Şimdi Ara

««« Kyk Yurtları hakkında merak edilenler »»» (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.675
Cevap
48
Favori
328.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Devlet yurdunda kalmak mı? Allah korusun. Psikolojiniz bozulabilir şimdiden söyliyeyim. her türlü adam var, gürültüden uyuyamazsınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • trabzonda kyk yurdunda kalanlar varsa bilgilendirebilir mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 'Battery

Normal kyk yurtlari hapishane kogusu gibi valla kendimi suclu gibi hissederim orda kalirsam :D

yemin ediyorum aynı şeyi düşündüm.. öğrenci yurdu mu hapishane koğuşu mu belli değil..
  • 2 kişilik özel yurtlar ne kadardır ilden ile değişirmi standartı varmı ?
  • Yurda başvurdum diyelim kabul edildi ama ben sonradan vazgeçtim kayıt olmadan . Böyle birşey olabilir mi?
  • Kyk yurt ve burs sonuçları başvurular yapıldıktan ne zaman sonra belli oluyor? Kayıt döneminden önce olur mu sonra bide yurtsuz kalmayalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: roadmaster170
    bunlar gnel yurt m?

İlki yüksek ücretli diğerleri genel yurt
    quote:

Orijinalden alıntı: 'Battery
    Normal kyk yurtlari hapishane kogusu gibi valla kendimi suclu gibi hissederim orda kalirsam :D

Yurdun ilk zamanları yeni başlayanların hepsi aynısını diyordu
    quote:

Orijinalden alıntı: Lucky Mustard
    Yurda başvurdum diyelim kabul edildi ama ben sonradan vazgeçtim kayıt olmadan . Böyle birşey olabilir mi?

Olur.Siz kayıt yaptırmassanız yedeklerden birisi geçer sizin yerinize..
    quote:

Orijinalden alıntı: :NeFeS:
    Kyk yurt ve burs sonuçları başvurular yapıldıktan ne zaman sonra belli oluyor? Kayıt döneminden önce olur mu sonra bide yurtsuz kalmayalım.

Kyknın duyurusundan alıntı;
    Asıl listeden yurda girmeye hak kazanan öğrencilerin kayıtları 3-14 Eylül 2012 (14 Eylül 2012 dahil) tarihleri arasında yapılacaktır.

Yedek listeden yurda girmeye hak kazanan öğrencilerin kesin kayıtları 17 Eylül 2012 tarihinden itibaren başlayacak, bundan sonraki her pazartesi günü ilan edilecek olan yedek listedeki öğrencilere 5’er gün kayıt süresi tanınacaktır.

• benim %95 fatih üniversitesi gelecek esenyurtta yüksek yurt varmış orada kalabilirmiyim ulaşım falan nasıl olur?
  • Konudaki bütün yorumları okudum genelde çok faydalı olmuş teşekkürler. Bu yurtlarda odalarda 1. sınıflar 2.sınıflar filan diye ayrım yapılıyor mu yoksa rastgele odalara mı yerleştiriliyor yeni kayıt olanlar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Age50

Konudaki bütün yorumları okudum genelde çok faydalı olmuş teşekkürler. Bu yurtlarda odalarda 1. sınıflar 2.sınıflar filan diye ayrım yapılıyor mu yoksa rastgele odalara mı yerleştiriliyor yeni kayıt olanlar ?

Rasgele ama belki dediğiniz şekilde yapan yurtlarda vardır
  • yüksek ücretli yurtlar 200den fazla değildir dimi,yurda çok fazla para vermeyelim şimdi :)
    bide genel olarak 1 ay için ne kadar yemek gideri olur ( hep yurtta yesem ve az yiyen birisi olarak :) )
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knngr

yüksek ücretli yurtlar 200den fazla değildir dimi,yurda çok fazla para vermeyelim şimdi :)
    bide genel olarak 1 ay için ne kadar yemek gideri olur ( hep yurtta yesem ve az yiyen birisi olarak :) )

Değildirhttp://www.kyk.gov.tr/kyk/html/index.php bu linkten bakabilirsiniz her yurdun ücretine (üstten "yurt hizmetleri" daha sonra "genel bilgiler" i seçip aşağı inin)

Sabah 2 akşam 4tl lik bedava yemek hakkı var.Genelde sabahları 1-2 tl akşamlarıda 2tl falan katarsanız yeterli olur.Ayrıca öğlenlerinide devlet üniversitesinde okuyorsanız 1.5-2.5tl arası bir fiyata(okuldan okula değişiyor)(tabldot) halledebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gply37 -- 15 Ağustos 2012; 9:56:18 >

• yani max 7.5 * 30 = 225 lira olur,teşekkür ederim
    yurtla alakalı değil ama

şimdi yurda 180 lira versem
    120 lira sigara giderim var
    225 lira da yemek desem 525 lira eder başka neye para gider üniversitede
  • Ailemin üzerine kayıtlı ev yok. Sadece annemin üzerine kayıtlı bir tarla var. Bunu belirtmek gerekir mi? Belirtmesek sonradan felan sorun olur mu? Yada bana burs yada yurt çıkmasında dezavantaj yaratır mı?
  • quote:

yani max 7.5 * 30 = 225 lira olur,teşekkür ederim
    yurtla alakalı değil ama

Yurdun klasiği sallama çay ve geceleri acıkınca yemek için yapılan poşet poşet erzaklar
    kontör
    otobüs kartına para yükleme
    arkadaşlarla kafeye falan gitme
    okulun başlarında ve sınav öncesi kitap+tomar tomar fotokopi
    klasik gezme tozma sırasında harcanan paralar
    giysi
    ...

quote:

Orijinalden alıntı: caGATay89

Ailemin üzerine kayıtlı ev yok. Sadece annemin üzerine kayıtlı bir tarla var. Bunu belirtmek gerekir mi? Belirtmesek sonradan felan sorun olur mu? Yada bana burs yada yurt çıkmasında dezavantaj yaratır mı?

Başvuru formunda tarlayı belirtirsiniz belirtmezseniz sorun çıkarabilir çünkü illaki araştırma yapar kyk.burs konusundada çok sorun çıkartacağını sanmıyorum diğer etkenler daha önemlidir tahminimce(gelir-ev kiramı sizin mi-araba sayısı..)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gply37 -- 15 Ağustos 2012; 10:08:50 >

• Hocam sorulmuş olabilir ama birde ben sorayım

- Öncelikli yüksek ücretli yurt başvurusu yapanların sadece yüksek ücretli yurt başvurusu yapanlara göre bi dezavantajı oluşuyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mentalist Zihinbaz

Hocam sorulmuş olabilir ama birde ben sorayım

- Öncelikli yüksek ücretli yurt başvurusu yapanların sadece yüksek ücretli yurt başvurusu yapanlara göre bi dezavantajı oluşuyor mu ?

Bildiğim kadarıyla olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Mitokondri-

quote:

yurtla alakalı değil ama

Yurdun klasiği sallama çay ve geceleri acıkınca yemek için yapılan poşet poşet erzaklar
    kontör
    giysi
    ...

quote:

Ailemin üzerine kayıtlı ev yok. Sadece annemin üzerine kayıtlı bir tarla var. Bunu belirtmek gerekir mi? Belirtmesek sonradan felan sorun olur mu? Yada bana burs yada yurt çıkmasında dezavantaj yaratır mı?

Başvuru formunda tarlayı belirtirsiniz belirtmezseniz sorun çıkarabilir çünkü illaki araştırma yapar kyk.burs konusundada çok sorun çıkartacağını sanmıyorum diğer etkenler daha önemlidir tahminimce(gelir-ev kiramı sizin mi-araba sayısı..)

usta sen de çok masraf çıkardın gibi sanki takribi kaça patlar :)

• Yurtları kötüymüş, ben sadece burs başvurusu yapabiliyor muyum?Öğrenim kredisi çıkarsa almama gerek yok lazım değil, çıkarsa burs lazım(bursu geri ödemiyoruz dimi?)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Demage -- 15 Ağustos 2012; 10:37:54 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -Mitokondri-

quote:

yurtla alakalı değil ama

kontör
    giysi
    ...

quote:

usta sen de çok masraf çıkardın gibi sanki takribi kaça patlar :)

O sana kalmış hocam.300de harcayabilirsin 500de 1000de..

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.