Şimdi Ara

İdeal Kiloya Ulaştım Ama Hala Göbek Var

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
95
Cevap
6
Favori
34.496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar ilk başta kendi imkanlarımla yediklerime dikkat etmemle sporla 100 kilodan 83 kiloya düştüm. sonradan diyetisyene gittim ve şu an hala diyet yapıyorum. şu an 68 kiloyum boy 1,72. ideal kilomdayım. bir dahaki kontrolümde diyetisyen koruma diyeti vereceğini söyledi.

fakat hala göbeğim var. karın kası çalışayım dedim 1 ay kadar falan çalıştım daha da göbek yaptım. yaza kadar bu göbeği nasıl yok edebilirim?

• quote:

Orijinalden alıntı: Dıgıdık Naşit

quote:

Orijinalden alıntı: tugrul6733

hocam işte bu vücut kitle indeksidir internette hesaplamalardır normal kilodasınız diyor. diyetisyen de zaten artık normal kilondasın bir daha ki kontrolde kilo verme diyeti değil koruma diyeti vereceğim dedi. 4 nisanda kontrolüm var.

peki bu yağ oranınını nasıl hesaplattırabilirim ya da hesaplayabilirim ?

Vücut kitle indeksi bilimsel açıklaması olmayan hesaplama yöntemi.Vücut yağ oranı ölçen tartılar avmlerde , eczanelerde ve diyetisyenlerde olur.Diyetisyen neye göre kilonun normal olduğunu söylemiş acaba

şu linkteki hesaplama doğru mudur hocam ?http://www.diyet.com.tr/index.asp?actions=vucutyagorani

• quote:

kilomu ölçtü ama ondaki tartı öyle özel yağ kas ölçüyor mu bilmiyorum. zaten yaşadığım yer büyük bir yer değil avm falan yok o dediğniz tartılardan eczanelerde de olduğunu sanmıyorum yine de bir araştırırım, diyetisyendeki de sadece direk kütleyi ölçüyor herhalde sorarım bir dahaki gittiğimde

En kötü ihtimal linkte baskülden alırsın.
    http://www.vatanbilgisayar.com/Erkek%20ve%20Bayan%20Bakım%20Ürünleri/fakir-hercules-hercules-vucut-analiz-baskulu/productdetails.aspx?I_ID=63408

O sitedeki gibi hesaplanmıyor yağ oranı.Elektronik tartılar ölçüyor öyle kağıt üstünde hesaplanmaz.Ama hiç yoktan iyidir.Değerler kaç çıktı?
    Boy ? Kilo ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dıgıdık Naşit -- 28 Mart 2013; 23:15:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dıgıdık Naşit

quote:

kilomu ölçtü ama ondaki tartı öyle özel yağ kas ölçüyor mu bilmiyorum. zaten yaşadığım yer büyük bir yer değil avm falan yok o dediğniz tartılardan eczanelerde de olduğunu sanmıyorum yine de bir araştırırım, diyetisyendeki de sadece direk kütleyi ölçüyor herhalde sorarım bir dahaki gittiğimde

En kötü ihtimal linkte baskülden alırsın.
    http://www.vatanbilgisayar.com/Erkek%20ve%20Bayan%20Bakım%20Ürünleri/fakir-hercules-hercules-vucut-analiz-baskulu/productdetails.aspx?I_ID=63408

daha yeni elektronik tartı almıştım ama bilseydim böyle olanlarını. neyse soruşturacaz artık buradaki eczaneleri bir . peki hocam o attığım linkteki hesaplama doğrumudur ?

• quote:

tamam hocam teşekkür ederim bu nabız sayısının da ölçülebilmesi için illa ki fıtnısa gitmek lazım herhalde ? peki nabız sayısını ölçen alabileceğim aletler var mı buradaki stadda yapmak istiyorum kardiyoyu fıtnısa yazılasım yok

Koşu bandındaki nabız ölçerlerin saat şeklinde portatifleri de var.

http://www.hizlial.com/u19.013.4482.0002/voit-9802-polar-nabiz-olcer-saat-ve-vericisi

Ayrıca amaç yağ yakmak ise HIIT tarzı antreman yapmanı önermem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jesut -- 29 Mart 2013; 21:07:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jesut

quote:

tamam hocam teşekkür ederim bu nabız sayısının da ölçülebilmesi için illa ki fıtnısa gitmek lazım herhalde ? peki nabız sayısını ölçen alabileceğim aletler var mı buradaki stadda yapmak istiyorum kardiyoyu fıtnısa yazılasım yok

http://www.hizlial.com/u19.013.4482.0002/voit-9802-polar-nabiz-olcer-saat-ve-vericisi

teşekkür ederim hocam olmadı arkadaşlar fitnısa gidiyorlar onlarla giderim böyle koşu bandı falan olmadan zor ayarlarım gibime geliyor. bir de havalar güzelleşiyor spor yapması iyi olur diye düşünmüştüm ama

• Asagidaki video yu denemenizi tavsiye ederim, karin bolgesini sikilastiriyor. Yaparken de terler damla damla dusuyor. ;)

Mike Chan abimizin videolarini tavsiye ederim, genellikle yararli bilgiler veriyor.

http://www.youtube.com/watch?v=4uQtPyWkXcc
  • quote:

quote:

quote:

quote:

merhaba arkadaşlar ilk başta kendi imkanlarımla yediklerime dikkat etmemle sporla 100 kilodan 83 kiloya düştüm. sonradan diyetisyene gittim ve şu an hala diyet yapıyorum. şu an 68 kiloyum boy 1,72. ideal kilomdayım. bir dahaki kontrolümde diyetisyen koruma diyeti vereceğini söyledi.

fakat hala göbeğim var. karın kası çalışayım dedim 1 ay kadar falan çalıştım daha da göbek yaptım. yaza kadar bu göbeği nasıl yok edebilirim?

Kilo kaybetmek yağ kaybetmek demek değildir. Önemli olan yağ oranıdır.

Ideal yağ oranı %10'dur. %10'un altında six pack gözükmeye başlıyor zaten.

Madem diyetisyene gidiyorsun yağ oranın kaç?

hocam işte diyetisyen direk kilomu ölçtü ondaki tartı yağ oranını falan ayrı ölçmüyor herhalde. bir dahaki kontrölümde soracağım. peki yağ yakmak için ne yapmam lazım kardiyo mu ? yani mesela koşu yapıyorum hep aynı tempoda koşmak mı ? bir de haftada kaç gün yapmalıyım ?

Alla alla nasıl bir diyetisyenmiş bu. Yağ oranı bilinmeden nasıl bir ilerleme sağlanıyor?

Google Resimlerde Skinny Fat olarak ararsan, zayıf görünen ama yağlı, göbekli vücut tipini görebilirsin. işte sende bir Skinny Fat'sın.

Kardiyo çalışmasını bir gün şiddetli bir gün hafif yapman gerekir.

Koşu bandında nabız sayısı

1. şiddetli gün (yaş-220) * 0.85 = şiddetlinabız
    2. hafif gün (yaş-220) * 0.65 = hafifnabız

olacak şekilde

45dk koşman gerekli. Metabolizma ilk 15-20dk dan sonra enerji deposu olarak yağları kullanmaya başlar ve 40-45. dk ya kadar yağlardan yakar.

45. dakikadan sonra enerji kaynağı olarak kaslar kullanılır ki buda istenmeyen birşeydir.

Dediğim gibi. Erkeklerde %10 yağ oranında göbek olmaz. %9 ve altında ise karın kasları belirmeye başlar.

Aşağıdaki resimde: solda vücut yağ oranı %18 --- sağ tarafta yağ oranı %10.

Lan soldaki aynı benim vücut, aynı benim göbek Mayıstan başlayarak 5 ay içinde bende sağdaki gibi olacam.

quote:

quote:

Ayrıca amaç yağ yakmak ise HIIT tarzı antreman yapmanı önermem.

Herkes bir şeyler diyor.Deneyerek öğrencem sonrada gelip yazıcam buraya.BU adam HIIT yapma diyor yağ yakacaksan.Les Mills Combat'i yapan adamın yazdığı 340 sayfalık pdf nin 200 sayfasını okudum, o adamda sabah 6'da kalkıp aç karnınıza HIIT yapabilirsiniz, çoğu profesyonel atlet ve vücut geliştirmeci bunu yapıyor ve zararsız olduğunu söylüyor diyor.Bu arada POLAR önermiyorlar, garmin alıcam ben başlamadan önce.

• quote:

Orijinalden alıntı: atroce

quote:

Orijinalden alıntı: Andrés Iniesta

Benim antrenmanim su sekilde :

Haftada 2 kez kosuyorum 5km falan.

Haftada 1 kez hali saha yapiyoruz arkadaslarla.

Haftada 3 veya 4 kez gögüs kasi, kol kasi ve sirt çalisiyorum.

Ve haftada 6 kez " 8 min abs " (youtube'a yaz) bunu yapiyorum (hali saha yaptigimiz gün çalismiyorum bunu sadece)

Yemege gelirsek, hergün 50 gram çikolata ve haftada 1 kez fastfood haricinde iyi besleniyorum

Iyi bir vücut istiyorsan bu sekilde...

8 min abs nin faydası oluyor mu bir ay kadar yaptım bende sanki iyi geldi gibi siz ne kadardır yapıyorsunuz

Kesinlikle faydasi oluyor eger 1 aydir yapiyorsan simdiden bir fark görmen lazim (haftada en az 3-4 kez yapiyorsan) Ben bu programi yaklasik 4-5 aydir yapiyorum ve artik baya ortaya çikti abs'lar. Ama belli bir altyapimda vardi. 11 yil futbol oynadim, bu tür seyleri yaptirirdi hocalar bize... Son ay abs'i haftada 4 keze indirdim, kosuyuda haftada 1 kere ve kol-sirt-gögüs kaslarini 3 keze indirdim (1 kez body salonunda, 2 kez evde dumbble ile) bu sekilde devam ediyorum suan vücudumdan çok memnunum, az daha istedigim sekle girerse dahada azaltcam...

Birde sunu ekliyim, 8 min abs'daki program, daha çok yukardaki karin kaslarini çalistiriyor yani belli bir süre sonra, altdaki karin kaslar daha az gelismis olacak bunu fark edeceksin. Onun içinde bunu yapabilirsinhttp://www.youtube.com/watch?v=4jUIZ7k9-Ak (8 min abs'dan sonra 2X30 tane yap bunu zaaten hareket çok yormuyor)

Her neyse ben programimi paylasayim dedim, isteyen bu sekilde çalisabilir

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: atroce

quote:

Benim antrenmanim su sekilde :

Haftada 2 kez kosuyorum 5km falan.

Haftada 1 kez hali saha yapiyoruz arkadaslarla.

Haftada 3 veya 4 kez gögüs kasi, kol kasi ve sirt çalisiyorum.

Ve haftada 6 kez " 8 min abs " (youtube'a yaz) bunu yapiyorum (hali saha yaptigimiz gün çalismiyorum bunu sadece)

Yemege gelirsek, hergün 50 gram çikolata ve haftada 1 kez fastfood haricinde iyi besleniyorum

Iyi bir vücut istiyorsan bu sekilde...

8 min abs nin faydası oluyor mu bir ay kadar yaptım bende sanki iyi geldi gibi siz ne kadardır yapıyorsunuz

Kesinlikle faydasi oluyor eger 1 aydir yapiyorsan simdiden bir fark görmen lazim (haftada en az 3-4 kez yapiyorsan) Ben bu programi yaklasik 4-5 aydir yapiyorum ve artik baya ortaya çikti abs'lar. Ama belli bir altyapimda vardi. 11 yil futbol oynadim, bu tür seyleri yaptirirdi hocalar bize... Son ay abs'i haftada 4 keze indirdim, kosuyuda haftada 1 kere ve kol-sirt-gögüs kaslarini 3 keze indirdim (1 kez body salonunda, 2 kez evde dumbble ile) bu sekilde devam ediyorum suan vücudumdan çok memnunum, az daha istedigim sekle girerse dahada azaltcam...

Birde sunu ekliyim, 8 min abs'daki program, daha çok yukardaki karin kaslarini çalistiriyor yani belli bir süre sonra, altdaki karin kaslar daha az gelismis olacak bunu fark edeceksin. Onun içinde bunu yapabilirsinhttp://www.youtube.com/watch?v=4jUIZ7k9-Ak (8 min abs'dan sonra 2X30 tane yap bunu zaaten hareket çok yormuyor)

Her neyse ben programimi paylasayim dedim, isteyen bu sekilde çalisabilir

teşekkürler bilgilendirme için

bende spor salonuna gitmeden bişeyler yapmak istiyorum evde bir tane dambıl var bi tane daha eklemem lazım, koşu içinde müsait yerler varsıkı çalışırım biraz ortaya bişeyler çıkar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.