Şimdi Ara

Kredi Masrafı Geri Ödemesi (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.311
Cevap
71
Favori
146.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.ilkayuyarkaba.av.tr/ bu sitede bu konu ile ilgili yazıları bulabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: tohumluk

bende yakın zamanda bi kredi çekmiştim. 30000 tl. bunun için tüketici mahkemesini aradım evrak getirmeniz lazım dedi.
    ne evrakıdır bahsettiği. bankaya sordum söylemediler.
    hangi evrak olduğunu paylaşırmısınız arkadaşlar...

KESİLEN DOSYA MASRAFLARINI GÖSTEREN BANKADAN ALACAĞINIZ DEKONT YA DA EKSTRE İLE DİLEKÇE YAZARAK HAKEM HEYETİNE BAŞVURABİLİRSİNİZ
  • quote:

Orijinalden alıntı: artakalan

Konut kredilerinde, krediniz bitene kadar yalnızca Dask Sigortasıni yaptırma mecburiyetiniz vardır, onun dışında konut sigortasi yada baska isim adı altında Police duzenlenmesine siddetle karsi cikin.
    Devlet belli kanunlarla bu konuya açıklık getirdi lakin bankalar hâlâ daha kredilendirdigi eve türlü türlü poliçeler duzenlemekte.
    Bankanizla gorusun, konut sigortası mecburi degildir bu yuzden ben yalnızca zorunlu olan deprem sigortasını yaptırmak istiyorum deyin,anlamiyorlar mi! O halde sesinizi yyükseltin, ilgili banka subesine, ilgili banka mudurlugune de mail yoluyla sikayetinizi ve talebinizi mail yolluylada bildirin.

Geçen 2 ay önce benimde 1. yılım doldu banka aradı konut sigortanızı yenilemeniz lazım diye. biraz araştırdım kredi kullanınca mecburmuş o sigortayı yaptırmak. ilgili şubemede gittim onlarda mecbur dediler. bende 1 yıl daha yeniledim. 10 yıl boyunca her sene yenilemek zorundasınız dedi adam. dask zaten yaptırıyorum. şimdi ne yapayımda ben her sene bu sigortayı yenilemeyeyim. teşekkürler.

• esevetnov kullanıcısına yanıt
    Alinti yaptığınız ilgili mesajım da, ayrıntılı olarak ne yapmaniz gerektiğini tavsiye ediyorum zaten
    Banka müşteri temsilcisi oyle der evet, lakin siz bankanin merkezine(bankanin internet şubesinden) itiraz mail yollayin.. Şikayetvar. Com gibi platformlardada bu durumu dile getirin. Faydasını goreceginizi saniyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eyvallah hocam mail atıcam teşekkürler.
    undefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esevetnov -- 25 Nisan 2014; 11:31:54 >
  • Dosya masrafını geri alma talebim hakem heyeti tarafından reddedildi. Mahkemeye başvurdum. Mahkeme duruşmada dosyayı bilirkişiye göndereceğini söyledi. bilirkişi de -nasıl oluyor bilmiyorum- bankayı haklı buldu. Ayın 8'inde duruşma var. Şansım var mı acaba? Şimdiye kadar parasını alamayanı duymadım. Bilgisi olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum. Bilirkişinin kararı ektedir.
     Kredi Masrafı Geri Ödemesi Kredi Masrafı Geri Ödemesi Kredi Masrafı Geri Ödemesi

• Onlarca Yargıtay kararı varken bunu yazan bilirkişi ve hakem heyeti için diyecek birşey bulamıyorum.
    Şimdiden bir avukat bul, mahkemeden haksız çıksan bile ki böyle bir ihtimali düşünmek istemiyorum.
    Avukat aracılığıyla davayı Yargıtaya götür.
  • MÜZAKERE EDİLME VE SÖZLEŞMEDE BELİRTİLMİŞ OLMA KRİTERİ MAZİDE KALDI, YARGITAYIN YENİ KRİTERİ DOSYA MASRAFI ADI ALTINDA MAKTUEN BİR ÜCRET ALINAMAYACAĞI, DOSYA MASRAFI ADI ALTINDA ALINAN ÜCRETLERİN BANKA TARAFINDAN NEYE HARCANDIĞININ BELGE İLE İSPAT ZORUNLULUĞU GEREKTİĞİ GİBİ KRİTERLERDİR,

ANKARADA HAKİMLER TALEP SADECE DOSYA MASRAFI OLDUĞUNDA BİLİRKİŞİYE GÖNDERMEYİ BIRAK DURUŞMA BİLE AÇMADAN KABUL KARARINI YAPIŞTIRIYORLAR, YARGITAYDAN DA ONANIYOR.

BİLİRKİŞİ RAPORU HATALIDIR, DAVANIZ REDDEDİLİRSE RAKAM YÖNÜNDEN KESİN KARAR ÇIKACAK VE MALESEF TEMYİZ EDEMEYECEKSİNİZ.
  • av.yasin toprak A kullanıcısına yanıt
    İlginiz için teşekkürler. Burası Türkiye. Hakem heyeti bankanın cevap bile vermemesi üzerine bankayı haklı buldu, şimdi de bilir(!)kişi.Dediğim gibi 8 inde mahkemem var. Hakimeye ibraz edebileceğim belgeler olabilir mi? Avukata gitsem bir şeyler değişir mi? Bir de mahkeme masraflarını yıkacaklar hakkımızı ararken. Keşke herkes işine sadık olabilse. Kimsenin günahını almak istemiyorum ama sağır sultan biliyor Yargıtay kararlarını. Sunmam gereken belgeler varsa yardımınızı bekliyorum.
  • Sunabileceğiniz şey yargıtay kararlarıdır. Başka yapabileceğiniz birşey yok.
  • arkadaşlar, bu ay yıllık aldıkları 400 küsür tl hayat sigortası haricinde aynı gün 240 küsür tl bir kesim daha yapılmış, açıklamasında spt yazıyor, dask yine yaptırmıştım 15 gün önce aynı bankadan akbanktan, bu spt ne anlamadım??
    bankayla konuştum, bina sigortası yangın, duman falan dediler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ladex -- 28 Nisan 2014; 12:30:31 >
    yasin bey merhaba ..

öncelikle ilginiz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim..

yaklaşık 1 ay önce mamak hakem heyeti talep etmiş olduğum ücretin tarafıma iadesine karar verdi..

banka akbank... karar özetinde bankanın savunma vermediği görülmüştür diyor, bu yüzden talep edilen tutarın hangi kalemlerden oluştuğu bilinemediği, bankanın ispatla mükellef olduğu, lakin cevap vermediği için talebin kabulüne vs.

akbank.. kendiliğinden ücreti yatırmadı tabiki... aradım, görüştüm, faks çektim... 1 saat sonra talep edilen tutarın sadece bir kısmını iade etmişler..

ben dosya + ipotek fek talep etmiştim...

banka kararda yazılan miktarın tamamını iade etmesi gerekmez mi?? varsa itirazı gidecek tüketici mahkemesine yanlış mıyım??

kalan mmiktarı nasıl alabilirim.?? bankaya tekrar bildirimde bulundum.. karar içeriği net olarak görünmese de talep edilen tutarın tamamını yatırmak zorunda değiller mi???

sadece dosya masrafını iade etmişler dediğim gibi... 300 tl de ipotek fek ücreti talebim vardı...

• quote:

Orijinalden alıntı: turizmpsikoloğu

yasin bey merhaba ..

öncelikle ilginiz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim..

yaklaşık 1 ay önce mamak hakem heyeti talep etmiş olduğum ücretin tarafıma iadesine karar verdi..

banka akbank... karar özetinde bankanın savunma vermediği görülmüştür diyor, bu yüzden talep edilen tutarın hangi kalemlerden oluştuğu bilinemediği, bankanın ispatla mükellef olduğu, lakin cevap vermediği için talebin kabulüne vs.

akbank.. kendiliğinden ücreti yatırmadı tabiki... aradım, görüştüm, faks çektim... 1 saat sonra talep edilen tutarın sadece bir kısmını iade etmişler..

ben dosya + ipotek fek talep etmiştim...

banka kararda yazılan miktarın tamamını iade etmesi gerekmez mi?? varsa itirazı gidecek tüketici mahkemesine yanlış mıyım??

kalan mmiktarı nasıl alabilirim.?? bankaya tekrar bildirimde bulundum.. karar içeriği net olarak görünmese de talep edilen tutarın tamamını yatırmak zorunda değiller mi???

sadece dosya masrafını iade etmişler dediğim gibi... 300 tl de ipotek fek ücreti talebim vardı...

icraya koyarak alabilirsiniz , iyi günler...

• quote:

Orijinalden alıntı: av.yasin toprak

quote:

Orijinalden alıntı: tohumluk

bende yakın zamanda bi kredi çekmiştim. 30000 tl. bunun için tüketici mahkemesini aradım evrak getirmeniz lazım dedi.
    ne evrakıdır bahsettiği. bankaya sordum söylemediler.
    hangi evrak olduğunu paylaşırmısınız arkadaşlar...

KESİLEN DOSYA MASRAFLARINI GÖSTEREN BANKADAN ALACAĞINIZ DEKONT YA DA EKSTRE İLE DİLEKÇE YAZARAK HAKEM HEYETİNE BAŞVURABİLİRSİNİZ

Teşekkür ederim Yasin Bey.. Evraklarımı yapıp gelişmelerden haberdar edeceğim inş.
  • ÖZELDEN MESAJ ATILDIĞINDAN BİLGİLENDİRMEK İSTEDİM,
    DOSYA MASRAFLARI İLE İLGİLİ DAVALARA VE İCRA TAKİBİ İŞLERİNE BAKIYORUZ, BÜROMUZ ANKARADA ANCAK TÜRKİYENİN HER YERİNDEN VEKALET ALIYORUZ, RAKAM ÖNEMLİ DEĞİL 100 TL İÇİN DAHİ BAŞVURU YAPIYORUZ

http://dthukuk.com/online-danisma-ve-basvuru İNTERNET ADRESİMİZDEN ÖN BAŞVURU YAPABİLİRSİNİZ, DETAYLAR İÇİN SİZE DÖNÜŞ YAPILIR
  • E-Devletten ziraat bankası için başvurduğum dilekçe için "KARARA BAĞLANDI" yazıyor başka da bir detay yok, detayı ancak thh'ye giderekmi öğrenebiliriz arkadaşlar ?
  • Benim elimde sözleşme yok. Bankadan kesilen masrafların dekontunu istersem, başvuru için yeterli olurmu. Sözleşmede gereklimi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: apollonx

E-Devletten ziraat bankası için başvurduğum dilekçe için "KARARA BAĞLANDI" yazıyor başka da bir detay yok, detayı ancak thh'ye giderekmi öğrenebiliriz arkadaşlar ?

KARAR SİZİN ADRESİNİZE TEBLİĞ EDİLİR
  • quote:

Orijinalden alıntı: chemsul

Benim elimde sözleşme yok. Bankadan kesilen masrafların dekontunu istersem, başvuru için yeterli olurmu. Sözleşmede gereklimi

DEKONT YETERLİ OLUR
    Cevap için teşekkürler Yasin bey
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.