Şimdi Ara

Nasıl Derece Yapılır?(LYS'de ilk 10k gelsin)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
12
Favori
12.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar başlık biraz değişik nasıl üniversite kazanılır'ı geçtim,bu devirde herkes kazanabiliyor çünkü.Ben 2014 YGS/LYS'ye gireceğim ve lysde ilk 3k'ya girmek istiyorum. Bu sene ygs/lys'de ilk 10k 5k falan olanlar nasıl derece yaptılar yani çalışma disiplinleri nasıl oldu?Önerilerinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

Siralamanizi da yazarsaniz iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kutsal Libido -- 4 Temmuz 2013; 21:18:49 >

• takipte kalalım
  • takip
  • Duzenli calis yeter. Ben haftanin 2-3 gunu ders calismiyordum o gunlerde sadece dershane ekders okul sonra eve gelip kitap telefon dizi anime vs. takiliyordum. Ama duzenimi bozmadim.

Haftada ort. 800 - 1000 soru cozmusumdur son aylarda. Ilk aylarda konulari iyi ogrenin bu cok onemli.

Not: Lys temeliniz yoksa benim yaptigim calisma cok az gelecektir. Eger hic temeliniz yoksa benim calismamin 3 katini yapmaniz gerekebilir. Isin anahtari kendini bilip duzenli calismak.

Son olarak yazin tadini cikarin ben hasret kaldim yaza dolu dolu tatil yapmama ragmen. Yazin illa ders caliscaksaniz sabahtan erken kalkip calisin sonra direk denize
  • bu konuyu lysden sonra açsan daha mantıklı olurdu bence. çünkü ygs odaklı çalışanların hali şimdi ortada. kötü yapanların çoğu çalışmayı bıraktı.iyi yapanların birçoğu rehavetten çalışmıyor. yani lys için kolayca elendi birçok kişi. lysden sonra asıl yüksek yapanlardan öğrenirsin nasıl çalışılması gerektiğini.
  • Bildiğim kadarıyla 3.seneye kalacaksınız bence şimdiden sormak yerine lys sonuçlarını bekleyin derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr_gölge

bu konuyu lysden sonra açsan daha mantıklı olurdu bence. çünkü ygs odaklı çalışanların hali şimdi ortada. kötü yapanların çoğu çalışmayı bıraktı.iyi yapanların birçoğu rehavetten çalışmıyor. yani lys için kolayca elendi birçok kişi. lysden sonra asıl yüksek yapanlardan öğrenirsin nasıl çalışılması gerektiğini.

hocam resmen beni anlatmışsın

lys yi beklemen daha doğru olur.
  • aynen.açtığın başlığa göre ben şimdi sana tavsiye veremem kardeşim çünkü 15k oldum.ancak lys sonrasında burada olursan 8k.olarak tavsiyelerimi alabilirsin.ve belkide şuan ygsde 5k olup lys sonrasında 20kya düşen bir kişinin tavsiyelerinden daha doğru olabilir benimki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kasva0X -- 12 Mayıs 2013; 18:05:06 >
  • 3. yıl için çok iyi düşünmelisin bence. Kolay değil.
  • 3. Yila kalmak cok zor bir karar olmali bence. Gecen 2 yilda neden olmadi mesela? Calismadin mi baska sorunlar mi yoksa calistin da mi olmadi? Bunlari iyice dusunmelisin 1 yil daha kaybetmenin anlami yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: idk18

3. Yila kalmak cok zor bir karar olmali bence. Gecen 2 yilda neden olmadi mesela? Calismadin mi baska sorunlar mi yoksa calistin da mi olmadi? Bunlari iyice dusunmelisin 1 yil daha kaybetmenin anlami yok

İlk yil pek calismadim.Bu yil cok iyi gidiyodu denemelerim.Hatta onceki yillarin sinavlari da denemedeki ortalamalarim iyiydi ancak sinav gunu kotu seyler oldu.Heyecan yaptim,6 aylik emegim ziyan oldu.
  • Takip
  • quote:

Orijinalden alıntı: PGAL

quote:

Orijinalden alıntı: mr_gölge

bu konuyu lysden sonra açsan daha mantıklı olurdu bence. çünkü ygs odaklı çalışanların hali şimdi ortada. kötü yapanların çoğu çalışmayı bıraktı.iyi yapanların birçoğu rehavetten çalışmıyor. yani lys için kolayca elendi birçok kişi. lysden sonra asıl yüksek yapanlardan öğrenirsin nasıl çalışılması gerektiğini.

hocam resmen beni anlatmışsın

lys yi beklemen daha doğru olur.

mezun olunca böyle acı tecrübelerim oldu maalesef.

• Guzel konu..
  • arkadaslar bu yıl ygs de ilk 10 bıne gırenler yardımcı olabılır mı?
  • Ygs 25k---> lys9k
  • Arkadaşlar ilgisiz kalmayın.Derece yapanlar önemli taktiklerini verirse biz de seviniriz.
  • YGS 18k'dan LYS ile 5k'ya çektim, hatta ham puanda 4000 küsür olan var. Önemli olan LYS.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ricked

YGS 18k'dan LYS ile 5k'ya çektim, hatta ham puanda 4000 küsür olan var. Önemli olan LYS.

Biraz taktik,strateji verir misin? Ne aralıklarla neyi tekrar ettin,ne yedin,ne içtin,günde ortalama ne kadar çözdün,ygsye kaç ayını ayırdın,not tuttun mu kendi başına çalışırken,not tuttuysan ne aralıklarla çalıştın notlara ? Tekrar ettiğin konuları daha sonra tekrar ettin mi ? Böyle sorularımı cevaplarsan çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kasva0X

aynen.açtığın başlığa göre ben şimdi sana tavsiye veremem kardeşim çünkü 15k oldum.ancak lys sonrasında burada olursan 8k.olarak tavsiyelerimi alabilirsin.ve belkide şuan ygsde 5k olup lys sonrasında 20kya düşen bir kişinin tavsiyelerinden daha doğru olabilir benimki

Kaç oldu
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.