DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ
12.952
Cevap
110
Favori
1.285.165
Tıklama
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Beyaz Eşya >> Bulaşık ve Çamaşır Makinaları >> EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ
Sayfaya Git:
Sayfa: <<< önceki 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 sonraki >>>
Giriş
      08 Ocak 2011 16:36:36

quote:

Orijinalden alıntı: robotica

Bu arada bir kaç yerde PHILCO diye bir marka gördüm. Ama hepsi eskiydi Bu marka günümüzde de var mıdır?

Gorenje; Tabikide var, ve Dünyada olmadığı ülke neredeyse yok(kutuplar hariç)Birçok tasarım ve Enerji ödülleri almış bir marka tek eksiği Türkiye'de pek tanınmıyor ve kendini tanıtmak içinde pek birşey yapmıyor Arçelik ve Vestel 2000Devirli dokunmatik çamaşır makinelerini Gorenje yaptı, ayrıca Türkiye'de fiyatlarıda çok yüksek değil Dokunmatik çamaşır makineleri 1800-2500TL, diğerleri 600-1800TL, kurutucular 800-2200TL, bulaşık makineleri 1000-2000TL, Fırınlar 700-2000TL, Buzdolapları 1200-6000TL arasında. Yakın Zamanda Annemin yeni evine Çamaşır-Kurutma-Bulaşık makinesi, Buzdolabı ve Fırın alacağım..Bu markayı sevdim
      Miele/Gorenje IMMER BESSER

• Yarbay
      4030 Mesaj
      08 Ocak 2011 16:59:00

quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

Alıntıları Göster

Gorenje; Tabikide var, ve Dünyada olmadığı ülke neredeyse yok(kutuplar hariç)Birçok tasarım ve Enerji ödülleri almış bir marka tek eksiği Türkiye'de pek tanınmıyor ve kendini tanıtmak içinde pek birşey yapmıyor Arçelik ve Vestel 2000Devirli dokunmatik çamaşır makinelerini Gorenje yaptı, ayrıca Türkiye'de fiyatlarıda çok yüksek değil Dokunmatik çamaşır makineleri 1800-2500TL, diğerleri 600-1800TL, kurutucular 800-2200TL, bulaşık makineleri 1000-2000TL, Fırınlar 700-2000TL, Buzdolapları 1200-6000TL arasında. Yakın Zamanda Annemin yeni evine Çamaşır-Kurutma-Bulaşık makinesi, Buzdolabı ve Fırın alacağım..Bu markayı sevdim
      Miele/Gorenje IMMER BESSER

Peki philco üzerine ne düşünüyorsunuz?

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      08 Ocak 2011 17:21:24

quote:

Alıntıları Göster

Philco'yu bilmiyorum ama ürünlerini gördüğüm kadarıyla eski tip ürünleri var..

• Yüzbaşı
      984 Mesaj
      08 Ocak 2011 17:56:04
      Arçelik var ve değil çamaşır makinesi başka hiçbir ürününü bir daha ömrümce almayacağım tek marka Arçelik sanırım.

• Yarbay
      2116 Mesaj
      08 Ocak 2011 21:01:30

quote:

Orijinalden alıntı: cool-jojuk

fatmagül ...

http://kleinanzeigen.eb...eit-2010-neu!!!/16755261

o resmi bu siteden mi kopyala yapıştır yaptınız :)

@cool-jojuk

Hocam süpersiniz

08 Ocak 2011 21:18:45
      quote:

Alıntıları Göster

Bir İtalyan markası. Vestel 54X kullanmış kişilere yabancı gelmeyecektir

http://img3cdn.adoosimg...f1acd9d4a7674e0a-1-7.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ASUSX51 -- 9 Ocak 2011; 4:25:30 >

• Yüzbaşı
      900 Mesaj
      08 Ocak 2011 23:11:16
      SAMSUNG WF8800GPG modelini kullanıyorum,Daha 1 yıl oldu alalımTüm özelliklerini kullanıyorum.1000 devirde kurutuyorum.Gömlekleri 800 devirde suda bekletme modunda kurutuyorum ki kışıklık az olsun diye.Bi problem yok sesiz sakin çalışıyor.Yatak odasında duruyor.Boş bir oda.Makinanın iyi olup olmadığını 10. yılına geldiğinde söyleyebiliriz.Şimdilik bu kadar sürede bir çok makina zaten sorun yaratmıyor.Bakalım ömrü ne olacak.

09 Ocak 2011 22:24:15

quote:

Orijinalden alıntı: Fatmagül@Ketenci

abilerim ablalarım sizden özür dilemek isterim.benim yaşım daha oniki.sınıftan arkadaşlarım profilimi çalıp size yahlış bilgi vermişler.ben gerçekten beyaz eşyaları seviyorum.ama arkadaşlarım saçma yorumlar yapmışlar yalan haberler falan.çoookk ama çok özür dilerim.

bu arada bizim evdeki çamaşır makinemiz boschlogixx 8 vario perfect.1000 devir.bizde kurutma makinesi almak istiyoruz.buharlı bosch marka olandan.hatta adı avantixx 8 di.sizce şu anda almalımıyız?b sınıfı olduğu için kaç tl elektirik harcar???

candoğan 62 abi yardım edersen sevinirim

saygılarımla....

FATMAGÜL.....

WTS86513TR modelini öneririm 512'nin hafif makyajlı modifiyeli hali..

• Onbaşı
      38 Mesaj
      10 Ocak 2011 07:52:16

quote:

Kurutmalı Çamaşır Makinesi Almak İsteyenlere Duyuru;
      Herkes isterki kurutucuya yer yoksa kurutmalı Çamaşır Makinesi almak daha mantıklı ancak Kurutmalı Çamaşır Makinelerinin Enerji Tüketimleri çok yüksek ve Bazılarının(8-9-10 KG) boyurtları daha büyük sanayi tipi görünüm var, piyasada A, A+ kurutmalı Çamaşır makinesi bulmak zor(Bosch'dan başka) bulunsa bile fiyatları yüksek bu yüzden kurutmalı Çamaşır Makinesi alacaklara bir önerim olacak bildiğiniz gibi Gorenje pek tanınmış marka değil ancak Dünyada olmadığı ülke yok ayrıca Özel Tasarımlarıyla birçok ödül alan bir marka ancak Türkiye'de yeni olduğundan pek tanınmıyor Örneğin Swarovski taş kaplamalı Buzdolabı, Dokunmatik İnteraktif LCD Ekranlı Buzdolabı, çamaşır, kurutma ve bulaşık makineleri, Smartable Masa(Ortasında buzdolabu var ve tek dokunuşla 2 katlı raf asansörle önünüze geliyor)Pininfanina serisi gibi birçok mükemmel tasarım Önerime gelirsek Gorenje'nin yeni çıkardığı Kurutmalı Çamaşır Makinesi A+ Elektrik(Pamuklu 60'C, 1600 Devir ve Pamuklu Dolap Kuruluğu normu, 57L su tüketimi ve 1,04kw/H elektrik, 190dk) A+ yıkama, A sıkma enerji tüketimi var 9 kg boyutları 85x60x65, LED Ekran, 1600 Devir, XL yıkama programı(9 kg'a kadar Yorgan-Battaniye-Yastık-Nevresim yıkama ve kurutma)Ayrıca XL programında kurutma yaparken çift yönede dönebildiği için birbirine dolanma ve kırışma gibi sorunlar olmuyor, yıkama sesi 42dB, Sıkma Sesi 64dB(1600Devir), JET system ile yıkama ve durulama esnasında çamaşırlara su verilerek daha etkin temizlik sağlanıyor, Otomatik Açılıp kapanan deterjan çekmecesi, 17dk'lık Express program, Steril Kazan ve Sterilize programı(Makinenin içi boşken çok az deterjan ile sterilize işlemi başlar, makine suyu 100'C ye kadar ısıtır ve normal yıkama devrinden 1,5 kat daha hızlı dönerek mikropları öldürür ayrıca Jet system ile körük-laztik çevrelerinede su püskürtülerek mikroplar tamamen yok olur ve yıkama sonrasında koku-bakteri oluşumları önlenir)Kısacası yine Gorenje Gorenjeliğini yapmış ve Mükemmel bir çamaşır makinesi tasarlamış fiyatı 1700-1800TL..

gökoş, selam

bu ürünün modeli nedir?
      ve bu fiyatlara en iyisi bu mudur? Bosch falan yok mu?
      A+ enerji sınıfı, hem yıkama hem de kurutma olsun.
      Acil cevap lütfen

• Onbaşı
      38 Mesaj
      10 Ocak 2011 08:06:42

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Alıntıları Göster

1000-1100TL civarına Alman malı olan Profilo CM1000PTR modelini önerebilirim size. 65lt tamburlu, A++ enerji sınıfı bir model.

Bir de yetkili servisler sadece parça değişimiyle yetkili olduğundan pahalı fiyat verirler. Makinenizin problemi nedir? Çözülebilecek bir şeyse ben yardımcı olayım. Ya da makinenizi herhangi bir tamirciye gösterebilirsiniz.

merhaba candogan62
      yok makine eskidi, içten bi ses bombası gibi patladı. servis geldi, bosch. 300-400 aralığında fiyat verdi , en iyisi yenisini almak dedim ve tamir etmedim.
      Bosch süper üründü benim için. marka olarak tavsiye ederim herkese.
      bu arada sayın candoğan , forumda herkesin isteği gibi benim isteğimde öncelikle yıkama+kurutma sağlayan bir makina.
      fakat hem enerji çok harcar hemde gerçekten kurutmadığını iddaa eden bir sürü kişi duydum .
      biz çekirdek aileyiz, yani 8-10 kilo olmazsa da olur. Yıkama+kurutma yapacak bir ürün tavsiyen varmı?
      Gorenje önerenler var. 9 kg olanın resmini az önce gördüm, iyi bişeye benziyor. almışken 1 defa alalım, kurutma işi de aradan çıksın istedim ve bütçeyi arttırdım.
      Son tavsiyeniz nelerdir?
      teşekkürler.

10 Ocak 2011 12:50:38

quote:

Orijinalden alıntı: saitmustafa

Alıntıları Göster

gökoş, selam

bu ürünün modeli nedir?
      ve bu fiyatlara en iyisi bu mudur? Bosch falan yok mu?
      A+ enerji sınıfı, hem yıkama hem de kurutma olsun.
      Acil cevap lütfen

Modeli WD95140 Etiket programında(pamuklu 60'C+Pamuklu Dolap Kuruluğu) yıkama ve kurutma için toplam elektrik tüketimi 1,4kw/h A+ Yıkama A+ kurutma bu 9kg ancak 7kg kurutma yapılabilir.Bu model kurutmayı yaptıktan sonra nemli havayı tahliye borusundan atıyor(Bacalı gibi)ayrıca su pompası bölmesinde tiftik-tüy filtresi var, ürünün hava girişi arkadan.. Bunun gibi olan ancak yoğuşturmalı yani kondenserli olan Bosch var 7kg yıkama 4kg kurutma ama elektrik tüketimi yine aynı programda 5,67kw/h

• Yarbay
      2990 Mesaj
      10 Ocak 2011 21:26:13

quote:

abilerim ablalarım sizden özür dilemek isterim.benim yaşım daha oniki.sınıftan arkadaşlarım profilimi çalıp size yahlış bilgi vermişler.ben gerçekten beyaz eşyaları seviyorum.ama arkadaşlarım saçma yorumlar yapmışlar yalan haberler falan.çoookk ama çok özür dilerim.

bu arada bizim evdeki çamaşır makinemiz boschlogixx 8 vario perfect.1000 devir.bizde kurutma makinesi almak istiyoruz.buharlı bosch marka olandan.hatta adı avantixx 8 di.sizce şu anda almalımıyız?b sınıfı olduğu için kaç tl elektirik harcar???

saygılarımla....

FATMAGÜL.....

2 gün sonra fake profillere döner. Sonra evinde 3 tane makine çıkar.

Malı Arap Faik'ten alıyorduk, Karabük'te ikinci yükleme yapılıyordu. Adana'ya kadar da ben kullanıyorudum kamyonu.
    • Yarbay
      4030 Mesaj
      10 Ocak 2011 23:37:04

quote:

saygılarımla....

FATMAGÜL.....

Sınıfındaki 12 yaşındaki arkadaşların profilini çalıyorlar, üzerine daha Türkiye'de adam gibi bulunmayan bir makinenin fotosunu ebay Almanya sitesinden bulup foruma koyuyorlar..
      Amacınız ne bilmiyorum ama sıktınız.

• Yarbay
      12947 Mesaj
      11 Ocak 2011 00:57:42
      Benim de artık bir Arçelik'im var:) Kendisi özünde Almanya üretimi bir Bauknecht :) Vallahi harika bir makine, şimdilik çok memnunum.

Program alternatifleri, süreleri, sıkma profili vs harika. Videolar da yakında geliyor :) Çektim ama yüklemem lazım.

Yakından incelemek isteyenlere birkaç resim de ekledim;

• Yüzbaşı
      602 Mesaj
      11 Ocak 2011 01:07:36

quote:

Benim de artık bir Arçelik'im var:) Kendisi özünde Almanya üretimi bir Bauknecht :) Vallahi harika bir makine, şimdilik çok memnunum.

Program alternatifleri, süreleri, sıkma profili vs harika. Videolar da yakında geliyor :) Çektim ama yüklemem lazım.

Güzel makineymiş hayırlı olsun. Siemense ne oldu peki

Ne mutlu bize ki bugün Cumhuriyeti yıkmak isteyen şarlatan ve soytarılarının hain emellerini gerçekleştiremeden geberip layığını bulduğunu görecek nesiliz.. Ne Mutlu Türk'üm Diyene..!
    • Yarbay
      12947 Mesaj
      11 Ocak 2011 01:17:20
      Siemens canavar gibi duruyor. Güneş ışığı altında hafif sararması dışında bir sıkıntım yok. Yazlık aldığımızdan oraya makine arıyordum, ancak 5900E'yi daha çok sevdim,. Siemens yazlığa gidecek :)) Temennileriniz için teşekkür ederim.

Siemens 9,5 senede artık aile üyesi gibi olmuştu, kopması biraz zor olacak ama ne yapalım :)

• Yüzbaşı
      602 Mesaj
      11 Ocak 2011 01:27:10
      quote:

Siemens canavar gibi duruyor. Güneş ışığı altında hafif sararması dışında bir sıkıntım yok. Yazlık aldığımızdan oraya makine arıyordum, ancak 5900E'yi daha çok sevdim,. Siemens yazlığa gidecek :)) Temennileriniz için teşekkür ederim.

Siemens 9,5 senede artık aile üyesi gibi olmuştu, kopması biraz zor olacak ama ne yapalım :)

Yazlıkta tatil yapar o da dinlenir Arçelik 1400 devirde sessizdir umarım ön yıkama tuşu olması da çok iyi. Ayrıca Bauknecht markasını da ilk defa sizin sayenizde duydum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VooDoo -- 11 Ocak 2011; 1:29:09 >

Ne mutlu bize ki bugün Cumhuriyeti yıkmak isteyen şarlatan ve soytarılarının hain emellerini gerçekleştiremeden geberip layığını bulduğunu görecek nesiliz.. Ne Mutlu Türk'üm Diyene..!
    • Yarbay
      12947 Mesaj
      11 Ocak 2011 01:38:32
      Arçelik'in motor sesine hayran kaldım. Yıkamada sabir bir sesi var, Siemens ile eşdeğer ama Siemens'in sıcak sulu yıkamalarda yaptığı kayış inleme sesini Arçelik hiç yapmıyor. Motorun sesi hep sabit. 1400 devirde sıfır sarsıntıyla sıktı, 1100-1200 devir arasında çalışan bir Siemens havasında diyebilirim. Videolarını ekleyeceğim zaten :)

Bauknecht Whirlpool'un 9-10kg'lık Dreamspace çamaşır makinelerini de üretiyor. 5900E her detayıyla ben Almanya'da üretildim diyor valla :)

• Onbaşı
      38 Mesaj
      11 Ocak 2011 02:37:57

quote:

Alıntıları Göster

Modeli WD95140 Etiket programında(pamuklu 60'C+Pamuklu Dolap Kuruluğu) yıkama ve kurutma için toplam elektrik tüketimi 1,4kw/h A+ Yıkama A+ kurutma bu 9kg ancak 7kg kurutma yapılabilir.Bu model kurutmayı yaptıktan sonra nemli havayı tahliye borusundan atıyor(Bacalı gibi)ayrıca su pompası bölmesinde tiftik-tüy filtresi var, ürünün hava girişi arkadan.. Bunun gibi olan ancak yoğuşturmalı yani kondenserli olan Bosch var 7kg yıkama 4kg kurutma ama elektrik tüketimi yine aynı programda 5,67kw/h

merhaba,

nerden alcam bu ürünü?
      yardımcı olursanız sevinirim.
      şimdiden teşekkürler.

• Onbaşı
      38 Mesaj
      11 Ocak 2011 02:40:56

quote:

Arçelik'in motor sesine hayran kaldım. Yıkamada sabir bir sesi var, Siemens ile eşdeğer ama Siemens'in sıcak sulu yıkamalarda yaptığı kayış inleme sesini Arçelik hiç yapmıyor. Motorun sesi hep sabit. 1400 devirde sıfır sarsıntıyla sıktı, 1100-1200 devir arasında çalışan bir Siemens havasında diyebilirim. Videolarını ekleyeceğim zaten :)

Bauknecht Whirlpool'un 9-10kg'lık Dreamspace çamaşır makinelerini de üretiyor. 5900E her detayıyla ben Almanya'da üretildim diyor valla :)

merhaba Candoğan,

Öncelikle Arçaliğin hayırlı olsun,

Ben bu Gorenje Modeli WD95140 ile ilgileniyorum. Sağolsun forumda yardımcı olan arkadaşlar var, sizce f/P oranı nasıl fiyatı da bulamıyorum ya:)
      nerden alcam bu ürünü onuda bilmiyorum.Tavsiye edermisin

şimdiden teşekkürler

• Yarbay
      12947 Mesaj
      11 Ocak 2011 02:52:32
      Gorenje WD95140 modelinde 1,4kw tüketim sadece yıkamaya ait.

Kurutmada da ek olarak 4,72kw elektrik harcıyor.

Direct drive motor olması sebebiyle kazan hareketlerine hakimiyetinden alınabilir gibi geldi, ancak cihazı yakından inceleme şansım olmadığından kesinlikle alın diyemem. Yıkama+kurutma beraber ele alındığında B ya da A sınıfı enerjiye sahip olsa gerek.

Bence kurutmalı çamaşır makinesinde Electrolux'ün 1600 devirli modeliyle Siemens'ten şaşmayın.

• Yarbay
      14194 Mesaj
      11 Ocak 2011 07:05:32

quote:

üstad benim makinenin aynısını almışsın hayırlı olsun güle güle kullan diyorum

• Onbaşı
      28 Mesaj
      11 Ocak 2011 11:26:17
      Herkese merhabalar,

Arkadaşlar bende bir çamaşır makinesi var Aman Allahım düşman başına.Eşimin aklına uyarak almıştık.

Şimdi kendiside çok pişman.İki kere beyin bozuldu.Servis için gelen arkadaş orasına burasına baktı bir bahane bulamadı şimdi suçu prizden gelen yüksek voltaja bağladı.Makinayı bir kaç ay önce almış olmasam kaldırıp balkondan aşşağıya sallıyacam..Altı ayda beni bıktırdı.Dünde ayedaşa gidip evime yüksek voltaj geliyormuş diye dilekçe verdim.Bakalım sonuç ne çıkacak.Şuna eminimki voltajda bir sorun olsa herkezin makinası bozulur.Apartmanda herkeze sormama rağmen tek benim makina sıkıntılı.Markasını merak ediyorsunuz değilmi.Beko d2 5081b.Maddi açıdan kendimi bi toplasam,bu makineyi beykoz servisinin önünde yakıcam...

Her başlangıç bir sonu getirir...
    • Yarbay
      12947 Mesaj
      11 Ocak 2011 12:55:30

quote:

Orijinalden alıntı: cantosman

üstad benim makinenin aynısını almışsın hayırlı olsun güle güle kullan diyorum

Teşekkür ederim cantosman. Arçelik'in servis desteğini bu makine üzerinden anlamak mümkün. Olur da bir arıza çıkarsa, bu demode ürün parça veremiyoruz, deyip işin içinden çıkarlar. Zira 9,5 senelik LG üretimi buzdolabına yasal hakkım olduğu halde parça verememeleri gibi. Arçelik'ten memnun kalmanızı şimdi daha iyi anlıyorum :) Gerçekten harika bir cihaz. Çamaşır makinesinde her zaman Alman üretimi modelleri seçmenin önemini bir kez daha görmüş oldum.

• Yarbay
      12947 Mesaj
      11 Ocak 2011 13:00:51

quote:

Orijinalden alıntı: sniper_222

Herkese merhabalar,

Arkadaşlar bende bir çamaşır makinesi var Aman Allahım düşman başına.Eşimin aklına uyarak almıştık.

Şimdi kendiside çok pişman.İki kere beyin bozuldu.Servis için gelen arkadaş orasına burasına baktı bir bahane bulamadı şimdi suçu prizden gelen yüksek voltaja bağladı.Makinayı bir kaç ay önce almış olmasam kaldırıp balkondan aşşağıya sallıyacam..Altı ayda beni bıktırdı.Dünde ayedaşa gidip evime yüksek voltaj geliyormuş diye dilekçe verdim.Bakalım sonuç ne çıkacak.Şuna eminimki voltajda bir sorun olsa herkezin makinası bozulur.Apartmanda herkeze sormama rağmen tek benim makina sıkıntılı.Markasını merak ediyorsunuz değilmi.Beko d2 5081b.Maddi açıdan kendimi bi toplasam,bu makineyi beykoz servisinin önünde yakıcam...

D1 5081B modelini kullanmış biri olarak size kesinlikle hak veriyorum. Umarım en kısa zamanda kurtulursunuz.

• Yarbay
      4030 Mesaj
      11 Ocak 2011 13:32:08
      quote:

Harika bir alet!

• Yarbay
      2234 Mesaj
      11 Ocak 2011 13:34:31

quote:

aaaaaaaa can abiii hayırlı olsn güle güle kullan videoları hemen bekliyoruz ben bekoyu istiyordum ama bu da çok güzel ondan aşşa değil gibi duruyor zaten alman üretimi olması harika bişey bi de mieleden nie vazçaydın sorunlu felan mı çıktı?

• Yarbay
      12947 Mesaj
      11 Ocak 2011 13:52:08
      Heheh teşekkür ederim Batu ve robotica :)

Miele'nin tambur rulmanları problemliydi, ondan vazgeçmek zorunda kaldım.

İlk videosu burada :)

Devamı da gelecek, ama bir videonun yüklenmesi 3 saat sürüyor neredeyse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 11 Ocak 2011; 13:53:53 >

• Yüzbaşı
      377 Mesaj
      11 Ocak 2011 14:12:38
      hayırlı olsun candoğan bey :) makineniz çok iyi ama ön yıkamayla ekonomiyi kabul etmiyor ? yine de program 2 saat kadar sürüyor sanırım gayet yeterli bir süre :) tekrar hayırlı olsun.

• Yarbay
      12947 Mesaj
      11 Ocak 2011 14:32:57
      Evet, ön yıkama ekonomik değildir gibi bir anlayışı var sanırım :))

• Yarbay
      2234 Mesaj
      11 Ocak 2011 14:40:08

quote:

Heheh teşekkür ederim Batu ve robotica :)

Miele'nin tambur rulmanları problemliydi, ondan vazgeçmek zorunda kaldım.

İlk videosu burada :)

şuyu direk körükten alması çok hoşuma gitti zamanı da da gösteriyor süper ses sevyesi de çok iyi ama sıkmayı daha çok merak ediyorum suyunu boşaltmadan sıkmanın sonuna kadar olan bi video çektiysen hemen onu yükle en çok sıkmada nasıl onu merak ediyorum

• Binbaşı
      1109 Mesaj
      11 Ocak 2011 15:02:51
      Hayırlı olsun candoğan bey, iyi günlerde kullanın. Baya yakışıklıymış kerata :) Şimdi daha iyi anlıyorum büyüklerimizin arçelikten şaşılmaz demesini

Asıl yetimler anadan babadan değil, ilim ve ahlaktan yoksun olanlardır. Hz. ALİ
    • Yarbay
      2234 Mesaj
      11 Ocak 2011 15:08:27

quote:

Orijinalden alıntı: hakanoztuna06

Hayırlı olsun candoğan bey, iyi günlerde kullanın. Baya yakışıklıymış kerata :) Şimdi daha iyi anlıyorum büyüklerimizin arçelikten şaşılmaz demesini

bu arçelik değil arçelik bu kalteyi hayatta yapamaz bir alman firmasının arçeliğe ürettiği model yani arçelik değil o bir bauknecht

• Yarbay
      12947 Mesaj
      11 Ocak 2011 15:30:59
      Teşekkür ederim arkadaşlar :)

Evet makine suyu körük üzerinden veriyor, bu da temizlik takıntısı olanlara makine bol suyla çalışıyormuş izlenimi veriyor :) Siemens ise tam tersine suyu göstermemek için elinden geleni yapardı.

Makine sıkmayı parçalı olarak yapıyor. İlk 400 devirde 1sn kadar kalarak suyunu atıyor, daha sonra sağa-sola dağıtıp tekrar sıkıp duruyor. Daha sonra da hızlanarak sıkıyor. Sanırım ara sıkmalarda 1000 devire kadar hızlanıyor.

Makinenin köpük hortumunu biraz geniş tutmuşlar sanırım, ilk sıkmada su fazla çıktığından köpük hortumundan deterjan çekmecesine gelip oradan tekrar camın üstüne akıyor. Bu da deterjan çekmecesinde köpük sesi yapabiliyor.

Makine köpük tespit ettiğinde durulamaya geçmektense dakikayı sabitleyip aynı sıkma programını tekrarlıyor. Ben el alışkanlığıyla fazla deterjan koymuştum gördüğünüz gibi :) Makine yıkamadan sonraki sıkmayı tekrarlayarak köpüklü suyu iyice sıkıp attı. 1. durulamanın sıkmasındaki suda köpük epey azalmıştı.

Şimdilik çok memnunum :)

Yooutube'daki video halen yükleniyor, deli olacağım.

• Teğmen
      127 Mesaj
      11 Ocak 2011 15:48:06
      Candoğan62;
      Merhaba.
      Şu an çamaşır makinesi alma aşamasında yine sizin değerli yorumlarınıza ihtiyacım var.Şu an Vestel WMF6100C kullanıyorum.(10 senedir)Bu forumda geçmiş sayfaları ve kullanıcı yorumlarınıda okudum.Sizin tavsiyeleriniz arasında olan BOSCH was28763 ün youtube üzerindeki videolarını izledim.Güzel makina ama sıkma sırasındaki sesi biraz fazla geldi.Daha önce kendi kullandığım diğer bosch ürünlerinden ve çevremdeki kişilerden aldığım olumsuz yorumlardan sonra bu ürünede pek sıcak bakamadım.Teknolojisi bayağı güzel,motor yeni fırçasız motorlardan ama kayışlı olması yine bazı sorunları beraberinde getirecek herhalde.Benim aklımda olan iki diğer markanın modeli var ama seçim yapamıyorum.Biri LG F1443KDS7 ,diğeri samsung WF0804W8E.İkiside fırçasız motor.Lg inverter direct drive motor,samsung ta yine aynı şekilde direct drive motor kullandığını belirtiyor.Motor teknolojileri arasında bir fark varmı bulamadım.Samsung'un ecobubble köpüklü yıkaması cazip geldi.(düşük sıcaklıkta ekonomik yıkama).Ama kapasite 8 kg.Lg ise 11 kg ve özellik olarak daha teferruatlı.Ama biraz fiyatlı.Şimdi sizden ricam bunlardan hangisini tercih etmeliyim.İstediklerim:ekonomik, enerji tasarruflu,sessiz çalışması,yorgan battaniye gibi büyük parçaları yıkayabilmesi .Daha başka ayrıntılarda var ama çok uzun olduğu için yazmıyorum.Buzdolabımıda sizin yorumlarınızla Samsung RT54 almıştım.Gayet memnunum.Bilgilendirmenizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum.Teşekkürler

center]

[DH] FORD TAKIMI[/center][/size[DH] FORD TAKIMI[/center]
    • Yarbay
      12947 Mesaj
      11 Ocak 2011 15:57:44
      WAS28763 modelinin birebir videosunu göremedim henüz, ama muadil olarak bu videoyu 1200 devirde tam anlamıyla görmek mümkün. Bu modelin sıkması WAS24763TR ile aynı.

Seçmek istediğiniz iki cihaz arasında size LG'yi öneririm. Geniş tamburu sığdırmak için farklı bir darbe emici sistem kullanmışlar. Tambuyu 78lt, arka motor kısmına bağlı olan taşıyıcı birimi önde 2 adet kalın yay tutuyor. Amortisörleri ise yana değil, arkadan öne doğru konumlandırılmış. Dengelemek için de çamaşırın biriktiği yönün aksine ilerleyen toplar var. Samsung'u ben pek güvenilir ve tam verimli bulmuyorum artık. Sizin Vestel'iniz da Samsung üretimiydi, ancak o zamanlar Samsung dayanıklılığa daha çok önem veriyordu.

• Yarbay
      14194 Mesaj
      11 Ocak 2011 16:04:22
      quote:

Alıntıları Göster

Teşekkür ederim cantosman. Arçelik'in servis desteğini bu makine üzerinden anlamak mümkün. Olur da bir arıza çıkarsa, bu demode ürün parça veremiyoruz, deyip işin içinden çıkarlar. Zira 9,5 senelik LG üretimi buzdolabına yasal hakkım olduğu halde parça verememeleri gibi. Arçelik'ten memnun kalmanızı şimdi daha iyi anlıyorum :) Gerçekten harika bir cihaz. Çamaşır makinesinde her zaman Alman üretimi modelleri seçmenin önemini bir kez daha görmüş oldum.

üstad ben 5.5 senedir kullanıyorum maşallah tıkı yok
      sende memnun kalacaksın bak gör
      tekrar hayırlı olsun en çokda ön kadranı hoşuma gidiyor makinenin

ayrıntı: ustam yer karolarımızda aynıymış renkler bile aynı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cantosman -- 11 Ocak 2011; 16:07:26 >

• Yarbay
      12947 Mesaj
      11 Ocak 2011 16:27:33
      Yer karoları da aynı demek :)

Sizin makine çeyizlik olarak mı bekledi? Çünkü 1998 ve 1999 da satılıyordu bu makine.

• Yarbay
      14194 Mesaj
      11 Ocak 2011 16:35:31

quote:

Yer karoları da aynı demek :)

Sizin makine çeyizlik olarak mı bekledi? Çünkü 1998 ve 1999 da satılıyordu bu makine.

ustam ben aldığımda 2004 senesiydi
      benim devamlı aldığım bayim kendide kullanıyormuş bu makineden
      o zaman depomda elimde 2 tane kaldı dedi metih etti birini ablamın oğluna verecem dedi diğerinide istersen sen alabilirsin
      biraz senesi geçik dedi ama bende evde bundan kullanıyorum
      bende hiç düşünmeden almıştım

• Yarbay
      12947 Mesaj
      11 Ocak 2011 16:41:37
      İyi ki almışsınız, zira 2004'te Arçelik'in alınası başka hiçbir ürünü yoktu. Keşke ben de bunun sıfırını bulabilsem :)

Makine çok iyi durumda ama deterjan gözünün alt kısmındaki sac boyalı, boyasını güzel yapamamışlar. Müsait zamanda elden geçireceğim güzelce.

• Yarbay
      14194 Mesaj
      11 Ocak 2011 16:49:25

quote:

İyi ki almışsınız, zira 2004'te Arçelik'in alınası başka hiçbir ürünü yoktu. Keşke ben de bunun sıfırını bulabilsem :)

Makine çok iyi durumda ama deterjan gözünün alt kısmındaki sac boyalı, boyasını güzel yapamamışlar. Müsait zamanda elden geçireceğim güzelce.

valla bu yüzden arçeliği hep metih ettim
      yoksa bir buzdolabı aldım elli kere servis çağırdım eskişehirden geldiler beynini falan değiştirdiler bazen takur tukur sesler geliyor
      henüz 4 senelik ama içi geniş onbeşde bir fişi çekip 2 gün buzları eritiyorum
      yoksa buzlar gidip pervaneye takılıyormuş takur tukur seslerde ordan geliyormuş
      allahtan dolabın garantisini 7 seneye uzatmıştım servis gelip kuzu kuzu yapıyor
      kardeşime önü siyah camlı bir dolap aldık yine arçelik tık yok
      bazen şans işi bu beyaz eşyalar

• Yarbay
      12947 Mesaj
      11 Ocak 2011 17:10:26
      Her üründe işinin ehli üreticileri tercih edersek işimiz şansa kalmaz. Bir firmada %60 şanslıysak diğerinde %95 şanslıyızdır örneğin. Ben bu yüzden ürünlerin kalite ve performans değerlerini servis yaygnlığına göre önde tutuyorum.

Bence buzdolabınızın sorununun üzerine giderek para iadesi alabilirsiniz. Benim yakın arkadaşımın annesi 5 yıllık 5094 Arçelik buzdolabını aynı sorundan uğraşarak değiştirtti.

• Onbaşı
      25 Mesaj
      11 Ocak 2011 17:35:15
      evde bosch was20762 tr var güzel makina sessiz ama biraz pahallı hanımın zoruyla aldık her ay sonu 180 tl bayılıyoruz k.kartına

• Yarbay
      12947 Mesaj
      11 Ocak 2011 19:16:52
      quote:

candoğan bey hayırlı olsun.nerden aldınız makineyi acaba kaç tlye?sanırsam 1400 devir.

Teşekkür ederim. 230TL'ye bir spotçudan eve teslim şeklinde aldım.

Son sıkma videosu da eklendi :)

1. kısım;

2. kısım;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 11 Ocak 2011; 21:06:58 >

• Teğmen
      231 Mesaj
      11 Ocak 2011 20:26:15
      Can bey kullandığınız detarjanın markası nedir?Bana biraz değişik geldi.

• Yarbay
      12947 Mesaj
      11 Ocak 2011 21:04:57

quote:

Orijinalden alıntı: ber11

Can bey kullandığınız detarjanın markası nedir?Bana biraz değişik geldi.

Normalde beyazlara Ariel ya da Omo kullanırız. Ancak bu sefer Bingo indirime girmişti, deneyeyim dedim. 6kg'ı 11,75TL idi yanılmıyorsam. Bingo Hijyen olarak geçiyor, beyaz pakette. Bir nevi çakma Omo Domests etkili diyebiliriz :))) Bingo'nun yumuşatıcı, yer silme deterjanı vs iyiyse çamaşır deterjanı neden olmasın mantığıyla denedim, sonuç iyiydi. İleride grileştirmez inşallah :)

• Yüzbaşı
      377 Mesaj
      11 Ocak 2011 21:27:47

quote:

Alıntıları Göster

Normalde beyazlara Ariel ya da Omo kullanırız. Ancak bu sefer Bingo indirime girmişti, deneyeyim dedim. 6kg'ı 11,75TL idi yanılmıyorsam. Bingo Hijyen olarak geçiyor, beyaz pakette. Bir nevi çakma Omo Domests etkili diyebiliriz :))) Bingo'nun yumuşatıcı, yer silme deterjanı vs iyiyse çamaşır deterjanı neden olmasın mantığıyla denedim, sonuç iyiydi. İleride grileştirmez inşallah :)

beyazlarda ariel beyaz çiçekleri de deneyin. o deterjanı tek geçerim.40 derecede bile on numara yıkıyor :) ben renklilere persil sıvı kullanıyorum 2 ay gidiyor bana :)

• Yarbay
      2116 Mesaj
      11 Ocak 2011 21:47:29
      @candogan62

Hayırlı olsun hocam yeni makinen güle güle kullan :)

Arkadaşlar sıvı deterjan kullanmak iyi ama sıvı deterjanlarda kireç önleyici yok sanırım yani ben kutusunun üzerini inceledim persil jel in ama kireç önleyicili falan yazmıyordu sıvı deterjan çok kullanmak makinenin kireçlenmesine neden olurmu.

• Yarbay
      12947 Mesaj
      11 Ocak 2011 21:48:16
      Biz yaklaşık 15 yıldır Ariel dağ esintisi kullanıyorduk. Ancak son 1-2 senedir kokusunu bozdular, çamaşırlar yağa bastırılıp sıkılmış gibi tuhaf kokuyor. Eskiden çok zor giden harika bir kokusu vardı.

• Yarbay
      12947 Mesaj
      11 Ocak 2011 21:59:27

quote:

Orijinalden alıntı: OVERCLOCKM@NI@

@candogan62

Hayırlı olsun hocam yeni makinen güle güle kullan :)

Arkadaşlar sıvı deterjan kullanmak iyi ama sıvı deterjanlarda kireç önleyici yok sanırım yani ben kutusunun üzerini inceledim persil jel in ama kireç önleyicili falan yazmıyordu sıvı deterjan çok kullanmak makinenin kireçlenmesine neden olurmu.

Evet bu konuda size katılıyorum. Ben makinemde hiç sıvı deterjan kullanmazken arada rezistanına bakardım, pırıl pırıldı. Birkaç ay evvel rezistansı sökmem gerekti, rezistans una bulanmış gibi hafif kireçlenmişti. Sıvı deterjan kullanırken soda eklemekte fayda var.

11 Ocak 2011 22:06:11

quote:

Evet, ön yıkama ekonomik değildir gibi bir anlayışı var sanırım :))

Can Bey makineniz hayırlı olsun güle güle kullanın. Bizim 5800E'nin kardeşi diyebilir miyiz? Bir ara ben de video koyayım, makineleri yarıştırırız ne dersiniz?

• Yarbay
      2116 Mesaj
      11 Ocak 2011 22:19:09

quote:

Alıntıları Göster

Evet bu konuda size katılıyorum. Ben makinemde hiç sıvı deterjan kullanmazken arada rezistanına bakardım, pırıl pırıldı. Birkaç ay evvel rezistansı sökmem gerekti, rezistans una bulanmış gibi hafif kireçlenmişti. Sıvı deterjan kullanırken soda eklemekte fayda var.

Hocam bu soda konusunu biraz açarmısın daha önce çamaşır makinesinde hiç kullanmadım soda :) bir ara bingo nu bir deterjanını almıştım üzerinde soda etkili yazıyordu ondan başka sodalı bir ürün kullanmadım.Nasıl kullanılır renklilerdede beyazlardada kullanılabilirmi :)

• Yüzbaşı
      377 Mesaj
      11 Ocak 2011 22:24:03

quote:

Orijinalden alıntı: OVERCLOCKM@NI@

Alıntıları Göster

Hocam bu soda konusunu biraz açarmısın daha önce çamaşır makinesinde hiç kullanmadım soda :) bir ara bingo nu bir deterjanını almıştım üzerinde soda etkili yazıyordu ondan başka sodalı bir ürün kullanmadım.Nasıl kullanılır renklilerdede beyazlardada kullanılabilirmi :)

ben bilmiyordum.aldığımdan beri renklilerde sadece sıvı kullandım.beyazlarda birtek ariel kullanıyorum.

• Teğmen
      127 Mesaj
      11 Ocak 2011 22:25:08
      Can Bey;
      Önce sizi gerçekten bu kadar bilgiye sahip olduğunuz, hemen hemen herkese verecek bir bilginiz olduğu ve yardımseverliğiniz için kutlarım.
      LG'nin bahsettiğimiz modeli gerçekten güzel.Şu an için Bursa'da olduğumdan bu model burada yok.İnternet üzerinden de almak istemiyorum pek.Darty'de var.Ama sağına soluna bakıp almak daha iyi olur herhalde.
      Şimdilik makinamı kullanıyorum.Dediğiniz gibi yurtdışına yaptırılmış bir üründü.Şu ana kadar da ciddi bir sorun çıkarmadı sayılır.
      Yalnız diğer arkadaşlara verdiğiniz cevaplarda bazı şeyler dikkatimi çekti.Mesela'''Ben bu yüzden ürünlerin kalite ve performans değerlerini servis yaygnlığına göre önde tutuyorum. ''' LG nin 7 kg lık modellerini tavsiye etmem'''gibi.(7 kg üzerinde kalite değişiyormu,fark nedir acaba)
      Şimdi sizin açınızdan (LG F1443KDS7) bu makina hakkında kalite/performans/fiyat değerlendirmeniz nedir?Kararımınızın netleşmesi açısından içişleri bakanıyla beraber cevabınızı bekliyoruz.Teşekkürler.

quote:

WAS28763 modelinin birebir videosunu göremedim henüz, ama muadil olarak bu videoyu 1200 devirde tam anlamıyla görmek mümkün. Bu modelin sıkması WAS24763TR ile aynı.

Seçmek istediğiniz iki cihaz arasında size LG'yi öneririm. Geniş tamburu sığdırmak için farklı bir darbe emici sistem kullanmışlar. Tambuyu 78lt, arka motor kısmına bağlı olan taşıyıcı birimi önde 2 adet kalın yay tutuyor. Amortisörleri ise yana değil, arkadan öne doğru konumlandırılmış. Dengelemek için de çamaşırın biriktiği yönün aksine ilerleyen toplar var. Samsung'u ben pek güvenilir ve tam verimli bulmuyorum artık. Sizin Vestel'iniz da Samsung üretimiydi, ancak o zamanlar Samsung dayanıklılığa daha çok önem veriyordu.

center]

• Yarbay
      12947 Mesaj
      11 Ocak 2011 22:53:52

quote:

Orijinalden alıntı: orse

Can Bey;
      Önce sizi gerçekten bu kadar bilgiye sahip olduğunuz, hemen hemen herkese verecek bir bilginiz olduğu ve yardımseverliğiniz için kutlarım.
      LG'nin bahsettiğimiz modeli gerçekten güzel.Şu an için Bursa'da olduğumdan bu model burada yok.İnternet üzerinden de almak istemiyorum pek.Darty'de var.Ama sağına soluna bakıp almak daha iyi olur herhalde.
      Şimdilik makinamı kullanıyorum.Dediğiniz gibi yurtdışına yaptırılmış bir üründü.Şu ana kadar da ciddi bir sorun çıkarmadı sayılır.
      Yalnız diğer arkadaşlara verdiğiniz cevaplarda bazı şeyler dikkatimi çekti.Mesela'''Ben bu yüzden ürünlerin kalite ve performans değerlerini servis yaygnlığına göre önde tutuyorum. ''' LG nin 7 kg lık modellerini tavsiye etmem'''gibi.(7 kg üzerinde kalite değişiyormu,fark nedir acaba)
      Şimdi sizin açınızdan (LG F1443KDS7) bu makina hakkında kalite/performans/fiyat değerlendirmeniz nedir?Kararımınızın netleşmesi açısından içişleri bakanıyla beraber cevabınızı bekliyoruz.Teşekkürler.

Yazdıklarınız için teşekkür ederim öncelikle.

LG'nin 7kg modelleri 8kg serilere kıyasla daha kalitesiz. Yani kullanılan malzeme kalitesinin düşüklüğü basit bir incelemeyle dahi anlaşılabiliyor. Zaten çevremde problem yaşayanları da gördükçe tespitimin doğru olduğunu görüyorum.

11kg LG'yi (tambur hacmine oranladığımızda gerçekte 9,5kg civarı diyebiliriz) pratikte kullanarak deneme şansım olmadı. Ancak LG'de şeffaf yan panellerini inceleme şansım oldu. Tamburun büyüklüğünden ötürü salınma yapmak için gövde içinde yeterli alanı yok, bu yüzden kazan sallantılarını minimuma indirmek için her türlü çözüm geliştirilmiş. Ön körük lastiğinin neredeyse körük denmeyecek ölçüde sabit bir kapak lastiği gibi yerleştirilmiş olması da bunun kanıtı. Yani tamburun sadece hafifçe arkaya-öne ve yukarı-aşağıya oynama şansı var. Tamburun yıkama hareketlerinin gelişmiş olması, 78lt geniş tamburu, darbe emici sistemi ve genel kalitesiyle tavsiye edebilirim. Aceleniz yoksa biraz bekleyebilirsiniz, yeni ürün olduğundan fiyatı ileride biraz daha düşer diye tahmin ediyorum.

quote:

Soda elle çamaşır yıkama dönemlerinden beri kullanılan doğal bir malzeme. Bildiğimiz karbonat zaten. Karbonatın diş temizliğinde vs kullanıldığını da görmüşsünüzdür. Bildiğim kadarıyla soda sudaki sertliği gideriyor, böylece deterjanın etkisini güçlendiriyor. Beyaz ve renklilerde kullanılmasında herhangi bir sakınca yok. Yani ağartıcı bir özelliği olmadığından rahatlıkla deterjan güçlendirici ve kireçten koruyucu bir takviye olarak kullanabilirsiniz.

• Yarbay
      12947 Mesaj
      11 Ocak 2011 22:56:35

quote:

Orijinalden alıntı: ASUSX51

Alıntıları Göster

Can Bey makineniz hayırlı olsun güle güle kullanın. Bizim 5800E'nin kardeşi diyebilir miyiz? Bir ara ben de video koyayım, makineleri yarıştırırız ne dersiniz?

Üretim yerleri, tasarımları, özellikleri vs epey farklı ama Arçelik sayesinde kardeşler:) Elbette video paylaşırsanız çok mutlu olurum. Daha evvel de Youtube'a 5800E videolarını koyan birisi vardı, siz mi koymuştunuz?

• Yarbay
      4030 Mesaj
      11 Ocak 2011 23:14:00
      candoğan dostum almaktan vazgeçtiğiniz miele'nin modeli neydi?

• Teğmen
      127 Mesaj
      11 Ocak 2011 23:18:06
      Can Bey;
      Hızlı yanıtınız ve tavsiyeniz için teşekkürler.Sanırım dediğiniz gibi biraz daha beklemek daha iyi olacak.

quote:

Alıntıları Göster

Soda elle çamaşır yıkama dönemlerinden beri kullanılan doğal bir malzeme. Bildiğimiz karbonat zaten. Karbonatın diş temizliğinde vs kullanıldığını da görmüşsünüzdür. Bildiğim kadarıyla soda sudaki sertliği gideriyor, böylece deterjanın etkisini güçlendiriyor. Beyaz ve renklilerde kullanılmasında herhangi bir sakınca yok. Yani ağartıcı bir özelliği olmadığından rahatlıkla deterjan güçlendirici ve kireçten koruyucu bir takviye olarak kullanabilirsiniz.

center]

• Yüzbaşı
      602 Mesaj
      11 Ocak 2011 23:23:41
      Candoğan Bey bir şeyi merak ettim bu yeni çıkan 11 kiloluk LG nin içi bir zamanlar arçelikte satılan 10 kiloluk 5980 modelinden daha mı büyük yoksa daha mı küçük 5980 nin hacmi tam olarak nedir bir bilginiz var mı?

• Yarbay
      2116 Mesaj
      11 Ocak 2011 23:36:04

quote:

Alıntıları Göster

Teşekkürler hocam yanıtın için :)

Sayfa:   <<     < önceki   68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77   sonraki >     >>
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Beyaz Eşya >> Bulaşık ve Çamaşır Makinaları >> EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.