriyorlar. Hp inkjet kullandım yıllardır aradabir çıktı alıyorum aktı dondu silikti püskürtme bela yaw. Laser bakıyorum almışken tarayıcıda olsun istiyorum. Dolum toneri muadili uygun fiyat olan bir yazıcıda karar vermedim. Bu ricoh mu yoksa riske girmeden hp alsam kararsız kaldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dangerim

Ricoh SP 200S Tarayıcı + Fotokopi + Laser Yazıcı
    h.b yazıcılara bakarken bu yazıcı hiç duymadım görmedim fiyatı cazip geldi. Almak mantıklı mıdır bilemiyorum. Toner dolduran satan kişiler genelde hp ve canon yazıcıları öneriyor. Çünkü muadil ellerinde muvcut olup ve doldurabildikleri çipi drum odur budur sıkıntıları pek olmadığından bu iki markaya yönlendiriyorlar. Hp inkjet kullandım yıllardır aradabir çıktı alıyorum aktı dondu silikti püskürtme bela yaw. Laser bakıyorum almışken tarayıcıda olsun istiyorum. Dolum toneri muadili uygun fiyat olan bir yazıcıda karar vermedim. Bu ricoh mu yoksa riske girmeden hp alsam kararsız kaldım.

Aynı düşüncelere sahiptim canon alıcakken uygun fiyatlı hp p1102 aldım scanner yok scannerlı olanları yanlış hatırlamıyorsam 150-200 tl pahalı çok lazımda scannerı ayrı almanızı tavsiye ederim.

• dangerim kullanıcısına yanıt
    Merhabaslar

Biz Şirkette Ricoh Fotokopi makinelerini kullanıyoruz, çok memnunuz. Ricoh yazıcıları görünce orjinal dolumdan ve fiyatlarından dolayı 1 adet SP 202 SN ve 1 adette teknik müdürün odasına SP 200 S aldık. Bir kere bile sorun çıkarmadan çalıştı. Çok memnunuz tavsiye ederim.
  • serquat kullanıcısına yanıt
    Hp p1102 tam dolu toneri ile kaç sayfa çıkarır. Birde pisayada muadili var mı sen hiç dolum yaptırdın mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dangerim

Hp p1102 tam dolu toneri ile kaç sayfa çıkarır. Birde pisayada muadili var mı sen hiç dolum yaptırdın mı?

hp1102 85a toner kullanır. kağıt başına ortalama %5 doluluk oranı ile 1600 sayfa basıyor. Ama aldığınız çıktılardaki yoğunluğa göre bu rakam artar ya da azalabilir. Fiyatları 25 TL seviyesinde, dolum yapmak yerine kullan at şeklinde muadil almak daha mantıklı.

http://www.sanalpazar.com/Hp-Ce285a-Muadil-Toner-Sifir-Faturali__isp11045882

http://www.sanalpazar.com/Hp-Ce285a-Ithal-Muadil-Toner-85a-285a__isp9120114

teşekkür ederim verdiğin bilgiler için. Win 8 ile uyumlu sürücüleri var mı sorunsuz çalışır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dangerim -- 20 Kasım 2014; 16:40:41 >
  • pride_13 P kullanıcısına yanıt
    Ricoh sp 200s fiyatı çok cazip ama piyasada muadili toner kartuşu yok. Toner tozu aldınız mı hiç kendiniz doldurdunuz mu? Servisi nasıl bilmiyorum 2000 sayfalık toner tozunu 61 tl satılıyor çok uygun. Ricoh 274 fiyatı Hp bakıyorum bu özellikten en az 400 tl ya var. Tarayıcı gerekmese bu kadar ikilemde kalmazdım. Ricoh özellik fiyat güzel ama ya sonrası o düşündürüyor. Bu arada demo karuşu ile geliyor sanırım kaç sayfalık yazı göremedim.
  • bende Ricoh SP200S almayı düşünüyorum ama toner dolumu konusunda son durum nedir acaba?
  • Ricoh zaten kalite olarak tartışmasız bir marka. Aynı zamanda büyük ve tanınmış firma olup müşterilerinden mürekkep, toner ve drum satışları ile yüksek kar elde etme çabasında olan markalardan değil. Sp-100 ise tam bir ekonomi ürünüdür. Diğer rakibi Brother HL-1111 den daha tasarruflu olduğunu düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.