Şimdi Ara

353. Dönem (Kasım 2013) K.D ve Yedek Subay Aday Adayları ( 741 CENGAVER ASKER ) (1485. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
34.097
Cevap
207
Favori
1.520.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14831484148514861487
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    aynen hocam bende öyle dedim telefoncuya en dandik telefon zaten 150 200 lira sen smart phone hemde 1ghz işlemci 768 ram telefona 200 lira diyon dedim. Abi piyasa böyle diyor Android 4,3,3 yüklü hatta custom romcuyumdur

@snmzms

şarjı kısa, ve bana yetmemeye başladığı için giderken satayım diye düşünmüştüm ama 400 lira falan verseler satacam fakat çok düşük dediler. Sonrada aman sat elinde kalacağına harçlık olur falan dedi annem içimdende 270 e 250 ye vermek hiç gelmiyor. Birde telefon okadar temizki , teleofncuların ağzının suyu aktı Sıfır deseler telefona sıfır diye satarlar o derece diyebilirim yani. Milletin ekranı çizilmişti, ben ne kılıf ne de ekran koruyucu kullandım bir tane çizik yok telefonda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

quote:

Orijinalden alıntı: muratkorpe

quote:

arkadaşlar desire hd telefonumu satıcam ama 270-300 tl falan diyor telefoncular ne yapayım satayım mı ? 6 ay sonra aynı fiyata verebilir miyim acaba. Yoksa satayım geldiğimde yeni telefon mu alayım kararsız kaldım :/

Ara sıra 2. el cep telefonu alıp satıyorum 350-400 civarı eder. O fiyata verme sakın telefoncular çok çakal

Hadi ya, şimdi götürüp verecektim 270 e falan moral bozdular çok fazla. Kimileri desire hed neyki diyor telefondan bile haberi yok sadece galaxy biliyorlar Benim gönülmdende hep 350 400 geçiyordu ama vermiyor çakallar. Biri 200 lira dedi hatta yuh dedim kıytırık nokia telefonu alamazsın bu paraya dedim. Vallahi bizde böyle abeyyy diyo. Nerede teknolojiden anlamayan adam var dükkan açmış Satmayayım o zaman hocam o fiyatlara. Elden çıkarayımda elimde kalmasın falan diyordum bende. Kimileri ben bu telefonu almam bile dedi yani gitmiyor o telefon samsung varsa alırım dedi

Bende samsung galaxy s3 var fatura fiyatı 2200 lira , telefoncuya vermeye kalksam 500 liraya anca alır. Hak mı bu şimdi ? :) Onlar çok çakallar. Büyük konuşmayayım da eşe dosta veririm hayır kazanırım telefoncuya vericeğime :)

• Eğitim Birliği 19 UNCU MOT. P.TUG.KH. / BALIKESİR EDREMİT / BALIKESİR
    Esas Birliği 19 UNCU MOT.P.TUG.TOP.TB. 2 NCİ 155/24,5 MM.LİK ÇEK.OB.BT. / BALIKESİR BURHANİYE / BALIKESİR

Kısa dönem er

topçu
  • quote:

quote:

quote:

arkadaşlar desire hd telefonumu satıcam ama 270-300 tl falan diyor telefoncular ne yapayım satayım mı ? 6 ay sonra aynı fiyata verebilir miyim acaba. Yoksa satayım geldiğimde yeni telefon mu alayım kararsız kaldım :/

Ara sıra 2. el cep telefonu alıp satıyorum 350-400 civarı eder. O fiyata verme sakın telefoncular çok çakal

Hadi ya, şimdi götürüp verecektim 270 e falan moral bozdular çok fazla. Kimileri desire hed neyki diyor telefondan bile haberi yok sadece galaxy biliyorlar Benim gönülmdende hep 350 400 geçiyordu ama vermiyor çakallar. Biri 200 lira dedi hatta yuh dedim kıytırık nokia telefonu alamazsın bu paraya dedim. Vallahi bizde böyle abeyyy diyo. Nerede teknolojiden anlamayan adam var dükkan açmış Satmayayım o zaman hocam o fiyatlara. Elden çıkarayımda elimde kalmasın falan diyordum bende. Kimileri ben bu telefonu almam bile dedi yani gitmiyor o telefon samsung varsa alırım dedi

Bende de htc desire hd var devrem. O fiyata satılmaz bu telefon. Tabiki çok iyi telefonlar çıktı ama ben çok memnunum mevcut şartlarda hiçbir eksiği yok. Yıllarca kullanırım daha.

• boccereco kullanıcısına yanıt
    ben de edremitteyim hocam sonra burhaniyeye geçicem
  • quote:

Orijinalden alıntı: 35alper88

Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum.
    Benim iphone 4 telefonum var.6 ay kullanmayacağım gibi hesap yapıyorum.Telefonumu kapatıp dolabıma koyacağım bu uygun bir saklama şekli midir ? Yoksa batarya falan çıkarılmalı mı ne yapmalıyım ?

Devrem bataryayı %50 civarlarında olcak sekilde telefondan bagımsız bir sekilde sakla. Nemli ve manyetik alan içeren bi yer olmasın tamamdır.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Bende samsung galaxy s3 var fatura fiyatı 2200 lira , telefoncuya vermeye kalksam 500 liraya anca alır. Hak mı bu şimdi ? :) Onlar çok çakallar. Büyük konuşmayayım da eşe dosta veririm hayır kazanırım telefoncuya vericeğime :)

doğru diyorsun hocam. Ya da elden satmak en iyisi, vazgeçtim satmayacağım hem gelince pat diye telefon masrafı olmasın. Nete koyarım alıcı çıkarsa istediğim fiyata veririm. Bide faturalımı diye soruyor çakallar, bu fiyata size kaçak telefon bile satılmaz diyecektimde neyse

• quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

quote:

Benim iphone 4 telefonum var.6 ay kullanmayacağım gibi hesap yapıyorum.Telefonumu kapatıp dolabıma koyacağım bu uygun bir saklama şekli midir ? Yoksa batarya falan çıkarılmalı mı ne yapmalıyım ?

Devrem bataryayı %50 civarlarında olcak sekilde telefondan bagımsız bir sekilde sakla. Nemli ve manyetik alan içeren bi yer olmasın tamamdır.

Ya arkadaş bataryayı çıkarmadan telefonu %50 şarjda kapalı şekilde bıraksak ne olur iphone'nun kapağı açılmıyo özel tornavida lazımda

• Angelica kullanıcısına yanıt
    En doğrusu bu şekilde. Ara sıra kullanılacaksa , atıyorum ayda bir çalışacaksa batarya %100 %90 da kalsada olur. Ama uzun süre kimse çalıştırmayacaksa %50 - 70 arası kalması en normali. Fakat Benim tavsiyem her nekadar lityum bataryalar bozulmasada evdekilerden biri ayda bir açsın şarjını bitirsin şarj etsin %90 a düşene kadar kullanıp pilini çıkarıp yine sakladığın yere koysun.
  • quote:

En doğrusu bu şekilde. Ara sıra kullanılacaksa , atıyorum ayda bir çalışacaksa batarya %100 %90 da kalsada olur. Ama uzun süre kimse çalıştırmayacaksa %50 - 70 arası kalması en normali. Fakat Benim tavsiyem her nekadar lityum bataryalar bozulmasada evdekilerden biri ayda bir açsın şarjını bitirsin şarj etsin %90 a düşene kadar kullanıp pilini çıkarıp yine sakladığın yere koysun.

Aynen o imkan varsa ara sıra şarj edilse iyi olur.

Sen biliyorsun da diger arkadaslar için yazıyorum. Sakın sonuna kadar bitirmeyin pili.

Aga bu arada ben 5 günlük ban yedim 2 gün önce farketmişmiydin?
  • atlikarinca A kullanıcısına yanıt
    Telefondan bende memnunum devrem ama işte teknolojik olarak eskidi pek tatmin etmiyor bazı işlemlerde yavaş kalıyor diye değiştirecektim ama bodoslama satmayı da şimdi sizler dedikten sonra vazgeçtim. Benim youtube da videom var ekranına jiletle vuruyorum sert cisimle bir gram çizik olmuyor ve halen olmadıda nazar değmesin :D Bazı arkadaşların telefonlarında cebinde bile çizik olmuş. Kasası sapasağlam.

Hem düşündümde askerden geldikten sonra pat diye telefon da alamam. Araştırmam lazım falan derken 1 2 ay geçer, hem kafayı toparlarım bi. O sıradada nete koyaırm istediğim fiyata alıcı çıkarsa satarım. :D

İşin kötüsü telefonu komple formatladım yahu
  • tagopasa T kullanıcısına yanıt
    üç beş tane A da bende var, ne arızalı adamlarız
  • quote:

Kardeş peki pil üstünde dursa ne olur iphone ların pili pek kolay çıkmıyor da çok ince tornavida lazım ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

quote:

Ya arkadaş bataryayı çıkarmadan telefonu %50 şarjda kapalı şekilde bıraksak ne olur iphone'nun kapağı açılmıyo özel tornavida lazımda

O zaman ya tam doldurup telefonu kapalı sekilde beklet. Yada aileden birisini görevlendir. Telefon sürekli acık kalsın, şarjı bitmeye yakın doldursunlar

• quote:

Orijinalden alıntı: kurca88

quote:

Orijinalden alıntı: tagopasa

GSS Ödeyenlerin Dikkatine,

Bu arada biraz önce SGK'ya uğradım sevk kağıdımın nüshasıyla. Bana söylenen aynen şu. Biz oraya gittikten sonra Genelkurmay bunlara listeyi iletiyormuş, şu an iptal edemiyor Genel Sağlık Sigortası. Biz gittikten 1-2 hafta sonra ailemizden biri gidip TC kimlik numaramızla GSS'yi iptal ediyormuş. Prosedür saçma gelsede eyvallah dedim çıktım.

Tüm GSS'li arkadaşların bilgisine.

ben de dün gittim bana da aynısı söylediler devrem..SGK otomatik olarak bilgilerinizi yolluyor sizin yapmanıza gerek yok dedi..

Banada askerden dönünce yaptırabilirsin dedi.

• Angelica kullanıcısına yanıt
    farketmez miyim bir boşluk oldu eski sayfalara baktım sonra tesadüfen gördüm ban yemişin. 4 gün diyordu ama bugün açılmış sanırım inceledim şimdi.

Pili bitirmeme konusunda kesin altını çize çize katılıyorum 2 tane lityum pil bozdum kalbire edecem derken. Hatta laptoplarda hep pille kullanılmaısnı savunan biriydim bu tezim bile çürüdü ne sonuna kadar bitirin ne de uzun süre şarjda tutun. Her ikisi de bozuyor bu lityum pilleri. Sürekli şarjda kullanırdım laptopu pili çıkartmazdım , fakat farketmesekte anlık olarak pil %99 olup tekrar %100 oluyor sürekli şimdi tam anlatamadım teknik kısmını ama sakat durum işte İşte bu kısa süreli şarj deşarj ise pili zamanla yıpratıyor. Elektrik tesisatınız çok berbatsa ups alın, normal bir tesissatsa akım korumalı priz alın ama laptopları sürekli pil takılı halde prizde kullanmayın. Bunuda ek olarak ekliyeyim

• 35alper88 kullanıcısına yanıt
    Telefonu kır çıkart pili

Tamamen kapatabiliyorsan telefonu, yani standby falan olmadan. O şekilde kapat ve nemsiz bir ortamda sakla. Ama gerçi ayda bir telefonu açacak birileri varsa standart şekilde koy kutusuna sakla hiç bişey olmaz. Ama nem olmasın. Nemli ortamlarda kullanılmayan piller kullanılanlara oranla daha fazla bozuluyor tekniğini bilmiyorum niye böyle ama başıma gelen olaylar bu şekilde
  • quote:

Telefondan bende memnunum devrem ama işte teknolojik olarak eskidi pek tatmin etmiyor bazı işlemlerde yavaş kalıyor diye değiştirecektim ama bodoslama satmayı da şimdi sizler dedikten sonra vazgeçtim. Benim youtube da videom var ekranına jiletle vuruyorum sert cisimle bir gram çizik olmuyor ve halen olmadıda nazar değmesin :D Bazı arkadaşların telefonlarında cebinde bile çizik olmuş. Kasası sapasağlam.

Hem düşündümde askerden geldikten sonra pat diye telefon da alamam. Araştırmam lazım falan derken 1 2 ay geçer, hem kafayı toparlarım bi. O sıradada nete koyaırm istediğim fiyata alıcı çıkarsa satarım. :D

İşin kötüsü telefonu komple formatladım yahu

Devrem bana bir süre sonra yavaş gelmeye başladı. Hele ki kardeşimin S3'ünü bir süre kullanınca anladım ama Class 10 16 GB sd kart taktım desire hd'ye bir hayli hızlandı. Hatta işlemlerde net bir şekilde iki kat hızlandı.

Benim telefon gerçekten çok temiz. Kasa ve ekran aldığım günkü gibi. Şu aşamada en az 2 yıl daha kullanmayı düşünüyorum çünkü telefon ciddi masraf. Daha farklı öncelikler olacak asker dönüşü. Canımı sıkan tek şey rahatlıkla ics alabilecekken htc'nin güncellemeyi vermemesi oldu. İleride kesin kararım telefon alacak olursam Nexus alacağım.

Ama devrem satma bu fiyatlara, eşe dosta ver daha iyi.

• atlikarinca A kullanıcısına yanıt
    Kardeşime verecektim bunu kendime alacaktım yeni bitane ama sonra vazgeçtim dandik telefon kullandı yıllardır G2 aldık ona 16Gb olanından. Süper telefon olmuş LG çok güzel iş çıkartmış bu sefer. Birde nexus 'a katıldı umarım güncelleme konusunda da sıkıntı yaşatmazda g2, g3 diye devam eder. s800 işlemci var uçuyor telefon :D

DHD ye ben custom rom kuruyorum sürekli , belki sende yapıyorsundur. şu anda ics sense 4,5 yüklü ve çatır çatır çalıştırıyor. Ha ufak tefek sorunlarda yok değil ama htc çalışarak bunu rahatlıkla giderebilirdi telefon satabilmek için yapmadılar. 4,3 var şimdi tam oturmadı gerçi 4,2,2 gibi ilerde o da oturur. Tek sıkıntı şarj işte birde işlemci bazı uygulamalarda yavaş kalabiliyor :D
  • quote:

farketmez miyim bir boşluk oldu eski sayfalara baktım sonra tesadüfen gördüm ban yemişin. 4 gün diyordu ama bugün açılmış sanırım inceledim şimdi.

Pili bitirmeme konusunda kesin altını çize çize katılıyorum 2 tane lityum pil bozdum kalbire edecem derken. Hatta laptoplarda hep pille kullanılmaısnı savunan biriydim bu tezim bile çürüdü ne sonuna kadar bitirin ne de uzun süre şarjda tutun. Her ikisi de bozuyor bu lityum pilleri. Sürekli şarjda kullanırdım laptopu pili çıkartmazdım , fakat farketmesekte anlık olarak pil %99 olup tekrar %100 oluyor sürekli şimdi tam anlatamadım teknik kısmını ama sakat durum işte İşte bu kısa süreli şarj deşarj ise pili zamanla yıpratıyor. Elektrik tesisatınız çok berbatsa ups alın, normal bir tesissatsa akım korumalı priz alın ama laptopları sürekli pil takılı halde prizde kullanmayın. Bunuda ek olarak ekliyeyim

Sorma ya askere gitmeye 5 gün kala 5 günlük ban yedim

Neyseki durumu izah ettim. Anlayışla karşıladılar

Aga laptoplarda pillede kullansan pilsizde kullansan gün geliyor o pil ölüyor kurtulus yok ama voltajdaki dalgalanmalar yüzünden makineyi vitrine kaldırma ihtimalimiz var o yüzden ben pilde kullanıyorum. UPS görevi görüyor

• 
Sayfa: önceki 14831484148514861487
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.