Şimdi Ara

Mercedes C180 - / + nelerdir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
86
Cevap
3
Favori
23.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar . Honda Civic 2012 elegance yeni kasa aracımı satıp c 180 almayı düşünüyorum ama bu arabalar hakkında da hiç birşey bilmiyorum. En full ü en boşu hangisidir hangi model daha iyidir eksisi artısı nelerdir , piyasası var mı yok mu bilgim yok ... Bilen ya da kullanan varsa ya da buna benzer onceden bir konu açılmışsa eğer bilgilendirrise memnun olurum... Son olarak fiyat aralıkları modellere göre ne olmalıdır. Memurum malum 80 bin üstüne çıkamam 3 senedir şark görevi yapıyoruz parayı harcayacak yer bulamadık araba alıp genclıgımızı yaşayalım dedik yardımcı olursanız teşekkür ederim

• Para harcayacak yer bulamadıysanız Güzel bir yazlık alın kendinize derim.
    Araba olarak C180 piyasası vardır.
    Yakıt ve servis sıkıntı değilse on numara araba.
    En boş en dolu genele tek tek bakmak lazım ekstralara göre değişiyor ama en dolu versiyona göre.
    1-C180 AMG
    2-C180 Fascination
    3-C 180 Avantgarde Sport
    4-C 180 Avantgarde
    5-C180 Elegance
    6-C180 prime

Hocam motora karar verdiniz mi hangisi olacak?

birde bunlar dışında sadece SW modelinde olan c180 Estate peket var bilginize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Automobilista

Para harcayacak yer bulamadıysanız Güzel bir yazlık alın kendinize derim.
    Araba olarak C180 piyasası vardır.
    Yakıt ve servis sıkıntı değilse on numara araba.
    En boş en dolu genele tek tek bakmak lazım ekstralara göre değişiyor ama en dolu versiyona göre.
    1-C180 AMG
    2-C180 Fascination
    3-C 180 Avantgarde Sport
    4-C 180 Avantgarde
    5-C180 Elegance
    6-C180 prime

Hocam motora karar verdiniz mi hangisi olacak?

birde bunlar dışında sadece SW modelinde olan c180 Estate peket var bilginize.
    Okadar abartmayın bence , millet 100 milyonları koyacak yer bulamıyor

Ama eğer gerçekten çok para var ise 520i öneririm. C180 ' nin lafı bile olmaz yanında.

• Bnm gozumde tek eksigi her kose basinda olmasi. Yoksa en baz prime paketi bile alinabilir.

Auto Bild dergisi 300.000 km uzun donem incelemesini yayinladi evvelki haftalarda acin bi okuyun. Kayda deger hic bir eksisi yok makyajsiz kasa beyaz renk baz versiyon manuel sanzimanli idi inceledikleri arac. 400.000 km raporunuda yayinlayacaklar sanirim. Arac ortalama 9.9 litre yakmisti oyle hatirliyorum.

Makyajla beraber kasa daha alimli oldu ve motoru sanzimani daha verimli hale geldi.

Bana kalsa ben prime paketli yada primen bir ustu paketi ikinci el temiz olarak alrim uzun yillar evladiyelik binerim.

Yan komsumda 2 kasa oncesi var W202 kasayi kullaniyor ben araci 4 bucuk yildir goruyorm, tas gibi bir sorunu yok her zaman tikir tikr calisiyor.

Kisacasi ömürlük araba hocam. Mercedes kalitesini tatmanin en ucuz en kolay yolu, servis pahali gelirse ozel serviste gayet ucuz yollu bakim da yapabilirsiniz.

Arac hakkinda fikirlerim bu kadar. Hayirlisi olsun

• Makyajsızı yakıt olarak çok üzer. Makyajlısı da pahalı olur. Bence de yazlık alın.
  • Motor 1.6 olacak malum 1.8 in vergisi bizi bozar... yazlık işine gelince önce şark görevimiz bitsin sonra arabayı paraya çevirip ev almayı düşünüyorum o yüzden piyasasını soruyorum ayrıca İçinde oturamayacağım bir evi ya da yazlığı asla almam uzun vaadeli yatırım yapabilecek sabırda biri değilim. En iyisi iyi bi araba alıp genç yaşımda biraz egolarımı tatmin etmek amacım .... Sanırım avantgard modelini seçceğim ayrıca bu versiyonları birbirlerinden ayırt edebilecek özelliklere nerden ulaşabilirim örnek luxury de sunroof yok avantgarde da var gibi ... 2 senede honda nın borcunu bitirdim şimdi ise üstüne yine 15 20 kredi çekip c180 almayı düşünüyorum.Parasının hesabını az çok bilene çok ulaşılamaz birşey değil bence hele ki birde şark ta görev yapıyorsan sosyal hayat sıfır ne var ne yok evinde buluyorsun :)

quote:

Orijinalden alıntı: bgs0

Ama eğer gerçekten çok para var ise 520i öneririm. C180 ' nin lafı bile olmaz yanında.

Hocam BMW kesinlikle düşünmediğim bir araba ayrıca 2000 motor arabanın vergisi de sıkıntı.. C180 orta sınıfa biraz daha yakın bi arabaymış gibi geliyor nedense motor hacminden dolayı mı bilmiyorum + lpg uyumuda var diyorlar . Tam bana göre , birde çok güzel görünüyor namıssız :)))

180 BlueEfficiency Avantgarde ----- blueEfficiency nedir + sahibinden e bakınca c180 komp blueEfficiency avantgarde ve c180 blueEfficiency Avantgarde yazıyor komprsr paketlerin ne artısı var ... Bluefficiency olmayan modellerde var hangisi tercih edilmeli ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iceberg987 -- 9 Mart 2014; 4:49:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: iceberg987

Motor 1.6 olacak malum 1.8 in vergisi bizi bozar... yazlık işine gelince önce şark görevimiz bitsin sonra arabayı paraya çevirip ev almayı düşünüyorum o yüzden piyasasını soruyorum ayrıca İçinde oturamayacağım bir evi ya da yazlığı asla almam uzun vaadeli yatırım yapabilecek sabırda biri değilim. En iyisi iyi bi araba alıp genç yaşımda biraz egolarımı tatmin etmek amacım .... Sanırım avantgard modelini seçceğim ayrıca bu versiyonları birbirlerinden ayırt edebilecek özelliklere nerden ulaşabilirim örnek luxury de sunroof yok avantgarde da var gibi ... 2 senede honda nın borcunu bitirdim şimdi ise üstüne yine 15 20 kredi çekip c180 almayı düşünüyorum.Parasının hesabını az çok bilene çok ulaşılamaz birşey değil bence hele ki birde şark ta görev yapıyorsan sosyal hayat sıfır ne var ne yok evinde buluyorsun :)

quote:

Orijinalden alıntı: bgs0

Hocam BMW kesinlikle düşünmediğim bir araba ayrıca 2000 motor arabanın vergisi de sıkıntı.. C180 orta sınıfa biraz daha yakın bi arabaymış gibi geliyor nedense motor hacminden dolayı mı bilmiyorum + lpg uyumuda var diyorlar . Tam bana göre , birde çok güzel görünüyor namıssız :)))

180 BlueEfficiency Avantgarde ----- blueEfficiency nedir + sahibinden e bakınca c180 komp blueEfficiency avantgarde ve c180 blueEfficiency Avantgarde yazıyor komprsr paketlerin ne artısı var ... Bluefficiency olmayan modellerde var hangisi tercih edilmeli ?

Alıntıları Göster
    Bu araba hakkında youtube 2 tane tanıtım video dışında göremedim bu konuyada gerçekten aracı tanıyanlar görüşlerini beldirirse çok iyi olur

• Tasarimi
    İç mekanin kalitesi
    AMG paketi
    Yol tutuşu
    Sorunsuzluğu
    İkinci eli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senersongur -- 9 Mart 2014; 12:13:40 >
  • Verilen paraya karşılık motor ve yakıt performansı bence daha iyi olmalıydı... Geçen seneydi sanırım 106bin liraya c-180 coupe alınabiliyordu. Fiyat daha mantıklıydı. Geçen hanıma araba bakarken fiyatını sormuştum 168 mi ne, öyle birşey demişlerdi. O paraya 2.0 dizel ya da 1.6 benzinli ve yakıt/performansta daha iyi araçlar vardı. Hem de coupeler 2015'de, sedan 2014'de yenileneceği halde. Biz gidip 2013 model sıfır A4 2.0 dizel aldık. Gerçi o da 2014'de ufak makyajlanacak. Ama 121 bine o arabayı kapattık ki şu an fiyatı 150 bin civarı. Elde araba da kalmamıştır. 2014 model siparişi versem araba gelene dek döviz kuru belki de 3.5'a yaklaşabilirdi. Performansı ve tüketimi de çok çok daha iyi. Fabrika verisi şehir içi 5,7 litre falan yakıyor deniyor. Haydi gerçekte 6,5-7 lt olsun. Mükemmel değerler.
    Mercedes c180 gerçekten güzel ve kaliteli ona birşey diyemem ama mesela bir bmw 320 ed hem güzel hem performansı harika hem de yakıtı müthiş. Fiyatı da daha uygun. Bu nedenlerle benim düşüncem c-180'in bu tabloda dezavantajları var.

• Takip
  • quote:

Orijinalden alıntı: aladinn

Takip
    Performansı vasat olan, iç hacminden dolayı kaybeden ve Small Overlap testlerinde de çuvallamış bir model. Çevremde de C180'i tercih edenlerin büyük bir kısmı, masanın üzerine yıldızlı anahtar koyma derdinde olanlardan meydana geliyor. Her köşe başından taksi gibi fırlaması da ayrı bir olay, "Mercedes" olmaya çalışan cüceden farksız.

C180 yerine daha eski model E Serisi ya da 5 Serisi bakmanızı öneririm, gerçek anlamda "kalite" ile tanışmış olursunuz.
  • Her yerde var muhabbetine takılma.Öyle diyenler genelde bu aracı alamayanlardır Çok güzel araçtır yalnız biraz bekle yeni kasası çıkacak fiyatlar biraz aşağı çekilecektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Power of Faith

Performansı vasat olan, iç hacminden dolayı kaybeden ve Small Overlap testlerinde de çuvallamış bir model. Çevremde de C180'i tercih edenlerin büyük bir kısmı, masanın üzerine yıldızlı anahtar koyma derdinde olanlardan meydana geliyor. Her köşe başından taksi gibi fırlaması da ayrı bir olay, "Mercedes" olmaya çalışan cüceden farksız.

C180 yerine daha eski model E Serisi ya da 5 Serisi bakmanızı öneririm, gerçek anlamda "kalite" ile tanışmış olursunuz.

Hocam verebilceğim maximum fiyat 75 bin tl sıfır alamam zaten..Hani ben şuan honda civic e biniyorum aralarında ucuk bir fiyat farkı yok .. 15 20 kredi ceksem c180 e binerim neden honda ya biniyim diye düşündüm geçen ...Heralde honda dan da kalitesiz olacak değil... Ayrıca yukarda da belirtiğim gibi memurum dizel araba bana gelmez senede maximum 7 8 bın km yaparım , motor hacmi kücük vergisi az ( 1.6 motoru aşmaması gerek ) olmalı ...Yaşım 26 E serisi bana biraz ağır kaçar gibi sanki... c180 daha spor görünümlü değil mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: CarBuyer

Her yerde var muhabbetine takılma.Öyle diyenler genelde bu aracı alamayanlardır Çok güzel araçtır yalnız biraz bekle yeni kasası çıkacak fiyatlar biraz aşağı çekilecektir
    C180'in 4 farklı varyasyonu var...

1.6 5 ileri kompressör
    1.8 7 ileri turbo -makyajlı
    1.6 5 ileri kompressör -makyajlı
    1.6 7 ileri turbo -makyajlı

en mantıklısı en son çıkan makyajlı+1.6+7 ileri+turbolu olanlar...
    katılıyorum,yeni kasa geldiğinde fiyatların mutlaka bir miktar inecektir...

start baz paket...son gelenler hariç yıldız kaputta...
    avantgarde süspansiyonları konforlu,bodykitsiz model...
    fascination MB türkiyenin uydurduğu bir paket...Almanya!da yok...avantgarde+camtavan vs karma...
    AMG tam dolu,sert süspansiyonlu,ince lastik yanaklı,çoğunlukla yollarda gördüğümüz donanım...
    sonradan "selection plus" diye bir dolu paket de vardı,ama içeriğini bilemiyorum...

benim önerim bütçeyi 5-10bin artırıp 1.8 turbolulardan almanız...kompresörlü olanlar turboluya kıyasla hem çok yakıyor(12-13lt),hem gitmiyor...yerinizde olsam uzak dururum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plateau -- 9 Mart 2014; 13:21:27 >

• plateau kullanıcısına yanıt
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-2010-mecedes-c-180-avangarde-amg-camtavan-pluslpg-isli-plus-hatasiz-156030167/detay

Yıldız kaputta degıl bu adam sımdı yalan mı soyluyor ?

Ayrıca hocam 1.8 alamam vergiden dolayı.. Dediğim gibi ben honda 1.6 125 beygir arabaya biniyorum :D Mercedes aratmaz heralde honda yı :D Birde araba 156 beygir olarak gösteriliyor 125 değil .. Ben mi yanış gördüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iceberg987 -- 9 Mart 2014; 13:31:00 >

• takip
  • quote:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-2010-mecedes-c-180-avangarde-amg-camtavan-pluslpg-isli-plus-hatasiz-156030167/detay

Ayrıca hocam 1.8 alamam vergiden dolayı.. Dediğim gibi ben honda 1.6 125 beygir arabaya biniyorum :D Mercedes aratmaz heralde honda yı :D Birde araba 156 beygir olarak gösteriliyor 125 değil .. Ben mi yanış gördüm

benim bildiğim start-prime baz paketlerde yıldız kaputta,direksiyon 4 kollu...
    makyaj sonrası gelenlerde yıldız radyatördeydi...
    ilandaki sonradan değiştirmiş de olabilir...
    benim bildiğim bu...

1.8 fiyatları daha makul biliyordum,ondan önerdim ancak 1.6turbolu avantgarte'lar da 85bin civarına alınabiliyor gördüğüm kadarıyla...

ayrıca turbolu-turbosuz-7ileri-5ileri istisnasız tüm modeller 156hp...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plateau -- 9 Mart 2014; 13:46:39 >

• quote:

2012 de kasa makyajlandı, ve birkaç ay sonra ise yeni turbo motor geldi. Yani 3 çeşit c yi birbirinden karıştırmayalalım.

1- 1, 6 komprossör
    2- 1,8 komprossor
    3- 1,6 turbo 7 ileri

bazı makyajlı kasalar eski komprossor motoru kullanıyor yeni motor 7 ileridir bunu unutmayalım. 1, 8 komp. motorlarda da 7 ileri bulunduğu için son çıkan 2012-2013 makyajlı 7 ileri turbo motorlarla karıştırılabilenler var.
    80 bine yeni turbo motor 2012 model alınabilir, ancak prime ve start paketi falan alınabilir. Yada 2010-2012 eski 1,6 komp avangarde paket alınabilinir, eğer fasnaction paket alacak olursanız tabi birde cam tavanlı paketlisinden 2009-2011 model alınabilir.

kişisel görüşüm lpg taktıracaksanız komp alın, turbonun lpg ile şu anda uyumlu olabileceğini düşünmüyorum. yeni turbo motor 7 ileri ile birlikte daha ekenomik 0-100 ü 8,9 sn falan olması lazım atik ve torku daha yüksek. Ayrıca makyajlı kasanın içi daha güzel.

• quote:

Orijinalden alıntı: 7dreaMSoLdier_

takip
    yakın zamanda yeni kasası gelecek araç olduğundan beklemekte fayda var c180 alınacaksa
  • wswswq kullanıcısına yanıt
    Komprosr lere uyumlu diye duymuştum lpg nin. Turbo arabalarında hıc bırısıne lpg uyumlu degıl dıye bılıyorum .. İyice kafayı taktım bu arabaya ...Neden hondaya biniyorum diye her akşam yatarken sorguluyorum kendımı...benım alabileceğimde 2010 olacak muhtemelen km de 70 bin i aşmaması lazım sonra rahat satabilmem için.. Birde BLUEEFFINCY eklemesi var o nedir hocam bilgin var mı ?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.