Şimdi Ara

Floppy Disk fail(40) hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
15.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar neden böyle bir hata alıyorum.Her şey takılı başka bir kablo denedim.Güç kablosuda takılı.bir türlü çözüm bulamadım.Lütfen yardım edin.

• floppy ışığı sürekli yanıyor mu? kabloyu doğru takıp takmadığını kontrol et.. bi de floppy başka makinada deneme şansın varsa bi dene..
  • ewet cd rom we hdd baska flopıde baskadır kırmızı serıt cd romda sagda flopıde sola bakar
  • o küçük beyaz kablo ters takıldığında o hatayı verir ve ışığı sürekli yanar.
  • BIOS ta baktın mı ayarlarına floppy kapalı olabilir bide onu kontrol et bakalım....
  • Floppy ışığı sürekli yanıyorsa kablosunu ters takımışındır.Ama kabloyu düzeltip tekrar denediğinde sorun devam ederse o zaman floppyn bozulmuş demektir.
  • Şunu da söylemeliyim; Drive: A seçeneği var, onu none yapılmalı. Advanced BIOS Features bölümünden.

Bu konu google da başlarda çıkıyor, yardımcı olmak için ekledim.
  • floppy disklerin artık kullanıldığını sanmıyorum. donanımsal olarak floppy disk seçeneğin bios dan açık ve floppy diski de görmüyorsa hata verebilir. bir önceki mesajda arkadaşın söylediği gibi floppy diski bios un açılışta taramasını iptal etmen yani kapatman en mantıklı yöntem olacaktır.

bende floppy i çıkaracam ama kasada boşluk kalıyor kablosunu çıkarıp biostan iptal ettim.
  • Arkadaşlar belli ki bu sorunu olan arkadaşlar daha var. Konuyu hortlatıyorum ama sorunu çözeyim. Bios'tan Standart CMOS Features bölümüne geliyoruz. Drive A [1.44M, 3.5 in.] yazan yeri Drive A [None] yapıyoruz. Alıntıdır arkadaşlar.

http://www.pcnet.com.tr/forum/donanim/167996-floppy-disk-s-fail-40-a.html
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.