Şimdi Ara

2013 LG Cinema 3D TV / LG FPR - Modelleri [LA SERİSİ-620-640-660-690-740-790-860-960][ANA KONU] (109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.831
Cevap
70
Favori
446.818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • LG tvlerde Smart IPTV kullanan var mı? m3u8 listesi nasıl olmalı? Nereye kopyalanmalı?
  • Selamlar,

Geçtiğimiz hafta bende LA640S alarak aranıza katılmış bulunuyorum. Karasal yayınla izliyorum şu anda. Sizde de kanal geçişleri yavaş mıdır acaba? Bir de USB den izlemeye çalıştığım mp4 filmleri açamıyor TV. Desteklediği uzantıları araştırdım netten ama tam bir liste göremedim. Kitapçığında da yazmıyor. Bu konuda bilgisi olan var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gazsobasi -- 24 Eylül 2013; 11:28:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gazsobasi

Selamlar,

Geçtiğimiz hafta bende LA640S alarak aranıza katılmış bulunuyorum. Karasal yayınla izliyorum şu anda. Sizde de kanal geçişleri yavaş mıdır acaba? Bir de USB den izlemeye çalıştığım mp4 filmleri açamıyor TV. Desteklediği uzantıları araştırdım netten ama tam bir liste göremedim. Kitapçığında da yazmıyor. Bu konuda bilgisi olan var mıdır?

karasal yayın dediğiniz dvb-t2 (dijital karasal yayın) yayınımı
  • quote:

Orijinalden alıntı: oturkmen

LG tvlerde Smart IPTV kullanan var mı? m3u8 listesi nasıl olmalı? Nereye kopyalanmalı?

şu konuya bir bakın..sizin sorunuzun tam cevabı değil ama...hazır iptv ve yüzlerce film..

http://forum.donanimhaber.com/m_75922227/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ganeja -- 24 Eylül 2013; 13:39:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ishan

... ganeja....televizyon 1 güncelleme yaptım 2 si de var onu da yapacam anlayacağınız bendeki 2 yazılım gerideymiş. Belki o farkeder diye düşünüyorum
     2013 LG Cinema 3D TV / LG FPR - Modelleri [LA SERİSİ-620-640-660-690-740-790-860-960][ANA KONU]

güncelleme ilede çözüleceğini sanmam....ama resme bakılınca sen screen mirroring yapmaya çalışıyorsun....yani teldeki görüntü ve sesi birebir tam ekran olarak tv ye yansıtmaya çalışıyorsunki..bu mümkün değil sanırım..(ancak ara bir aparat kullanırsan olabilir...) telden allshare castı..tv dende miracastı açarak ekranı tv ye gönderebilirsin...ama oda screen mirroring gibi olmaz...ama yinede telefondaki görüntüyü tv den görürsün(ses yok tabii) senin dediğin işlem için mesela apple apple tv aygıtını(media player gibi bir aygıt) kullanıyor..(kablolu veya wi-fi üzerinden) tam aynalama yaparak iphone veya ipad görüntüsünü smart tv ye gönderiyor....

samsungta da bu işlemi allshare cast dongle denen bir cihaz yapıyor...ancak onunla mirroring yapabilirsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ganeja -- 24 Eylül 2013; 17:04:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kartal3x

quote:

Orijinalden alıntı: gazsobasi

Selamlar,

karasal yayın dediğiniz dvb-t2 (dijital karasal yayın) yayınımı

öyle ise süper bir haber ama 640 da olduğunu sanmam dvbt 2 nin
  • quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

quote:

LG tvlerde Smart IPTV kullanan var mı? m3u8 listesi nasıl olmalı? Nereye kopyalanmalı?

şu konuya bir bakın..sizin sorunuzun tam cevabı değil ama...hazır iptv ve yüzlerce film..

esas bu konu size yardımcı olur gibi....

http://forum.donanimhaber.com/m_78695413/mpage_9/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ganeja -- 24 Eylül 2013; 14:09:25 >

• ............................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekatmer -- 24 Eylül 2013; 16:40:36 >
  • quote:

quote:

O konuyu zaten biliyorum. Ama Smart IPTV farklı bir uygulama. Aslında aynı işlevi görüyor. Ama Smart IPTV bana daha cazip geldi.

• Ben de Teknosa dan 47LA660S i 2270 TL ye aldım ve aranıza katıldım.

Birde TTNET Fibernet(20 Mbit) ve Tivibu başvurusunda bulundum.

İnternet ve Tivibuyu mu önce bağlatmalıyım(televizyon olmadan tivibu nasıl bağlanacak)

Yoksa LG servisi arayıp televiyonu mu kurdurmalıyım ( yayın olmadan nasıl kontrol edeceğim)

Yardımcı olabilecek varsa çok memnun olurum???
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ekatmer

quote:

arkadaşlar ekatmer arkadasımızda uzun bir araştırma ve bekleme süresinin sonunda 55 la 860 sv almıştır...kendisine hayırlı olsun diyoruz...

Teşekkürler dostum :)

Son anda 47LA860 dan vazgecıp nerdeyse o fiyata yakın bir maliyete 55LA860 aldım..

İlk önce boyut ve izleme mesafesi konusunda bayağı bir tereddütüm vavrdı ama dün evde tv nin ölçüsü kadar bir karton panel hazırladım duvara koydum baktım boyut olarak hiçte büyük durmadı :)

Servis sanırım bügün gelip kuracak detayları paylaşırım.

55LA860V tv mi ortalama 3 metre mesafeden yer yer 2,90 2,70 den izleyeceğim :)

55 iyidir....o mesafelerede büyük gibi gelir ama..ideal..
    maçı seyredebildinmi hocam...? birde servis kurulum yapınca söylemeden nfc etiketini tv ye yapıştırıyor...haberiniz olmuyor....arayıp duruyorsunuz kutuıda....

Alıntıları Göster

maçı seyredebildinmi hocam...? birde servis kurulum yapınca söylemeden nfc etiketini tv ye yapıştırıyor...haberiniz olmuyor....arayıp duruyorsunuz kutuıda....

Hocam bu NFC etiketini yapıltırmadım. LG telefon gerekliymiş kullanmak için.

Bende İphone var...

Başka bir işimize yaramıcak anlaşılan LG telefon almayacagıma göre :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekatmer -- 24 Eylül 2013; 17:09:24 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ishan

... ganeja....televizyon 1 güncelleme yaptım 2 si de var onu da yapacam anlayacağınız bendeki 2 yazılım gerideymiş. Belki o farkeder diye düşünüyorum
     2013 LG Cinema 3D TV / LG FPR - Modelleri [LA SERİSİ-620-640-660-690-740-790-860-960][ANA KONU]

güncelleme ilede çözüleceğini sanmam....ama resme bakılınca sen screen mirroring yapmaya çalışıyorsun....yani teldeki görüntü ve sesi birebir tam ekran olarak tv ye yansıtmaya çalışıyorsunki..bu mümkün değil sanırım..(ancak ara bir aparat kullanırsan olabilir...) telden allshare castı..tv dende miracastı açarak ekranı tv ye gönderebilirsin...ama oda screen mirroring gibi olmaz...ama yinede telefondaki görüntüyü tv den görürsün(ses yok tabii) senin dediğin işlem için mesela apple apple tv aygıtını(media player gibi bir aygıt) kullanıyor..(kablolu veya wi-fi üzerinden) tam aynalama yaparak iphone veya ipad görüntüsünü smart tv ye gönderiyor....

samsungta da bu işlemi allshare cast dongle denen bir cihaz yapıyor...ancak onunla mirroring yapabilirsin...

şu linke bir bak dostum...
    http://forum.donanimhaber.com/m_74385036/tm.htm

• Tlf samsung s4 marketden indireceğiniz küçük 1 yazılım ile etiket i okutabiliyorsunuz..(tag on)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ishan -- 24 Eylül 2013; 17:57:51 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Orijinalden alıntı: ekatmer

Bende İphone var...

nfc etiketi dediğiniz tag on dan farklı bişeymi
  • quote:

Orijinalden alıntı: cangele38

Ben de Teknosa dan 47LA660S i 2270 TL ye aldım ve aranıza katıldım.

Birde TTNET Fibernet(20 Mbit) ve Tivibu başvurusunda bulundum.

İnternet ve Tivibuyu mu önce bağlatmalıyım(televizyon olmadan tivibu nasıl bağlanacak)

Yoksa LG servisi arayıp televiyonu mu kurdurmalıyım ( yayın olmadan nasıl kontrol edeceğim)

Yardımcı olabilecek varsa çok memnun olurum???

dostum tv nasıl sence?
  • kartalzafer K kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar 42lw4500 vardı bozuldu yerine
    42lw5590 ücretsiz
    42la660s ide +400 farkla gönderebiliriz dediler siz olsaydınız ne yapardınız.la660s 400 farka değermi. dahili uydu alıcısını kullanmayı düşünmüyorun şu an elimde atlanta hd var.genellikle pc den film izlemeyi düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anto0707

arkadaşlar 42lw4500 vardı bozuldu yerine
    42lw5590 ücretsiz
    42la660s ide +400 farkla gönderebiliriz dediler siz olsaydınız ne yapardınız.la660s 400 farka değermi. dahili uydu alıcısını kullanmayı düşünmüyorun şu an elimde atlanta hd var.genellikle pc den film izlemeyi düşünüyorum.

kesinlikle la660s. hiç düşünme bile.
  • Orijinalden alıntı: kartalzafer

Orijinalden alıntı: ekatmer

Bende İphone var...

nfc etiketi dediğiniz tag on dan farklı bişeymi

Ewet farklı....ilerde belki lg telefonda alırsın ız....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Merhaba,

LA640S de kayıt özelliğini test etmek amacıyla harici diskimi biçimlendirmesine izin verdim. Yedeğini aldığım için problem olmayacaktı...

Fakat şimdi harici harddiski laptop a bağladığımda göremiyorum. HDD çalışıyor, aygıtlarda external aygıt diye var ama bir türlü erişemedim. Bilgisayarım altında çıkarılabilir disk olarak vs. görünmüyor.. Nasıl bir formatta birçimlendirdi? Eski TV için Fat-32 yapmıştım, LG yi alınca 3D filmlerin boyutu yüzünden tekrar NTFS yapmıştım. HDD i tekrar NTFS olarak biçimlendirmem lazım. Time machine için 32 lik bir flash bellek yeter mi? ortalama 1-2 saat kayıt yapsa yeter..
  • 2 sorum olacaktı...

1.si hdd biçimlendirme...la 860 kullanıyorum... tv yayını kayıt etmem için hddyi tvye özel biçimlendiriyor...sorum şu o hdd bilgisayarda kullanamammı artık yoksa kayıt ettiği programamamı erişemem?kayıt ettiği filmi illa kayıt ettiğim tvdemi izlemek zorundayım yoksa hd media player veya LCD tvnin usb sine takarak zleyebilirmiyim? smart tvnin biçimlendirdiği hdd artık o tv dışında kullanamammı?örneğin kayıt ettiğim program bitti hddyi eski haline getirebilirmiyim?

2. sorum ise kayıt için illa tv içindeki uydu alıcısı ilemi kayıt oluyor ben teledünya kullanıyorum onun yayınını kayıt edebilirmiyim ve nasıl?
  • 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.