Şimdi Ara

►Yeni◄ONKYO AV RECEIVERS Kullanıcıları & Paylaşımcıları (118. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.392
Cevap
63
Favori
156.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    %70 tesadüfen %30 pioneer a9 payı.Ancak bugün cihazın kalibrasyon mikrofonunu üstüne basarak kırdım. Şimdi mikrofon arıyorum. Muhtemelen yurtdisi bir tedarik olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cypresshilltr

Ben kullanıyorum şuan 9050 yi.
    9050 ile beraber Castelo knight ve MA rx6 sürüyorum. Parlak çalmayan basları yumuşak bir cihazdır. Ama tabi burada hoparlörlerinde çok uyumlu Olduğunu düşünüyorum.

zaten benim kolonlar celwin vega lar stereo yatkın ama uyuşur mu bilmem tek düşündüren 70 wat olması doyurur mu ?
  • Güle güle kullanın. Mikrofonu bulursunuz illaki geçmiş olsun
  • Delerıum kullanıcısına yanıt
    Sağolun.
    Bir iki satıcı buldum ebay da. Buraya gönderim yapmıyorlar ama yurtdışında tanıdıklar olduğundan çok sıkıntı değil.

• doyururmu derken bas olarak mı soruyorsun. 70 Watt Stereo için oldukça doyurucu Değerler. Senin hoparlörleri bilmiyorum ama beni oldukça tatmin ediyor. Tabii bu tatmin olayı kaşıntıyı daha da arttırıyor. Şuan üst seviye cihazlarla ilgileniyorum. Bunuda satıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün üç amfiyi stereo da teste tabi tuttum. Tüm koşulları eşitlemek hepsi yerlerinden çıktı ve epey uğraştırdı ama net sonuçlar için bu gerekliydi. Tüm cihazlarda aynı kablolar ve aynı modlarda (direkt mod) dinlemeler yaptım.
    1. Sıra doğal olarak A9 un oldu zaten olmasa çok ayıp olurdu.
    2. Sıra yeni üye Lx76 nın oldu
    3. Sıra 616 nın ama orta seviyenin başlangıç modeli olan bir amfi ye göre hiç fena değildi stereo da.
    Şimdi soru şu aklımda lx 76 yı ikisinin yerine geçirebilir miyim? Stereo da ne kadar mutlu olurum.
    Ekleyebilirsem kısa demo videolarını ekleyeceğim.

►Yeni◄ONKYO AV RECEIVERS Kullanıcıları & Paylaşımcıları ►Yeni◄ONKYO AV RECEIVERS Kullanıcıları & Paylaşımcıları

• her keze selam onkyo 5010 la stereo anfiyi nasıl ne şekilde bağlarsam doğru olur ve aynı kolon üzerinden ses kaybı olmadan net ses alabilirim saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoStBr -- 4 Kasım 2015; 19:25:06 >
  • GoStBr kullanıcısına yanıt
    Onkyo 5010 un front left right pre çıkısın dan interconet kablo kullanarak çıkın stereo amp in htbypass girişine Yada drect girişine bunlar eğer yoksa her hangi bir girişine girerek anfiniz den de Hoparlor lere çıkış sağlayın

Ama bu yöntem lerde hep ufak defek sıkıntı durumlar oluşuyor. Dip ses gibi ses kontrol gibi şeylerden bazen sıkıntı durum oluyor. Bu sebeple doğrusu ayrı iki sistem kurmak ama tabi ev ortamın da sıkıntı

• Senol1979, en iyi karari sen verirsin. Sahsen bir sey demek zor.

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Onkyo 5010 un front left right pre çıkısın dan interconet kablo kullanarak çıkın stereo amp in htbypass girişine Yada drect girişine bunlar eğer yoksa her hangi bir girişine girerek anfiniz den de Hoparlor lere çıkış sağlayın

Ama bu yöntem lerde hep ufak defek sıkıntı durumlar oluşuyor. Dip ses gibi ses kontrol gibi şeylerden bazen sıkıntı durum oluyor. Bu sebeple doğrusu ayrı iki sistem kurmak ama tabi ev ortamın da sıkıntı

Teşekkür ederim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Onkyo 608 kullanıcısıyım. Yaklaşık 3 senedir aynı amfi yi kullanmaktayım. Dün tv yi açtığımda mavi bir ekranla karşılaştım. Şuan itibari ile tv ye görüntü gelmiyor. Konu ile ilgili yapmam gereken bir öneriniz var mı?

Teşekkürler.
  • TV ye sinyal gitmiyor anlaşılan.
    HDMI kablonuzu amfiniz kapalı iken söküp tekrar takın, veya başka bir hdmi kablo ile deneyin.
    uydu cihazı dışında başka bir kaynak bağlı mı avr ye? (bluray player, medya player vs. gibi)
    onlardan görüntü alabiliyor musunuz.
    kablo ve kaynak değişikliklerine rağmen görüntü alamıyorsanız. bir de ayarlardan video ayarlarını kontrol edin.
    doğru kaynak seçimleri yapılmış mı? belki kurcalarken kumandana ayarları felan bozmuşsunuzdur.
    veya hdmi dışında analog video kablosu ile deneme yapın görüntü alabilecek misiniz?
    ve hiç istemediğimiz en son seçenek hdmi board yanmış olabilir. Bunun nedenlerinden biri avr ye bağlı uydu alıcısı (özellikle digiturk) ile
    avr açık ike hdmi söküp takmak yada hdmi kabloları ile oynamak da sebep olabiliyor.
    bu durumda epeyce pahalı bir çözüm ile yeni hdmi board taktırmak kalıyor.

• Bu hdmı board problemleri yüzünden Ertekin Elektronik'de bayağı zarar etmiş ki yeni modelleri getirmedi daha. Onkyo yerine piyasaya Denon ile bypass yapıyorlar gibi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: aticus3

TV ye sinyal gitmiyor anlaşılan.
    HDMI kablonuzu amfiniz kapalı iken söküp tekrar takın, veya başka bir hdmi kablo ile deneyin.
    uydu cihazı dışında başka bir kaynak bağlı mı avr ye? (bluray player, medya player vs. gibi)
    kablo ve kaynak değişikliklerine rağmen görüntü alamıyorsanız. bir de ayarlardan video ayarlarını kontrol edin.
    doğru kaynak seçimleri yapılmış mı? belki kurcalarken kumandana ayarları felan bozmuşsunuzdur.
    veya hdmi dışında analog video kablosu ile deneme yapın görüntü alabilecek misiniz?
    ve hiç istemediğimiz en son seçenek hdmi board yanmış olabilir. Bunun nedenlerinden biri avr ye bağlı uydu alıcısı (özellikle digiturk) ile
    avr açık ike hdmi söküp takmak yada hdmi kabloları ile oynamak da sebep olabiliyor.

Dediklerinizin hepsini denedim ama bir degisiklik yok ne yazikki. Bu arada digiturk kullanicisiyim. Hdim sistemini degistirmek yerine avryi degistirmek en mantiklisi sanirim siz ne onerirsiniz?
    Teşekkürler.

• bqrkod B kullanıcısına yanıt
    Bütçene göre Denon AVR-X3200W ve üzerini tavsiye edebilirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bqrkod

quote:

Orijinalden alıntı: aticus3

TV ye sinyal gitmiyor anlaşılan.

Dediklerinizin hepsini denedim ama bir degisiklik yok ne yazikki. Bu arada digiturk kullanicisiyim. Hdim sistemini degistirmek yerine avryi degistirmek en mantiklisi sanirim siz ne onerirsiniz?
    Teşekkürler.

evet olabilir.
    bu durumda HDMI board arızası gibi görünüyor
    ve tamiri epey masraflı.
    Yeni ve üst model bir amfi almayı düşünebilirsiniz, hem de upgrade yapmış olursunuz.

• GoStBr kullanıcısına yanıt
    Bütçenizi bilmiyorum ama aşağıda ki ilan ilginizi çekebilir.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ses-sistemleri-b-w-asw-500-248116675/detay
  • onkyo, pioneer ın av bölümünü aldı
    2014 duyurulan olay, 2015 baharında gerçekleşmiş ama sanırım burada hiç haber yapılmamış. eylül 2015 de ise entegrasyon tamamlanmış sanırım.
    pioneer onkyo nun %15 ine katılarak, gibson gitar dan sonra 3. pay sahibi olmuş ama malum oran itibari ile 3. ortak oluyor ve küçük ortak oluyor.
    marantz ve denon ortaklığında olduğu gibi(bunuda bu haberi okurken öğrendim), pioneer ve onkyo da kendi isimleri ile ürünler çıkarmaya devam edecek ama 2016 model ürünlerle hangisi hangisini ne kadar etkileyecek göreceğiz. Pioneer ın sesi yine pioneer kalacak mı sorusuna amerika yetkilisi 2016 gösterecek demiş. bu ortaklıkla güçlerin birleştirilip, üretim maliyetlerinin azaltılması da hedeflenmiş elbette. kablosuz ürünlerede ağırlık verileceği yazılmış.

pioneer; elit TAD hoparlör, pioneer DJ ve araba audio bölümünü bağımsız yürütmeye devam edecek.

inşallah ses karakteri bozulmaz, hoş onkyo çok iyi amfi üretiyor ama ses karakterini bilmiyorum. bu bileşme ne getirecek bende merak konusu, çünkü amfi üretmek o kadar zor olmasa gerek. içindeki digital ekipmanların, entegrelerin hemen hepsi başka üretici firmalardan alınıyor.. ses çipi, ses kodek çözücüler, işlemciler, video yükseltici çipler vs... sadece ses karakterini veren kontrüksüyon üreticilere ait. (aynı pc anakartı gibi)bu birleşme ancak daha çok ürün siparişi verip bazı parçaları ucuza almaya yarayabilir.

umarım tüketicilerin lehine olur..
    bu digicom ne yapıyor anlamak zor..
    amazon.de de 1500 tl olan vsx-930 ülkemizde neden bu kadar pahalıya satılıyor. (6 sene önce %50-60 gibi olan fark %100 e çıkmış, ötv mi arttı o zamandan sonra)gümrük vergi oranı nedir bilmiyorum.. şimdiden münih e gidiş, dönüş uçak bileti alsak amfi bedavaya gelecek neredeyse.. bu sıralar mesela philips in tv lerinde uçak bileti hediyeside var unutmayın

az önce anıtur sayfasından uçak biletlerine baktım.. ankara-münih 1 tem gidiş, 2 tem dönüş 227 euro+475 de amfi: 700 x3.2 2250 tl ye bu iş biter
    tv ihtiyacınız varsa bu sorun da yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 4 Aralık 2015; 17:30:33 >

• mdmrx M kullanıcısına yanıt
    Bu konu tartışılmıştı aslında.

►Yeni◄ONKYO AV RECEIVERS Kullanıcıları & Paylaşımcıları
  • cypresshilltr kullanıcısına yanıt
    bu cihaz hakkında bilginiz varmı kac cm ve güc nedir wat dır.
  • 
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.