Şimdi Ara

Sony Vaio Duo 11 Kullanıcılar Kulübü ::::::::::::::::::::::::::: (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
480
Cevap
14
Favori
54.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    az önce ilginç bir sorunla karşılaştım. ışık düşükken ekran titremeye başladı. açtım, kapadım düzelmedi. güneş açınca düzeldi yniden. kabloları kontrol ettim sorun yoktu, neden böyle yaptı anlayabilmiş değilim :)
  • öncelikle merhabalar sormak istedigim bi kac soru var ben pcden pek anlamam ama bu cihazi almayi cok istiyorum konuya atilan bütün mesajlari okudum ama pek bi sey anlamadim sizce aliyim mı almıyim mi yoksa normal bi laptop mı alsam ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: A-S-M

öncelikle merhabalar sormak istedigim bi kac soru var ben pcden pek anlamam ama bu cihazi almayi cok istiyorum konuya atilan bütün mesajlari okudum ama pek bi sey anlamadim sizce aliyim mı almıyim mi yoksa normal bi laptop mı alsam ?

Hocam araştırdım arkadaşlar sağolsun söylediler.Bu cihaz üst düzey/profesyonel oyunculuk hariç her işi görüyormüş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Return to Monke -- 13 Aralık 2012; 12:31:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmi524

quote:

öncelikle merhabalar sormak istedigim bi kac soru var ben pcden pek anlamam ama bu cihazi almayi cok istiyorum konuya atilan bütün mesajlari okudum ama pek bi sey anlamadim sizce aliyim mı almıyim mi yoksa normal bi laptop mı alsam ?

Hocam araştırdım arkadaşlar sağolsun söylediler.Bu cihaz üst düzey/profesyonel oyunculuk hariç her işi görüyormüş.

saolasin hocam eyvallah zaten ben oyun icin düsünmüyorum o yüzden sorun yok peder beyin maddi durumu biraz düzelsin alicam büyük ihtimal

• quote:

quote:

quote:

saolasin hocam eyvallah zaten ben oyun icin düsünmüyorum o yüzden sorun yok peder beyin maddi durumu biraz düzelsin alicam büyük ihtimal

Hocam 2900 tl en ucuz fiyatı.Ben de yazın almayı düşünüyorum .O zamana kadar Duo 12 çıkarda neyse belki başka marka alırım.

Bu arada sorun değil hocam.Her zaman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Return to Monke -- 13 Aralık 2012; 12:49:03 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam 2900 tl en ucuz fiyatı.Ben de yazın almayı düşünüyorum .O zamana kadar Duo 12 çıkarda neyse belki başka marka alırım.

aslinda ben de fiyatın biraz düsmesini beklesem fena olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

quote:

Orijinalden alıntı: halilakdere

Bunda DVD room var mı arkadaşlar... birde win7 yi yükleyebilirmiyim... almayı düşünüyorum da...

Harici dvdrom kullanabilirsin.

İşletim sistemi usb 3.0 ile hızlıca yükleyebilirsin.

Windows 7 tavsiye etmem. Windows 8 hız ve özellik olarak dokunmatik arayüz desteği daha iyi.

peki hocam harici DVD room ile Nero yu yükleyip DVD yazabilirmiyim.... birde bir arkadaş şarjdayken çalışmadığından bağsetmiş ben masamda şarjda kullanmak istiyorum bu konuyu aydınlatırsan sevinirim.
  • ben cevap vereyim, şarjdayken gayet iyi çalışıyor :)
  • acaba ürüne sahip olan arkadaşlar parlaklığı en düşüğe indirip siyah ekranda dalgalanma olup olmadığını söyleyebilir mi? bende böyle bir problem var en yüksek parlaklıktayken sorun yok ama düşürünce ekranda dalgalanma oluyor...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

aslinda ben de fiyatın biraz düsmesini beklesem fena olmaz

Hocam en iyisi Vatan Bilgisayar'a gelmesini beklemek.%25 indirimle alırız.Ya da yurt dışından getiririz tanıdıklar akrabalar falan var

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rockyy

ben de dün itibariyle kavuştum cihaza...şimdilik ilk izlenimlerim iyi...ekran kalitesi ativ smart PC'ye göre hissedilebiliyor...yalnız keşke dokunmatiğibiraz daha hassas olsaymış...bir de hareketli aksam bozulur mu diye korkutmuyor değil o yüzden özenle açıp kapatıyorum :)

Hayırlı olsun

Liste güncellendi ...

Siz yoksunuz listede?

• quote:

acaba ürüne sahip olan arkadaşlar parlaklığı en düşüğe indirip siyah ekranda dalgalanma olup olmadığını söyleyebilir mi? bende böyle bir problem var en yüksek parlaklıktayken sorun yok ama düşürünce ekranda dalgalanma oluyor...

Size tavsiyem windows marketten screen test indirin o şekilde test edin

• Selamlar; istanbul icin sony bayilerinde zannedersem hala yok gelmedi bir turlu forumda duyan bilen varmi gelicek olan yerleri ayrica ist bilisimde de yok ama sony bayilerinde verdikleri fiyati onlar 6 gb ramlisini satiyorlar veya saticaklar eskiden cok vaio aldim ordan ama son 2 modelimi sony bayinden aldim klavye orjinal turkceydi ist bilisimdeki gibi devsirme degildi bende suan z serisi var solid 128 harddisk 8 gb ram sizce 4 gb beni tatmin edermi yoksa yine ist bilisime gidip 6 gb lik ramli olanimi alsam goruslerinizi bildirirseniz sevinirim niye sunun ram ini gomulu yapmislar ki bu sonyde iyice sasirdi s serisi yapti yeni fandan cikan sicak hava ekran cercevisine carpio bide altina yazi yazmislar faninin onunu kapamayin die ulan senin koydugun ekran kapagini acinca zaten o kapioo fani

• Fifa 13 ü kaldırır mı arkadaşlar bu Pc ler ?

• quote:

Teşekkür ederim :)
    az önce ilginç bir sorunla karşılaştım. ışık düşükken ekran titremeye başladı. açtım, kapadım düzelmedi. güneş açınca düzeldi yniden. kabloları kontrol ettim sorun yoktu, neden böyle yaptı anlayabilmiş değilim :)

Ekran parlaklığı maksimumda iken sorun yok ama ekran parlaklığını düşürmeye başlandığında ses geliyordu. Inverter ile alakalı bir arıza diye düşünmüştüm. Teknik servise bu sorundan da bahsetmiştim. Servis testleri sonucunda LCD ekranda arıza kabul edildi ama teknik ayrıntı hangi bileşen arızalı yazılmamıştı.

Sanırım bu sorun ( LCD ) yaygın gibi ... Gerçi bende parlaklı düşürüldüğünde tiz bir ses başlıyordu parlaklığı elle değiştirdikçe orantılı seste azalma artma devam ediyordu.

@ khaos Sony Vaio Duo 11 imi iade ettim. RAM yetersiz geldi 8 GB RAM li modelini bekliyorum işlemcisi i7 olsa da biraz daha hızlı. RAM performansı daha yüksek. Beklemedeyim. Olmazsa Surface Pro düşünüyorum Güncelleme desteği alacağını düşünüyorum . Windows Blue ile 8 daha kullanışlı daha hızlı olacak. Ama bu güncelleme recovrey de gömülü olarak Sony tarafından verilmeceğini düşünüyorum. Yani Birkaç ay sonra çıkacak windows Blue güncellemesini Vaio Duo 11 e yüklesem bile ilerde recovery yapmak istesem Tekrar eski windows 8 li yükleyecek Bir daha Windows Blue güncellemesi ile uğraşmayı göze alamam. Malum SSD in ömrü biraz daha da kısaltacak . Karşımızda SSD var normal HDD değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: unalbas

Selamlar; istanbul icin sony bayilerinde zannedersem hala yok gelmedi bir turlu forumda duyan bilen varmi gelicek olan yerleri ayrica ist bilisimde de yok ama sony bayilerinde verdikleri fiyati onlar 6 gb ramlisini satiyorlar veya saticaklar eskiden cok vaio aldim ordan ama son 2 modelimi sony bayinden aldim klavye orjinal turkceydi ist bilisimdeki gibi devsirme degildi bende suan z serisi var solid 128 harddisk 8 gb ram sizce 4 gb beni tatmin edermi yoksa yine ist bilisime gidip 6 gb lik ramli olanimi alsam goruslerinizi bildirirseniz sevinirim niye sunun ram ini gomulu yapmislar ki bu sonyde iyice sasirdi s serisi yapti yeni fandan cikan sicak hava ekran cercevisine carpio bide altina yazi yazmislar faninin onunu kapamayin die ulan senin koydugun ekran kapagini acinca zaten o kapioo fani

Gömülü Ram kasada daha az incelik sağlıyor başka sebebi yok.

• quote:

quote:

Teşekkür ederim :)

Ekran parlaklığı maksimumda iken sorun yok ama ekran parlaklığını düşürmeye başlandığında ses geliyordu. Inverter ile alakalı bir arıza diye düşünmüştüm. Teknik servise bu sorundan da bahsetmiştim. Servis testleri sonucunda LCD ekranda arıza kabul edildi ama teknik ayrıntı hangi bileşen arızalı yazılmamıştı.

Sanırım bu sorun ( LCD ) yaygın gibi ... Gerçi bende parlaklı düşürüldüğünde tiz bir ses başlıyordu parlaklığı elle değiştirdikçe orantılı seste azalma artma devam ediyordu.

@ khaos Sony Vaio Duo 11 imi iade ettim. RAM yetersiz geldi 8 GB RAM li modelini bekliyorum işlemcisi i7 olsa da biraz daha hızlı. RAM performansı daha yüksek. Beklemedeyim. Olmazsa Surface Pro düşünüyorum Güncelleme desteği alacağını düşünüyorum . Windows Blue ile 8 daha kullanışlı daha hızlı olacak. Ama bu güncelleme recovrey de gömülü olarak Sony tarafından verilmeceğini düşünüyorum. Yani Birkaç ay sonra çıkacak windows Blue güncellemesini Vaio Duo 11 e yüklesem bile ilerde recovery yapmak istesem Tekrar eski windows 8 li yükleyecek Bir daha Windows Blue güncellemesi ile uğraşmayı göze alamam. Malum SSD in ömrü biraz daha da kısaltacak . Karşımızda SSD var normal HDD değil.

Hayırlısı olsun! ssd konusunda tecrübeli sayılırım yaklaşık 2.5 yıldır hiç format atmadan (günde ortalama 10-14 saat bazen 4-5 gün torrent yüzünden açık kalıyor) 60 gb ocz agility kullanıyorum ve emin ol bahsettikleri gibi ömrünün kısa olduğuna veya kısaldığına inanmıyorum çünkü nerdeyse hiç bir performans kaybı yaşamadım

• Normalde Sony Duo 11 serisinin tüm modellerini ortalama 1 içinde yayınlaması gerekirdi .. Diğer serilerde öyle . Vaio Duo 11 fazla tutulmadığı için mağazalara az yollanıyor olabilir. Pil ömrü çok düşük. 1.3 kiloya bu batarya pek içime sinmiyor. Sony illa ekstra batarya satın almamızı istiyor bu sefer alet daha da ağırlaşacak hatta elde zor tutulacak.

Merak ettim OCZ SSD nizi aşağıdaki uygulama ile test edermisiniz :

http://ssd-life.com/eng/download-ssdlife.html

Sonuçları merak ediyorumda .
  • F11 in kamerası donanımsal full hd çektiğine inanmıyorum. FULL HD de FPS 11-12 arası ki ortalama 25 -30 FPS FULL HD olmalıydı. Yani video akıcı değil. Özellikle arka kamerası kötü. 2 yıl önceki cep telefonları bile daha kaliteli video çekiyor. Ayrıca video kayıtta kumlanma var. Bunlar tipik upscale belirtileridir. Gündüz açık ortamlarda bile kumlanma var...
  • quote:

Normalde Sony Duo 11 serisinin tüm modellerini ortalama 1 içinde yayınlaması gerekirdi .. Diğer serilerde öyle . Vaio Duo 11 fazla tutulmadığı için mağazalara az yollanıyor olabilir. Pil ömrü çok düşük. 1.3 kiloya bu batarya pek içime sinmiyor. Sony illa ekstra batarya satın almamızı istiyor bu sefer alet daha da ağırlaşacak hatta elde zor tutulacak.

Merak ettim OCZ SSD nizi aşağıdaki uygulama ile test edermisiniz :

http://ssd-life.com/eng/download-ssdlife.html

Sonuçları merak ediyorumda .

Açıkçası süre olarak 14 ay göstermesine şaşırdım kesinlikle nerdeyse 2.5 yıldır formatsız kullanıyorum yorum sizin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khaos -- 15 Aralık 2012; 21:21:44 >

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.