Şimdi Ara

Windows XP İnternet Sorunu [ ÇÖZÜLDÜ ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
31.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar uzun süredir aradığım bi sorunum var bi türlü bulamadım umarım sizler yardımcı olursunuz.

Bilgisara XP Orjinal Format Cd si ile format atıyorum.Format sonrası ekran kartı, ses kartı vs. gibi driverlerini kuruyorum.En son iş interneti kurmaya geliyor Airties RT - 205 125 Mbps kablosuz modem kullanıyorum.Kurulum CD sini takıyorum kuruluma geçiyorum sonra kurulumda, kullanan varsa bilir Ağ Adaptörlerini kontrol ediyor işte bu ağ adaptörlerini kontrol ediyor sorunsuz çıkıyor ama bir türlü devam etmiyor sürekli bu pencerede kalıyor.Windows 7 de denedim Ağ adaptörlerini sorunsuz bir şekilde kontrol ettikten sonra bi pencere açılıyor o pencereye İnternet bilgilerini giriyorsun. ( Windows 7 gelişmiş olduğu için zaten modemi kurmadan bile internete giriyor ama XP de böyle olmuyor modemi kurmamız gerekiyor. ) Az önce dediğim gibi Windows 7 gelişmiş olduğu için format sonrası herhangi bir şey kurmak gerekmiyor İnternet için. Ama XP de her şeyi bizim yapmamız gerekiyor.İnterneti yapmam için format attıktan sonra ne yapmalıyım bu Yerel Ağ bağlantısı felan da kurulu olmuyor.

Çok daha önceden böyle bir sorunla karşılaşmıştım.Bana verilen bi " Gigabayte " adlı CD nin içindeki Realtek RTL8168 Ethernet Driver miydi bilmem ne LAN mıydı neydi sanırım tam hatırlamıyorum bunu kurmuştum daha sonra Modemi kurmuştum o zaman sorunsuz olmuştu ağ adaptörlerini kontrol ettikten sonra bilgilerin açıldığı ekran gelmişti.Ama geçenlerde tekrar XP yi kurayım dedim bu sefer denedim eskisi gibi yaptığımı gene olmadı öyle bekledi durdu en azından 1-2 saat bekledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FNB_x -- 27 Haziran 2012; 14:14:25 >

• 
Sayfa: 1 sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.