Şimdi Ara

Maketçilik (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.629
Cevap
35
Favori
72.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet beyler 2.maketim olarak bir helikopter seçtim yarın kargolarlar izmir şubesinden heralde

HOBBYTİME-1/72 UH-60A BLACK HAWK
    Helikopterin orjinal rengi nefti yeşil fakat ben desercamouflage yapmak istedim ve boyalarını da siparişledim
    https://store.donanimhaber.com/f9/f9/c0/f9f9c012a5dac748d899e6ed0619fc2c.png

Maketçilik Maketçilik

• ozel35 kullanıcısına yanıt
    saol dostum, dedigini bir dusuneyim.. belki rafa koyarım ama tekerleri dısarı cıkarmayı dusunmuyorum.. rafa koyarsan bence cok guzel olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: WolF-EyE

saol dostum, dedigini bir dusuneyim.. belki rafa koyarım ama tekerleri dısarı cıkarmayı dusunmuyorum.. rafa koyarsan bence cok guzel olur

Hocam tekerlek istemiyorsanız mukavva veya legodan falan ayak yapabilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @tutmayınküçükenişteyi detaylar mükemmel olmuş. kusurları var elbet -insan işi sonuçta- ama o detayları görünce şok oldum. ilk maketiniz için bence fazlasıyla iyi. bence biraz daha dikkatli çalışırsanız çok çok daha güzel şeyler çıkacak sizden :)
    evet olabilir.. veya yakıt tankları ustune zemine koyabilirim.. tam karar veremedim daha, montaja baslayayım, maket toparlandıkca karar veririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatih.61

@tutmayınküçükenişteyi detaylar mükemmel olmuş. kusurları var elbet -insan işi sonuçta- ama o detayları görünce şok oldum. ilk maketiniz için bence fazlasıyla iyi. bence biraz daha dikkatli çalışırsanız çok çok daha güzel şeyler çıkacak sizden :)

Çok teşekkür ederim istisnasız şuraya bişeyler yazan her arkadaştan öğrendiklerimi uyguluyorum.
    Su bazlı boyayı tinerle inceltmişliğim var
    Düşün artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: tutmayınküçükenişteyi

quote:

Orijinalden alıntı: WolF-EyE

hocam linki bekliyorum.. su detayları gosteren videoyu

İş yerindeki bilgisayardan bakmıştım
    Tarama geçmişinden bi bakayım yarın

http://www.youtube.com/watch?v=LfsFGZbiDLM
    http://www.youtube.com/watch?v=ad0EscpgzK8
    videoyu buldum inşallah işe yarar.

http://www.youtube.com/watch?v=2PtDHTikGdk
    bir de bu video var detay açma ile ilgili ve flat ları hareketli yapma ile ilgili kısımlar da var
    baya faydalı diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tutmayınküçükenişteyi -- 10 Aralık 2013; 15:49:22 >

• tutmayınküçükenişteyi kullanıcısına yanıt
    adam ne maketler yapmış öyle
    desert kamuflaj yapmak bence de doğru olmuş daha güzel görünüyor.
  • işlerim dolayısı ile 2 haftadır giremiyodum konuya, ortalık bayağ hareketlenmiş, canlanmış, iyi de olmuş

@tutmayınküçükenişteyi , @ozel35
    seçimleriniz ve uygulamalarınız gayet güzel olmuş, devamını kesinlikle bekliyoruz.

Benim de artık yeni başladığım Tamiya Toyota 86 yı bitirmem gerekiyor.
     Maketçilik
    Bunda da gövde rengi konusunda sıkıntım var, kendisinin "metallic orange" denen çok güzel ama oldukça da özel bir turuncu rengi var ve bu renk sprey boya olarak ülkemizde kalmamış. Zaten normalde de "limited edition color" diye geçiyor. Biraz daha bakınıcam, olmadı yine kendi kataloğunda bulunan "Italian Red" veya "Mica Silver" den birini uygulayabilirim.

Bundan sonrası için aklımda çok ilginç bir proje var, gerekli parçaları yurtdışından sorunsuzca getirtebilirsem ona başlamak istiyorum.

Tabi önce şu toyotanın bitmesi lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trulli -- 10 Aralık 2013; 16:09:49 >

• 4.sn den sonra videoyu kapattım, yorum yok :D
    @tutmayınküçükenişteyi
  • Beyler helikopterin
    Yeşil kafa yapistirici
    Astar boya
    Putty
    Maske bandi
    2000 zimpara
    Boyalar
    Bugün geldi kiti yikayip koyucam cuma aksami baslarim

• bugün uçağı baya toparladım ama pitot tüpünü takmak için keserken bilinmeze doğru fırladı bende iğne koydum yerine öyle idare edicem artık
  • Son durum
     Maketçilik Maketçilik Maketçilik

güzel gidiyor ortadaki birleştirme izinin üstünde biraz koyu kıvamda boya geçebilirsin, kapama açısından
  • Ben 13 Yaşındayım Acaba Makete Başlasam Olurmu?Başlarsamda Hangi Modeli Önerirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozel35

Son durum
     Maketçilik Maketçilik Maketçilik

Bu haliyle bile gözüküyor

• BatmanAssasin kullanıcısına yanıt
    2 yas büyügum senden kardeşim butcen ne kadar

• BatmanAssasin kullanıcısına yanıt
    basla tabi hocam.. zevkine kalmıs.. ucak maketleriyle baslayabilirsin, zorluk derecesi 3'ü gecmesin
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.