Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (793. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 791792793794795
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TwiNChiL

quote:

Orijinalden alıntı: intererdem

quote:

Dostlar selamlar izmir karşıyakaya sadece doğalgaz giriş kafası mıdır nedir o takılacak :) daire iç tesisat hazır kombide bosch condence plus olacak bide o takılacak herşey hazır.. ne kadar tutar toplam? izmir gaza başvurucaz oda içi termostat ne önerirsiniz çok fazla kullanılmıcak doğalgaz malum izmir karşıyaka oldukça sıcak evde doğu batı cepheli her daim sıcak ?

Petekler ve tesisat hazır demişsiniz. Kombi bosc clasik plus ise yoğuşmasız bir kombi.

Kombi montaj dahil : 1500 TL
    Termostat dolap vs : 500 TL
    Abonelik : 650 TL
    ---------------------------------
    Toplam masraf : 2.650 TL

Program saatli termostat alın programlarsınız ona göre yanar.http://www.kombi.com/urun.php?prod=Bosch-TRZ125-Haftalik-Program-Saatli-Oda-Termostati-0--355

Condene plus diorm dostum yogusmali

O zaman üzerine 800 TL daha ekleyin 3,500 .ü bulur.

• quote:

Orijinalden alıntı: t@rik

Kombinin fişini direk prize takabiliyormuyuz? Eğer öyleyse neden hep prizin direk içinde kablo çekliyor?

Fişli kombi vaillant ta var sanırım çoğunluğu fişsizdir kombinin yanına sigorta yapılır ordan direk bağlanır.
  • quote:

quote:

quote:

Dostlar selamlar izmir karşıyakaya sadece doğalgaz giriş kafası mıdır nedir o takılacak :) daire iç tesisat hazır kombide bosch condence plus olacak bide o takılacak herşey hazır.. ne kadar tutar toplam? izmir gaza başvurucaz oda içi termostat ne önerirsiniz çok fazla kullanılmıcak doğalgaz malum izmir karşıyaka oldukça sıcak evde doğu batı cepheli her daim sıcak ?

Petekler ve tesisat hazır demişsiniz. Kombi bosc clasik plus ise yoğuşmasız bir kombi.

Program saatli termostat alın programlarsınız ona göre yanar.http://www.kombi.com/urun.php?prod=Bosch-TRZ125-Haftalik-Program-Saatli-Oda-Termostati-0--355

Şimdi ne ifade ettiğinizi anlamak zor. Kombinin tam adını yazmalısınız;
    1- Bosch Classic Condense 22 kW premix (tam) yoğuşmalıdır.
    2- Bosch Condense 2000W 24 kW condense (yarım) yoğuşmalıdır.
    Hangisi? Sanırım TRZ125 önerdiklerine göre Bosch Condense 2000W dir. Eğer bu ise, Bosch TRZ 125 değil, Bosch TRZ 200 oda termostatı kullanmalısınız. Bu termostatın farkı; modülasyonlu olmasıdır. Modülasyon; kombi azami ısısı yüksek belirlense de, iç ısıya bağlı olarak bu ısının arttırılması yada azaltılması özelliği anlamında kullanılmıştır.
    Bosch Classc Condense te ise modülasyonlu Bosch FR 10 modülasyonlu oda termostatı kullanmalısınız. Oda termostatı İzmir gibi ılıman bölgelerde tasarruf için zorunludur.

Bosch Classic Condense 22 kW fiyatı 1.850 TL dir.
    Bosch Condense 2000W 24 kW fiatı 1.470 TL dir. Kargo eve teslim evde ödeme 50 TL.
    Kombi uygun fiyat linki
    Siz iyisi mi modelini tam öğrenin size daha akılcı önerilerde bulunurlar.

• quote:

quote:

Kombinin fişini direk prize takabiliyormuyuz? Eğer öyleyse neden hep prizin direk içinde kablo çekliyor?

Fişli kombi vaillant ta var sanırım çoğunluğu fişsizdir kombinin yanına sigorta yapılır ordan direk bağlanır.

Fişsiz kombiye topraklı fiş yapmak kolay. Olmazsa regülatör takılır. Bunları kullanan ve buraya resim veren arkadaşımız var.
    Bunlar yapılsa da ayrıca (mümkünse) kombinin altında bağımsız bir sigortaya bağlı olmasında sayısız yarar var.
  • arkadaşlar, 2 tane 80 cm lik radyatörü uçuca bağlayarak 160 cm lik yapsak, verimli olur mu yoksa direk tek parça 150 cm dd plus alıp değiştirmek mi daha ideal olur. Benim oturma odam da buluna 2 adet mastaş 60*80 cmlik radyatörü söktürüp buraya 120 ve 140 dd plus yaptıracağım. Burdan çıkan 2 adet mastaş panel radyatörüde diğer odalardaki panel radyatörlerin ucuna bağlatmayı düşünüyorum. Aslında bir usta olur derken diğeri olmaz orayada tek parça al dedi. Acaba hangisi doğru tespitte bulunmuş olabilir. Sonuçta sonradan iş çıksın istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekdemir -- 8 Aralık 2011; 14:44:05 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Cevaplar için teşekkürler...

bütçeyi düşük tutacaksanız
    ariston clas premium iyi tercih

bütçeyi yüksek tutacaksanız

bosch classic condense veya ferroli econcept tech

Peki Arsiton Clas Premium, premix yoğuşmalı, bosch ise condense yoğuşmalı değilmi? Bu halde ikisi farklı katogorilerde olmuyor mu?

ariston clas premium
    bosch classic condense
    ferroli econcept
    hepsi premix yoğuşmalı
    hepsi de sorunsuz+verimli kombilerdir

her türlü marka kombi satan dükkan sahibi size ne söylediyse ben şahsen de aynı fikirdeyim

kombinin hası ferroli

bu benim kendi düşüncem
    ama bugün kombi alsam

premix yoğuşmalı ve mümkünse f/p bir kombi alırdım bu söylediklerime de ariston clas premium uyuyor
    zaten bu kombiden gelecek yaz 4 tane alacağım aileme

bütçem de sorun olmazsa,param çoksa
    alacağım tek kombi var : premix yoğuşmalı "ferroli econcept tech"

benim kişisel düşüncem böyle

ferroli,kombinin hası:

işte bakın özellikler tabloda....fazla söze gerek yok
    iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 8 Aralık 2011; 16:02:10 >

• quote:

quote:

quote:

Cevaplar için teşekkürler...

bütçeyi düşük tutacaksanız
    ariston clas premium iyi tercih

bütçeyi yüksek tutacaksanız

bosch classic condense veya ferroli econcept tech

Peki Arsiton Clas Premium, premix yoğuşmalı, bosch ise condense yoğuşmalı değilmi? Bu halde ikisi farklı katogorilerde olmuyor mu?

İkisi de premix eşanjöre sahip, premix (tam) yoğuşmalı kombidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekdemir

desintegration benim daha önce sorduğum soruyuda cevaplarsanız sevinirim.

@ekdemir
    forumda çok mesaj yazıldığı için bazen okuyamıyorum
    tekrar yazabilirmisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: sserin

quote:

quote:

quote:

Hangisi? Sanırım TRZ125 önerdiklerine göre Bosch Condense 2000W dir. Eğer bu ise, Bosch TRZ 125 değil, Bosch TRZ 200 oda termostatı kullanmalısınız. Bu termostatın farkı; modülasyonlu olmasıdır. Modülasyon; kombi azami ısısı yüksek belirlense de, iç ısıya bağlı olarak bu ısının arttırılması yada azaltılması özelliği anlamında kullanılmıştır.
    Bosch Classc Condense te ise modülasyonlu Bosch FR 10 modülasyonlu oda termostatı kullanmalısınız. Oda termostatı İzmir gibi ılıman bölgelerde tasarruf için zorunludur.

Bosch Condense 2000W 24 kW fiatı 1.470 TL dir. Kargo eve teslim evde ödeme 50 TL.
    Kombi uygun fiyat linki

Abim boschta calisior classic condence alacak 1000 liraya fln glecekmis :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Kombi uygun fiyat linki

Tamam o zaman sorun yok. Bosch Classic Condense 22 kW iyi seçim bence. Bu kombiyi Bosch FR10 modülasyonlu oda termostatı ile kullanın.
    İzmir'de fiyatlar nedir bilmem ama montaj 200 TL, müracaat vs 500 TL , 700-800 TL'ye yaklaşır.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Kombi uygun fiyat linki

bizde o paralara premix yoğuşmalı kombi alabilsek...

4tane kombi lazım gelecek yaz için...

• quote:

arkadaşlar, 2 tane 80 cm lik radyatörü uçuca bağlayarak 160 cm lik yapsak, verimli olur mu yoksa direk tek parça 150 cm dd plus alıp değiştirmek mi daha ideal olur. Benim oturma odam da buluna 2 adet mastaş 60*80 cmlik radyatörü söktürüp buraya 120 ve 140 dd plus yaptıracağım. Burdan çıkan 2 adet mastaş panel radyatörüde diğer odalardaki panel radyatörlerin ucuna bağlatmayı düşünüyorum. Aslında bir usta olur derken diğeri olmaz orayada tek parça al dedi. Acaba hangisi doğru tespitte bulunmuş olabilir. Sonuçta sonradan iş çıksın istemiyorum.

Benzer soruyu sormuştum 80'lik yanına 50'lik ekletecektim Biray doğalgaz toplamda 1,50'ye kadar sorun olmaz demişti, tesisatçıya petekleri değiştirirken söyledim o şekilde bağlıyalım diye daha önce başka yerlerde bağladım ama biri ısınıyo biri ısınmıyo demişti şimdi 2 tane 50 lik petek fazladan duruyor onları bu şekilde bağlatacam boruları çarpraz bağlantı olacak çalışırsa çalışır çalışmassa görüntüsü ile ısıtsın

• Arkadaşlar bu konuyu çok araştırdım,bulamadım.Ama bir bilen illaki vardır.Varsada burdadır.Sorun Buderus u52 24k kombiye honeywell t6360A oda termostat bağlantısı nasıl oluyor.Hem kombi hemde termostat tarafı bağlantılarını yazarsanız iyi olur.Kombinin kılavuzu var.Ordan tarif edersenizde anlarım.
  • quote:

quote:

quote:

öncelikle kombi ve tesisat konusunda daha önceki sayfada yazılanları okuyarak bilgilendim, buraya cevap yazan arkadaşların hayırlı bir iş yaptıklarına inanıyorum. Burdaki okuduklarımı gördükten sonra bende evimin petek metrajının düşük olduğuna karar verdim. Evim net, 125 metre olup, arakat, güneydoğucephe ama alt kattaki gurbetçi olduğunda kış aylarında yok. Çift duvar arası yalıtım mevcut. buderusgb022 24kw kombim var, toplam petek boyuda 6,6 metre.
    Oturma odası doğuya bakıyor en zor ısına yer olduğu için oda termostadını buraya koydum; net 20 metre; 2 tane mastaşın 60*80 lik radyatörü var, eve getirdiğim tesisatçı bunların yerine 140 cm ve 120 cm iki tane dd plusa koyalım dedi.
    Çocuk odası arada kaldığı için ısındmada sorun yok ,net 18 metre ama müteahit sadece 70 cm lik mastaş radyatör koymuş; burayıda 150 cm lik dd plus ile değişitirlmesi öngörüldü.
    Yatak odası kuzeybatı cephe, net 18 metre sadece 80 cm lik petek var, burayıda 150 cm lik dd plus ile değiştirmeyi düşünüyoruz. Toplamda 6,6 olan petek boyu 9,5 metreye çıkmış olacak. Ayrıca 3 peteği büyütürken zorunlu olarak 20 cm lik sağa kaydırma yapacağız, ve dolayısı ile dirsek kullanılmak zorunda kalacak, gelecek usta bunu tavsiye etmedi, dirsek olduğu yere bağlayalım dedi ama yeni radyatörler 1,5 metre olduğunda kaydırma yapmazsak pencereyi tam kapatamayacak, yarısı duvarda kalacak, estetik açıdanda hoş görünmeyecek. Bende 90 lık dirsek yerine 45 liklerle bunu yapabileceğimizi söyledim. Bilmiyorum acaba ustamı haklı yoksa kendi işine hemen olduğu yere bağlamak kolay geldiği için mi söyledi. Tüm bağlantıları çapraz bağlantı şeklinde yaptıracağım.Tecrübeli arkadaşların fikirlerini yazarlarsa sevinirim. Bu arada ev Sivas'ta. Salon net 32 metre 1 metreden toplam 2 metre petek var; ama arada kaldığı için salonun ısınmasında sorun yok. Ayrıca birde kombimle ile bir sorum olacak, kombim çalışırken ıslık benzeri bir ses çıkarıyor, mutfakta, duvara asılı olan bağlantıdaki odaa geceleri sessizlikte bu ses daha belirginleşiyor. İlk çalışma sırasında ıslık sesi daha fazla. Sorun kombidemi yoksa tesisatttamı olabilir?

sivas gibi bir yerde gerçekten petek boylarınız çok çok azmış
    buderus gb022 nasıl çalıştığını iyi bildiğim bir kombi ve sessiz çalışır
    sessizlik göreceli bir kavram tabii
    ıslık derken biraz daha tarif edebilirmisiniz
    yanlış bilgi vermek istemem

Kmbinin normal sesinden şikayetim yok, yalnız şu ıslık sesine benzeyen ses kombinin bağlı olduğu duvarın arkasındaki odada özellikle gece yatarken, rahtasız edecek boyutta. Diğer odalardan duyulmuyor zaten. Acaba diyorum, sadece o odada duyulduğundan, titreşimle alakalı bir durumdan mı kaynaklanıyor diye düşündüm. Servisi aradım, ilk çalışması sırasında ıslık bezeri sesin normal olduğunu ısındıkça o sesin geçeceğini belirtti, ondan de değilse tesisattandır dedi. Kombi çalışrken sesi duymak için yanına yaklaşıp, iyi bir kulakla anlayabiliriz.

2. sorum, 6,6 metrelik peteği 9,5 metreye artıracağım. Bu metraj 24kw lik buderus gb022 için uygunmudur.
    son olarak müteahit oldukça küçük petekler koyduğu için; onlarıda pencerelerin tam ortasına yerleştirmiş. Şimdi ben haliyle 70 cm lik peteği 150 cm e çevirince, başlangıç olarak pencerinin ortasından başlayıp, yanda duvarın yarısına kadar devam edecek. Onun için, tam pencereyi doldursun diye, parke altından gelen, sıcak su borusunu, iki tane 135 dereclik dirsek kullanarak sola doğru kaydırma yaptıracağım, dönüş borusunuda çağraz bağlantı yağtıracağımdan peteğin çapraz altından, 90 derecelik dirsekle önceki yerine uzatma borusu ile getireceğim. Tesisatçı nedenini açıklamasada bunun sağlıklı olmayacağını söyledi. Hemen eski peteği sökp , aynı yerinden yenisini bağlayalı dedi. O zamnda petek pencereyi ortalayamadığında hem, pencere soğunu kesmeyecek hemde, estetik olarak hiçde hoş durmayacak. Yardımcı olursanız sevinirim . Kolay gelsin

24 kw kombiler 12metre peteğe kadar sıcak suyu rahat gönderir
    9,5metre peteğe sıcak suyu çok çok rahat basar emin olun hatta 1-2 metre petek bile ekleyebilirsiniz
    150cm peteği çapraz bağlatın
    dediğiniz şekilde olur
    kendi evimde bir tane petek o şekilde

ama ben olsam orijinal haliyle çapraz bağlatırdım
    siz bilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 8 Aralık 2011; 20:28:08 >

• Ankara ahlatlıbel 90 m kare üzerine kurulu 3 katlı (2 kat + çatı katı) 240 metre kare olan bir triplex müstakil evim var.
    Ferroli Econcept Tech 35c ve Demirdöküm plas petek 21 metre.
    ısınıyorum sorun yok yalıtım yok
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mustafay

merhaba,
    burada yardımcı olan tüm üyelere bir kez daha teşekkür etmek isterim,
    kombi seçimimde yardımcı oldular,
    evi ısıtamadım, yol gösterdiler, ters bağlanmış petekleri yaptırdım,
    yetmedi, yine yol gösterdiler, petek ekledim vs..

tüketimim günde 17 metreküp olsa da artık arkadaşların sayesinde en azından ev soğuk değil,
    tüketimin yüksekliği, evin büyüklüğü, 12 metre petek, yalıtım sorunu ve alt-üstün boş oluşu ile ilgili. ama en azından ayarı yükseltince ısınabiliyorum, bebeler üşümüyor,
    Allah bilgilerini esirgemeyip yardımcı olan tüm üyelerden razı olsun..
    minnettarım.
    saygılarımla..

kombinizi güle güle kullanın...

Ankara ahlatlıbel 90 m kare üzerine kurulu 3 katlı (2 kat + çatı katı) 240 metre kare olan bir triplex müstakil evim var.
    ısınıyorum yalıtım yok. ayda 480 kontör, 280 tl felan ayda, günde 16 kontör

• quote:

Orijinalden alıntı: alio6

Ankara ahlatlıbel 90 m kare üzerine kurulu 3 katlı (2 kat + çatı katı) 240 metre kare olan bir triplex müstakil evim var.

ferroli econcept harika bir kombi
    bol tasarruflu günler...
  • quote:

quote:

bol tasarruflu günler...

ÇOK UZUN YILLARDIR BU SİTEYİ TAKİP EDİYORUM. KOMBİ SEÇİMİ KONUSUUSNDA SİTE SÜPER. ANKARANIN EN SOGUK YERİNDE OLDUĞUM İÇİN KOMBİ KOMUSUNDA ÇOK ARAŞTIRMA YAPTIM SİTEDEN ÇOK ŞEY ÖĞRENDİM. BİR O KADARDA KAFAM KARIŞTI.

1 BENCE ÇOK PARA VERMEYE GEREK YOK.
    2. MARKA MARKA NEREYE KADAR
    3. YOĞUŞMA ŞART (PETEK SAYISI ARTMALI AMA PETEKLER 150 CM GEÇMEMELİ)
    4. FERROLİ 25 YADA 35 ECONSEPT SÜPER HEMDE UCUZ
    5. KOMBİ BASMAZ DEDİLER 3 KATA BASIYOR
    6. GENLEŞME OLUR 21 METRE PETEK ÇOK DEDİLER OLMADI
    AMA PARAN VARSA KOMBİ YANIYOR DOĞALGAZ ÇOK PAHALI YALITIM ŞART BİR DE EĞİTİM ŞART KOLAY GELSİN

• ''Hayatın trajedisi ölüm değil, yaşarken
    ölmesine izin verdiğimiz şeylerdir..''
    ''Norman Cousins...''
  • quote:

quote:

quote:

bol tasarruflu günler...

ÇOK UZUN YILLARDIR BU SİTEYİ TAKİP EDİYORUM. KOMBİ SEÇİMİ KONUSUUSNDA SİTE SÜPER. ANKARANIN EN SOGUK YERİNDE OLDUĞUM İÇİN KOMBİ KOMUSUNDA ÇOK ARAŞTIRMA YAPTIM SİTEDEN ÇOK ŞEY ÖĞRENDİM. BİR O KADARDA KAFAM KARIŞTI.

1 BENCE ÇOK PARA VERMEYE GEREK YOK.
    2. MARKA MARKA NEREYE KADAR
    3. YOĞUŞMA ŞART (PETEK SAYISI ARTMALI AMA PETEKLER 150 CM GEÇMEMELİ)
    4. FERROLİ 25 YADA 35 ECONSEPT SÜPER HEMDE UCUZ
    5. KOMBİ BASMAZ DEDİLER 3 KATA BASIYOR
    6. GENLEŞME OLUR 21 METRE PETEK ÇOK DEDİLER OLMADI
    AMA PARAN VARSA KOMBİ YANIYOR DOĞALGAZ ÇOK PAHALI YALITIM ŞART BİR DE EĞİTİM ŞART KOLAY GELSİN

Değerli alio6,
    Ferroli econcept 35C kombinin 3 kata rahatlıkla su gönderip 21m petekte sirküle edebileceğini gerekçeleriyle size açıklamıştım. Eğer kafanız bu forumda karıştıysa, öncelikle sunulan bilginin referansını-kaynağını sormalısınız bilgi verenlere. Açıklama ve gerekçe istemek, insanları doğru bilgilenme ve bilgilendirmeye yönlendiren en önemli yoldur diye düşünüyorum
    İyi forumlar, konforlu ve tasarruflu ısınmalar dileklerimle...

• 
Sayfa: önceki 791792793794795
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.