Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (1267. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27.027
Cevap
139
Favori
3.055.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12651266126712681269
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam ön amortisör kulelerinde yağsız kalan yerler olabilir ya da yakın zamanda yağmurlu havada kullandıysanız ön amortisör kuleleri ıslanmış olabilir, bu da o sesi yapar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: delimatrock

Hocam ön amortisör kulelerinde yağsız kalan yerler olabilir ya da yakın zamanda yağmurlu havada kullandıysanız ön amortisör kuleleri ıslanmış olabilir, bu da o sesi yapar.

Tesekkur ederim ustam, uzun yoldayım şu anda, sıkıntı çıkarmaz sanırım bu durum? Dönüşte baktirabilirim ki zaten sanayi falan heryer kapalı istesem de bulamam bakacak kimse :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *Ubeyd* -- 13 Eylül 2016; 10:22:45 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • *Ubeyd* kullanıcısına yanıt
    İnşallah bi sıkıntı çıkmadan problemi halledersiniz :) Hayırlı bayramlar...

• delimatrock kullanıcısına yanıt
    Hocam klima kompresörünün ölmüş olduğunu bence yetkili servis veya güvenilir bulduğun bir yere teşhiş parasını ver teyid ettir bence.Gazı da kaçmış olabilir,devreye girmiyorsa sorun elektrik-elektronikte olabilir.
  • Frontoza F kullanıcısına yanıt
    Valla hocam şu anda bulunduğum yerdeki iyi bi ustaya gösterdim, kompresör sıkışmış, değişmesi veya tamir olması lazım dedi. Ama çok ta güvenemiyorum tabi. Istanbul'da iyi bi klima ustası var, gidince onun yanına gidicem, inşallah pahalıya patlamaz bana.

• delimatrock kullanıcısına yanıt
    Bende de klima arada duruyordu. gittik komple fan motorunu değiştirdik. eski motoru kontrol edince sadece kömürleri bitmiş. 5 tl lik kömürle eskisi de çalışır duruma geldi yedek olarak evde duruyor. kontrol et derim
  • Merhaba arkadaşlar. Megane 2 aracın uzun süredir sol tarafa doğru çekiyor. Aracın rot balansını yaptırdım. Bu konuda bir sıkıntı yok. Ancak rot balansı yapan arkadaş araç sol salıncağının yamulduğubu bundan dolayı aracın sola çekebileceğini söyledi.

Aracın sola çekmesi; düz yolda olmuoyr. Yolu. Sola eğimli olduğu noktalarda hissedilir seviyede.

Kendi ustama burumu aracı göstermeden telefondan izah ettim. Kendisi eğer salıncakta sorun olsa fren yaptığında da aracın soka çekeceğini söyledi ancak böyle bir durum yok.

Bu konuda tecrübesi olan arkadaş aydınlatabilirse memnun olacağım.

Selamlar.

• Benzin pompası yada lpg regületöründen olabilir legüretör arıza yapmışsa ilk çalıştırmada benzine gaz kaçıyor olabilir buda motorun ilk çalıştırmada boğulmasına ve geç çalışmasına neden olabilir benzin pompası pahalı bir parça orjinali 650 tl civarıydı montajıda uğraştırdığı için malum arka koltuklar sökülüyor montajı için 100 veya 150tl de işçilik alıyorlar bence o yüzden ilk lpg ciye gidip lpg yi kontrol ettir son çare benzin pompasına baktır

• Arkadaşlar merhaba.

Aracım bu sabah çok çok zor çalıştı.. LPG li ama zaten ilk çalıştırmada benzinde çalışıyor. marş esnasında gazı pedalını pompaladım..Zorla çalıştı ve egzozdan yoğun beyaz duman çıktı. ve devir arttı. Sanki manuel cikle varmışta ben çekmişim gibi arttı devir. hareket edince normale döndü, arabayı gaza aldım ve devam ettim. Seyir esnasında hiç bir problem yok.
    Aynısını 15 gün önce de yapmıştı.

Anahtar kelimeler: Egzozdan yoğun beyaz duman ve rolanti artması. :)
  • Arkadaşlar 2005 model 1.6 16 valf 4 cam otomatik 2.500 tl hasar kaydı 3 yerde boya var 1 tanesi tavan digerleri hangisi bilmiyorum ve sol kapı sacı degişik 25 bin tl 188 bin km de sizce alınır mı ?
  • Tavanda boya varsa sıkıntı, satarken çok zorlanirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PweckTR

Arkadaşlar 2005 model 1.6 16 valf 4 cam otomatik 2.500 tl hasar kaydı 3 yerde boya var 1 tanesi tavan digerleri hangisi bilmiyorum ve sol kapı sacı degişik 25 bin tl 188 bin km de sizce alınır mı ?

Sol iki kapi haric komple yetkili servis te boyali 2007 model 1.5 dci extreme paket 163 binde degisensiz 600 tl hasar kayitli 24.000 tl ye aldim 2 ay once. Tavanda boya olmasi benim için sorun degildi zira sase den yetkili servis seceresine ulaştım o yuzden ben gonlum rahat aldim servis gecmisine baktirin sizde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Antonio- -- 4 Ekim 2016; 18:20:06 >
  • Tampon sökmek 10 dakika bile sürmüyor,far değişir ve uyar ancak düz farlarda seviye ayar varmıydı bilmiyorum,merceklerde seviye ayar tesisatı var,yoksa bunuda çektirmeniz lazım.
  • Dizel aracınızı stop ettikten sonra sizlerin fanı kaç dakika çalışıyor arkadaşlar,sıkışık trafikte fan açıyor,stop ettikten sonra durmuyor ,bana süresi uzun geliyor,sizlerde durum nedir.
  • Valla hocam yazın en sıcak günlerinde bile o fanın sesini hiç duymadım, çalışmaya gerek kalmadan soğuyor diye düşünüyorum. Mitor suyunun seviyesi ne durumda, kontrol ettiniz mi?

• Bende hiç duymadım.

• merhaba arkadaşlar 2005 model megane 2 sportway 200 bin km hasarsız ve boyasız (sadece motor sıfırdan yaptırılmış) aracı 25 bin tl ye babama aldık nasıldır ? pek içime sinmedi sportway ve 2005 model olmasından dolayı sizin yorumlarınızı merak ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Forvenor -- 7 Ekim 2016; 19:26:30 >
  • Sportway iyidir, ön dirsek dayama, hız sabitleyici ve hız sınırlayıcı var, bunlar da gerekli ve güzel özellikler. Ama motorun yapılmış olması ve 200binde olması biraz sıkıntı. İnşallah masraf çıkarmadan güle güle binersiniz.

• Arkadaşlar 2005 megane 2 autantick aracim var ve merceksiz normal far var üzerinde. Benim bu farları mercekli fara cevirebilme ihtimalim var mi acaba ? Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Çıkma mercekli far satın aldım ama takilabilirmi , mercegi oynatacak tesisat var mi bilemedim. Acemilikten gidip aldım bikere. Yardımlarınızı bekliyorum ..

• quote:

Orijinalden alıntı: MrKira

merhaba arkadaşlar 2005 model megane 2 sportway 200 bin km hasarsız ve boyasız (sadece motor sıfırdan yaptırılmış) aracı 25 bin tl ye babama aldık nasıldır ? pek içime sinmedi sportway ve 2005 model olmasından dolayı sizin yorumlarınızı merak ediyorum

Cahilligime verin ama 200 binde ki araca nasil sifir motor yapılıyor çok düşük km degil mi 200 bin motor yapmak icin?

• 
Sayfa: önceki 12651266126712681269
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.