Şimdi Ara

Bisiklet Hakkında Sohbet - Soru/Cevap - Salcano XRS 030 - NG650 - İnceleme - SS (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.422
Cevap
14
Favori
88.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: frt-_-ctn
    O dediğin hidrolik fren falandır normalde 500 tl civarına bulursun arasan. Hem sezon da bitiyor kışın daha ucuzlar. Ama ciddi değildim ya.

Zaten satmam bu bisikleti. Bir, iki sene biner öyle satarım. Sonra ver elini Sedona.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MissedCall

quote:

Orijinalden alıntı: Şehr-i Hüzün

3 viteste rampa mı çıkılır
    Rampa çıkılacak bisiklet değil hem maşa kilitsiz hem teker büyük. Ama yine de memnunum kendisinden.

Kaçla çıkacaktık? Kolayı varken gerek yok fazlasına.

Zincir problemi sadece bende demek ki. Bi sorayım bisikletçiye.

1 ile

• resimleri [simage][/simage] yaparsan görebileceğim
  • quote:

quote:

quote:

Rampa çıkılacak bisiklet değil hem maşa kilitsiz hem teker büyük. Ama yine de memnunum kendisinden.

1 ile

Bana da düşük vitesle çıkanlar garip geliyor. Sanki öyle daha yorucu oluyor benim için. Şahşen ben rampaları genelde 12. viteste çıkıyorum gerekmedikçe aynakolu 1. çarka indirmiyorum.

Not: Spd kullanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: noktape

quote:

quote:

quote:

1 ile

Bana da düşük vitesle çıkanlar garip geliyor. Sanki öyle daha yorucu oluyor benim için. Şahşen ben rampaları genelde 12. viteste çıkıyorum gerekmedikçe aynakolu 1. çarka indirmiyorum.

Kondisyon iyidir sende hocam. Ben henüz yeniyim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: noktape

quote:

quote:

quote:

1 ile

Kondisyon iyidir sende hocam. Ben henüz yeniyim.

Sizin için normaldir düşük viteste çıkmak ama yine de 1.vitesi aşırı dik yokuşlar olmadıkça kullanmayın kendinizi yüksek viteste yüksek kadansa alıştırın o zaman yokuşları daha rahat çıkarsınız 1. viteste çok fazla gitmekte insanı yorar. Bunu arabanın 1.viteste çok gittiğinde hararet yapmasına benzetebiliriz.

Benim kondisyona gelirsek. Yurt içinde klubümü yurt dışında ülkemizi temsil ediyorum. Haliyle kondisyonum yerimde.

• 19" mi kısa geliyor yoksa gelen sele borusu mu kısa? Seleyi kaldırdığım zaman 5 cm civari kısın kalıyor kadroda çatlatmaz umarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

19" mi kısa geliyor yoksa gelen sele borusu mu kısa? Seleyi kaldırdığım zaman 5 cm civari kısın kalıyor kadroda çatlatmaz umarım.

Senin bacak boyu uzundur. Benim boy 1.85 ama bana büyük geliyor kadro.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Infernall

selamınaleyküm konu sahibi arkadaşa sorum olacak.
    Ben ng 26 v aldım.Maşa kitlenmiyor? resimdeki maşanızla aynı duruyor ama kitlenme yok galiba sadece 29 modele mi özgüdür bu?

Aleyküm selam.

Evet sadece 29" modellerin 2012 yılında üretilenlerinde kilitli maşa mevcuttur. Ayrıyeten 2012 modellerinde Shimano Altus vites kolu kullanıldığı için vites sorunu 2013 modellere göre daha azdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aizanoi -- 23 Temmuz 2013; 9:00:22 >
  • Şu an deli gibi NG650 modelini arıyorum 29" ama disk değil V fren olan modelini.. Tüm ankara'da bitmiş... olan bir yer de bana 700'e yakın bir fiyat sundu..

İnternetten bakıyorum 650'den başlıyor.. Zam mı geldi fiyatlara ben farketmeden anlamadım gitti :)
  • Evet kampanya bitti maalesef. Bulmanız biraz zor.

Arka frenden gıcırtı gelmeye devam ediyor. Fren kollarını söktün gres yağı yok gibi bir şeydi. Acaba bundan kaynaklanabilir mi? Gıcırdadığı sırada kadro öyle bir titriyor ki bacağım kadroya değdiğinde titreşimden acıyor.

• quote:

Evet kampanya bitti maalesef. Bulmanız biraz zor.

Arka frenden gıcırtı gelmeye devam ediyor. Fren kollarını söktün gres yağı yok gibi bir şeydi. Acaba bundan kaynaklanabilir mi? Gıcırdadığı sırada kadro öyle bir titriyor ki bacağım kadroya değdiğinde titreşimden acıyor.

Arka fren benim de başından beri gıcırdıyor. Hem de ne gıcırtı... Şehri ayağa kaldıracak gibi oluyor. Bisikletçiye sorduğumda "mevsime göre oluyor öyle, geçer" falan dedi. İstemsiz bir şekilde ön frene alıştım şimdi.

Bisikletle 250 km falan yaptım ama elime bez alıp silmedim bile bisikleti. Çok üşengecim. İlk ayı dolsun bisikletçiye götürüp baktıracağım. Sonra ekipmanları alırken ve sonrasında buradan çok sorum olacak.

• Beyler ne yapacaksınız arka freni ben kullanmıyorum bile. Lastik aşınır
    Maşallahı var benimkinin sorunsuz devam ediyoruz.
    Şöyle bi denedim de 3 viteste de rampa çıkılıyormuş.
  • Düzenli kullanmada ve yüksek kadansta yaklaşık 4-5 ayda gözle görülür bir şekilde vücut kendini topluyor.
  • Fren sorununu hallettim yardımcı olabilirim isteyene. Ön fren demiş bir arkadaş. Evet ön fren arka frenden daha etkili ama yüksek hızda çok tehlikeli. Hele yol tozlu, topraklıysa vay halinize. Şu an Körfez-Başiskele turunu bitirmek üzere Derince sahilde ufak mola verdim. İstatistikleri eve gidince koyacağım.

• I just rode 57,8 kilometers! Check it out on #strava:http://app.strava.com/activities/69541669

Mobilim göremiyorum link çalışıyor mu?
    Kondisyonum ilk aldığım günden bu yana inanılmaz arttı. Çok hoş. Bisikleti aldığım gün eve gelirken 1. viteste tıkandığım yokuşları 2-4 den aşağı inmeden çıkabiliyorum. Standart hafif eğimli ve düz yol vitesim eskiden beri 2-4 zaten

• quote:

quote:

Evet kampanya bitti maalesef. Bulmanız biraz zor.

Arka fren benim de başından beri gıcırdıyor. Hem de ne gıcırtı... Şehri ayağa kaldıracak gibi oluyor. Bisikletçiye sorduğumda "mevsime göre oluyor öyle, geçer" falan dedi. İstemsiz bir şekilde ön frene alıştım şimdi.

Bisikletle 250 km falan yaptım ama elime bez alıp silmedim bile bisikleti. Çok üşengecim. İlk ayı dolsun bisikletçiye götürüp baktıracağım. Sonra ekipmanları alırken ve sonrasında buradan çok sorum olacak.

Alıntıları Göster
    @Şehr-i Hüzün, @noktape
    Bugün 2x3 ile İstinye Bayırı'nı çıktım. Bir gün o bayırı yorulmadan çıkacağım günler de gelecek.

@Infernall
    Evet, iki hafta oldu alalı. Ben zaten boyuma göre zayıfımdır biraz. Pek bir değişiklik yok şimdilik. Ben fark etmedim en azından. Yiyorum boyuna kilo vermeyeyim diye tabii.

@frt-_-ctn
    Gıcırtıyı hallettin mi?

• Evet gıcırtıyı hallettim. Kullanma kılavuzunda gösterdiği gibi konuşlandırdım pabuçları kesildi ses.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frt-_-ctn -- 25 Temmuz 2013; 13:48:00 >
  • Göbekleri rulmanlı ile değiştirebilir miyiz? Arka göbekten ses geliyor gıcık oldum. Daha 100 km yapmadık bisikletten soğudum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bisiklet06

Göbekleri rulmanlı ile değiştirebilir miyiz? Arka göbekten ses geliyor gıcık oldum. Daha 100 km yapmadık bisikletten soğudum.

Değişebilirsin tabii.

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.