Şimdi Ara

Canon pixma MX-925 kullanan var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
3.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Canon Pixma MX-925 almayı düşünüyorum. 5 renk 5 ayrı kartuş, wireless, adf tarayıcı, telefonla direk bağlantı istediğim özellikleri barındırdığı için tercih ediyorum.
    Sizin düşüncelerinizi bekliyorum ve kullanan varsa tavsiye eder mi etmez mi kötü yanı var mı yazarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iboli007 -- 10 Kasım 2013; 17:20:53 >

• Bizzat kullanmadım fakat, satışını yaptığımız müşterilerimizden olumlu dönüş çok. Ofis tipi bir yazıcı olmasına rağmen çok kaliteli bir fotoğraf baskı kalitesi var. Gerçek anlamda tam bir çok fonksiyonlu yazıcı örneği bence...
  • İnternetten araştırdığımda pek yorum bulamadım fakat güzel yazıcıya benziyor, 380 Tl ye dün gece satın aldım inşallah yarın gelecek.
  • Hayırlı olsun, ben memnun kalacağınız inancındayım... İnşallah sorunsuz olarak uzun ömürlü kullanırsınız...
  • Yazıcı bugün elime ulaştı bence 380 liraya alınabilecek süper bir yazıcı herkese tavsiye ederim.
    Menüde sosyal ağdan resim yazdırma diye bir şey var çalıştıramıyorum Türkiye de destekli değil mi acaba.
  • fotograf baskıları yabancı inceleme sitelerinde 10 üzerinden 10 veya 9 alıyor. Stüdyo kalitesinde baskıya sahip. güle güle kullanın..
  • Teşekkürler, içinden çıkan fotoğraf kağıtlarıyla birkaç resim yazdırdım gerçekten güzel
  • pek iyi değil bunn için 3 SEBEP:
    1) 2005 ten bu yana CANON kullandık daima sırasıyla MP800 (durduk yere yandı) , MP830 (aynı şekilde yandı) , IP3500 (aynı şekilde )
    ve MX700 halen çalışıyor ancak kafa problemi var.
    bunları kötülemek için yazmadım aksine CANON un kalitesinden dolayı seçtigimiz için yazıyorum.
    bu yukarıdakilerden MP830 ve MX700 ile kıyaslanabilir bir cihaz test ettim henüz almadım allahtan almamışım çünkü bendeki kıyaslanacak mp830 ve
    mx700 e göre kalitesi AYNI ancak YAVAŞ çünkü canon un kendi sitesinden bir bakın renkli ve Siyah hızlarına KAÇ IPP?

2) Kolay tamir ve bakım zor

3)kartuşları pahalı (orjinal resim için daima orjinal kartuş kullanırım sürekli çıktı için ise doldurulabilir kartuş ile birlikte Pelikan mürekkep)
  • quote:

Orijinalden alıntı: PORSCHEM

pek iyi değil bunn için 3 SEBEP:
    1) 2005 ten bu yana CANON kullandık daima sırasıyla MP800 (durduk yere yandı) , MP830 (aynı şekilde yandı) , IP3500 (aynı şekilde )
    bunları kötülemek için yazmadım aksine CANON un kalitesinden dolayı seçtigimiz için yazıyorum.
    bu yukarıdakilerden MP830 ve MX700 ile kıyaslanabilir bir cihaz test ettim henüz almadım allahtan almamışım çünkü bendeki kıyaslanacak mp830 ve
    mx700 e göre kalitesi AYNI ancak YAVAŞ çünkü canon un kendi sitesinden bir bakın renkli ve Siyah hızlarına KAÇ IPP?

3)kartuşları pahalı (orjinal resim için daima orjinal kartuş kullanırım sürekli çıktı için ise doldurulabilir kartuş ile birlikte Pelikan mürekkep)

Kartuşlar içinde boya yokken, kalmamışken yazdırmaya devam ederseniz, yazıcı kafası yanar, bozulur. Sorun sizden kaynaklıdır. Bu yazıcılarda dolan kartuş ya da tank sistemi kullanıyordunuz dimi. Onların kullanma prosedürlerine uymamışsınızdır.

• Son olarak bu yazıcılar profesyonel ofis yazıcıları olmadığı aylık yaklaşık 1000 gibi çıktıdan fazlasını alırsanız yine bozulur. Günlük 30 çıktı yapar.

Büyük ofis yazıcılarında bu rakam 10 000 gibi yüksektir.

Her modelin sitesinde aylık azami çıktı sınır sayısı yazılıdır. Yazıcıları buna göre kullanmak gerek.. Çok yüksek kapasiteli yapsalar fiyatıda 2-3 kat artacaktır ki yapmıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .i.

quote:

Orijinalden alıntı: PORSCHEM

pek iyi değil bunn için 3 SEBEP:

Kartuşlar içinde boya yokken, kalmamışken yazdırmaya devam ederseniz, yazıcı kafası yanar, bozulur. Sorun sizden kaynaklıdır. Bu yazıcılarda dolan kartuş ya da tank sistemi kullanıyordunuz dimi. Onların kullanma prosedürlerine uymamışsınızdır.

yok Kartuş içinde boya daima vardı..kullanmadan Check ederim ki Daima Sürekli besleme ile kullandım.yani devamlı mürekkep bağlıydı..

gelelim AYLIK miktar olayına :RUS sitelerindende bakıp TÜrkçeye veya ingilizceye çevirebilirsiniz ki
    şuan piyasadaki tüm yazıcılara BElli bir limit koyuyorlar ki TÜKETİCİ devamlı YAZICI satın alsın..
    EVET CANON piyasa da ki en kaliteli yazıcı ancak onda bile olmadıgının böyle bir üçkağıdın garantisini firmanın kendisi bile veremez..
    her şey şuan dünya üzerinde ticari maksat tüketicinin cebini soymak..
    ben Kişisel olarak EVDE yazıcı tutan birisydim..hatta 3 adet ..amaç sunularını TEZ leri devamlı hızla yazabilmekti..artık
    KİŞİSEL yazıcı almaya TÖVBE ettim..şuan evde 1 adert kaldı..o da yakında gider..
    gidip bir net cafe ile anlaştım.düşük mürekkep ile yazdırması karşılıgında ÇOK ÇOK makul bir fiyata anlaştık..

aslen mühendisim uzun vade HESAPladım ŞUAN yazıcı satın almak hiç KARLI değil.

• Tank sistemi için sıkıntılı diyorlar, dolan kartuşa göre. Belkide size denk gelmiştir, elektronik şans işi. Benim başıma çok geliyo sürekli sorun, sorun.

Şuan Canon un bu en üst modeli MX925 i kullanıyom, dolan kartuş ile, şimdilik sıkıntı yok. MX925 modelinin aylık kullanım çıktısı yüksek, aylık 12 000 adet çıktı alabilirsiniz, sitesinde yazıyor. Çok çıktı için "dolan kartuş" sistemi ile alınca karlı oluyor.

Bu yazıcıları birde korumalı yaptıklarını düşünüyorum, sahte kartuş algılarsa ya da çok kullanım olunca, abuk sabuk uyarılar veriyor sonra kendini kitliyor, sadece servis düzeltebiliyor. O yüzden düzgün dolan kartuş almalı ve aylık çok abartı çıktı almamak gerek. MX925 için günlük 400 sayfayı geçmemek gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .i. -- 11 Mayıs 2015; 21:36:38 >
  • Bende bu yazıcıyı almaya niyetlendim bakalım. En çok hoşuma giden özelliği çift taraflı adf özelliginin olması
  • S.A. Okulda öğrencilerin isteği üzerine renkli yazıcı almak istiyoruz. Hem Renkli çıktı hem Fotoğraf. Daha önce sürekli beslemeli sistemi 1 yıl kullandık . kuruma hortumlarda hava vs gibi problemler yaşadık. bu sefer kolay dolan sistem düşünüyoruz ip7250, MG6650 , Mx925 bunlar arasında öneriniz ne olur. 3 ü de aynı kartuşu kullanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ebleksin

S.A. Okulda öğrencilerin isteği üzerine renkli yazıcı almak istiyoruz. Hem Renkli çıktı hem Fotoğraf. Daha önce sürekli beslemeli sistemi 1 yıl kullandık . kuruma hortumlarda hava vs gibi problemler yaşadık. bu sefer kolay dolan sistem düşünüyoruz ip7250, MG6650 , Mx925 bunlar arasında öneriniz ne olur. 3 ü de aynı kartuşu kullanıyor.

mx925 yazıcı mükemmel , hiçbir eksiği yok , muadillerine göre fazlası var kullanıyorum tavsiye ederim..
  • ev de kullanmak için bir adet yazıcı alacağım canon pixma mx 925 mi alayım yoksa canon pixma mg 8250 mi bir karar veremedim bu yazıcıları kullanan var mı?
    not: daha cok fotoğraf için kullanacağım
    şimdiden teşekkürler
  • derbeder_27 D kullanıcısına yanıt
    mx925 son derece yüksek kalite fotoğraf baskısının yanı sıra adf ve fax özelliğiyle ofislerede hitap eden bir yazıcıdır kesinlikle memnun bırakır.

mg8250 üretimi olan bir yazıcı değil sıfırını bulamazsınız

bence bir de canon mg7550'ye bakın 6 renk (5renk+gri) kullanan mükemmel foto baskı kalitesi sunan ev kullanısıcının bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecek özelliklerde son derece iyi bir cihaz

fotokopi ile tarayıcı ile işim yok sadece yüksek kalite fotoğraf bassın dersenizde canon ip7250'yi inceleyin

bahsi geçen bütün yazıcılar kolay dolan kartuşlarla uyumludur bir kere alıp devamlı kendiniz kolaylıkla doldurarak kullanabileceğiniz doluma özel üretilen bu kartuşlarla orjinallere nazaran baskı maliiyetini %90 düşürürsünüz. satmakta olduğumuz bu seriye özel CH100+V2 mürekkeplerlede orjinallerden farksız baskılar alabilirsiniz.

baskı örneklerini incelemek isterseniz bekleriz !!! ( herkesi)

• Gerçi çok zaman geçmiş ama almayı düşünen olursa diye yazayım. Mx925 kullanıcısıyım 1-2 yıl önce almıştım. Yazıcının özelliklerine zaten bakılmıştır ben yorumlarımı söyleyeyim. Yazıcı çok güzel bir yazıcı kalitesi çok yüksek. Tatil fotoğraflarını yazdırıyorum, resimler son derece canlı renklere ve detaylara sahip oluyor. Cd baskısı süper, printable cd (inkjet uyumlu) alırsanuz çok güzel baskılar yapabilirsiniz. Korsan kartuş konusunda benim taktığım kartuşlarda sıkıntı vermedi, bitmeyenkartuş.com dan aldım ancak mürekkepleri çok iyi değil(orjinal mürekkepler çok iyi ancak yarı dolu oluyor ilk gelenler) Ayrıca wi-fi si yüksek çekim gücüne sahip. Umarım yardım etmiş olurum birilerine :D
  • bersan1 B kullanıcısına yanıt
    Yardımcı oldunuz sağolun. Bugün satın aldım bakalım pazartesi ulaşır elime inşAllah
  • bikızılderili kullanıcısına yanıt
    Birşey değil. Umarım kazası belasın ulaşır ve memnun kalırsınız. Iyi günler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.