Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note N7000 Tüm Soru ve Cevaplar (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
1
Favori
28.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: interrupt

quote:

Orijinalden alıntı: IRoN

quote:

Orijinalden alıntı: interrupt

--stylus kalemi kullanırken "tüy gibi" dokundurunca bir etki etmiyor, ancak biraz bastırınca etki ediyor. halbuki parmağı dokundurduğumda etki etmesine rağmen. sizde de böyle mi durum? parmağın ve stylus'un yüzeylerinin ve yüzey boyutlarının farkları sebebiyle normal olabilir bu durum tabi ama yine de merak ettim

Kalem baskıya göre farklı hassasiyet gösteriyor özelliği nedeni ile.

Saygılarımla...

cihazdaki wacom üretimi sensör vasıtasıyla farklı basınçlarda etkisinin değiştiği malum zaten. ancak bundan ayrı olarak; parmağı hafifçe dokundurmak yetiyorken kalemde neden aynısının olmadığını, durumun normal mi olduğunu merak etmiştim

• quote:

Orijinalden alıntı: grolof

quote:

Orijinalden alıntı: noyancelebi

telefonunuzda arayanın ismini soylemesini istiyorsanız hemde guzel bir turkce ile ;

http://yesilcin.com/arayanin-adini-soyleyen-uygulama-android-app-t4281.0.html;msg29969;topicseen#new

çok makbule geçti sağolasın,yalnız ses biraz zayıf çıkıyor daha doğrusu zil sesi konuşanın sesini bastırıyor.Konuşurken zil sesini kapatabilseydi süper olurdu.

• quote:

Orijinalden alıntı: CelalDoğan

quote:

Orijinalden alıntı: citylife

Bu arada size reklam gibi olmasın ama printshare uygulamasından bahsedeyim.

bu uygulama sayesinde artık yazıcı sorununuz ortadan kalkıyor. ve artık telefonunuzdaki herşeyin yazıcıdan çıktısını alabiliyorsunuz.

çıktı alabileceğiniz şeyler:
    1 - mailleriniz
    2 - google dosc daki dökümanlarınız
    3 - telefondaki dökümanlarınız (word excel v.b. dosyaları)
    4 - fotoğraflarınız
    5 - web sayfaları
    6- sms telefon rehberi takvim gibi pek ihtiyaç duymayacağınız uygulamalar.

evet bütün bunların çıktısını alabiliyorsunuz.

peki ne tür yazıcıları destekliyor.

1- wifi yazıcıları bulup destekliyor.
    2 - bluetooth yazıcıları destekliyor.
    hadi dedinizki her zaman her yerde bunları bulamıyoruz ne yapacağız ??

işte bu programın farkı bu uygulama "google cloudprint" 'i de destekliyor.

bunun için ne yapıyoruz.
    1 marketten uygulamayı kuruyoruz.
    2 bilgisayarımıza (printer bağlı bilgisayara) chorome tarayıcısı kurup açıyoruz ayarlar/seçenekler/gelişmiş seçenekler de Google Cloud Print e oturum aç diyoruz cep telefonumuzda kullandığımız google hesabı ile burada oturum açıyoruz. daha sonrahttp://www.google.com/cloudprint/ sayfasına gidiyoruz. burada bilgisayarımıza bağlı yazıcılar görüntüleniyor buradan bilgisayarımıza bağlı yazıcıyı Google Cloud Print 'e ekliyoruz. hemen deneyin menüsünden bi kontrol ediyoruz yazıcıları. artık google hesabınıza bu bilgisayardaki yazıcınız eklenmiş oluyor.

3 - telefondan uygulamayı çalıştırıp menü tuşuna basınca yazıcı türleri geliyor. burda Google Cloud printer 'i seçiyoruz. seçince biraz önce bilgisayarımız üzerinde bulunan ve Google Cloud Print'e tanıttığımız yazıcılar çıkıyor. ve artık
    bırakın bulunduğunuz yeri 500 km öteden bile bu yazıcıya telefonunuzdan çıktı gönderebilirsiniz. bunun için bilgisayarınız açık olması yeterli açık olmasa da kuyruğa atıyor ve bilgisayarınızı açtığınız zaman otomatik olarak çıktı alıyor.

ofis ve işyerinde kullanımlar için bire bir

bir galaxy notunuz varsa başka birşeye ihtiyacınız kalmıyor pek.

denedim mükemmel oldu bu program elin sağlık çok teşekkür ederim

• quote:

Yüklediğiniz rom ile uygun olan codu değiştirirseniz kiesten bakınca güncellemeleri görebilirsiniz,bugünkü romu yüklerseniz ve telefonunuzun codu TUR şeklindeyse güncellemeleri görür.
    Çoğunuz biliyorsunuz *#272* imei numarası * tuşlarsanız product codunu görürsünüz ve işaret koyup instal diyerek istediğiniz codu yüklersiniz ama tüm verileriniz sıfırlanır (değiştirirseniz)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ugur59

Odin ile LA4 room a geçtim galeri bariz bir şekilde hızlandı.
    Benim sormak istediğim kernel olayı, ayrıca yüklememiz gereken bir dosya mıdır? rootladım sarı ünlem var (kafaya takmıyorum)
    Kernel olayı için açıklama ve dosya yada link rica etsem.

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1349
    Burdan istediğin orj. romu veya kerneli yada custom romu bulabilirsin.Kernelin bazıları cwm yani recowery modda atılıyor sanıyorum ama ben hep odin ile yükledim aynen rom yükler gibi.Arkadaşlar bazı kernelleri tavsiye ediyorlar ama bana kalırsa orjinalinden şaşmamak lazım.Koca samsungdaki mühendisler beceremedide bu sitedeki arkadaşlarmı daha iyi becerdiler diye düşünüyorum.
    Muhakkak bazı iyi tarafları vardır ama onun yanında eksileride muhakkak vardır.Tabi bu benim fikrim,isteyen yükliyebilir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: guren197228

odin ile LA4 almanya sürümünü yüklemiştim
    şimdi *#272* imei numarası * işleminde dbt olanı seçersem
    tekrar odin ile LA4 almanya sürümünü yüklememe gerek varmı

En başta görünen dbt değilse tüm ayarların sıfırlanıp verilerin silinir ama tekrar yüklemene gerek yok.O işlemden sonra kiese bağlarsan güncellemeleri görecektir yada son sürümdür diyecektir.
  • Ellerine sağlık. Çok güzel bir konu olmuş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: canozkara

Hocam böyle bir konu açtığın için tşk. ederim kendi adıma,ben androidi ilk defa bu telefonda kullanıyorum.C.tesi aldım telefonumu root işlemi düşünmüyorum ama İCS'Ye geçmeyi düşünüyorum sişzce tahmini Türkiyeye nezaman resmi sürüm gelir.Yoksa rom yükleyip ics'ye geçeyim mi?şu an kullandığım sürüm 2.3.6

SORUMA CEVAP ALAMADIM HENÜZ ???
  • quote:

quote:

Hocam böyle bir konu açtığın için tşk. ederim kendi adıma,ben androidi ilk defa bu telefonda kullanıyorum.C.tesi aldım telefonumu root işlemi düşünmüyorum ama İCS'Ye geçmeyi düşünüyorum sişzce tahmini Türkiyeye nezaman resmi sürüm gelir.Yoksa rom yükleyip ics'ye geçeyim mi?şu an kullandığım sürüm 2.3.6

hocam bari burda yapmayın, bırakın hele bir arkadaş önce şu sayfayı tamamlasın, bahsettiğiniz sorunun cevabı forumdaki diğer 2 galaxy note konusunda mevcut orda "konu içi arama"dan arayabilirsiniz. ya da 1-2 gün içinde arkadaş, ordaki bilgileri de buraya eklemiş olur zaten.
    bu özet bitince hiç olmazsa bu konuyu okuyun, okudukça anlayacaksınız biz de okuyarak öğrendik. sorunu da cevaplamayı bilerek istemedim sonra burası da konuyu açan arkadaşın istemeyeceği bir görünüme döner sorularla boğularak

bu arada megemenbjk eline sağlık kardeşim, bakalım inşallah insanlar hiç olmazsa şu konudaki 2-3 sayfalık özetlenmiş TEMEL BİLGİ'yi okuma zahmetine girer, ondan sonra hala sorusu olan varsa da başımızın üstünde yeri var

• quote:

quote:

Bu sorunuzun cevabını ne ben ne de bir başkası yanıtlayamaz malesef.
    Çünkü ortada bir kıstas ya da duyum bile yok.

An be an yeni güncellemeler gelmekte farklı ülkeler için ancak, rom değiştirerek ICS ye geçmeniz de sizin bileceğiniz bir durum.

Seçim tamamen size ait yani.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: megemenbjk

Bana göre başlıca + özellikleri ;

- Pilini değiştirebilmek. Yarı yolda kalma ihtimaliniz yok. Yedek pil alın yeter.
    - Radyo
    - Kalem. Cidden işe yarıyor. Not almak, çektiğim fotoğraflara küçük notlar ekleyip paylaşmak çok keyifli.
    - Ekran büyüklüğü. 1280x800 ekran çözünürlülüğü gerçekten keyifli. Artık hem telefon hem tablet pc yi yanımda taşıma derdim kalmadı.
    - Adobe Flash desteği. Birçok site artık HTML 5 e geçiyorken bile ve artık Adobe bile Flash desteği vermeyeceğini duyurmuşken, en azından LİG TV maçlarını nette biraz araştırıp Note ile bile izlemek mümkün ki gayet te güzel oluyor:)
    - Herhangi bir film veya müziği PC veya bir arkadaşınızın flaş belleği üzerinden bile aktarmak çocuk oyuncağı.Herhangib ir uygulama ile aktarma mecburiyetiniz yok.

Bana göre başlıca - özellikleri ;

- Soldaki ses tuşu ile sağdaki güç düğmesi aynı hizada ve bu bazen ses açmaya çalışırken ekranı kapatmanıza neden oluyor.
    - Sorun teşkil etmese de cihazın ram'i 1 GB yerine keşke 2 GB olsaydı. Çünkü cihazı root edip arkada sürekli çalışan uygulamaları silmez iseniz
    ortalama 17-18 uygulama sürekli 500-600 mb en az ram yiyor.
    - Titreşim cidden az. Bu benim cihazım dahil 6 ayrı cihaz da test edildi. Şayet cebinizde hele ki bir de kılıf ile kullanıyorsanız duymama ihtimaliniz yüksek.
    Ancak Samsung HM 1500 gibi titreşim özelliği olan bir BT kulaklık kullanırsanız sorun olmaz ve kolay bir çözüm yolu ile halledebilirsiniz.

Şarj konusuna gelince, bir günü diğer akıllı telefonlara göre gayet rahat çıkartabiliyor ki diyelim çok aşırı kullandınız ve pil bitmek üzere, o zaman iPhone larda malesef olmayan bir özellik olarak alırsınız yedek bir pil ve yolunuza devam edersiniz.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Şimdiden hangi cihazı alırsanız alın, iyi günler de kullanmanız dileklerimle.

Saygılarımla...

Sanırım yukarıda ki cümleler bana ait :)

Ayrıca, emeğiniz ve paylaşımınız için teşekkürler.

Zor ve zahmetli bir yola girmişsiniz, kolaylıklar dilerim.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: IRoN

Sanırım yukarıda ki cümleler bana ait :)

Ayrıca, emeğiniz ve paylaşımınız için teşekkürler.

Zor ve zahmetli bir yola girmişsiniz, kolaylıklar dilerim.

Saygılarımla...

Dostum bilgiyi kim verdiyse ondan alıntı yaparak paylasmaya calısıyorum.Sanırım gecenin bir köründe gözümden kaçmış...
    hemen düzelteyim...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: qNesh

quote:

Orijinalden alıntı: kuavo15

@qNesh

ayarlar<telefon hakkında<yazılım güncelleştirme bunları yap görmesi lazım

merhaba;
    kies de yukarıdaki yontemde ise yaramadı. xxkk5 anabant surumlu ve xxkka kernel surumlu noteum, hiç güncelleme almadi, root dosyası ararkende bu sürümlere rastlamadım. nasıl bır surumse....

Arkadaşım bir kaç mesaj öncede belirtmiştim,telefonun product codu ile sürümü uyuşmazsa güncellemeyi görmez ama odin ile yüklemek çok daha kısa sürede ve problemsiz olur.
    Bir önceki verdiğim yesilcinden aradığın tüm romlar var.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: egemen_e

quote:

Gürol abi siz rom atıp denemekten pek uygulama yükleyip kullanmaya vakit bulamıyorsunuzdur ama sorayım, diğer arkadaşlarda fikirlerini ve bilgilerini paylaşırsa makbule geçer.

Ben SGS2 kullanırken uygulama ve oyunları titanium ile direk karta taşırdım, NOTE de şuan 80 uygula+oyu var ama hiç taşıma yapmadım, taşımak mı daha iyi taşımamak mı? şarj bakımından..

Haa.. birde Gürol abi LA4 TUR denediniz mi nasıl?

Hafıza kartına taşımanın şarza bir etkisi olacağını sanmıyorumn,telefonun hafızası rahat olacağı için hızından bir şey kaybetmez ama bunun hafızası zaten yeterli taşımasanda pek bir sıkıntı olmaz sanıyorum.
    Bende zaman çok olduğu için durmadan oyalanacak bir şeyler arıyorum.Genelde 50 veya 60 uygulama yüklü ve bunların arasında hiç oyun yoktur.
    LA4 tur kullanıyorum şu anda ve aralarında bir fark olduğunu sanmıyorum.Herhangi bir olumsuzluk da yok Sanki almanya için olanıyla birebir aynı gibi.ICS ye az kaldı,engeç mart sonunda çıkacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: noyancelebi

quote:

Orijinalden alıntı: struma

Arkadaslar elimle screenshot almayı bir turlu beceremedim.Acmamız gereken bir ayarmı var.Uyuz oldum kac defa denedım bilmiyorum ama ekranın uzaerınden elımı gecırmeme ragmen videoaki gibi screenshot alamadım...

Sensor ile alakalımı bilmiyorum ama onun testini yaptım *#0*# ile...

Elini telin uzerınden gecırırken ekrana elinin temas etmesı gerekıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: M@ni@C

Aslında yukardaki arkadaş güzel bir konuya parmak basmış.
    Bu tür cihazlar ne için alınır neler yapılır.
    Sadece Nokia 1100 gibi kullanmak için 1100 (yurtdışı) ila 2500TL (yurtiçi) para verilir mi ?
    Elbette VERİLMEZ!!

Peki ben aldığımdan beri neler yapıyorum?
    1- ttorrent programı aracılığı ile torrent üzerinden program ve film indirebiliyorum.
    2- üzerinde kurduğum iGo, Aura ve modlanmış Google Maps Navigasyon sayesinde navigasyon cihazı olarak kullanabiliyorum.
    3- Stock Rom'daki Stock Browser sayesinde internet bankacılığı dahil tüm siteleri "TAM"olarak kullanabiliyorum.
    4- hava durumunu ve depremleri an be an takip edebiliyorum.
    5- 1080p video çekip paylaşabiliyorum
    6- 1080p dizi izleyebiliyorum.
    7- wifi hot spot gibi kullanabiliyorum (3G'yi wifi üzerinden paylaşabiliyorum)
    8- Fotograf çekip, editleyip, paylaşabiliyorum.
    9- iş maillerimi, bütün gmail hesaplarımı takip edip, bütün işlemleri yapabiliyorum.
    10- aynı wireless modem'e bağlı diğer cihazlarım ile "media" paylaşabiliyorum.
    11- internet üzerinden canlı yayın yapan TV ve radyoları takip edebiliyorum.
    12-goggles diye bir uygulama ile resim tanıma olayıın keyfini sürüyorum.
    13- word, excell, powerpoint dosyaları oluşturup editleyebiliyorum.
    14- aliexpress, dealextreme, ebat gibi alışveriş sitelerini gezip bazı beğendiğim şeyleri TC fiyatları ile karşılaştırıp alma almama kararı verebiliyorum.
    15- gişe'de çok sıra varsa, gişenin önünde sıraya girmeden internetten sinema bileti alabiliyorum.
    16- podcast indirip seyredebiliyorum.
    17- milyon tane bedava veya ilaçlı programı/oyunu bedava indirip deneyebiliyorum.
    18- e-book okuyup üzerlerine not alabiliyorum.

Abartıp dibine vurmak istersem yapabileceğim ama şimdilik vakitsizlikten yapmadıklarım.
    1- bu cihazın üzerine UBUNTU 10.10 kurup "UBUNTU yüklü PC" gibi kullanabilirim
    2- remote desktop programları ile internete bağlı evdeki bilgisayarımı istediğim yerden kontrol edip, istediğim gibi kullanabilirim.
    3- eve bağlatacağım onlarca IP camera'yı istediğim yerden istediğim anda izleyebilirim.

ve en keyiflisi, iphone 4S'inin SİRİ'si ile artistlik yapanlara "speaktoit asistant" ile "NANİK yapmak, ve note'u eline alıp 20dk kurcalayan adamların iPhone 4'lerini ellerine aldıklarını "ana ekranı ne kadar küçükmüş" demelerine kahkahalar ile gülmek.

Not:
    1- Eşimin iphone 4S'i var ve ben fanatik bir apple düşmanı değilim, ama galaxy note hemen her açıdan iphone 4S'den daha iyi.
    2- ahh bir de iphone4'lerde çalışan şu "photosynth" uygulamasının android versiyonu çıkaydı, eyiydi :)

sizlerin bunlara ekleyeceği neler var merak ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: vyc

@ m@ni@c gayet guzel anlatmis nasil en verimli sekilde kullanilabilecegini. Mesela ben
    1- otg kablosu ile flash bellek veya mouse klavye bagalayarar tam bi netbook gibi killaniyorum
    2- herturlu film dizi altyazili olarak rahatlikla izliyorum
    3- derslerde ses kaydi yapiyorum ve freenote ile not tutuyorum
    4- torrent cok kullanamasamda cunku vodafone cepnet kullaniyorum wirelessa baglaninca indidiyorum biseyler.
    5- tarayiciyle herturlu siteye girip internette dev gibi ekranda rahatlikla geziniyorum
    6- herturlu sosyal agda guncel olaylari takip ediyorum
    7- whats app gibi uygulamalarla sinirsiz mesajlasip skupe viber gibi uygulamalarla bedava konusma yapabiliyorum
    8- en guzeli iphoneda okurken zorlandigim surekli sayfa cevirmek zorunda kaldigim e kitaplarimi rahatlikla okuyabiliyorum
    9- cihazin tek kullanamadigim ozelligi muzik galiba cu.ku surekli cebe sokup cikartilcak bi alet degil oyizden ipod nano 6. Nesil aldim birde muzik dinlemek icin kucucuk ne tasimasi zorluk cikariyor ne kullanmasi.

Daha kullandigim bi cok sey var ama aklima ilk gelenler bunlar simdilik.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: egemen_e

Arkadaşlar çok güzel şeyler yazmışlar, NOTE yi nasıl kullandıkları konusunda.
    Ama sıralanan maddeler arasında en önemlisini yazmamışlar.

-Eğlenceli bir oyun açıp kız arkadaşınızı en az 2 saat susturup kafa dinleyebiliyorsunuz.(diğer telefonlardada var demeyin, büyük ekranı sayesinde süre uzuyor, :) )

@ m@ni@c

Şu torrent olayı hakkında biraz bilgi verir misin?

hocam,
    ipmart-forum.com'a üye olun. orada android başlığının altında "ttorrent"i bulun, bir kaç sayfayı aramanız gerekebilir.
    kurduktan sonra "search"e tıklayın o size birşeyler daha kurması gerektiğini söyleyecek. izin verin kursun.

sonra kullandığınız bir torrent sitesine note üzerinden girin, beğendiğiniz yorumlarından sağlıklı olduğunu anladığınız torrent'etıklayın indirdiğinde ttorrent'le indireyim mi diye soracaktır. evet derseniz indirmeye başlar.
    ayarları kurcalarsanız maksimum indirme hızını, yükleme hızını v.b. ayarlayabilirsiniz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tefl10

quote:

Peki ben aldığımdan beri neler yapıyorum?
    1- ttorrent programı aracılığı ile torrent üzerinden program ve film indirebiliyorum.
    7- wifi hot spot gibi kullanabiliyorum (3G'yi wifi üzerinden paylaşabiliyorum)

üstad bu yukarıdaki iki açıklaman ile ilgili olarak merak ettiğim;
    1- rarlı dosyayı indirip telefondan rarları birleştirip & açıp izleyebiliyor musun, yoksa o aşamada bir pc desteğine ihtiyaç var mı?
    7- 3g'yi wifi üzerinden paylaşıyorum derken diğer cihazların wireless olarak telefon üzerinden internete bağlanmasını mı kastediyorsun?

daha önce de belirttiğim üzere s2 ve note arasında gidip geliyorum ve maalesef daha önce android telefon kullanmadım. bu sebeplerden ötürü iyi bir seçim yapmak istiyorum.

1- denemedim ama tekli rar dosyayı açmadan hiçbir sıkıntı yaşamadım. Zaten torrent'den pek rar indirmem, indirilmesini da tavsiye etmem. Virus olma olasılığı yüksektir genelde.
    2- aynen yazdığını kastettim, toplam 5 adete kadar pc veya başka çihaz bu bağlantıyı kullanabiliyor.

S2 daha taşınabilir ama note'un performansı çok daha iyi.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ucahmetuc

arkadaşlar bana bi rehber düzenleme programı önerebilir misiniz? rehberi n900den buna aktardığımda bütün kişiler birbirine girdi. sonradan google rehber facebook mailler falan derken çok beter bir hal aldı. aynı kişiden 4er tane falan var şuan. aslında bilgisayardan yapabilsem daha da süper olur..

Kies üzerinden yapabilirsin

quote:

Orijinalden alıntı: zomeda

quote:

Orijinalden alıntı: z0z0

arkadaşlar bu yukardaki bildirim çubugunun ayarlarını nerden yapıyoruz facebook twitterdan falan gelmesini istemiyor isem ne yapmam lazım :)

Ayarlar.hesaplar ve senkr.gir ordan kapatabilirsin

• amma çok "m@ni@c" mesajı alıntılamışsın.
    acaba neden ? :)
    kolay gelsin son hız devam ediyorsun maşallah.

paylaşım soru sormak değil, cevap vermektir. :)
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.