Şimdi Ara

Acronis True Image 9.0 (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.585
Cevap
6
Favori
385.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: shadow99tr

vista için olanın linki yok mu ya..herkes hala xp için olanını kullanıyor.9.0 versiyonu vistada calısmıyor.ilacı falan olan varsa bir pm atsanız ..

Vista için olanı Version 10 onu bilmiyorum ben
  • bunun vista da çalışan sürümü yok mu varsa adres ver de indirelim malum xp devri kapandı
  • Her şey için teşekkürler ama Ghost 2006 'yı tek geçerim.
  • arkadaşlar small business server 2003 için acronis true image 9.1 server programını aramaktayım. download linki ve sayısal haneleri ile ilgili bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semuteyo -- 21 Mart 2007; 10:25:19 >
  • süper çalışma!!! paylaşım için çok teşekkürler
  • arkadaşlar Acronis True Image home 10.0 var bunun farkı nedir?
  • Acronis True İmage Home 10 vistada çalışıyo explore özelliğide çalışıyo kullanım olarak 9dan bi farkı yok sanırım 9u kullanmadım ama anlatımdan anladığım kadarı ile aynı belki arayüze biraz makyaj yapmıslardır yada menülerde bi miktar değişiklik olmus olabilir ama dediğim gibi 10 versiyonu vistada sorunsuz çalışıyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: [darkness13]

Acronis True İmage Home 10 vistada çalışıyo explore özelliğide çalışıyo kullanım olarak 9dan bi farkı yok sanırım 9u kullanmadım ama anlatımdan anladığım kadarı ile aynı belki arayüze biraz makyaj yapmıslardır yada menülerde bi miktar değişiklik olmus olabilir ama dediğim gibi 10 versiyonu vistada sorunsuz çalışıyo

vista varsa Acronis True İmage Home 10 kurmakmı gerekiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nirvana16 -- 21 Mart 2007; 20:04:14 >
  • true image 9 veya 10 sata disklerde nasıl calısıyor acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: nirvana16

quote:

Orjinalden alıntı: [darkness13]

Acronis True İmage Home 10 vistada çalışıyo explore özelliğide çalışıyo kullanım olarak 9dan bi farkı yok sanırım 9u kullanmadım ama anlatımdan anladığım kadarı ile aynı belki arayüze biraz makyaj yapmıslardır yada menülerde bi miktar değişiklik olmus olabilir ama dediğim gibi 10 versiyonu vistada sorunsuz çalışıyo

vista varsa Acronis True İmage Home 10 kurmakmı gerekiyor?

norton ghost 11 yada 12 de çalışıyor sanırım ama ben acronis kullanıyorum memnunum
  • C: nin yedeğini E: ye alabiliyoruz (daha denemedim programı kurdum sizlerden gelecek cevabı bekliyorum) peki sonra bunu DVD ye kayıt etmek istersek (nero ile) nasıl kayıt yapacağız veri olarak mı yoksa boot cd olarakmı kaydedeceğiz. yada direk dvd.ye yedekleme imkanımız yokmu acaba

bende kurulu olan version v9,0 (build 2,247)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin_er_26 -- 23 Mart 2007; 15:01:36 >
  • quote:

norton ghost 11 yada 12 de çalışıyor sanırım ama ben acronis kullanıyorum memnunum

ghost 11 ve 12 var mı ?? sitesinde bile en son 10 görünüyo siz ne zaman 11 ve 12 yi çıkarttınız ??

arkadaşlar bana SATA II HDD den imaj alabilecek imaj programı lazım.. ghost 2003 le olmuyo maalsef. ..

tavsiyelerinizi bekliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkchild -- 23 Mart 2007; 15:02:23 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Engin_ER

C: nin yedeğini E: ye alabiliyoruz (daha denemedim programı kurdum sizlerden gelecek cevabı bekliyorum) peki sonra bunu DVD ye kayıt etmek istersek (nero ile) nasıl kayıt yapacağız veri olarak mı yoksa boot cd olarakmı kaydedeceğiz. yada direk dvd.ye yedekleme imkanımız yokmu acaba

DVD diskine veri olarak yazdıracaksın

Mesela Sistem çöktü
    Harddisklerinde hiç bir şey yok

Acronis CD sini tak
    PC acronis ekranı gelecek
    recovery parttion veya image kısmına tıkla
    Veri DVD sini PC ye tak

.tib uzantılı image dosyasını göster ve leri tıkla
    Son olarak process tıkla
    C ye image geri yüklleyecektir
    PC nin hızına göre max 20 dk sürer

• arkadaşlar yazıldığı gibi sistemi geri yüklemek 40dk. sürüyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: tiske

quote:

Orjinalden alıntı: Engin_ER

C: nin yedeğini E: ye alabiliyoruz (daha denemedim programı kurdum sizlerden gelecek cevabı bekliyorum) peki sonra bunu DVD ye kayıt etmek istersek (nero ile) nasıl kayıt yapacağız veri olarak mı yoksa boot cd olarakmı kaydedeceğiz. yada direk dvd.ye yedekleme imkanımız yokmu acaba

DVD diskine veri olarak yazdıracaksın

Mesela Sistem çöktü
    Harddisklerinde hiç bir şey yok

Acronis CD sini tak
    PC acronis ekranı gelecek
    recovery parttion veya image kısmına tıkla
    Veri DVD sini PC ye tak

.tib uzantılı image dosyasını göster ve leri tıkla
    Son olarak process tıkla
    C ye image geri yüklleyecektir
    PC nin hızına göre max 20 dk sürer

ben şöyle anlatayım;
    umarım doğru yapmışımdır,
    önce boş bir CD taktım ve image bootable cd oluşturdum..
    daha sonra harddiskin F: bölümüne yedekleme mi yaptım yaklaşık 3 Gb. lık bir mybacup.tip dosyası oluştu
    bu dosyayı DVD ye nero ile veri olarak kayıt yaptım..

şimdi sizin anlattığınızdan anladığım herhangi bir çökme olduğunda önce oluşturduğum bootcd sini takacağım ve daha sonra acronis ekranı gelince recovery parttion veya image kısmına tıklayıp Veri DVD sini PC ye takıp yükleme yapacağım... doğrumudur..

• Boot CD'sini çıkardığımızda hata olmaz mı?
  • birde aklıma gelen şu var boot cd si içindekileri aldığımız iajı tek bir dvd ye yüklesek(yazdırsak) nasıl olur yani tak çıkar olmaz sanırım .. bu fikir nasıl (yazarken yine veri dvd.si olarak neroda yazacağız sanırım)

yazdırdığım DVD deki durumu bu şekilde sistem tamamen çökecek olursa yani önce bottcd. simi takılacak yoksa direk bu image aldığımız DVD mi takılacak

Acronis True Image 9.0

yada bunu ve oluşturduğumuz bot CD.sini tek DVD de birleştirip tekrar neroda veri DVD si olarak mı yazdırsak

buda bootCD oluşturma resmi
     Acronis True Image 9.0

buda bootCD içeriği
     Acronis True Image 9.0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin_er_26 -- 24 Mart 2007; 11:49:43 >

• @ Engin_Er, @ tiske anlattığınız operasyon için benim aklıma şu fikir geldi ama denemedim.

Şimdi image'imizi D sürücüsüne aldık ve bunu bir dvd'ye kaydettik (nero ile veri dvd'si olarak). Sonra geri yüklemek istediğimizde resimde görüldüğü gibi, image dosyasını seçerken D sürücüsü yerine E'deki dvd içinden image'i seçsek ve işlemlere aynen devam etsek sorun olur mu??

Acronis True Image 9.0

Resimde görünen E (DVD sürücüsü) reboot ettikten sonra da seçilebiliyor, yani dos ortamında işlemi tekrarlarken de seçilebiliyor.

Bu işlem sorunsuz yapılabilir mi? Deneyen var mı?

Sizin anlattığınızdan tek farkı işlemin halen çalışabilen bir windows'tan başlatılması...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sp@wn -- 24 Mart 2007; 10:54:06 >

• Tek CD romda Önce Acronis CD si ile başlanır
    DOsya gösterme ısdrası gelince acronis CD si çıkar İMAGE DVD sini tak
    Hata vermez
    Çünki recovery kendini hafızaya atıyor
    Biz arkadaşın ASUS laptopa bu yolla image geri yükledik
    İmage ile boot CD içeriği aynı cd de olmaz
    Çünki tekrar veri DVD si yazdırdığınızda boot özelliği kalmayacaktır

( Bundan % 100 emin değilim denemedim ancak vista boot DVD lerinde bu deiğinizi ben yaptım boot özelliği kayboldu )
    Bootlu Vista DVD içeriğine crak ve XP cd si attım
    bunu da yazdırdım
    Ancak boot olmadı

Şunu tekrar edeyim

Windows üzerinden de dos ortamından da ACronis CD ile boot ettiğinizde de
    İmage dosyası hangi sürücüde olursa olsun seçebilirsiniz DVD veya harddsik farketmez.

Windows üzerinden imgae yüklemeyei seçerseniz zaten PC yi RESTARt Atmak zorundasınız
    Yoksa image geri yüklenmez. ( Acronis zaten REBOOT uyarısı veriyor )

PC yi restart atınca kurtarma CD si koymaksızın PC acronis ile açılır ve siz de image geri yükleme işlemini yaparsınız.

Şunu herkes iyi bilsin
    Acronis Kurtarma CD si ile hem image alınır, Hem de image ageri yüklenir

Windows üzerinde acronisle sadece image oluşturulur
    Geri yüklemek için mutlaka PC retart yapılmalıdır
    Zaten Acronis size Reboot diye uyarı veriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 24 Mart 2007; 10:52:55 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

quote:

ghost 11 ve 12 var mı ?? sitesinde bile en son 10 görünüyo siz ne zaman 11 ve 12 yi çıkarttınız ??

arkadaşlar bana SATA II HDD den imaj alabilecek imaj programı lazım.. ghost 2003 le olmuyo maalsef. ..

tavsiyelerinizi bekliyorum...

11 var bende ama onikiyi sadece gördüm indirmedim google arat belki çıkar bi yerlerde karsına
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.