Şimdi Ara

Ybr125 mi cb125 mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
5.687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle ilk motorum olacak daha önce hiç motor kullanmadım. Performans ve gösteriş benim için önemli ama öğrenme aşamasında biraz fedekarlık gösterecem. Bu iki motorun artı ve eksileri nelerdir? Hangisinin kullanımı daha rahat olur? Görüşlerinizi alayım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mortuuus -- 8 Ağustos 2012; 22:17:33 >

• ben cb 125 derim çünkü dengesi çok iyi ayrıca daha ucuz amatörlüğünü böyle bir motorda atman artı olur kanısındayım hoş ybr de gayet alınası bir motor.
  • ben olsam ybr alırım daha güzel bir görünüşü var çünkü başka pek bişey yok dostumikisi arasında
  • Tvs Apache
     Ybr125 mi cb125 mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: viper17

Tvs Apache
     Ybr125 mi cb125 mi?

cb değil cbr bu arada tvs apeche 150 ybr 125 cbf 150 hiç fark etmez başlangıç motoru olarak hepsi aynı hangisi hoşunuza giderse bütçe doğrultusunda alınır binilir öğrenilir.
  • cb başka cbr başka bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayalım
  • @wampaa
    CB125
     Ybr125 mi cb125 mi?

CBR125
     Ybr125 mi cb125 mi?
  • Tabikide ybr kac yildir kendini kanitlams bir makine.. cb daha yeni bi model ve lastikleri tubless bile deil.s en buyuk dezavantajida bu zaten..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • anlayin artik cb ile ybr nin kiyaslanamaacagini ybr 5 gomlek ustun.

• Tabii ki ybr almalısın aslinda cbf 150 alman en iyisi olur ama ikisinden birini soruyosan ybr

• quote:

Orijinalden alıntı: dix1

cb başka cbr başka bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayalım

:)
  • Arkadaşlar ben Honda cb 125e aldım gayet menmunum herkes hondanın bir devir saati bile koymadığını söyleyip duruyor. Peki yamahada ledli vites göstergesi var mı? Sellektör kumandası var mı? jikle kumandası elçik üzerinde mi? Kontak anahtarı koruma kapağı var mı ki bence en kulllanışlısı..

Tüm bunlar söylenmiyor... Artı fiyatı... Daha ne olsun.. Bu motoru yaklaşık iki aydır kullanıyorum motor kullanmaktan zevk alır oldum. Çok dengeli ve oturaklı bir motor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hkogce

Arkadaşlar ben Honda cb 125e aldım gayet menmunum herkes hondanın bir devir saati bile koymadığını söyleyip duruyor. Peki yamahada ledli vites göstergesi var mı? Sellektör kumandası var mı? jikle kumandası elçik üzerinde mi? Kontak anahtarı koruma kapağı var mı ki bence en kulllanışlısı..

Tüm bunlar söylenmiyor... Artı fiyatı... Daha ne olsun.. Bu motoru yaklaşık iki aydır kullanıyorum motor kullanmaktan zevk alır oldum. Çok dengeli ve oturaklı bir motor..

Ybr de kullan istersen aradaki farki anlarsin honda o motoru 3. Sinif ulkelere satiyor. Fiyati daha uygun olabilir ama 3000den sonrasi haramdir

• cb 125 le ybr 125 i kıyaslayamazın hele apaciyle hiç kıyaslayamasınız ybr sadece cbf 150 nin rakibidir cbf 150 de ondan üstündür cbf 150 10 numaradır her konuda ondan sonrada ybr gelir apaçiye gelince tayland malıdır ne cbr ne cbf ne ybr kalitesiyle tartışılamaz apaçiyi mondiallerle karşılaştırabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: wRei

Cb125 ile 1000 km yapmış ve tek seferde 80 km seyahat etmiş biri olarak cb125 al derim ybr ile yan yana koyduğumda ybr'nin sahibi bile benim motoruma bakıyor beyaz icin diyorum bunu diğer renklerini beğenmiyorum motoru actım 135 km net hız kaydım var daha fazla basamadım trafikten dolayı. 1000 km bakımına götürdüm yağ degisimi debriyaj ayarı fren ayarı yapıldı motor daha atık. Bir durumda suan sesi değişti ve titremeden eser yok suan her goren commuter değilde sport motor sanıyor. Kesinlikle öneririm fiyat olanakta gayet iyi.

DOSTUM YANLIŞ ANLAMADA SEN O MOTORLA NASIL 135 YAPTIN 1.Sİ 2.Sİ İSE O HIZ MOTORU DEYİLDİR ALLAH KORUSUN 3.SÜ CBF 150 O HIZLARI YAPMIYOR KİMSEYİ YANLIŞ YÖNLENDİRMEYELİM
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yusufyurt35

quote:

Cb125 ile 1000 km yapmış ve tek seferde 80 km seyahat etmiş biri olarak cb125 al derim ybr ile yan yana koyduğumda ybr'nin sahibi bile benim motoruma bakıyor beyaz icin diyorum bunu diğer renklerini beğenmiyorum motoru actım 135 km net hız kaydım var daha fazla basamadım trafikten dolayı. 1000 km bakımına götürdüm yağ degisimi debriyaj ayarı fren ayarı yapıldı motor daha atık. Bir durumda suan sesi değişti ve titremeden eser yok suan her goren commuter değilde sport motor sanıyor. Kesinlikle öneririm fiyat olanakta gayet iyi.

DOSTUM YANLIŞ ANLAMADA SEN O MOTORLA NASIL 135 YAPTIN 1.Sİ 2.Sİ İSE O HIZ MOTORU DEYİLDİR ALLAH KORUSUN 3.SÜ CBF 150 O HIZLARI YAPMIYOR KİMSEYİ YANLIŞ YÖNLENDİRMEYELİM

Adana-Antakya yolu arasında motoru baya zorladım yokuş aşağı gördüğüm yerde bastım daha önce çok motorla uğraştım fakat bu ilk motorum ve motorların bir açılma payı vardır. Motorun henüz 2. Haftasında boş yolda 120 km kaydettim. 80 kmlik seyahatimde ise beleni geçtikten sonra bastım 70-80 olana kadar yokuş aşağıydı 4. Vitesteydim önümde sadece tır ve kamyonlar vardı motor saga sola çekiyordu zaptetmek biraz zordu düzlüğe çıktığımda ise 5'e çekip gaza asıldım motor süzülmeye başladı ama önümde kamyon vardı ve ilerde tatlı viraj vardi onu sollayıp virajı önce geçmem lazımdı yoksa o hızla virajı kamyonun arkasında geçemezdim ya ormanlık tarafa uçacam yada uçurumdan aşağı kamyonu sollamaya başladım ve dediğim gibi motoru zaptedemiyordum ve tam kamyonun önüne girdim kamyon yavaşladı biraz ve kornaya asıldı bende acayip sekilde heyecan ve korku yaptı petrole girdim yolun geri kalanında ise en fazla 100-110 yaptım.

arkadaşım aman dikkat bu motor işi kesinlikle ve kesinlikle tamamen güvenlikle ilgili ben gerçek hayatta olsun bu sitede olsun herkeze herzaman en doğru bilgileri vermek isterim sen tek başına rampa aşağı inmişin bunu birdaha yapmanı kesinlikle tavsiye etmem 10 senedir motorsiklet sürücüsüyüm mondial 125 kanuni 250 yuki 250 cbf 150 fazer 600 kullandığım motorsikletler ve hala acemiyim aman dikkat

• quote:

Hocam hiz simdilik soz konusu bile degil. Parasal sikintida yok. Tek derdim kaliteli olsun sorun cikarmasin. Zaten anlamiyorum motordon bide kalite dusuk olursa cekilmez

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gıdıkcı

quote:

Hocam hiz simdilik soz konusu bile degil. Parasal sikintida yok. Tek derdim kaliteli olsun sorun cikarmasin. Zaten anlamiyorum motordon bide kalite dusuk olursa cekilmez

arkadaşım parada sıkıntın yoksa ne cb ile uğraş ne ybr ile al bir cbf 150 hem kendini geliştir hem motorun keyfini çıkar hem hayatın tadını emin ol pişman olmazsın

• Ybr ile cb asla kıyaslanamaz. Cb bildiğiniz çin malı motor. Cbf o parasını haketmiyor 6 ay önce 3.900 e almayanı dövüyolardı. Artık cbf rahmetli oldu.

2 seçenek var tvs apache yada ybr.
  • arkadaşlar ben size kısaca şöyle anlatayım cb 125 fiyat olarak makul bir motorsiklettir fakat şehir içi kullanımda işinizi görür eyer uzun yol yapmak isterseniz sizi baya bir sıkar birde artçı olursa bu sizi dahada yorar ybr ye gelince işi ucuzlatmak için baya bir çine döndü ybr de artçıyla pek rahat ettimez ve uzun yolda baya bir kasar s eyer fırsatın olursa hepsine binmeni tavsiye ederim özellikle cbf 150 ye de binmeni tavsiye ederim zaten cbf 150 ye bin başka binmezsin en az 2 sene motorumu yükseltiyimmi diye düşünmezsin 250 cc leri ben kesinlikle tavsiye etmiyorum 600 cc keser seni ama dediğim gibi cbf 150 yle en az 30000 km yapmalısın bıkana kadar binmelisin trafikte nerde duracağını etrafına bakmayı iyice öğrendikten sonra 600 cc müthiş olur birda fazer 600 aldınmı ballı gaymak olur
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.