Şimdi Ara

353. Dönem (Kasım 2013) K.D ve Yedek Subay Aday Adayları ( 741 CENGAVER ASKER ) (1486. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
34.096
Cevap
207
Favori
1.520.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14841485148614871488
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyler acaba askeriye bize havulu terlik fln vericek mi yoksa onları da mı goturecez. Kısaca askeriyede eşya olarak bize ne vereckler bilgisi olan varsa söylesin hayrına
  • 2 gündür kartal askerlik şubesinde sülüs almak için perişan olmuştum,bugün tuzla'ya gittim ve 1 saatte işim bitti.hem de sadece 1 memur 1 de yedek subay vardı çalışan.hala alamayan varsa şimdi gitse bile alabilirler belki.

ayrıca oradaki albay dedi ki:sakın gidip askeri malzeme satan yerlerden alışveriş yapmayın.boşu boşuna para kazandırmayın adamlara.
  • Şimdiden hayırlı teskereler arkadaşlarım. Sanırım sizlere torunlarımız veya biletlerimiz dememiz gerekiyor 352. Dönem olarak. Sizlere ufak bi tavsiye vereyim arkadaşlar kesinlekle kasmayın kendinizi rahat olun. Saygıdan kusur etmeyin yeter sizlere.

Bu arada varmı bakayım Anıtkabir'e gelecek arkadaşlarım ?? ( Sizlerin acemi birliği ne kadar sürecek biliyormusunuz ? )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mawice -- 1 Kasım 2013; 15:33:41 >
  • mawice kullanıcısına yanıt
    Önceki dönemlerden aklı başında yorum yapan nadir üyelerimizdensiniz hocam, sağolun iyi dilekleriniz için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mawice

Şimdiden hayırlı teskereler arkadaşlarım. Sanırım sizlere torunlarımız veya biletlerimiz dememiz gerekiyor 352. Dönem olarak. Sizlere ufak bi tavsiye vereyim arkadaşlar kesinlekle kasmayın kendinizi rahat olun. Saygıdan kusur etmeyin yeter sizlere.

Bu arada varmı bakayım Anıtkabir'e gelecek arkadaşlarım ?? ( Sizlerin acemi birliği ne kadar sürecek biliyormusunuz ? )

Ankara'yı sırf bu yüzden çok istiyordum. Askerken Anıtkabir'e gitmek kadar anlamlı birşey olamaz herhalde..
  • keftar kullanıcısına yanıt
    her şey verecekler abi.içlik,terlik,spor ayakkabı,havlu,çamaşır vs vs.1 ay önce askerden gelmiş arkadaşım dedi.adam sadece acemilikte çamaşır yıkama olayı yok diye fanila,çorap,boxer götürmüş fazladan başka da bir şey götürmemiş.hiç de sıkıntı olmamış.
  • soniquakee kullanıcısına yanıt
    Selam kardesım acemilik benimde beraberiz varmi bir bilgin bornovayla ilgili
  • quote:

Orijinalden alıntı: keftar

beyler acaba askeriye bize havulu terlik fln vericek mi yoksa onları da mı goturecez. Kısaca askeriyede eşya olarak bize ne vereckler bilgisi olan varsa söylesin hayrına

Arkadaşlar bir sitede şöyle bişey buldum sizlerle paylaşayım;

Orada size verilecekler: Birliğinize teslim olduğunuzda size askeriye tarafından makul bir ücret karşılığında verilen çantada aşağıdaki malzemler bulunur:
    Yaklaşık olarak (25cm)X(25cm)X(50cm) boyutlarında fermuarlı lacivert bir çanta.
    Bir kutu kendinden cilali siyah ayakkabı boyası.
    Bir sabun kutusu ve bir sabun.
    Bir banyo havlusu.
    İki tane elbise askısı.
    Palaska.
    Ufak bir dikiş kutusu.
    Traş malzemelerinizi, diş fırçanızı vs. koyabileceğiniz kapaklı plastik bir kutu.
    Bir çift plastik terlik.
    Bir çift siyah çorap (kışlik değil).
    İki adet fanila, askeri yeşil renkte.
    İki adet külot
    Kepinize dikmeniz gereken renkli düğme (nüfte )
    Postal için tabanlık keçe
    Bir çift eldiven (kış dönemi için).
    Çengelli iğneler.
    Mehmetcigin El Defteri, içinde marşlar, yemin metni, rütbeler, takvim, adres yazacak yer vs. olan küçük bir defter.
    Boyuna asılan cinsten para kesesi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

farketmez miyim bir boşluk oldu eski sayfalara baktım sonra tesadüfen gördüm ban yemişin. 4 gün diyordu ama bugün açılmış sanırım inceledim şimdi.

Pili bitirmeme konusunda kesin altını çize çize katılıyorum 2 tane lityum pil bozdum kalbire edecem derken. Hatta laptoplarda hep pille kullanılmaısnı savunan biriydim bu tezim bile çürüdü ne sonuna kadar bitirin ne de uzun süre şarjda tutun. Her ikisi de bozuyor bu lityum pilleri. Sürekli şarjda kullanırdım laptopu pili çıkartmazdım , fakat farketmesekte anlık olarak pil %99 olup tekrar %100 oluyor sürekli şimdi tam anlatamadım teknik kısmını ama sakat durum işte İşte bu kısa süreli şarj deşarj ise pili zamanla yıpratıyor. Elektrik tesisatınız çok berbatsa ups alın, normal bir tesissatsa akım korumalı priz alın ama laptopları sürekli pil takılı halde prizde kullanmayın. Bunuda ek olarak ekliyeyim

Sorma ya askere gitmeye 5 gün kala 5 günlük ban yedim

Neyseki durumu izah ettim. Anlayışla karşıladılar

Aga laptoplarda pillede kullansan pilsizde kullansan gün geliyor o pil ölüyor kurtulus yok ama voltajdaki dalgalanmalar yüzünden makineyi vitrine kaldırma ihtimalimiz var o yüzden ben pilde kullanıyorum. UPS görevi görüyor

donanımcı aras yok ortalıklarda

Vallahi hocam 2 tane pil öldürdüm ben laptopta sürekli takılı kullanmaktan. Şarj tutmaz oldular biri 1 sene daydı diğeri 8 ay Neyseki kral hp servisi beleşe pil yolladı habire. Artık garanti bittiği için aldığım 3. pilime gözüm gibi bakıyorum 2 sene oldu hala taş gibi nazar değmesin, ayda bir takıyorum 3 4 kere şarj derşaj ediyorum sonra tekrar %90 da çıkartıp saklıyorum Tunçmatik akım korumalı prizim var yeter yav :D

Bide pil devresini öyle çakalca yapmışlarki, tamir için pili söktüğün anda pil bozuluyor otomatikmen. Devredeki akımı kesmemen lazım paralel hat çekip yeni pilleri bağlıyacan falan. Askerlik dönüşü bitanesinde deniyeceğim bu sistemi. 2 adet pilim olur hiç değilse

• quote:

Önceki dönemlerden aklı başında yorum yapan nadir üyelerimizdensiniz hocam, sağolun iyi dilekleriniz için.

Askerlik konusunda hepimizin sıkıntıları ortak o yüzden eskisi yenisi herkes birbirine destek olmalı :)
  • 1 tane bile adıyaman jandarma yokmu şimdi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: p.machuca

quote:

Orijinalden alıntı: emre1535

quote:

Orijinalden alıntı: mawserr

quote:

Orijinalden alıntı: MadDog1

Termal içlik alanlar nereden hangi fiyata hangi renk aldıklarını eklerse güzel olur arkadaşlar.

Kadıköy Çarşısı, Siyah, 40TL

bende oradan aldım içlik tabanlık don fanila çorap,şafak sayar saat .aldık ama sonradan pahalıymıs gıbı geldi tertip orası

kaça aldın devrem hepsini bir de hangi mağazaya girdin orda bir kaç tane var diyolar :))

devrem 6 don 6 fanıla(sözde 1. kalite :)) 10 tane uzun corap 2 si kalın,termal içlik, silikon tabanlık bide şafak sayar saat 160 küsür.aldım ama sonradan pahalı gibi geldi bilmiyom valla

• quote:

Vallahi hocam 2 tane pil öldürdüm ben laptopta sürekli takılı kullanmaktan. Şarj tutmaz oldular biri 1 sene daydı diğeri 8 ay Neyseki kral hp servisi beleşe pil yolladı habire. Artık garanti bittiği için aldığım 3. pilime gözüm gibi bakıyorum 2 sene oldu hala taş gibi nazar değmesin, ayda bir takıyorum 3 4 kere şarj derşaj ediyorum sonra tekrar %90 da çıkartıp saklıyorum Tunçmatik akım korumalı prizim var yeter yav :D

Bide pil devresini öyle çakalca yapmışlarki, tamir için pili söktüğün anda pil bozuluyor otomatikmen. Devredeki akımı kesmemen lazım paralel hat çekip yeni pilleri bağlıyacan falan. Askerlik dönüşü bitanesinde deniyeceğim bu sistemi. 2 adet pilim olur hiç değilse

Hp ye bende taktım bi tane pil

Şuan yaptıgın en dogrusu. Ölmemiş olmasından belli zaten

Bi önceki mesajda yazcaktım muhabbetin sonu bizim tunçmatik prizlere dayancak diye. Yazmadım ama geldik yine o konuya

Pil tamiri olayı hiç aklıma gelmemişti. Sonuçta bunların içinde 6 tane AA pil var dimi? Batarya kasasını kullanıp içine 1.5 V'luk sarj edilebilir pillerden taksak?

• quote:

Orijinalden alıntı: 35alper88

quote:

beyler acaba askeriye bize havulu terlik fln vericek mi yoksa onları da mı goturecez. Kısaca askeriyede eşya olarak bize ne vereckler bilgisi olan varsa söylesin hayrına

Orada size verilecekler: Birliğinize teslim olduğunuzda size askeriye tarafından makul bir ücret karşılığında verilen çantada aşağıdaki malzemler bulunur:
    Bir banyo havlusu.
    İki tane elbise askısı.
    Palaska.
    Ufak bir dikiş kutusu.
    Traş malzemelerinizi, diş fırçanızı vs. koyabileceğiniz kapaklı plastik bir kutu.
    Bir çift plastik terlik.
    İki adet külot
    Çengelli iğneler.
    Mehmetcigin El Defteri, içinde marşlar, yemin metni, rütbeler, takvim, adres yazacak yer vs. olan küçük bir defter.

kimi paralı diyor , kimi size verecekler diyor bedavadan.

Yahu okadar disiplinli dediğimis TSK her birliğe tek tek web adresi yaptırmıyor, neleri vereceğini neleri dışarıdan getirmemiz gerektiğini açık açık sitelerinde yazmıyor, verilecek atm kartları ne zaman elimize geçecek net bir bilgi yok, okadar eşya veriliyor çalınmaması içinse dolaplar kitlenmiyor. Yeterbe vallaha yeter.

Boşuna masraf ediyorz diyoruz bazen, birde aldıklarımızı içeri sokmazlarsa afedersiniz boku yedik. Gerçi çoğunu sivilde de kullanırız da neyse.

Yani saçmalık ya gerçekten. Benim kışlam hakkında tek bir bilgi yok , kimi birlikler web sitesi açmış bilgi koymuş arkadaşlar paylaşıyor , fotoğraflar var vs. Gidip askeriyenin bütün web işini üstleneyim bari

• quote:

quote:

Bir banyo havlusu.
    İki tane elbise askısı.
    Palaska.
    Ufak bir dikiş kutusu.
    Bir çift plastik terlik.
    İki adet külot
    Çengelli iğneler.

Parayla verildiğini bilmiyordum. Ve birçoğunu ben şimdiden aldım

• Donunu atletini almak bile ayrı bir olay bu askerliğin ya, gitmeden usandım devreler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Hp ye bende taktım bi tane pil

Şuan yaptıgın en dogrusu. Ölmemiş olmasından belli zaten

Bi önceki mesajda yazcaktım muhabbetin sonu bizim tunçmatik prizlere dayancak diye. Yazmadım ama geldik yine o konuya

Pil tamiri olayı hiç aklıma gelmemişti. Sonuçta bunların içinde 6 tane AA pil var dimi? Batarya kasasını kullanıp içine 1.5 V'luk sarj edilebilir pillerden taksak?

İşe yarıyor mu o tunç matik onu da bilmiyorum ya neyse

AA pil yok hocam laptop pillerinde. 18650 denen lityum batarya kullanıyorlar. Bunların akım değerleri çok yüksek AA lara göre. AA lardan da büyük 1,5 AA boyutundalar ve 3,7 volt her biri. Dealextreme de falan süper fenerler vardır tek pille çalışır oha nasıl diyorlar. Halbuki trust fire'ın pilleri onlar 18650 3,7 volt şarj aleti falan özel onların bide cree led oldu mu tamamdır fener süper oluyor

• mawice kullanıcısına yanıt
    Haklısınız :) Son 3 günümüz kaldı salı günü yolculuk var :D
  • quote:

quote:

quote:

Bir banyo havlusu.
    İki tane elbise askısı.
    Palaska.
    Ufak bir dikiş kutusu.
    Bir çift plastik terlik.
    İki adet külot
    Çengelli iğneler.

Parayla verildiğini bilmiyordum. Ve birçoğunu ben şimdiden aldım

gitmeden 150 lira masraf yaptık bide orada 50 60 lira veririz. Paso esnafa çalıştık bu sene

• quote:

Orijinalden alıntı: steven_stiffler

Donunu atletini almak bile ayrı bir olay bu askerliğin ya, gitmeden usandım devreler.

almaktan ziyade bide içeri sokacaklar mı o dert sardı beni
  • 
Sayfa: önceki 14841485148614871488
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.