Şimdi Ara

K.AĞAÇ 6.J.KOM EĞT.A.K.LIĞI/KIRKAĞAÇ (İÇERİ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
6.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başlik Altinda Toplanalım Arkadaşlar Hepimize Hayirli Teskereler İnşallah

• Ne zaman teslin olacaksın kardeşim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yokmu başka kimse?

• Benim de birlik burası çıkmış.
  • Nereden arkadaşlar?
  • bende birlikde burasi :)
  • mersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ra

mersin.

kayseri
  • quote:

mersin.

Mersinden tanıdığım 2-3 arkadaşm daha gidiyor Ay'ın 19'unda
  • OOO Kırkağaç
    12 Ay Muhabere Merkez Amirliği'nde OBİ Subayı yardımcısıydım. Ortam nasıl orda? Kurduğumuz kameralar bir işe yarıyor mu
    O Alayın her yerinde emeğim var arkadaşlar.. KİEM merkezindeki (1. Tabur Yemekhanelerinin olduğu yer) bilgisayarları ve altyapıyı kuran benim. Alaydan oraya ghdsl için deli gibi kablo çektirmiştik.
    Açık tiyatro alanındaki projeksiyon ve ses sistemini bizler yeniledik.
    Alay içtima alanının arkasında yer alan sur gibi duvarını projelendirip yapan kısa dönem mimar bir arkadaşımdı.
    Daha neler neler teeeyyy teyyyy

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bozo Luluk -- 6 Kasım 2012; 14:42:45 >
  • maşallah bizim taraftan yok galıba :D hakkimizda hayırlısı olur inş gazamiz mübarek olsun

vay be bozo ya bak :D neler yapmışta haberimiz yok yaşa sen kırkağaç için dolaplari yok dıyorlar dogrumu ? :)
  • Valla ben orada Şubat 2007 - Şubat 2008 arası bulundum. Usta birliğimdi (meslekçiydim) Alay karargah bölüğünde olduğum için 200 kişilik koğuşta 30 kişi kalıyorduk
    Acemilerin bazılarının koğuşuna girmiştik. Dolap vardı fakat kapısı (kapağı her neyse) yoktu. Ivır zıvır şeyler saklanmaması ve sürekli denetim altında tutulması için kapakları sökülmüştü. Karargah bölüğünde böyle bir durum yoktu
    Acemilerin ilk kayıt kabul yapıldığı yerde (ziyaretçi parkının içindeki kapalı mekan) Televizyonlardan videolar vs göstermeye gelirdik. Muhabereye ait bir banko var orda çıkış kapısına yakın bilgisayar, mikrofon anfi vs var.. Orda çok oturup vakit öldürmüştüm hey gidi günler.. Gelen acemilere takılıyorduk

• Eğitimleri sizi öttürür bu arada haberiniz olsun Yemin töreninden sonra timde kalanlar her hafta perşembe-cumartesi arası dağ tepe gezmek ve geceleri orada konaklamak zorunda Tabi şimdi nasıl bilmiyorum ben geleli 4 sene oldu askerden çok bir şey değişmemiştir sanırım. Gece dağda tepede uyuyayım demeyin gözünüzü dört açın yoksa yaban domuzu dadanır ya da usta askerler gelip silahınızı falan çalar. Kırkağaç gibi bir yerde silahı kaptıracağına komutanın karşısına geç ana bacı söv daha iyi o kadar diyorum Acemi için eziyet olan intikaller özellikle bizim muhabereye resmen piknik, kır gezisi geliyordu. İntikal günleri çadırı (acemiler açık havada yatıyor bu arada), telsiz direğini, röle cihazını, silahı (full dolu ve 5 yedek şarjörlü g3 ) alaydan kapardık. Komutan kafa birisiydi Kırkağaç merkezden geçerken mangal ve mangal ekipmanlarını toplardık. Anteni dik, telsizi kur sonra iki üç gün ister gez dolaş ister çadırda takıl. Biz telsiz başında nöbetçi bırakmak şartıyla istediğimiz kadar araziye inip çıkabiliyorduk fakat acemide böyle bir durum yoktu.

Kırkağaç için merak ettiğiniz bir şey varsa sorun hatırladığım kadarıyla cevaplarım hepsini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bozo Luluk -- 6 Kasım 2012; 15:40:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Bozo Luluk

Eğitimleri sizi öttürür bu arada haberiniz olsun Yemin töreninden sonra timde kalanlar her hafta perşembe-cumartesi arası dağ tepe gezmek ve geceleri orada konaklamak zorunda Tabi şimdi nasıl bilmiyorum ben geleli 4 sene oldu askerden çok bir şey değişmemiştir sanırım. Gece dağda tepede uyuyayım demeyin gözünüzü dört açın yoksa yaban domuzu dadanır ya da usta askerler gelip silahınızı falan çalar. Kırkağaç gibi bir yerde silahı kaptıracağına komutanın karşısına geç ana bacı söv daha iyi o kadar diyorum Acemi için eziyet olan intikaller özellikle bizim muhabereye resmen piknik, kır gezisi geliyordu. İntikal günleri çadırı (acemiler açık havada yatıyor bu arada), telsiz direğini, röle cihazını, silahı (full dolu ve 5 yedek şarjörlü g3 ) alaydan kapardık. Komutan kafa birisiydi Kırkağaç merkezden geçerken mangal ve mangal ekipmanlarını toplardık. Anteni dik, telsizi kur sonra iki üç gün ister gez dolaş ister çadırda takıl. Biz telsiz başında nöbetçi bırakmak şartıyla istediğimiz kadar araziye inip çıkabiliyorduk fakat acemide böyle bir durum yoktu.

Kırkağaç için merak ettiğiniz bir şey varsa sorun hatırladığım kadarıyla cevaplarım hepsini

Sağol çok iç açiçi konuştun :D büyük bi cesaretle gideriz artik bunu okuyanlar kaçmassa iyidir :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Bozo Luluk

Eğitimleri sizi öttürür bu arada haberiniz olsun Yemin töreninden sonra timde kalanlar her hafta perşembe-cumartesi arası dağ tepe gezmek ve geceleri orada konaklamak zorunda Tabi şimdi nasıl bilmiyorum ben geleli 4 sene oldu askerden çok bir şey değişmemiştir sanırım. Gece dağda tepede uyuyayım demeyin gözünüzü dört açın yoksa yaban domuzu dadanır ya da usta askerler gelip silahınızı falan çalar. Kırkağaç gibi bir yerde silahı kaptıracağına komutanın karşısına geç ana bacı söv daha iyi o kadar diyorum Acemi için eziyet olan intikaller özellikle bizim muhabereye resmen piknik, kır gezisi geliyordu. İntikal günleri çadırı (acemiler açık havada yatıyor bu arada), telsiz direğini, röle cihazını, silahı (full dolu ve 5 yedek şarjörlü g3 ) alaydan kapardık. Komutan kafa birisiydi Kırkağaç merkezden geçerken mangal ve mangal ekipmanlarını toplardık. Anteni dik, telsizi kur sonra iki üç gün ister gez dolaş ister çadırda takıl. Biz telsiz başında nöbetçi bırakmak şartıyla istediğimiz kadar araziye inip çıkabiliyorduk fakat acemide böyle bir durum yoktu.

KARDEŞİM DOLAP KAPAKLARI NASIL OLMAZ YA E GELEN GİDEN ALIR KARDEŞİM EŞYALARI

• Allah yardımcınız olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: adil07

Allah yardımcınız olsun

eyvallah kardeşim
  • kardeşim bide bişe soracam sana şimdi ben kastamonudayım benim memleket kayseri sinüsü kayseriden mi alacam kastamonudan alamazmıyım
  • Knk Burak Türkiye'nin heryerinden alirsin eğer şubende yol parası varsa eğer ;))

• quote:

Orijinalden alıntı: A.Nadir

quote:

mersin.

Mersinden tanıdığım 2-3 arkadaşm daha gidiyor Ay'ın 19'unda

kimler :)
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.