Şimdi Ara

EFSANE KASA 114 hp TOYOTA COROLLA (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
366
Cevap
1
Favori
286.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: utkucay

biraz sikayetvar.com'u gezdim de renault meganelerin şikayetlerine baktım. bi sürü şikayet var araba daha 30.000 km'de çıkarmadığı sorun yok. megane'ları inceledim çünkü bi ara merak sardım arabamı değiştirsem megane 2 alabilirim diyordum ama vazgeçtim. peki neden toyota kısmında megane'dan bahsettim. çünkü 95 model toyota corolla'm var. araç 12 yaşında, ben aldığım bu yana 30.000 km kullandım, araç oldu 180.000 km ve tık yokkkkkkkk. ne bir arıza ne de bir tıkırtı. allah nazar'dan saklasın

bakımlarını zamanında yaptırırsan daha 200.000 km.gidersin...nazar değmez inşallah....
  • quote:

Orjinalden alıntı: corolla hastası

Toyota corolla gli 114 hp lik lerin yanında cıvıc araba değil onlarda süper ama toyotayı tutmaz ekonomiklik desen atiklik desen onlarda iyi ama toyota corolla bam başka

Belki şimdi toyotaya çamur atmak isteyenler olabilir ama ben asla attırmam......................

at resimleri de bakalım senin canavara....

Gelirken sıfır bi arabayla yarıştık bizim vites 2deyken onun ki 3teydi yani baya fark vardı arabada dacıa mıydı neydii ama gerçekten o kadar ara açacağını sanmıyodum ama efsane gene efsaneliğini yaptı........................

Ama cıvıcta iyi sonuçta kardeş araba bunlar ya ikiside JAPON..............

İkisinide Japonlar yapmış ben bir ara bizim efsanenin resimlerinin atıyımda gözünüz gönlünüz açılsın...............

Bizim efsanede gli 114 hp uçuyo şaşırtıcı bir motoru var............................

• Efsaneler ölmez.
    O bir efsane
  • Bugün EFSANE nin bir özelliğini daha öğrendim.................

Özelliği sorarsanız el freni çekince normalde arka lastikler tutar ama EFSANE de dört lastikte tutuyo.......................

Bu çoğu arabalarda olmayıpta 12yaşındaki arabada olması corollanın EFSANE olduğunu bir defa daha kanıtlıyor...................

12 yaşında olmasına rağman bizim arabada tık yok buda bi özelliği.....................

Hergün bir özelliğini öğreniyorum ve git gide corollaya bağlanmaya başlıyorum ve arabamızı çok sewiyorum...........................

Çoğu zamanda beni şaşırtıyo....................

Şehir içinde 100 arabadan 90 ı bunu geçemiyo.......................

Bunu geçenlerde 50-60 milyarlık arabalar...........................

Her zaman gurur duyuyorum ben EFSANE mizle hepte gurur duyacağım......................

• onu nasıl öğrendin yaw el frenini çekince nasıl 4 lastik tutuyo ben bilmiyodum acaba aslı var mı
  • Nasıl aslı varmı gözümle gördüm......................

Bizimde toyota corolla varda abim durmak için el freni çekti dört lastikte kaydı ben arabanın dışındaydım seninde corolla varsa denemesi bedava..........................

İnanmayan inanmasın...........................

Bizim arabaya sonradan yapılmış desek hiç bişey yapılmadı........................

Sende toyota varsa biri sürerken el freni çeksn sende bak.....................

Bu özellik passattada var..................
  • ok.denerim merak ettim kardeş.bende corolla olmaz olur mu yaw imzaya baksana kardeş
  • bu el fireninde 4 veya 2 tekerin tutamasının farkı ne ?? faydası veya zararı vare mı?
  • İmzayı fark etmedim.........................

Nasıl farkı var mı ya olmaz olur mu bisikleti düşün tek arka lastik tutarsa zor durur ama ikiside tutarsa durması kolay olur...............................

Mantıklı düşünmek lazım............................
  • İmza nasıl ekleniyo ya banada söyleseniz bende koysam imza..............................

• SEVGİLİ TOYOTACILAR BENDEDE 96 GLİ MODELİ VAR KONUYU AÇAN ARKADAŞIN DEDİĞİ GİBİ 235 İ GÖRDÜ DİYE BEN KULLANICI OLARAK İNANIRIM BEN HIZI SEVEN BİR İNSAN DEĞİLİM.2000 YILINDA 2 ARAÇLA TATİLE GİDERKEN ARKADAŞIMINDA GAZIYLA ODA ZATEN ARABASINI SIFIR ALMIŞTI.150 KM UZUNLUĞUNDAKİ AYDIN OTOBANINDA BU YOLU BİLE BİLİR.TAM Bİ FORMULA PİSTİ. :) BENDE ARACI İLK VE SON KEZ DENEME YAPMIŞ OLDUM VE ARAÇ 115 KM YE KADAR ÇIKTI VE GAZ PEDALINA DAHADA BASSAM BİRAZDAHA ÇIKARDI AMA BENİM TANSİYON ÇIKTI.İNANILMAZ BİŞEYDİ BİR DAHADA YAPMAM HERALDE ARAÇ ALTIMDAN ÇIKIP GİDECEK SANDIM.BÖYLELİKLE NASIL BİR CANAVARIN HAYATIMA GİRDİĞİNİ ÖĞRENMİŞ OLDUM.O GÜNDEN BERİDİR 120 130 UN ÜZERİNE PEK ÇIKMAM ÇIKMA TARAFTARIDA DEĞİLİM.DAHA BUGÜN KADIKÖYDEN BOĞAZİÇİ KÖPRÜSÜNE GELİRKEN EN SAĞ ŞERİTTEN YANİ EMNİYET ŞERİDİNDEN BENİ BİR KAMYONET ÇOK SÜRATLİ SOLLAMAYA KALKTI İLERİDE ŞERİTTE DURAN DAMPERLİ KAMYONUN ALTINA GİRDİ SANİYE SANİYE GÖRDÜM.SIRF KAZA YAPACAĞINI SEZİNLEDİĞİM İÇİN HIZ KESTİMKİ ÖNÜME KIRSIN DİYE AMA SON ANDA FREN YAPTI FAKAT İŞ İŞTEN GEÇMİŞTİ.BU OLAYDA YAKLAŞIK 3 SAAT ÖNCE OLUYOR.HIZIN ŞAKASI YOK ARKADAŞLAR BEN 10 YILDIR ARALIKSIZ ARAÇ KULLANIYORUM.ANLIK HATA ÇOK KÖTÜ SONUÇLAR DOĞURABİLİYOR.TOYOTA İÇİNDE BEN EĞER ÜRKEK BİR ŞEKİLDE 215 KM YE ÇIKTIYSAM MOTORULA BİRAZ OYNANAN MODİFİYE EDİLEN TOYOTANIN 230 240 YAPMASI İMKANSIZ DEĞİLDİR.SAYGILAR
     EFSANE KASA 114 hp TOYOTA COROLLA

• Efsanenin bir kulübü olmalı.
    Ne dersiniz efsaneciler.Kuralımmı bir kulüp.?

Gerçi kurucusu olduğum marea kulübü var ama bu sorumluluktanda kaçmam.:)
    Hazır burası epey gündemde iken.

ne dersiniz?
  • BENİM İÇİN UYAR DOZİ HATTA PİKNİK FALANDA ORGANİZE EDEBİLİRİZ İLERLEYEN ZAMANLARDA
  • bir arkadaşın avatarından esinlendim.hoş olduğunu düşünüyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TOYOTAM

BENİM İÇİN UYAR DOZİ HATTA PİKNİK FALANDA ORGANİZE EDEBİLİRİZ İLERLEYEN ZAMANLARDA

Forumda corolla kulübü varmı bilmiyorum.
    Duruma göre haraket ederiz ,arkadaşlar ne der bakarız dostum.
  • Corolla kulübü olarak değilde Toyota takımı olarka düzenleyebilirsiniz...
  • Beyler toyota clubu açılmıştı bence biz AE101 kulubu kuralım derim
  • üstat sen yolda giderken el frreni ile mi duruyorsun . sadece park halinde iken kullanmıyon mu??
    quote:

Orjinalden alıntı: corolla hastası

İmzayı fark etmedim.........................

Nasıl farkı var mı ya olmaz olur mu bisikleti düşün tek arka lastik tutarsa zor durur ama ikiside tutarsa durması kolay olur...............................

Mantıklı düşünmek lazım............................

• geçen sene ankara yolundan istanbula geliyordum izmitte arkamda bu corolla vardı bende pek umursamadım açikçasi tinlamadim benim hizimda 190-195 arası gibiydi adam sağdan geçti valla beni helal olsun bu makinelerin bu kadar güçlü olduğunu bilmiyordum
    bu arada bnm arabada 1.5 dcı 100 bg megane
  • 96 ağustos' unda 97 model 1,6 xli klimalı almıştık. Aracın ruhsatında 105 bg yazıyordu aynı araçtan arkadaşımda 95 model vardı onda 114 bg yazıyordu. O dönemde servise sorduğumda 97 modellerde katalizör var bu yüzden bg gücü biraz düştü demişti.

Araçta ist-ank arası otobanda 235 km. yi gördüm. Bi gün otobanda araç 190 km. yi geçmeyince çok şaşırdım bi sorun var diye düşündüm o sırada yanımdaki arkadaşım uyardı 4. viteste gidiyorsun diye
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.