Şimdi Ara

Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı (319. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.868
Cevap
131
Favori
752.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 317318319320321
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3d paspas için önerisi olan, alıp kullanan tavsiye edecek olan var mı? daha önce konuşulmuş yapılan öneriler tükenmiş stokta...
  • setge2004 kullanıcısına yanıt
    eco modu açıkken dediğiniz doğru ama kapalıyken devir 3500 lere kadar vitesi değiştirmiyor aynı sorunu bende yaşadım
  • oduncu06 O kullanıcısına yanıt
    Kardes ben 500l mi satip 1.6 T-GDI sportage gtline aldim ve hemen sıvı lpg taktırdım.(dikkat sivi lpg).yaklasik 5000 km de yol yaptim sana çekmez vs diyenler neye göre bunu dedi bilmem ama benzin ile asla ayirt edemezsin..şu ana kadar sifir sıkıntı devam ediyorum..kaldiki bu gucteki aracı (180 hp) hakkini vererek kullanmak gerek ama bu zamanda da bu benzin fiyatlari ile bu zor olsa gerek diye hemen sivi lpg taktirdim..izine gittigimde bundan onceki kasalarin cok yaktiğı ki dogrudur ve motorun atmosferik olmasindan dolayi kasayi kaldirmadigi ile ilgili elestiriyi duyunca bizzat bir onceki kasa sahibine anahtati teslim ettim ve yanina oturup test ettik.aractan indiginde 5 dk. hiç konusmadi..biz millet olarak kulaktan dolma sozlerle hemen pesin yargiya varanlariz..sivi lpg baska bi dünya denemek lazim diyorum..yaklasik 7000 tl de maliyeti vardi..inan keyifli surmek icin az km de yapacak olsam bu keyiften mahrum kalmamak üzere sivi lpg ye gectim ve memnunum..
    Bi foto var yuklemeye calişacağım orada görürsün arac daha 6. viteste ve 5 bin devirde 215 km hizda ayrica 7. vitese daha geçmemiş ve lpg olmasina rağmen en ufak performans kaybi vs yasamadim..kaldiki lpg nin yanma ısısi benzinden daha fazla oldugu için aracin gucune 5 hp gibi guc kattigi söylenmekte..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi viztay -- 10 Haziran 2016; 22:30:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: yunusksts

eco modu açıkken dediğiniz doğru ama kapalıyken devir 3500 lere kadar vitesi değiştirmiyor aynı sorunu bende yaşadım

aynı problem bende de oluyor. Eco modunu hep kapalı kullanıyorum. 2 ve 3. vites arasında bocalıyor. Sanırım çitf kavramalı olmayan vites kutusunun sonucu. Bakıma gidince servise güncelleme soracağım belki düzelir.
    Bu arıza değil.Aynı sorun bendede var.Yokuşu çıkarken düz yol zannediyor ve hızınızda düşük olduğu için vites 1 de kalıyor veya 2 ye çıkıp çıkmanızı bazen engelleyebiliyor.Evimin yolunda dik bir yokuş var ve ben bu yokuşu çıkarken hep manuel konuma alıp zorlandığında ileri veya geri yapıyorum tavsiye ederim.Yani düzeltilebilecek bir şey değil.
  • araç normalden fazla olan yokuşları algılıyor ve vites değiştirmiyor (manuel müdahalede bulunmazsan) yüksek devirde çıkmanı sağlıyor vites değiştirirse bayılacağını biliyor sonuçta tek kavrama

• viztay kullanıcısına yanıt
    Tsekler kardeşim çok saol

• CARDRİVER06 kullanıcısına yanıt
    bahsettiğim olayı bende düz yolda yapıyor genelikkle gönüşlerde, yokuşlarda değil. Zaten yokuşta müdahale ediyorum
  • normal sürüş esnasında yapıyorsa bir sorun olmalı, ama ani hızlanmaalarda vites küçültüp vites büyültme yapıyorsa o olabilir, sakin sürüşlerde olmamalı

• july17 J kullanıcısına yanıt
    de ben size değil setge2004 adlı kullanıcıya söylemiştim.Yanlış anlaşıldı heralde.Ama düz yolda yapıyorsa o zaman bi fikrim yok.Servislerle iletişime geçmeniz durumunda bişeyler yapılacaktır.Belki yeni güncelleme gelmiştir.
  • CARDRİVER06 kullanıcısına yanıt
    Düz yolda yapmıyor. Yokuşta yapıyor. 2 hafta önce 20 bin bakımı yapıldı. Servis güncel program yükledi ama değişen bir şey yok. Servise şikayetimizi ilettik. Zaten kendileri de bu durumun farkında. Daha önceki Panda aracımızda da aynı problem vardı ama onda kasa hafif olduğu için çok problem olmuyordu. Ama bunda kasa da çok ağır ve yokuşlarda ciddi rahatsız edici oluyor.
    Eşim yaptığı birkaç seyahatte VW ve Mercedes'in kiralık araçlarını kullandı. Özellikle DSG'li VW'nin vites geçişleri onu mest etmiş ki bence haklı. Şimdi bu Dualogic vites onu daha da rahatsız etmeye başladı.
    Bakalım biraz daha idare edeceğiz ama bundan sonraki aracımız kesinlikle Dualogic olmayacak.
    Zaten dediğim gibi,dualogic öyle aşırı gelişmiş bir şanzıman olmadığı için sıkıntı çıkarması normal bir durumdur.Ama sizin bu söylediğiniz durum arıza değil,aracın yokuş çıkarken kendini düz yolda zannedip vites geçişlerini ona göre ayarlamasıdır.Bu soruna karşı benim uyguladığım çözüm yokuşa çıktığımda araç bu durumu yaptığında manuel vitese alıp vitesi yükseltmek veya alçaltmaktır.Siz de denerseniz umarım sorundan kurtulmak değilde bir çözüm bulmuş olacaksınız.Ben şahsen dizel otomatik bir polo alacağıma yada şöyle diyeyim Dizel DSG şanzıman alıp 3-4 yıl sonra onun arızasını çekeceğime gider benzinli civic alırım çok daha iyi olur.Birde fiat egeaya tam otomatik vites koyuyorda,güzelim 500L'ye neden tam gelişmemiş olan dualogic şanzıman yerleştiriyor,onu hala çözmüş değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CARDRİVER06 -- 15 Haziran 2016; 17:37:25 >
  • aldo5 A kullanıcısına yanıt
    Klima bakımında gaz ilave ettirdin mi ? Benim araçta iyi soğutmuyor bende 2.sahibiyim. 4.kademe çok gürültülü çalışıyor
    Bakımla beraber gaz ilave ettirsem mi ya da gazı dışarda mı ilave ettireyim , maliyet açısından
  • Merhabalar değerli forumdaşklar aracım 1.6 rockstar ve 5000 km de ilk sahibiyim 5 ay oldu alalı fakat gaz kelebeği potansiyometresi ile ilgili bir arıza verdi bu gün servis arızalı parçayı değiştirecek bu arıza neden vermiş olabilir sebebi nedir bu parça ne işe yarar bilgi sahibi arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim iyi forumlar..
    Bu mesaja eklenen görseller:

• quote:

Orijinalden alıntı: talsuv61

Klima bakımında gaz ilave ettirdin mi ? Benim araçta iyi soğutmuyor bende 2.sahibiyim. 4.kademe çok gürültülü çalışıyor
    Bakımla beraber gaz ilave ettirsem mi ya da gazı dışarda mı ilave ettireyim , maliyet açısından

Bende de aynı problem var. Benim de klimanın performansı bir hayli düştü. Alternatif yollarla klima gazı ilave ettirmeyi düşünüyorum.
  • gorkemchem kullanıcısına yanıt
    Bende gaz ilave ettircem de, önce klima bakımını yaptırayım diyorum, belki sorun gazdan değil de başka bişedendir.
    35 000 km de gaz biter mi, gerçi ilk sahibi iskenderundaydı orda bitebilir. Bi de klima gazı fiyatı serviste ve dışarda çok mu farklı ?
  • Katılıyorum sanırım bizim hatamız dualogicden tam otomatik şanzıman performansı beklemek. Bence de egeadan önce 500 ler tam otomatik olmalıydı. setge2004 arkadaşın dediği gibi DGS ile kıyas kabul etmez bende bababım VW CC sini kullanınca aynı şeyleri yaşıyorum ancak özellikle 2014 öncesi DSG şansımanlarda ciddi sorunlar olduğunu hem yakın çevremden hem de forumlardan biliyorum.
  • Firmalara gerçekten bazen akıl sır ermez. Bu arabada aisin 6 ileri olsa çok daha keyifli olur insanlarda iki üç bin lira fazla verirlerdi.
    Benim sorum en sonunda sanırım 3d paspas birileri getirdi. Satıcı ürün yeni geldi diyor bugün almayı düşünüyorum ne dersiniz ? Teşekküler..

http://urun.n11.com/3d-oto-paspas/fiat-500l-paspas-500l-havuzlu-3d-paspas-500-l-3d-havuz-paspas-P118319137

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/fiat-500-l-3d-havuzlu-paspas-226751217?rcp_action=rcpProductClicked

Bir de bu ürün var.. Sanırım birkaç firma getirmeye başlamış..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sessizliman76 -- 17 Haziran 2016; 15:08:39 >

• sessizliman76 S kullanıcısına yanıt
    http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/fiat-500l-paspas-siyah-3d-havuzlu-m-amp-d-226715505

http://www.hepsiburada.com/fiat-500l-havuzlu-paspas-pm-ottec2055

http://www.gittigidiyor.com/arama/?k=Fiat+500L+Paspas+Siyah+3D

Bunlar da var ama fiyat farkı kaliteden mi kaynaklanıyor yoksa şişirilmiş mi bilemiyorum. Ama n11 genelde daha pahalı oluyor. Kullanan ya da alan haber versin bende düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: july17

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/fiat-500l-paspas-siyah-3d-havuzlu-m-amp-d-226715505

http://www.hepsiburada.com/fiat-500l-havuzlu-paspas-pm-ottec2055

http://www.gittigidiyor.com/arama/?k=Fiat+500L+Paspas+Siyah+3D

Bunlar da var ama fiyat farkı kaliteden mi kaynaklanıyor yoksa şişirilmiş mi bilemiyorum. Ama n11 genelde daha pahalı oluyor. Kullanan ya da alan haber versin bende düşünüyorum.

Hocam onlar genel paspas, alıp kesmek lazım vesaire.. Gittigidiyordaki satıcı mesaj atmış :

"500 L İÇİN YENİ KALIP ÇALIŞMASIDIR MÜHENDİSLER TARAFINDAN KALIBI ALINIP 2 AY SÜREDE KALIP ÇALIŞMASI YAPILIP GELDİ ARACINIZA BİREBİR UYUMLUDUR..."

markası gerçekten l.locker mı acaba paspasın. Kaliteli oluyorlardı onlar..

• 
Sayfa: önceki 317318319320321
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.