Şimdi Ara

Muhammed İsminin Yanına en çok yakışan isim? (Doğacak bebeğime) (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
306
Cevap
2
Favori
198.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki

Muhammed İsminin Yanına en çok yakışan isim? (Doğacak bebeğime)

(En Son Oy Tarihi: 11.7.2021)
Giriş

Orijinalden alıntı: AMDPhenom

bence ismini muhammed mustafa mümin emin koy ne kadar çok arapça isim o kadar iyi o kadar sevap point(!) ya kardeşim koymayın şöyle arapça isimler ne güzel türkçe isimler var belki çoçuk müslüman olmayacak hem günlük hayattada 2 isim zorluk çıkarır mesela çoçuğun ismini sadece kürşat koy mis gibi isim ne gerek var muhammede falan

Ben diyorum Muhammed ya da Mehmet olacak ilk isim. 2. isim arıyorum. Sen de ilk isme muhalefet ediyorsun!
  • Allah analı babalı büyütsün :) Hayırlı evlat olsun vatana, ümmete İnşallah...

Bence de bir İslami isim, bir Türk ismi bir arada olursa gayet güzel olur. Karakteri yönlendirir isimler, dikkatli seçmek lazım.

Muhammed Kürşad ya da Mehmet Kürşad olsun bence. Kürşad "yiğit, alp" demektir. Çağrı ya da Tuğrul da olabilir ikinci isim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sawako -- 22 Kasım 2012; 23:21:32 >
  • İkbal.
  • Muhammed Enes
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

yav peygamber ismini nasıl koyuyosun ya. ne diyeyim abi bir sürü küfürler ediliyor adına lakaplar takılıyor dalgalar geçiliyor bilmiyorum yani nedir bu dini kişilik ismi takma hastalığı ? bir arkadaş maklube felan yazmış ama haklı sanki.. sana bir soru sorayım sağcımısın ve oyunu akpyemi attın ?

çok güzel modern isimler varken böyle büyük şahısların adını koymak. bana doğru gelmiyor .

inş ilerde benimde erkek çocuğum olurda bu tatlı heyecanı yaşarım.

Oyumu Akp'ye atmadım. Atatürkçüyüm!
    Ne alakası var sadece sağcılar ya da akpliler mi koyabilir bu ismi?
  • eren de olur gibi duruyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: N'DexteR

Ali'yi koymamasının sebebi arkadaşın Alevilik mezhebine olan Yobazlığından kaynaklanıyor.

İşte bir sığ düşünceli, fikir fakiri bir yorum daha. Alevilik mezhebine bir antipatim kesinlikle yok ve Hz. Ali efendimizi de çok severim. Özel bir sebepten dolayı Ali ismini yazmadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _nick falan yok_

adam sorduğuna soracağına pişman olmuştur.

Güzel bir şekilde cevap veren, öneride bulunan tüm arkadaşlara sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Ancak dalga geçme maksadıyla veya basit ve ucuz yorum yapanları da kınıyorum!
  • quote:

Orijinalden alıntı: welmour

İsa koy ironi olsun

the bomb has been planted

Can koymayında ne koyarsanız koyun çok çocuksu geliyor bana

• Keşke arap ismi koymasaydın, sonuçta biz Türküz, arapların Türkçe isim koydugu nerde görülmüş ya. Biraz milli kültürünüze sahip çıkın bence (genel olarak diyorum sana özel degil). Türksek öz saf Türkçe isim koymalıyız bence.
  • Muhammed isminin çocuğa ilerde yaşatacağı zorlukları düşünerek daha önce de dediğim gibi Mehmet ismi koyup yanına 2. ismi koymayı düşüneceğim galiba.
  • Mehmet Efe güzel gibi...
  • 3. isim çok sıkıntı yapıyor çocuklara, tek isim daha iyi ama illa olacaksa efe koy,sağlıklı hayırlı efeler gibi yiğit olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: HÜSAMCIK

3. isim çok sıkıntı yapıyor çocuklara, tek isim daha iyi ama illa olacaksa efe koy,sağlıklı hayırlı efeler gibi yiğit olsun

3. isim değil ki 2. isim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karizmatik Hoca

quote:

3. isim çok sıkıntı yapıyor çocuklara, tek isim daha iyi ama illa olacaksa efe koy,sağlıklı hayırlı efeler gibi yiğit olsun

3. isim değil ki 2. isim

nokta yanlışlık olmuş. soyadı ile birlkte 3 isim oluyor onu demek istemiştim.
  • quote:

quote:

quote:

3. isim değil ki 2. isim

nokta yanlışlık olmuş. soyadı ile birlkte 3 isim oluyor onu demek istemiştim.

O yüzden 2. isim biraz kısa olsun istiyorum.
  • quote:

Merhaba arkadaşlar, Rabbim nasip ederse 2 hafta içinde ilk çocuğum dünyaya gelecek. Erkek olacak. Ancak biz isim bulmakta zorlandık. Peygamber efendimizin ismi olan Muhammed isminin yanına bir isim daha koymak istiyoruz. Aklımızda 2. isim olarak güzel isimler var. Sizlerden yardım istiyorum. Muhammed isminin yanına hangi isim daha çok yakışır? (Muhammed isminin Türkçe'ye çevrilmiş hali olan Mehmet isminin yanına bir isim de olabilir. Mehmet ile Muhammed'in arapça da yazılışı aynı.) Yani ilk isim Mehmet de olabilir.

2. İsim için yardımlarınızı bekliyorum.

Efe
    Emin
    Yiğit
    Ertuğrul
    Esat
    Emir
    Ege
    Utku
    Çağrı
    Tekin

Soyadım: KUYUCU

Muhammed Ali

• o zaman benim oyum açıktan efeye.
  • Muhammed Halid

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muhammet Ali Tahir KUYUCU
    brezilyalı ismi gibi oldu ama artık idare edicen abi çocuk büyüyünce seçer arasından birini
    Şaka bi yana tabi Ali Tahir ismi benim çok şuma gidiyor Muhammed isminide siz koymak istemişsiniz bende güzel bi combo yapayım dedim
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.