Şimdi Ara

Sony Xperia™ İON 4.4.2 CM11 & Root & CWM & Kernel & ROM Yükleme & Bootloader (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
5
Favori
17.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hangi cihazı, Xperia ION'u mu bricklediniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: |ZorbeY|

Hangi cihazı, Xperia ION'u mu bricklediniz?

Evet, bi kaç ay önce gerçekleşti.Ondan önce 4-5 kez custom rom atmıştım sorunsuzca, şimdi bunu denemek istiyorum ama gene aynısı başıma gelecek diye de korkuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö_mer

quote:

Hangi cihazı, Xperia ION'u mu bricklediniz?

Evet, bi kaç ay önce gerçekleşti.Ondan önce 4-5 kez custom rom atmıştım sorunsuzca, şimdi bunu denemek istiyorum ama gene aynısı başıma gelecek diye de korkuyorum.

Ömer hocam, kaç para verdiniz bilmiyorum ama Xperia 2012 ve sonrası için hard brickli bir cihazları un-brick etmek oldukça kolay bir hal aldı, offline kernel şarj modu ile. Bir dahakine böyle bir sorun yaşarsanız telefonculara teslim etmeyin, biraz internetten yararlanın. Kendiniz çok kolay halledebilirsiniz.

• Katılıyorum. Çok brick oldu benim cihaz ama 2-3 gun sursede hallettım. Hatta arkdasın cıhazın bataryayı söktük mauel olarak şarj edıp cıhaza gerı taktık brcıkten dondurduk.Brick olunca şarj sorrunu oluyor
  • Hard/Red brick olaylarında kernel bazlı bölümler zarar gördüğünden telefon şarj almıyor. Bunların hepsi kernel tarafından idame edilen şeyler, lakin -başka markalarda var mı bilmiyorum ben ilk sony de gördüm- offline charger modu var. Kernel zarar görmüş olsa da cihaz kapalı konumda şarj alıyor. Ama açılmak için yeteri düzeye gelmesi offline charger ile biraz uzun sürüyor (8-10 saat gibi)

Ha siz gidipte başka cihazlara ait romlar, kerneller flashlamaya kalkarsanız, offline charger sistemini düzenleyen binary'lere de zarar verebilirsiniz, işte o zaman sıkıntı başlar.
  • çok teşekkür ederim yükledim ben çok hızlı çalişiyor en ufak bir kasma olmuyor telefonda gönül rahatlığı ile herkes kurabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhat58ist

çok teşekkür ederim yükledim ben çok hızlı çalişiyor en ufak bir kasma olmuyor telefonda gönül rahatlığı ile herkes kurabilir

ne demek hocam ısınıze yaradıysa ne mutlu
  • quote:

Orijinalden alıntı: rissiqua

quote:

çok teşekkür ederim yükledim ben çok hızlı çalişiyor en ufak bir kasma olmuyor telefonda gönül rahatlığı ile herkes kurabilir

Merhaba Rissiqua ,
    bu cm11'de kameradaki focus problemi çözüldü mü acaba, bir de pil süresinde iyileşmeler var mı ?
    Ayrıca ben daha önce hiç bu tarz bişey yapmadım , hangi adımları uygulmam gerekiyor. (telefon yurtdışı garantisi yok korkuyorum birazcık o sebeple tekrardan sordum:) )
  • quote:

Orijinalden alıntı: BEŞİKTAŞK1903

quote:

quote:

Merhaba Rissiqua ,
    bu cm11'de kameradaki focus problemi çözüldü mü acaba, bir de pil süresinde iyileşmeler var mı ?
    Ayrıca ben daha önce hiç bu tarz bişey yapmadım , hangi adımları uygulmam gerekiyor. (telefon yurtdışı garantisi yok korkuyorum birazcık o sebeple tekrardan sordum:) )

Garantisi olsada bu işlemler sırasında geri dönüşümü olmayacak şekilde HARD BRICK olursa telefon zaten bir faydası yok, yine elinizde kullanıcı hatasından ötürü kalır.

Arkadaş anlatmış, ilk mesajı takıp ederseniz zor bir işlem değil. Kameradaki focus problemi, -gerçi ben problem olarak görmüyorum- Aosp Kamerasoyla alakalı. Siz başka kamera applikasyonu yüklerseniz pek öyle birşey yaşamazsınız.

Pil ise stock romla hemen hemen aynı.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba Rissiqua ,

Garantisi olsada bu işlemler sırasında geri dönüşümü olmayacak şekilde HARD BRICK olursa telefon zaten bir faydası yok, yine elinizde kullanıcı hatasından ötürü kalır.

Arkadaş anlatmış, ilk mesajı takıp ederseniz zor bir işlem değil. Kameradaki focus problemi, -gerçi ben problem olarak görmüyorum- Aosp Kamerasoyla alakalı. Siz başka kamera applikasyonu yüklerseniz pek öyle birşey yaşamazsınız.

Pil ise stock romla hemen hemen aynı.

Teşekkürler bilgilendirme için,
    * önerebileceğiniz kamera programı var mı?
    * arka hoparlörden ses çok az çıkıyor 4.4.2 'de bu ne durumda?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BEŞİKTAŞK1903 -- 2 Mart 2014; 0:41:29 >

• BEŞİKTAŞK1903 kullanıcısına yanıt
    Ses çıkma olayınız donanımsal olabilir şayet stock 4.1.2 romda ben gayet yüksek ses çıkışı alabiliyorum.

Kamera olaraktahttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.almalence.hdr_plus şu gayet başarılıdır.
  • Çok teşekkürler, 4.4.2'yi merak ediyorum. Cesaret edip yarın yüklerim umarım :)
    iyi akşamlar..
  • quote:

Çok teşekkürler, 4.4.2'yi merak ediyorum. Cesaret edip yarın yüklerim umarım :)
    iyi akşamlar..

Rica ederim. Takıldığınız bir nokta olursa elimizden geldiğince yardımcı oluruz burda arkadaşlarla.

İyi akşamlar.
  • quote:

quote:

iyi akşamlar..

Rica ederim. Takıldığınız bir nokta olursa elimizden geldiğince yardımcı oluruz burda arkadaşlarla.

İyi akşamlar.

İyi akşamlar. Zorbey şuan bu romu kullanıyorum (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2639517 ) şarj iyi durumda fakat hoparlor gerçekten berbat. rom hakkında bilginiz varmı iyimidir? daha iyisi varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: serhansarahmet

quote:

quote:

iyi akşamlar..

İyi akşamlar.

İyi akşamlar. Zorbey şuan bu romu kullanıyorum (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2639517 ) şarj iyi durumda fakat hoparlor gerçekten berbat. rom hakkında bilginiz varmı iyimidir? daha iyisi varmı

Aslında gayet iyi rom.

Şunu da deneyebilirsiniz

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2622315

4.1.2 bazlı olduğundan, 4.1.2 kerneli flashlayın, ondan sonra kurun.

Eğer yine sıkıntı varsa, ne yazıkki donanımsal bir sorun olabilir.

• Hocam kamera durumu gayet iyi focus da pek buyuk bır fark gormedımi pil durumu stock la aynı fakat bunu ıyılestırmek sızın elınızde. Adımları eskıksız uygularsanız soırun cıkmayacaktır cunku bende bu yazıyı uygulayarak hazırladım merak etmeyın ;)
  • quote:

Hocam kamera durumu gayet iyi focus da pek buyuk bır fark gormedımi pil durumu stock la aynı fakat bunu ıyılestırmek sızın elınızde. Adımları eskıksız uygularsanız soırun cıkmayacaktır cunku bende bu yazıyı uygulayarak hazırladım merak etmeyın ;)

arkadaşım cm11 4,4,2 romda çok sıkıntı yaşıyorum aramalarda büyük problem var
    telefon çalıyor arayan görünmüyor. Cevaplama ekranı gelmiyor normal ekranda kendi kendine çalıyor.
    Biriyle konuşurken kendi kendine kapanıp başkasını arıyor. yardım lütfen. diğer konularda sıkıntı yok ama arama ve cevaplama çökmüş durumda.
  • hm1506 H kullanıcısına yanıt
    Hocam tabiki sıfır hatasız bır cyanogenmod ROM u bulmak zor, olanlar stabıl olanları fakat ufak tefek sorunlar tabıkı cıkabılıyor. farklı bir uygulama kullanmanızı tavsıye ederım. stock rom dakı rehber arama uygulamasını gömebilirsiniz.
  • üstad verdiğin root'lama yöntemi her sony için geçerlimi yoksa sadece ion içinmi bu yöntem.benim telefonum xperia go da ondan soruyom.ayrıca costum rom yüklemek için root yada BL yapmam gerekir mi? Gerekirse hangisini yapmam gerekir? Her ikisinide mi yoksa ikisinden birini yapmam yeterli olur mu? bu konularda yeniyim de o nedenle hangisi ne işe yarar, yapıldığında ne olur, yapılmazsa ne olur falan bilmiyorum pek.Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mer33

üstad verdiğin root'lama yöntemi her sony için geçerlimi yoksa sadece ion içinmi bu yöntem.benim telefonum xperia go da ondan soruyom.ayrıca costum rom yüklemek için root yada BL yapmam gerekir mi? Gerekirse hangisini yapmam gerekir? Her ikisinide mi yoksa ikisinden birini yapmam yeterli olur mu? bu konularda yeniyim de o nedenle hangisi ne işe yarar, yapıldığında ne olur, yapılmazsa ne olur falan bilmiyorum pek.Şimdiden teşekkürler.

Hocam verdıgım Root İON içindir konuda belırttıgım gibi, custom rom ıcın BL ve CWM gerekır oncelıkle. Bu 2 sınıde yapmanız gerekecektır. BL nın acılmaması gereken romlar da mevcud ama brıck tehlıkesı olmaması ıcın acık olması ıyı olur. BL kilidini açarsanız cıhazınız Garantı dısı kalır ve custom özel romlar yukleyebılırsınız. Root atınca cıhazınızın tam yetkısı sızde olur. Silemediğiniz değiştiremediğiniz herşeyi silip değiştirebilirsiniz vs vs. CPU hızınızı sureklı 1.5 GHZ de tutabılırsınız mesela fılan fılan cok ornekler var.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.