Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (865. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: akbulut001 , akbulut001
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 12 Misafir (3 Mobil) - 10 Masaüstü4 Mobil1 Android
5 sn
69.685
Cevap
2.047
Favori
8.314.080
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
608 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 863864865866867
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Rica edrim abi.Işık verdi bi yakalarsam bırakmam kalıcılık farkedilirlik muhteşem çünkü 8 9 saat sonra bile 2 fıs kendini belli ediyor.bu arada karışımı hiç denedinmi abi merak edip bikaç fıs :)
  • eser hocam siparişler geldi herod ve green irish tweed

genelde net tatlı kokuları sevmem ama herod beni pişman etmedi, beklediğimden daha iyi çıktı, yapay basit bir tatlılık yok tam dozajında kullanılmış, boğmuyor, tom ford tobacco vanille de ki gibi sert tütün kullanılmamış bence iyide olmuş

irish tweed ise belirgin erkek kokusu, 4 mevsim kullanılabilecek fresh ferah yapıda, kokladığınızda yeşillik ve limon çiçeği hissediyorsunuz sanki, alttan alttan odunsuluk

avant garde dekant içinde ayrıca teşekkürler :)
  • mtasgan kullanıcısına yanıt
    Aqua di parma fico di amalfi,issey miyake,chanel egoiste platinum ve creed org santal olarak bir liste yapabilirsiniz abi hem antalyada karakış olmadıgından çok yoğun kokulara gerek yok hemde gözümde canlandırdığım 45 yaş bakımlı bir beyefendi için bence çok güzel kokular :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meten1903 -- 25 Ekim 2016; 19:35:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • meten1903 kullanıcısına yanıt
    Karisim 3 günluk fermantasyon döneminde, kapalı dolapta. Sabırsızlık yapmayayım dedim. Yarın da bekletip perşembe kullanacağım inşallah.

Saygılarımla.

• 25 Ekim MNG kargo takip kodları:

www.mngkargo.com.tr den takip edebilirsiniz.

Sevgi ve selamlarımla,
    Eser

LI102802 25/10/2016 HARUN U T
    LI111684 25/10/2016 SAMET B
    LI69829 25/10/2016 ERHAN G
    LI70091 25/10/2016 ÖMER F A
    LI70461 25/10/2016 MUHARREM D
    LI70814 25/10/2016 HASAN K
    LI73557 25/10/2016 SERDAR B
    LI73825 25/10/2016 ENES Y
    LI73984 25/10/2016 MÜNİN A O
    LI74807 25/10/2016 BURAK A
    LI75397 25/10/2016 ŞAHİN T
    LI76888 25/10/2016 TAYFUN T
    LI81707 25/10/2016 ONUR Y
    LI82999 25/10/2016 FAHRİ T
    LI83649 25/10/2016 CUMHUR B
    LI83902 25/10/2016 GÜNEŞ G
    LI84388 25/10/2016 ERMAN P
    LI92043 25/10/2016 CENK A
    LI93304 25/10/2016 HARUN K
    LI93766 25/10/2016 YURDAKUL S
    LI94978 25/10/2016 OSMAN F S
    LI99823 25/10/2016 RAMİ G
  • eiskent E kullanıcısına yanıt
    Kontrol ettim şimdi. Kapaklar karışmamış. Tamamen benim hatam olmuş sanırım aynı yerde durmalari nedeniyle parfümleri kısa bir karışıklık oldu. Asayiş berkemal:)

Saygilarimla.

• eiskent E kullanıcısına yanıt
    Ozaman perşembe günü yorumları bekliyoruz abi :)

• eser hocam parfümler bugün geldi

normalde fazla ağır kokular sevmiyorum dediğim için her ne kadar pdm ve dior'u önermesinizde siparişime bunları da dahil etmiştim

bugün bütün kokuları kumaş parçalarına sıkıp yaklaşık 2 saat sonra kokuları incelediğimde nedendir bilmiyorum ama diordan gram koku alamadım :( yarın üzerimde de deneyeceğim tekrar yazarım

bugün meşhur pdm herod 'u sıktım bence ağır bir koku değil çok hoş bir koku tarçın ve tütün eşliğinde fazla baymayan bir vanilya kokusu var o kadar övgüyü boşuna almamış olduğunu kanıtlıyor.

edit: bugün ten üzerinde denedim dioru ağır bir koku dendiği için fazla sıkmamıştım kumaş üzerine galiba ondan kaynaklanmış olabilir. Bugün bol bol sıktım çok güzel bir kokusu var öyle bahsedildiği gibi ağır bir kokusu yok hatta açık havada fazla belli etmiyor kendini fakat kapalı ortamda şu anda üzerinden 5 saat geçmesine rağmen kendini hissettiriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mst038 -- 26 Ekim 2016; 23:05:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mst038

eser hocam parfümler bugün geldi

normalde fazla ağır kokular sevmiyorum dediğim için her ne kadar pdm ve dior'u önermesinizde siparişime bunları da dahil etmiştim

bugün bütün kokuları kumaş parçalarına sıkıp yaklaşık 2 saat sonra kokuları incelediğimde nedendir bilmiyorum ama diordan gram koku alamadım :( yarın üzerimde de deneyeceğim tekrar yazarım

bugün meşhur pdm herod 'u sıktım bence ağır bir koku değil çok hoş bir koku tarçın ve tütün eşliğinde fazla baymayan bir vanilya kokusu var o kadar övgüyü boşuna almamış olduğunu kanıtlıyor.

dior hangi dior hocam ?
  • kedi_adam kullanıcısına yanıt
    Dior Homme intense [Dior] / Delux (belki esans yeni yapılmış olabilir)

kimseyi yanlış yönlendirmeyelim henüz ürünü üzerimde denemedim yarın bu ürünü kullanıp tekrar yorum yaparım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mst038 -- 26 Ekim 2016; 2:15:22 >
  • Benim ürünler de geldi... EMİR...efsane olmuş ilk siparişimde alacağım...

Bu arada 2 fıs sıkıp kokan arkadaşlar bu 2 fısı tene ? Kumaşa ? Tene ise ten rengi ? Ten tipi ? Yağlı kuru...yazarsa seviniriz. Çünkü ben kumaşa sıkıyorum değil 2 üstelik 7 fıs sıkıyorum ancak kalıyor...böyle yazılırsa yüksek beklenti içine girilmez sonuçta kıyas yapılan 300 TL fiyatlı bir ürün yeri geliyor 1000 TL fiyatlı ürün...

Fakat yine derim ki kokularda ben harika olgunluk ve benzerlik görüyorum...teşekkürler eser...

• Bugün listemizin en yenisi Bvulgari Man in Black ile beraberiz. Öncelikle hemen söyleyeyim bugün kullandığım miktar Eser'in gönderdiği tester'ı bilenler için; onun yarısı kadar. Önceki yarısını da ev içinde deneme amaçlı iki kere kullanmıştım ve intibaları olumlu parfümümüzü incelemeye başlıyoruz.

Son derece çileksi kokan:)) Hayır bu sefer karıştırmayacağım parfümü:))

Adından anlaşılacağı gibi parfümümüz karanlık ve içe kapalı bir erkek parfümü. Herod, spice bomb ile benzeşen tarafları var demiştik daha önce ama nota farklılıkları var elbet. İçe kapanıktan kastımız parfümü kullandığın anda dalga dalga yayılan değil, kıyafetinizden size vuran bir parfüm gibi düşünebilirsiniz. Ancak notalardan dlayı karanlık bir parfüm de değil.

İçeriğe gelirsek; Tütün, acı biber, rom. Tütün ama tobacco and vanilindeki gibi değil. Daha pipo tarzı. Ya da romdan dolayı daha yumuşatılmış gözüküyor. Acı baharat kullanımı aslında farkedilirliği olumlu etkileyen birşey. MİB'de dengeli kullanıldığı için yakıcı, rahatsızlık verici değil, çarpıcı olmuş diyebiliriz. Daha neler var; Deri var. Bu notanın kalıcılık ve parfümün oturma dediğimiz özelliğinde önemli yeri var. İris var ama opusv'in ana teması iris gibi değil. Belki çok detayda alınabilir. Baskın olarak kullanılmamış belli. Bir de bilenler için sümbülteber var. Ben çok iyi bildiğim için yazmadım:) Varmış, atlamayalım:) KAlıcılık için tonka fasulyesi, bir çeşit reçine ve odunsu temalardan yararlanılmış. İçerik bu kadar.

Şimdi bu içeriğin özellikle rom, tütün ve acı kısmını başka parfümlerden bildiğiniz için MİB bu parfümleri kullananlar için yabancı gelmeyecek bir tarz. Ancak Bvulgari markasının herzaman bir çekiciliği vardır ve kullandığın parfümü bilindik kaliteli bir marka ile özdeşleştirmek hepimizin yapısında var. Parfümünüz çok beğenen ama hiç bu dünyayı bilmeyen bir kişiye markasını de marly herod dediğinizde birşey ifade etmeyebilir. Ancak ağzı şöyle doldurarak BVULGARI dediğinizde muhtemelen karşıdakinin gözleri çakmak çakmak olacak ve belli zaten, güzelmiş ortağım, kaç para gibi ilavelerle sohbet derinleşecektir. Zaten de marly herod'un fiyatını söylediğinizde karşınızdakinin maaşınızdan da şüphelenmesi sözkonusu olduğundan; Bvlgari'yi ofiste, De marly Herod'u Ceo ofis'te ya da yöneticiler toplantısında kullanın:)

MİB'in sosyalite üzerindeki etkisini geçtikten sonra gelelim parfümün ne hissettridiğine. Öncelikle parfüm tam bir erkek parfümü. Feminenlik yok. İçinize derin çektiğinizde tütün, hafif çektiğinizde rom kokan. Gün içersinde başka işleme odaklandığınızda burnunuza güzel güzel çarpan çok çekici, güzel bir parfüm. Kalıcılık anlamında az miktar kullanımda dahi güzel işler çıkarıyor. Bu tarz parfümlerin en güzel yanı bastırıcı etkileri. YAni önceden kullandığınız parfümü ya da örneğin sıcak havalarda ter kokularını bastırır ve şekerli olmadığı için ekşimez, sert kokmaya devam eder.

Hissettirdikleri; bu bir ortam kokusu değil. O yizden kendinizi bir yerde hissetmek için zorlamayın, birşey yapıyor gibi düşünmeye zorlayın: )Yani romlu bir tütünden sigara içiyor ya da üstünüze sinmiş gibi düşünün. Etrafınızı saran değil, size sirayet eden bir esans. Yaş ister mi? çok isteyeceğini sanmıyorum ama dışarıya karşı çok enerjik, hiperkatif, sosyal ortamdan geri durmayanlar için sportif tarz bir koku değil. Kullanırlarsa, bugün sana bir ağırlık çökmüş derler. Spor kıyafet kokusu değil. Takım elbise ve polo yaka tarzı. renk siyah. Mevsim Serin havaların parfümü, yazın da kullanılır. Günlük kullanıma olur ama gece kullanımı daha uygun gibi. YAş 25 45 diyelim. Kalıcılık 9.

Eser'in payı; Eser aslında listede Tomford tobacco and vanilie, Herod, Spice Bomb gibi oldukça benzeşen tarzlar olmasına rağmen, bu sayfaları takip eden ve bu parfümden memnun olan arkadaşalrımızın tavsiyeysi ile bu parfümü getirdi. Ticari olarak düşünce benzeri olduğu için alternatif birçok markayı getirebilecekken öncelikle müşterisinin sesini herzaman önemsediği için tebrkleri hakediyor. Yine müşterisine güveni sayesinde güzel bir parfümü, çok kaliteli bir harmandan seçerek bize ulaştırdğı ve karşılığını kısa sürede göreceği kanaatindeyim. Açıkçası bu parfümü birçok kişi kullandıkça vazgeçmeyecek. Önerenlere de, parfümü bize sunanlara da bu vesile ile teşekkür etmek önemliydi, son paragraf bunun için oldu.

Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eiskent -- 26 Ekim 2016; 7:26:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thelayka

Benim ürünler de geldi... EMİR...efsane olmuş ilk siparişimde alacağım...

Bu arada 2 fıs sıkıp kokan arkadaşlar bu 2 fısı tene ? Kumaşa ? Tene ise ten rengi ? Ten tipi ? Yağlı kuru...yazarsa seviniriz. Çünkü ben kumaşa sıkıyorum değil 2 üstelik 7 fıs sıkıyorum ancak kalıyor...böyle yazılırsa yüksek beklenti içine girilmez sonuçta kıyas yapılan 300 TL fiyatlı bir ürün yeri geliyor 1000 TL fiyatlı ürün...

Fakat yine derim ki kokularda ben harika olgunluk ve benzerlik görüyorum...teşekkürler eser...

8-10 fıs normal, diğer türlü parfümün gün içersinde tazelenmesi gerekecektir. Hem kıyafete hem de boynuma sıkar, bir fısta uzaktan saçımın üstünden sıkarım. Elimin tersi ile boyundak fazlalığı alırım. Sprey mantığı ile 10 fıs bile aslında çok değil. Sanat camiası bir konserde 1 şişe edp bitiriyor:) Biz 10 fıs ile şişenin 1/10'unu bile kullanmıyoruz.

Saygılarımla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eiskent

Bugün listemizin en yenisi Bvulgari Man in Black ile beraberiz. Öncelikle hemen söyleyeyim bugün kullandığım miktar Eser'in gönderdiği tester'ı bilenler için; onun yarısı kadar. Önceki yarısını da ev içinde deneme amaçlı iki kere kullanmıştım ve intibaları olumlu parfümümüzü incelemeye başlıyoruz.

Adından anlaşılacağı gibi parfümümüz karanlık ve içe kapalı bir erkek parfümü. Herod, spice bomb ile benzeşen tarafları var demiştik daha önce ama nota farklılıkları var elbet. İçe kapanıktan kastımız parfümü kullandığın anda dalga dalga yayılan değil, kıyafetinizden size vuran bir parfüm gibi düşünebilirsiniz. Ancak notalardan dlayı karanlık bir parfüm de değil.

İçeriğe gelirsek; Tütün, acı biber, rom. Tütün ama tobacco and vanilindeki gibi değil. Daha pipo tarzı. Ya da romdan dolayı daha yumuşatılmış gözüküyor. Acı baharat kullanımı aslında farkedilirliği olumlu etkileyen birşey. MİB'de dengeli kullanıldığı için yakıcı, rahatsızlık verici değil, çarpıcı olmuş diyebiliriz. Daha neler var; Deri var. Bu notanın kalıcılık ve parfümün oturma dediğimiz özelliğinde önemli yeri var. İris var ama opusv'in ana teması iris gibi değil. Belki çok detayda alınabilir. Baskın olarak kullanılmamış belli. Bir de bilenler için sümbülteber var. Ben çok iyi bildiğim için yazmadım:) Varmış, atlamayalım:) KAlıcılık için tonka fasulyesi, bir çeşit reçine ve odunsu temalardan yararlanılmış. İçerik bu kadar.

Şimdi bu içeriğin özellikle rom, tütün ve acı kısmını başka parfümlerden bildiğiniz için MİB bu parfümleri kullananlar için yabancı gelmeyecek bir tarz. Ancak Bvulgari markasının herzaman bir çekiciliği vardır ve kullandığın parfümü bilindik kaliteli bir marka ile özdeşleştirmek hepimizin yapısında var. Parfümünüz çok beğenen ama hiç bu dünyayı bilmeyen bir kişiye markasını de marly herod dediğinizde birşey ifade etmeyebilir. Ancak ağzı şöyle doldurarak BVULGARI dediğinizde muhtemelen karşıdakinin gözleri çakmak çakmak olacak ve belli zaten, güzelmiş ortağım, kaç para gibi ilavelerle sohbet derinleşecektir. Zaten de marly herod'un fiyatını söylediğinizde karşınızdakinin maaşınızdan da şüphelenmesi sözkonusu olduğundan; Bvlgari'yi ofiste, De marly Herod'u Ceo ofis'te ya da yöneticiler toplantısında kullanın:)

MİB'in sosyalite üzerindeki etkisini geçtikten sonra gelelim parfümün ne hissettridiğine. Öncelikle parfüm tam bir erkek parfümü. Feminenlik yok. İçinize derin çektiğinizde tütün, hafif çektiğinizde rom kokan. Gün içersinde başka işleme odaklandığınızda burnunuza güzel güzel çarpan çok çekici, güzel bir parfüm. Kalıcılık anlamında az miktar kullanımda dahi güzel işler çıkarıyor. Bu tarz parfümlerin en güzel yanı bastırıcı etkileri. YAni önceden kullandığınız parfümü ya da örneğin sıcak havalarda ter kokularını bastırır ve şekerli olmadığı için ekşimez, sert kokmaya devam eder.

Hissettirdikleri; bu bir ortam kokusu değil. O yizden kendinizi bir yerde hissetmek için zorlamayın, birşey yapıyor gibi düşünmeye zorlayın: )Yani romlu bir tütünden sigara içiyor ya da üstünüze sinmiş gibi düşünün. Etrafınızı saran değil, size sirayet eden bir esans. Yaş ister mi? çok isteyeceğini sanmıyorum ama dışarıya karşı çok enerjik, hiperkatif, sosyal ortamdan geri durmayanlar için sportif tarz bir koku değil. Kullanırlarsa, bugün sana bir ağırlık çökmüş derler. Spor kıyafet kokusu değil. Takım elbise ve polo yaka tarzı. renk siyah. Mevsim Serin havaların parfümü, yazın da kullanılır. Günlük kullanıma olur ama gece kullanımı daha uygun gibi. YAş 25 45 diyelim. Kalıcılık 9.

Eser'in payı; Eser aslında listede Tomford tobacco and vanilie, Herod, Spice Bomb gibi oldukça benzeşen tarzlar olmasına rağmen, bu sayfaları takip eden ve bu parfümden memnun olan arkadaşalrımızın tavsiyeysi ile bu parfümü getirdi. Ticari olarak düşünce benzeri olduğu için alternatif birçok markayı getirebilecekken öncelikle müşterisinin sesini herzaman önemsediği için tebrkleri hakediyor. Yine müşterisine güveni sayesinde güzel bir parfümü, çok kaliteli bir harmandan seçerek bize ulaştırdğı ve karşılığını kısa sürede göreceği kanaatindeyim. Açıkçası bu parfümü birçok kişi kullandıkça vazgeçmeyecek. Önerenlere de, parfümü bize sunanlara da bu vesile ile teşekkür etmek önemliydi, son paragraf bunun için oldu.

Saygılarımla.

Belli zaten guzelmis ortagim kac para kismi cok hosuma gitti 😁😁😁 spice bomb a cok benzetildigi icin eserin kararsiz kaldigi bir parfumdu bu kadar benzerken aslinda uzak bir parfum de bence spicedaki o hafif one cikan tatlimsilik daha cok alt yas grubuna hitap etmesine yol aciyor 18 26 yas araligi icin spice bomb bence ideal bir koku. Gencler ozellikle su rochas ve one milliondan kurtulsunlar artik 😁😁 Sahsina munhasir betimlemeler ve tasvirler icin tesekkurler eline saglik tekrardan.

• quote:

Orijinalden alıntı: eiskent

Bugün listemizin en yenisi Bvulgari Man in Black ile beraberiz. Öncelikle hemen söyleyeyim bugün kullandığım miktar Eser'in gönderdiği tester'ı bilenler için; onun yarısı kadar. Önceki yarısını da ev içinde deneme amaçlı iki kere kullanmıştım ve intibaları olumlu parfümümüzü incelemeye başlıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SP4RCO -- 26 Ekim 2016; 8:44:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thelayka

Benim ürünler de geldi... EMİR...efsane olmuş ilk siparişimde alacağım...

aynen emir gerçekten harika ..tester bitmesin diye kullanamıyorum bile :)
    buram buram kalite kokuyor parfüm çok etkiledi beni.aslında sipariş vermeyi düşünmüyordum elimdekiler bitene kadar ama emir için bi paket daha yapacağım sanırım ..diğer micallief i de alacağım.
  • Eser kardeşim

TESTER SATAR MISIN ;) 2-3 ML liklerden kokuları test etme babından

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thelayka -- 26 Ekim 2016; 10:36:41 >
  • thelayka kullanıcısına yanıt
    Onu bir kere denedim altından kalkamadım hocam. Tekrar maalesef..
  • arkadaşlar mng kargo'nun sitesinde sorun mu var? bende açılmıyor.
  • lorenzen L kullanıcısına yanıt
    Bende de açılmadı hocam.
  • 
Sayfa: önceki 863864865866867
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.