Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (103. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
27.027
Cevap
139
Favori
3.055.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 2 gündür aklımda takılan bir düşünce var acaba kazıklandımmı diye düşünüyorum megane 2 aracımın amörtsörünü yetkili serviste 250 ytl 'ye değiştirdim normal fiyatmı yksa pahalımı ????
  • slm arkadaşlar, meganeII aracın triger kayışı 60binde mi yoksa 90 binde mi değişiyor? Ben 60 bin biliyorum ama?
    Ayrıca servis fiyatı nedir acaba? birde dışarıda kaliteli ustalar var onlar kaç paraya değiştirir acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makifozcan -- 13 Eylül 2007; 22:06:35 >
  • toyota yeni corollaya geçtim kurtuldum 60binde bir triger kayışı değişimi diye biton para vermekten oh be.

quote:

Orjinalden alıntı: makifozcan

slm arkadaşlar, meganeII aracın triger kayışı 60binde mi yoksa 90 binde mi değişiyor? Ben 60 bin biliyorum ama?
    Ayrıca servis fiyatı nedir acaba? birde dışarıda kaliteli ustalar var onlar kaç paraya değiştirir acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acu___men -- 13 Eylül 2007; 22:12:04 >
  • Arkadaşlar aracım 2007 megan2 exp.dcı 100hp ..sorunum araç sıcak asfalt giderken daha doğrusu zemini pürüzsüz asfaltta giderken araç biraz ısınıcagazdan ayağını çekince vede firen pedalına dokunulmadığı zaman çok ince bekçi düdüğüne benziyen ses yapıyor tiz çok ince bir ses.servise götürdüm servistekiler firen balatalarından geliyor toz girince ses yapıyor dedi her hangi bir problemin olmadığın söylediler. araç pürüzlü asfaltta bu sesi yapmıyor ...değerli arkadaşlar buses neden olabilir vede bu tür sorunla karşılaşan varmı teşekkürler!!
  • turbo ötüyo olmasın?

quote:

Orjinalden alıntı: alaska45

Arkadaşlar aracım 2007 megan2 exp.dcı 100hp ..sorunum araç sıcak asfalt giderken daha doğrusu zemini pürüzsüz asfaltta giderken araç biraz ısınıcagazdan ayağını çekince vede firen pedalına dokunulmadığı zaman çok ince bekçi düdüğüne benziyen ses yapıyor tiz çok ince bir ses.servise götürdüm servistekiler firen balatalarından geliyor toz girince ses yapıyor dedi her hangi bir problemin olmadığın söylediler. araç pürüzlü asfaltta bu sesi yapmıyor ...değerli arkadaşlar buses neden olabilir vede bu tür sorunla karşılaşan varmı teşekkürler!!
  • ayağını gazdan çekiyormuş turbo olamaz.
  • arkadaşlar hepimizin bildiği gibi tr deki megane lerde esp yok malesefama scenic te falan var sorum şu meganeye serviste sonradan esp taktırmak mümkün mü kaça mal olur ne gibi işlemler yapılır arabanın orjinali zarar görürümü motoru yada öenmli bir parçayı sökmek gerekirmi bilen warmı????
  • Aa bende de boyle birşey oluyor.

1700 2000 devirlerde gaza basınca o ince düdük sesi geliyor.(dikkat ettim motor soğukken gelmiyor)2000 devri gecince kesiliyor.Daha once baska bir araçta da bu ses gelmişti o zaman turbodan demişlerdi.

acaba bu da turbodan mı, ya da normal mi? bir sorun mu yani

quote:

Orjinalden alıntı: acu___men

turbo ötüyo olmasın?

quote:

Orjinalden alıntı: alaska45

Arkadaşlar aracım 2007 megan2 exp.dcı 100hp ..sorunum araç sıcak asfalt giderken daha doğrusu zemini pürüzsüz asfaltta giderken araç biraz ısınıcagazdan ayağını çekince vede firen pedalına dokunulmadığı zaman çok ince bekçi düdüğüne benziyen ses yapıyor tiz çok ince bir ses.servise götürdüm servistekiler firen balatalarından geliyor toz girince ses yapıyor dedi her hangi bir problemin olmadığın söylediler. araç pürüzlü asfaltta bu sesi yapmıyor ...değerli arkadaşlar buses neden olabilir vede bu tür sorunla karşılaşan varmı teşekkürler!!

• Megane II lerin triger kayışı fiyatı nedir arkadaşlar bilgisi olan varmı 450 lira diye duydum ama doğruluk payı nedir bunun ?
  • arkadaşlar aracımın motor suyu eksilmiş antifriz mi koyuyum yoksa normal su mu?antifriz koyarsam ne marka koymalıyım?
  • sayın red power triger kayışı tek olarak kendisi çok pahalı birşey deil ama triger değişiminde bilyalar vs de değişeceğinden bakım serviste 550 yi felan buluyor(geçen yıl devirdaim pompası dahil değiştirdim trigeri serviste 550 ytl tuttu)ama sedece kayış 50-60 lira olsa gerek
    sayın efsane 06 renoya elf marka antifiriz konuluyor bence servise uğrayın 3-5 milyon fazla verin servis içindekinin aynısını eklesin
  • DAha önce sormuştum ama kimse cevap vermedi , bi daha sorayım bari :)
    2004 megane II 1,6 16 V aracımla,
    Yokuş aşağı giderken gaza basmadan arabanın hızlanması lazım, oysa benim araba herzaman hızlanmıyor. Hatta eğim çok değilse yavaşlama bile olabiliyor. Aynı yokuştan aşağıya inerken önceden hızlanması çokoluyordu, şimdi az oluyor.
    Birde, sanki bu aralar arabanın motor gücü düşük gibi geliyor bana hızlanmalarda eskisine göre daha fazla gaza basıyorum.
    Bunun sebebi nedir? Bu konuda bilgisi ve yorumu olan varmı? şimdiden teşekkürler
  • @selimiye

lastik havalarınızı kontrol etmenizi tavsiye ederim. sorununuz büyük ihtimalle düşük lastik basıncından.

eğer bundan değilse frenlerinize baktırın. sıkışan balatalar da aynı sonucu yaratır. ancak bunun olması düşük bir ihtimal.
  • arkadaşlar dün arabamı 60 bin bakımına soktum bugün alacağım fiyatı yazarım.usta devirdayım pompasının da bazen bu işlem yapılırken değişebildiğini söyledi ama serviste fix fiyat paketleri var onları alıyorlar. birde açı kaydırıcıda sorun var .
  • quote:

Orjinalden alıntı: ft_fatalrhymer

arkadaşlar hepimizin bildiği gibi tr deki megane lerde esp yok malesefama scenic te falan var sorum şu meganeye serviste sonradan esp taktırmak mümkün mü kaça mal olur ne gibi işlemler yapılır arabanın orjinali zarar görürümü motoru yada öenmli bir parçayı sökmek gerekirmi bilen warmı????

Taktırabilirsin ama astarı yüzünden pahalıya gelir
    Eğer opsiyonel koysalardı 1000 ytl farkla aracın ESP li olurdu ama sonradan taktırmak için en az 3000 ytl'yi gözden çıkaracaksın

Renault'u (böyle marka daha var) bu yüzden sevmiyorum Türkiye'ye 2. sınıf muamelesi yapıyorlar

• turbo sesi olmadığını servistekilerde söyledi firen balatalarından olabileceği söylendi korkulacak birşey yokmuş ama pek inanmadım biniyoruz artık hayırlısı
  • quote:

Orjinalden alıntı: pulpa

sayın red power triger kayışı tek olarak kendisi çok pahalı birşey deil ama triger değişiminde bilyalar vs de değişeceğinden bakım serviste 550 yi felan buluyor(geçen yıl devirdaim pompası dahil değiştirdim trigeri serviste 550 ytl tuttu)ama sedece kayış 50-60 lira olsa gerek
    sayın efsane 06 renoya elf marka antifiriz konuluyor bence servise uğrayın 3-5 milyon fazla verin servis içindekinin aynısını eklesin

Verdiğin bilgiler için teşekkürler
  • aracımı dün 60 bin bakımından aldım triger kayışı bütün filtreler kaptörler su pompası balatalar açı kaydırıcı extra birkaç işlem daha 1100 ytl tuttu tokat gırgıroğlunda yetkili servis ayrıntılı fiyatları yazarım
  • Arkadaşlar size bir sorum daha olacak.Geçen aylarda yani yaklaşık 4-5 ay önce arabamla işe giderken ve 90 km de giderken,yol bilgisayarında anlık değer 6.4 lerde hatta kimi zaman 5.7 lere kadar düşüyordu.Ancak bu hafta işe giderken ilk kez dikkatimi çekti.Yine 90 km de araba anlık yakıt olarak 7.4 den aşağıya düşmedi hiç.Bunun nedeni ne olabilir .Daha doğrusu arabanın hangi paraçısını gözden geçirtmem gerekiyor yaktın daha ekonomik olması için??
  • arkadaşlar benimde bir kaç sorum olucak cevaplarsanız sevinirim..
    1.aracı otomatik yıkamaya soktuğumda araç çalışır durumda yağmur sensörü otomatik olarak silecekleri çalıştırması gerekmiyormu yağmur sensörünün çalışıp çalışmadığını nasıl anlarım..
    2.Aracımda benzin 0.2 L yazıyordum zaten benzin ışığı 20 milyonluk benzin almıştım.sürekli yanıyor aracım LPG li sadece lpg ye geçene kadar kullanıyorum.dün yine 20 ytl lik benzin aldım.benzin ışığı yanmıyor şimdi kırmızının benzin göstergesi biraz üzerinde yol bilgisayarında yine benzin 0.2 L gözüküyor ..bu yol bilgisayaraından bir şey anlamadım..ne kadar benzin olduğunu nasıl anlarım TEŞEKKÜRLER..
  • 
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.