Şimdi Ara

Süper online, oyunlarda, skype vb programlarda lag sorunu!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
271
Cevap
1
Favori
17.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar size yaklaşık olarak 1.5 aydır devam eden sorunumdan biraz bahsediyim internetim 50 mb süperonline fiber net el bebek gül bebek internetimin keyfini sürerken 1.5 ay kadar önce oyunlarda lag olmaya skypeta vb programlarda deli dehşet bi ses gidip gelmesi kamera kalitesi düşmesi sorunuyla karşı karşıyayım (anlık kopmalar frekans düşmesi gibi daha çok) süper onlineı kaç kere aradığımı unuttum ve her aramamda bir sorun gözükmediğini gerekli her işlemi yaptıklarını söylüyorlar şansımamıdır bilinmez 2 3. aramamda bir insan evladı çalışan internetimde veri kaybı olduğunu tespit etti(herhalde tespit edilmesi çok zor bir sorunki bunu 2.3. aramamda tespit ettiler:P) ee sonra ne oldu? Gelindi birgüzel ayarlar kontrol edildi birkaç işlem yapıldı ethernet kablosunun ucu değiştirildi vs sonra kontrole geldi 1.kontrolde sorunun devam ettiğine kanaat getirdiler bikaç oyalanmadan sonra tekrar denendi ve aynı şekilde sorun devam ediyordu tamam dediler biraz daha formalite icabı bikaç kontrol ve bam şans eseri olsa gerek anlık sorun görünmedi ve tamamdır iyi günler dendi ve jet hızıyla sanki evden kaçarcasına evden ayrılındı ee sonramı neoldu girdim keyifli keyifli oyunuma, açtım skypeımı arkadaşlar sohbet güzel falan bi baktım oyunda sanki delay var adamlar oynuyor ben oynayamıyorum ve haydiiiii tekrar başa ara dur süperonlineı aradım aradım aradım galiba 2.aramalarımın 5. aramasıydı sorunun devam ettiğine dair bir arıza kaydı zar zor olsada oluşturttum kontroller devam etmiş olmalıki :P o günün akşamı arandım ve binaya gelen portlarda veri kaybı olduğunu ve pazartesi bir birimin gelip bakıcağını söylediler (günlerden cumaydı haftasonu mübarek adamların işi gücü vardır gelemezler) neyse salı günü oldu sorun hala devam ediyor aradım bunları dediler dün gelindi portlar değiştirildi ee dedim benim sorunum hala devam ediyor dediler valla bizde bir sorun gözükmüyor dedim belki kadındır yapamıyorsa yeridir erkek bir tekniker düşürene kadar tekrar tekrar aradım buda aynı şeyi söylüyor ee noldu nekadar çırpınsam kaç kere arasam aynı şeyi söyliyicekler diye düşündüm bidahada aramadım artık interneti böyle kullanmaya razıydım çünkü çok sıkılmıştım 2 hafta kadarda ciddi ciddi laglı maglı kullanmaya devam ettim günlerden bugün dedim yeter artık dayanamıyorum acayip sinir bozucu birşey paramla rezil oluyorum tekrar aradım uğraştım gittim (ethernetle kullanıyorum internetimi söylemeyi unuttum sorun kablosuz bağlantıda var) yeni kablo aldım taktım yine aynı yine aynı aynı laflar arkadaşlar sizden lütfen bu sorunumun çözülene kadar uplamanızı en üstte tutmanızı istiyorum rica ediyorum internette bu sorunu yaşayan birkaç insan gördüm fakat hiçbiri sonuca ulaşamamış paramızla rezil olmayalım bu sorunu başka yaşayan arkadaşlarımız varsada onlarda sizin engin bilginizden yararlansın sorunum çözülmese bile uzun bir sohbet tartışma ortamı olsun çok istiyorum tek çare olarak siz donanım haber forum ailesine sığındım kullanıcının halinden kullanıcı anlar şimdiden yazı yazdığınız ellerinize kurban teşekkürler(birde arkadaşlar yazım imla kurallarına dikkat etmediğim için özür dilerim çünkü çok sıkıldım bu sorundan biran önce yorumları görmek istedim. belki yazım çok dikkat çekici değil ama içeriğin dikkat çekici olduğunu düşünüyorum sıkılıp okunmazsada canınız sağolsun) Birde en son edit: bilgisayara format attım bilgisayarda sorun yok başka cihazlarda da aynı sorun devam ediyor

• aynı sorun bende de var. (ankara- eryaman) paket kayıpları var.
  • Ben de an itibari ile %2-%3 civarında paket kayıpları yaşıyorum. Default Gateway'e ping atınca bile paket kayıpları var.
  • Dün akşamdan beri bende de sıkıntı var. Ankara/Çayyolu
  • aynı şekilde bende ankara eryamanda oturuyorum nasıl ne şekilde düzelicek bilmiyorum 1 2 günlük mevzu olsa geçer diyicemde 1-1.5 aylık mevzu
  • millet ttnetten süperonlinea geçer zorla ttnete geçirticekler adamı
  • arkadaşlar konuyu üstte tutarsak çok memnun olurum çünkü bu durumdan müzdarip çok arkadaşımız var hiçkimseninde sorunu çözülmüş değil hala devam ediyor sorun
  • Kablosuzda tabi paket kaybı olur.
  • command_4 kullanıcısına yanıt
    Ben kablolu kullanıyorum ve %3 paket kaybı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rokalm

Ben kablolu kullanıyorum ve %3 paket kaybı var.

GPON mu? FTTb mi?
  • Pirelli DRG A226G (int+tel), FTTb.

Başka modem kullanırken sıkıntı yok fakat onada telefon bağlanamıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OffChu -- 6 Nisan 2014; 1:10:14 >
    FTTb, modemim yukarıdaki arkadaş ile aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rokalm -- 6 Nisan 2014; 2:04:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rokalm

FTTb, modemim yukarıdaki arkadaş ile aynı.

PC'den modeme ping atarken paket kaybı var mı? Yoksa, bina altındaki switch'e ping atın?
  • arkadaşlar bende kablolu bağlanıyorum fakat işin ilginç tarafı bendeki paket kaybının herzaman değil aralıklarla olması ölçtüğümdede paket kaybının çoğu zaman çıkmaması
    PC'den modeme ping atarken paket kaybı var.
  • superonline'ı arayıp bilgi alan arkadaş varmı konu hakkında?
  • Cuma gününden itibaren bende de sık aralıklarla oyunlarda ve skypeda lag spikelar başladı. Kablolu bağlantım var ve superonlineı aradığımda hız testi yapalım demelerinden hakkaten bıktım. Sürekli olan bir sıkıntı olmadığı için hız testinde sanki normalmiş gibi sonuç çıkıyor ama lag spikelar sürüyor haliylen. Kendim Çekmeköy'de oturuyorum ve bu bölgedeki bir arkadaşda daha benzer sorun söz konusu aynı anda spike yiyoruz. Superonlineı aradığımda bağlantınızda bir sorun görünmüyor diyorlar. Ne yapacağımı bilmiyorum hakkaten 1-2 gün daha sabretcem olmadı ttnet adsl alcam geçici süreliğine.
  • lewooz L kullanıcısına yanıt
    Süperonlinın türkcelle satılmas hataydıı bence eskiden müşteri dostu anlayışları vardı şimdi tambir ttnet olmuşlar adamlara aynı şekilde bende sorun devam ediyor sizin sisteminizin göremediği bir sorun olamazmı diyorum yok yok hiçbir sorun yok bikaç işlem yapıcam düzelicek diyorlar yapıyor düzeldimi bok düzeldi valla bu sorununun nedeninin ve çözümünü bilen bi arkadaş olursa bizlere çok yardımcı olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leintar2 -- 6 Nisan 2014; 19:04:54 >
  • Ben de çekmeköy civarında oturuyorum ve aynı sorunu yaşıyorum. Bugün zorla servisi gettirttim, sadece bugün (pazar) 6 kişiye gittiklerini ve aynı sorunu aldıklarını söylediler. "Sizde mi bu oyunu oynuyorsunuz ha oyundandır" falan diye lafı değiştireceklerdi ki başka oyunlarda da var ve skypeda da sorun yaşıyorum deyince bi adım geri attılar.

Sanırım bölgesel bir hata var, şu an için yapılacak en iyi şey turkcell hizmetleri arayıp bölgesel bir sorun olduğunu ve buna bakılması gerektiğini söylemek. Benim gibi forumlarda bir çok sorun yaşayan var arkadaşlarımda yaşıyor gibi sözler kullanırsanız daha etkili olur. Şahsen ben bu gün şikayetimi bölgesel olduğunu söylemek için hizmetleri aradım, network kısmına iletilmesi gerektiğini söyleyin. Nereye mail atabilirim, sorunu nasıl söyleyebilirim diye sorun; gerekli email adresini veririler.

Bir de bir şey farkettim, modemi pinglerken bile packet loss yaşıyorum ve bu skype daki ve loldeki ping spikelarıyla tam denk geliyor. Sanırım modem çok yoğun olduğunda request time out verebiliyormuş modem, sizde bir deneyin isterseniz.

Bunu yapmak için cmd.exe yi çalıştırmanız (windows tuşu+r yaparsanız run gelecektir, oradan cmd.exe yazıp enter a basın)
    ardındansa şunu yazmanız gerekiyor:

ping 192.168.1.1 -t (modeminizin pingi)

bunu yapınca sürekli olarak ping atacak, kendiliğinden duruyor mu bilmiyorum durdurmak için cmd.exe yi kapamanız yeterli. eğer bu kısımda da time out alıyorsanız lütfen bunu da söyleyin, ve gerekirse adamlara mail atın.

Bunun bölgesel bir sorun olduğunu anlayıncaya kadar iş düzelmeyecek sanırım, durmak yok yola devam.

Not: Bunun gerçekten bizim tarafımızdan düzeltilebilecek bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Eğer düzelmesini istiyorsanız sizinde arayıp şikayetinizi dile getirmeniz, başınızdan savmaya kalkarlarsa biraz bastırıp teknik servisi evinize çağırtmanız gerekecek. Şahsen bunun 2 haftadan fazla sürmesi ve doğru düzgün bir sebep söylenmemesi halinde superonline dan çıkmayı bile düşünüyorum.

• rovertr R kullanıcısına yanıt
    Kardeşim helal olsun. Aynı sorun aynı cevaplar aynı olay, Süperonline'ı 2 3 haftadır nerdeyse her gün arıyorum. Benden başka birininde bu sorunu yaşadığını görmem beni bi nebze dahada hırslandırdı. Daha demin aradım. Konuştuğum kişi ılımlı bi arkadaştı ama sadece teknik servise not bıraktırabildim. Yeniden arandım çalışanların gudubetliğinden midir ? Yada Süperonline teknik servisi sadece hayattan bıkmış insanların çalıştığı kasvetli biyermidir? Bilmem ama bana her zaman söyledikleri şeyi, oyundan kaynaklı olduğundan, ve Süperonline kaynaklı olmadığını söylediler, ama bunu anlayabilicek kadar akıllı ve bilinçli kullanıcı olduğumuzu göz önüne alırsak aramaya dediğin gibi devam.(birde sakın kadın teknikerle konuşmayın. Bi boktan anladıkları yok. Kadın sesi duyarsanız direk kapatın. Bir öneri )

Arkadaşlar son olarak, bu konuyla ilgili elinizde ne değerler varsa ss ini alıp hizmet@süperonline.net yardırın derim bişeyler olur herhalde 100 200 kişinin mailini alırlarsa.

Birde rovertr senin ping atama işlemiyle ilgili dediğin gibi hata aldım. Doğrumu yaptım tamda bilmiyorum ama kayıp %100 gözüküyor

Süper online, oyunlarda, skype vb programlarda lag sorunu!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leintar2 -- 6 Nisan 2014; 20:59:49 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.