Şimdi Ara

Ev yerine depoda yaşamak ? (konu düzenlendi) (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
310
Cevap
52
Favori
19.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: PAN-TURK

quote:

Orijinalden alıntı: skunk11

quote:

Orijinalden alıntı: ZGR+

Şöyle birşey yapılsa nasıl olur?http://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-depreme-dayanikli-celik-villa-74033536/detay/

Fena değil, ancak tercih meselesi.Bir aile kuracağımı bilseydim ve iyi bir aile babası rolü olsaydı hayatımda böyle bir şey düşündürdüm ama öyle bir düşüncem yok olsa bile henüz benim için çok erken, hayatı yeteri kadar yaşamadım, henüz sıra bana gelmedi sıra bize gelsin bi biz yaşayalım değil mi? PAN-TURK

Bizim gibi adamlar genelde boyle seyleri dusunmezler, bunlar hep ertelenen planlar olur. Ne kadar yasarsak yasayalim hep ayni seyi deriz aslinda "daha yasanacak cok seyimiz var".
    Zaten evlilik gereksiz bi muessese bence, insanlar yaratilis olarak soyunu turetme konusunda, ureme konusunda evliligi dusunurler. Ama ben bunu da dusunmuyorum nedense :D

Bu yuzden evlilik bana cok uzak.

Güzel tarif olmuş, kısa ve öz. Evlilik çok farklı bir kulvar ve benim o kulvara atlamaya gerçekten pek niyetim yok

• Selamlar. Bahsettiğiniz ev tipi Türkiye'de pek kullanılmamakta olup Yurdışında hayli revaçtadır. Bu tarz meskenlere "loft" deniliyor.

quote:

ticari ve endüstriyel yerleşimin değişimi amerika' da loft kavramının ortaya çıkmasına neden oldu. bugün tüm dünyaya yayılan bir trend oldu. bu fenomen 1970 yıllarındaki evsizlik sorununa çözüm alternatifi olarak başlatıldı. bunu başlatanlar ise amerikalı sanatçılardır. bu geniş endüstriyel alanlar, yaşama ve çalışma alanlarını bir arada çözen konseptleriyle mimariye özgün tasarımlar getirdiler. loft yaşamı, endüstriyel kullanım için inşa edilmiş alanları evcil alanlara dönüştürmek amaçlı yıkıcı bir faaliyettir. new york' ta yaşayan bazı santçıların daha önceden endüstriyel amaçlı kullanılan binalara yerleşmesiyle başlamıştır. bu akımın başlamasında en büyük etken bu alanlarda ki kiraların ucuz olması ve hem yaşamak hem de çalışmak için uygun ortamlar olmalarıdır. her loftun kendine has özellikleri vardır. loftun farklılığıda buradadır. toplu konutlar gibi her ihtiyaca aynı çözüm yerine, loftlarda ihtiyaca göre mekan tasarlama vardır. en basit anlatımıyla loft, fabrika ve depo gibi mekanları eve dönüştürmektir.loft kavramı türkiye için çok yeni bir kavramdır. fakat ihtiyaçtan olmasa bile trend manyaklığımız sayesinde kısa zaman içinde türkiye' de de popüler olacağını zannetmekteyim.
    paylaş25.09.2005 23:20 ~ 23:26 beni birak saraba bak day

3-4 yıldır benimde hayalim böyle bir yapıyı mesken hale getirmek. Yüksek tavan, ferah bir oturma alanı, özgün iç mimari tasarımı tüm bunlar beni cezbediyor.

Aklınızda neler var bilmiyorum ama bir bölümüne bir kaç spor aleti ve kum torbasının çok yakışacağını düşünüyorum. Aynı şekilde bir bölümünü bar/disco tarzı döşeyebilirsiniz. Büyük bira fıçıları ve bar tabureleri ile kendi barınızı oluşurabilirsiniz. Bilardo, masa tenisi, dart, langırt sporlarından 1 tanesini bir bölüme yerleştirebilirisiniz. Fotoğrafçılığa merakınız var kendi stüdyonuzu bile oluşturabilirsiniz. Büyük bir akvaryumda güzel durabilir.

Tüm bu saydıklarımdan 1-2 tanesini kullanmanız halinde eviniz hayli neşeli olacaktır.

Ezel dizinde Kerpeten Ali'nin evi de bu tarz idi, evine garajından motorla giriş yapıyordu. Kendi garajınızı kurmak, alet edevatları duvara dizmek, bisiklet-motosiklet zevkiniz varsa ufak çaplı tamirat işleri içinde gayet keyifli olur.

Arkadaşlar çıkabilecek zorlukları söylemiş, bende keyifli olabilecek aktivitileri paylaştım. Yalnız güvenlik konusu canınızı sıkabilir, mutlaka bir çözüm bulmalısınız.

• Aynen benimde, simdi evlendim diyelim. Buenos aires de asot 750 oldu farzet ben simdi kariyi colugu cocugu alip oraya mi gidicem :d
    Eger evlenmek gibi bi planim olsa dahi, tam olarak ayni hayat felsefesini benimsemis biri olmali ki istedigimi yapabileyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet stüdyo mevcut ancak fotoğraf stüdyosu değil, kayıt stüdyosu(ses) Araçlarla mekanik işlerle zaten aram mevcut, en ufak sorunda sıkıntıda hadi sanayiye hadi servise tipim yoktur açıp bakarım.Bar zaten illa ki oraya yapılacak o kesin, onun dışında koyarsam bir tek kum torbacı koyarım sporla pek aram yok çünkü, ama güzelde olabilir tabi.Evet zorlukların farkındayım güvenlik hakkında ki fikrim ilk mesajımda editli durumda durmakta zaten şuanda, alternatif bir yol çıkana kadar kafamda ki fikir o, ama daha iyi bir çözüm bulunursa değişebilir yani kesin bir şey yok.Bence böyle bir yerde yaşamak insanın hayatında köklü olarak bir çok şeyi değiştirir buna inanıyorum ve istiyorum. Selamlar

• Fikir güzel ama çok zorluğu var.

1- Isıtma: 500 mt2 alanı ısıtmak kolay değildir Özellikle fotoğraflarını koyduğunuz metal depo olursa ısıyı içeride tutamazsınız. Camyünü ile yalıtım yapabilirsiniz ama bu seferde camyünü üstünü kaplama yapmanız gerekir maliyet yükselir.
    2 -Soğutma : Üsttekiler ile aynı sebebler.Yazın metal kaplama tüm ısıyı çeker ve içerisi fırın gibi olur.Alan hesabı yapmadım ama o kadar alanı 15.000 Btu'luk bir klima ancak soğutur..Tabi aysonu elektrik faturası sağlam gelir.
    3- Temizlik: Her ne kadar oda sistemi olmayıp alan boş olsada temizliği ciddi sorun olur.
    4- Arazi kirası: Eğer sana ait değilse arazi kira sorunu olabilir..Arazi sahibi sana depo olarak kiraladığı arazi üzerinde yaşam alanı olarak kullandığını görürse kira konusunda sıkıntı çıkartabilir.

• Oğlum deli misin lan

Bu neyin kafası,ama güzel kafaymış.Kapalı garaj yaparsın kendine,en azından üstü kapalı.Adım attın mı dışarı çıkarsın,it köpek,kedi,kuş balık,tavuk ne varsa beslersin,toprağa eker doğal beslenirsin.Arkadaşların geldi mi püfür püfür mangalını yaparsın.Çok iyi iş aslında da hukuki ve mühendislik yönünden araştırmışsın bir de devlet senden neler talep ediyor onları öğren.Vergisi falan nasıl olacak?Her şeyden önce orada ikamet izni veriyor mu?

Bitirdiğinde söz ver gelecem evine tamam mı?Mangal yapacaz

• quote:

Orijinalden alıntı: TheNorth

Fikir güzel ama çok zorluğu var.

1- Isıtma: 500 mt2 alanı ısıtmak kolay değildir Özellikle fotoğraflarını koyduğunuz metal depo olursa ısıyı içeride tutamazsınız. Camyünü ile yalıtım yapabilirsiniz ama bu seferde camyünü üstünü kaplama yapmanız gerekir maliyet yükselir.
    2 -Soğutma : Üsttekiler ile aynı sebebler.Yazın metal kaplama tüm ısıyı çeker ve içerisi fırın gibi olur.Alan hesabı yapmadım ama o kadar alanı 15.000 Btu'luk bir klima ancak soğutur..Tabi aysonu elektrik faturası sağlam gelir.
    3- Temizlik: Her ne kadar oda sistemi olmayıp alan boş olsada temizliği ciddi sorun olur.
    4- Arazi kirası: Eğer sana ait değilse arazi kira sorunu olabilir..Arazi sahibi sana depo olarak kiraladığı arazi üzerinde yaşam alanı olarak kullandığını görürse kira konusunda sıkıntı çıkartabilir.

Mesajlar çok diye konuyu okumadınız herhaşde kocam Bütün yazdıklarınızın açıklamalarını ara mesajlarda yaptım bir okusanız sizede mantıklı gelecektir.

Tabi gelebilirsin hocam neden gelemeyesin.Bu alanı mesken olarak kullanacağımı devlete beyan edeceğim zaten.Devlette sağ olsun hiç aksatmaz bizden bir vergi kesintisi yapacak bunun karşılığında.Mangalıda tüttürürüz, biramızıda içeriz sorun yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultrasn0w -- 13 Ağustos 2013; 9:54:31 >

• quote:

Tabi gelebilirsin hocam neden gelemeyesin.Bu alanı mesken olarak kullanacağımı devlete beyan edeceğim zaten.Devlette sağ olsun hiç aksatmaz bizden bir vergi kesintisi yapacak bunun karşılığında.Mangalıda tüttürürüz, biramızıda içeriz sorun yok

Tamam biralarla malzemeler benden,ama unutmam bak söz verdin ona göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OceanMaster -- 13 Ağustos 2013; 10:01:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TORSION

quote:

Tamam biralarla malzemeler benden,ama unutmam bak söz verdin ona göre.

Başımın üstünde yerin var dostum, ben davet ederim seni zaten merak etme

• quote:

Evet stüdyo mevcut ancak fotoğraf stüdyosu değil, kayıt stüdyosu(ses) Araçlarla mekanik işlerle zaten aram mevcut, en ufak sorunda sıkıntıda hadi sanayiye hadi servise tipim yoktur açıp bakarım.Bar zaten illa ki oraya yapılacak o kesin, onun dışında koyarsam bir tek kum torbacı koyarım sporla pek aram yok çünkü, ama güzelde olabilir tabi.Evet zorlukların farkındayım güvenlik hakkında ki fikrim ilk mesajımda editli durumda durmakta zaten şuanda, alternatif bir yol çıkana kadar kafamda ki fikir o, ama daha iyi bir çözüm bulunursa değişebilir yani kesin bir şey yok.Bence böyle bir yerde yaşamak insanın hayatında köklü olarak bir çok şeyi değiştirir buna inanıyorum ve istiyorum. Selamlar

Birçok arkadaş işin olmazından bahsetmiş ancak ben yapılabileceğini düşünüyor ve "neden olmasın?" diyorum. Umarım hayallerinizi gerçekleştirebilirisiniz, konuyu takipte olacağım.

Ayrıca sizin görüşleriniz benimkine hayli benziyor (hayattan keyif alma olsun, evlilik olsun vs.). İnsanlara ne kadar absürd geldiğinin farkındayım, toplum tarafından pek benimsenen insanlar değiliz gibi.

Bu arada herşey biterse şöyle bir buzdolabı yakışır oraya:
    http://www.smeg-tr.com/smeg/smeg-retro/retro-buzdolabi-fab28r/

• Güneş altında o metal sacın nasıl ısınacağını hiç düşündün mü ? Kendini fırında hissedersin. Devasa alanı klimayla soğutmak için maaşı yatırırsın.

Kışın da metal dışarının soğuğunu olduğu gibi içeri verecektir. Duvarlara dokunamazsın bile. Isıtmak da bir o kadar masraflı olur.

Ben askerim. Çadır ve barakanın (metal sac) işkencesini, yazın yanan, kışın donan havasını iyi bilirim.

Uzak dur.
  • Yok okudum mesajları..İnşaat firmasında çalışıp bu tarz yapıları işçi koğuşları olarak kullandığımız için bildiklerimi yazayım dedim..Zaten herkes aşağı yukarı aynı şeyleri yazmış..

Yurtdışında bu tarz evler yaygın.Ülkemizdede var birkaç tane ama genelde zengin kesimlerdeki kişiler zevk için yaptırıyorlar ve ciddi paralar döküyorlar..

Bu arada imzandaki kenevir yazısını okudum..Yararlı bir bilgi..araştırmaya başladım bakalım..
  • Hocam fikir güzel, ileriye dönük benim de buna benzer planlarım var. Aşılmayacak sorunu yok gibi, mevkii güvenilir değil ise en büyük sorununuz güvenlik olacaktır. hele uzun zamanlı evinize boş bırakacaksanız, duvarda, dikenli telde, bahçenizde ki köpekte caydırıcı olmayabilir.

Isıtma ve soğutma için bana arkadaşım ısı pompasından bahsetmişti, nedir ne değildir pek bilgim yok lakin böyle geniş alanlı evlerde kullanışlı oluyormuş.

Umarım istediğiniz gibi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Büyük İskender

quote:

Evet stüdyo mevcut ancak fotoğraf stüdyosu değil, kayıt stüdyosu(ses) Araçlarla mekanik işlerle zaten aram mevcut, en ufak sorunda sıkıntıda hadi sanayiye hadi servise tipim yoktur açıp bakarım.Bar zaten illa ki oraya yapılacak o kesin, onun dışında koyarsam bir tek kum torbacı koyarım sporla pek aram yok çünkü, ama güzelde olabilir tabi.Evet zorlukların farkındayım güvenlik hakkında ki fikrim ilk mesajımda editli durumda durmakta zaten şuanda, alternatif bir yol çıkana kadar kafamda ki fikir o, ama daha iyi bir çözüm bulunursa değişebilir yani kesin bir şey yok.Bence böyle bir yerde yaşamak insanın hayatında köklü olarak bir çok şeyi değiştirir buna inanıyorum ve istiyorum. Selamlar

Birçok arkadaş işin olmazından bahsetmiş ancak ben yapılabileceğini düşünüyor ve "neden olmasın?" diyorum. Umarım hayallerinizi gerçekleştirebilirisiniz, konuyu takipte olacağım.

Ayrıca sizin görüşleriniz benimkine hayli benziyor (hayattan keyif alma olsun, evlilik olsun vs.). İnsanlara ne kadar absürd geldiğinin farkındayım, toplum tarafından pek benimsenen insanlar değiliz gibi.

Bu arada herşey biterse şöyle bir buzdolabı yakışır oraya:
    http://www.smeg-tr.com/smeg/smeg-retro/retro-buzdolabi-fab28r/

Aynen öyle hocam, mesajlarda dediğim gibi yalıtım işi bende, gerisi devlet babamıza bağlı benden kalkıp yüz milyarlar istemezse mesken yapmak için sıkıntı olmaz, umarım istemez

@melikulupinar; Dostum şöyle tarif edeyim, oraya cam yünü ve dış cephe kaplama straforuyla bir yalıtım yapacağım buda beni en az 25 yıl sorunsuz götürecek zaten.

@TheNorth; Hocam çok güzel bir yazıdır, bilgilendirici ve dürüst.Yurt dışında evet bu evler çok yaygın tabi, ama orada artık alışıldık bir şey bu.Bu şekilde yaşayan çok insan var çünkü.Bundan daha büyük yerler yapanlarda mevcut daha küçük yapanlarda.

@acimakarna; ısı pompasına bakacağım hocam teşekkür ederim, umarım sizde dilediğini gibi bir yer yaparsınız Dediğiniz gibi aşılamayacak bir derdi yok, ön yargılar dışında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultrasn0w -- 13 Ağustos 2013; 10:14:42 >

• Ben lojistik işindeyim, 4 senede 40-50 depo ziyaretinde bulundum. Depolarda kışın oturmak bile zorken, böyle bir yerde yaşamayı düşünmek çok mantıklı değil. Bugün 3+1'den büyük bir evi ısıtmak bile zor oluyor. Depo demek; çok elektrik, çok doğalgaz demek. Çok paran olsa bile mantıklı değil bence. Kız bile atamazsın Kıza "eve gidelim" demek var, "depoya gidelim" demek var
  • kardeşim adam ısıtacak orayı dert etmeyin siz.
    her gelen ısıtma demiş durmuş. bence müthiş birşey olur. ama kusura bakmada ben normal çalışmayla kazandığım parayı böyle tamamen uçuk zevkim için harcamam. şöyle bir hayal ettim enfes olur adam akıllı bir bakımdan geçince. çok şık ve kullanışlı olur. satmak istediğinde de bence çok rahat satılır. hep dağ başı kalmaz oralar. buralar hep tarlaydı diyen çok eskilere bakıp
    takip ediyoruz umarım istediğin gibi şık birşey olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyy@h

kardeşim adam ısıtacak orayı dert etmeyin siz.
    her gelen ısıtma demiş durmuş. bence müthiş birşey olur. ama kusura bakmada ben normal çalışmayla kazandığım parayı böyle tamamen uçuk zevkim için harcamam. şöyle bir hayal ettim enfes olur adam akıllı bir bakımdan geçince. çok şık ve kullanışlı olur. satmak istediğinde de bence çok rahat satılır. hep dağ başı kalmaz oralar. buralar hep tarlaydı diyen çok eskilere bakıp
    takip ediyoruz umarım istediğin gibi şık birşey olur.

Aynen hocam ısıtacam, dostum teşekkür ederim güzel dileklerin için, tamamen zevk meselesi

• quote:

Orijinalden alıntı: steven_stiffler

Ben lojistik işindeyim, 4 senede 40-50 depo ziyaretinde bulundum. Depolarda kışın oturmak bile zorken, böyle bir yerde yaşamayı düşünmek çok mantıklı değil. Bugün 3+1'den büyük bir evi ısıtmak bile zor oluyor. Depo demek; çok elektrik, çok doğalgaz demek. Çok paran olsa bile mantıklı değil bence. Kız bile atamazsın Kıza "eve gidelim" demek var, "depoya gidelim" demek var

Mesaj nick uyumu.

• özel mesaj attım dostum, bir kaç soru sordum
  • Hayal dunyam senlendi, cok guzel bir fikir bende yapmak isterdim ama Malatya'da sanayinin icinde olmayan depo yok. Benim fikrim su sekilde:
    200m2 yalitirsin, o 200m2 prefabrik ev yaparsin saga veya sola dayali, 100m2 garaj olur sana, 2 kat cam dizisi yaparsin, prefabrik evin alt katinda kullanisli kucuk bir mutfak olur devami oturma odan, oturma odanla yalitimli odan arasinda panjur olur yada ne bileyim cam olur istedigin zaman acarsin, prefabrik evin ust kati balkon seklinde olur bi kendin icin, bide cok misafir geliyo dedin onlar icin bi oda yaparsin ama holle aralarina duvar koymazsin odalarin degisik guzel bi tasarim olur, senin odan oldugu tarafa demirleri kesip bi tane balkon yaparsin, balkonun baktigi taraf yani garajin tam arkasi guzel yesil bir bahce olur, yalitimli yerede 2 tane konsol atarsin, koltuklar felan, bi yesil perde cekersin kayitlar alirsin, kucuk bir studyo kurarsan, is istasyonunu kurarsin, yalitimli yerin garajla baglantisi olan bir koseye kat cikarsin spor esyalari koyarsin, hatta prefabrik evin altina da inersin bi bodrum yaparsin oraya kullanilmayan esyalari koymak icin ama cok sıkılırsın bi ev arkadasi sart biletimi aliyim mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.