Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note N7000 Tüm Soru ve Cevaplar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
1
Favori
28.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fuhayer

kalem kullanımı ile ilgili videolar yesilcin den alıntıdır :)

• quote:

Orijinalden alıntı: oguz.han37

quote:

Orijinalden alıntı: hikmet78

Selam arkadaşlar sizlere bir sorum var karşılaşan oldumu acaba? telefonda gezinirken birden resim galerisine girmek istediğimde resimler geç geliyor yaklaşık 5-6 saniye gibi bunu aynı şekilde rehberdede yapıyor geç açılıyor menüsü resimler cihazın kendi hafızasında sd kart kullanmıyorum bazı durumlardada çok hızlı açılıyor diğer kullanan arkadaşlardada durum böylemi acaba?

evet arkadaşım aynısı bende de oluyor arka planda eğer çok uygulama açık olursa ondan yapar genelde. RAM ı temizle ve öyle gir o zaman herhangi bi gecikme olmadan açılıyor.

quote:

Orijinalden alıntı: IRoN

quote:

Orijinalden alıntı: hikmet78

Selam arkadaşlar sizlere bir sorum var karşılaşan oldumu acaba? telefonda gezinirken birden resim galerisine girmek istediğimde resimler geç geliyor yaklaşık 5-6 saniye gibi bunu aynı şekilde rehberdede yapıyor geç açılıyor menüsü resimler cihazın kendi hafızasında sd kart kullanmıyorum bazı durumlardada çok hızlı açılıyor diğer kullanan arkadaşlardada durum böylemi acaba?

QuickPic uygulamasını marketten kurduğumdan beri fotoğraf ve videolar için GALERİ yi asla kullanmıyorum.

Kesinlikle tavsiye ederim.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi megemenbjk -- 24 Mayıs 2012; 2:58:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: merhum

quote:

Orijinalden alıntı: hayalci07

quote:

Orijinalden alıntı: grolof
    İstersen ben cevap vereyim,uygulamaları ayarlar-uygulamalar-uygulamaları yönet kısmından kaldır diyerek kaldırabilirsin.
    İnternet üzerinden Blackmart Alpha diye bir program var onu telefonuna kurarsan ücretli uygulamaların birçoğunu bedava indirebilirsin.Birde applanet var ama çoğu zaman açık olmuyor.

Çok teşekkür ederim cevabınız için. Blackmart Alphayı apk olarak nasıl kuruyoruz, link vermeniz mümkün mü acaba?
    quote:

Menü -> Ayarlar -> Uygulamalar -> Uygulamaları Yönet -> Hepsi -> Kaldırmak istediğiniz uygulamayı seçin lütfen.

Ben bu şekilde yapıyorum,sağlam olması açısından. Bazen uygulamayı kaldırmak yerine veriyi silmekte gerekebiliyor.

Remote Desktop olarak, Team Viewer kullanıyorum ve memnunum, tavsiye ederim.

Saygılarımla...

Her zamanki gibi teşekkür ederim :) TeamViewer belli bir süreden sonra ücretli sürümü istiyor, ben bunun yerine windostaki gibi uzak masaüstüne bağlanma programları arıyorum. Markette rdp yazınca ilk sırada çıkan programı kurdum fakat oda pro versiyonu istiyor bağlanmak istediğim makina için.

quote:

Orijinalden alıntı: zaferaxu
    Ayarlar-Telefon Hakkinda-Yazilim Guncelleme-Guncelle den manuel kontrol edebilirsin.
    Kusura bakma gec dondun
    Saygilar

Teşekkürler ;)

teamwiever yerine ücretsiz
    2x client programını tavsiye ederim. mouse si de var.

• Eklenecek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi megemenbjk -- 24 Mayıs 2012; 19:41:27 >
  • quote:

Bana göre başlıca + özellikleri ;

- Pilini değiştirebilmek. Yarı yolda kalma ihtimaliniz yok. Yedek pil alın yeter.
    - Radyo
    - Kalem. Cidden işe yarıyor. Not almak, çektiğim fotoğraflara küçük notlar ekleyip paylaşmak çok keyifli.
    - Ekran büyüklüğü. 1280x800 ekran çözünürlülüğü gerçekten keyifli. Artık hem telefon hem tablet pc yi yanımda taşıma derdim kalmadı.
    - Adobe Flash desteği. Birçok site artık HTML 5 e geçiyorken bile ve artık Adobe bile Flash desteği vermeyeceğini duyurmuşken, en azından LİG TV maçlarını nette biraz araştırıp Note ile bile izlemek mümkün ki gayet te güzel oluyor:)
    - Herhangi bir film veya müziği PC veya bir arkadaşınızın flaş belleği üzerinden bile aktarmak çocuk oyuncağı.Herhangib ir uygulama ile aktarma mecburiyetiniz yok.

Bana göre başlıca - özellikleri ;

- Soldaki ses tuşu ile sağdaki güç düğmesi aynı hizada ve bu bazen ses açmaya çalışırken ekranı kapatmanıza neden oluyor.
    - Sorun teşkil etmese de cihazın ram'i 1 GB yerine keşke 2 GB olsaydı. Çünkü cihazı root edip arkada sürekli çalışan uygulamaları silmez iseniz
    ortalama 17-18 uygulama sürekli 500-600 mb en az ram yiyor.
    - Titreşim cidden az. Bu benim cihazım dahil 6 ayrı cihaz da test edildi. Şayet cebinizde hele ki bir de kılıf ile kullanıyorsanız duymama ihtimaliniz yüksek.
    Ancak Samsung HM 1500 gibi titreşim özelliği olan bir BT kulaklık kullanırsanız sorun olmaz ve kolay bir çözüm yolu ile halledebilirsiniz.

Şarj konusuna gelince, bir günü diğer akıllı telefonlara göre gayet rahat çıkartabiliyor ki diyelim çok aşırı kullandınız ve pil bitmek üzere, o zaman iPhone larda malesef olmayan bir özellik olarak alırsınız yedek bir pil ve yolunuza devam edersiniz.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Şimdiden hangi cihazı alırsanız alın, iyi günler de kullanmanız dileklerimle.

Saygılarımla...

Edit:K.Bakma Arkadaşım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi megemenbjk -- 24 Mayıs 2012; 19:40:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Chronos1121

quote:

Orijinalden alıntı: hbayburtlu

arkadaşlar merhaba,
    n7000 almayı düşünüyorum ama bir sorum olacak. n7000de hangi formataki filmleri izleyebilirim. altyazı uyumu yapabilir miyim?
    bir de bilgisayardan indirdiğimiz sitelerden (hotfile gibi) film-dosya indirmek mümkün müdür?
    şimdiden teşekkürler,

wmv hariç Her formatta ve diğer bütün sorulara cevap evet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M@ni@C

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cengizsadikli

Arkadaşlar Galaxy Noteyi ilk alanlardanım çok memnunum.Gittigidiyordan Harici batarya şarj cihazı aldım.Yanında 2 adet bataryada gönderdiler.Batarya sorunuju böyle çözdüm.Telefonum şarj cihazına bağlı hapis kalmaktan kurtuldu.24 saat özgür.Bunu paylaşmak istedim.Bide sorum olacak cahilliğimi mazur görün.
    Telefonumda yüklü chm reader x sygic shadowgun gibi proların güncellenmesi yayınlanmış.Gostoreden ubdate yapmak istediğimde beni android markete yönlendiriyorsonrada bu öge ülkenizde kullanılamıyor mesajı alıyorum.Ne yapmam lazım.

google'da "Blackmart Alpha"yı aratın, apk'sını bulun ve kurun.
    eğer blackmart'ın içinde update'leri düştüyse ordan güncelleyebilirsiniz.
    düşmadiyse, telefonu root edip, market enabler ile markette paralı uygulamaları enable etmeniz gerekir ki, bu da uzun iş. araştırmanız lazım.

Black market normal marketin çalışmasını bozuyor haberiniz olsun. Özellikle de CheckRom'da.
    Büyük ihtimal 4pda sitesini biliyorsunuz. Bilmeyenler için XDA'nın rusçası gibi düşünün. İşte bu sitenin çok geniş bir program arşivi var ve markette de 4pda için iki ugulama var biri MAVİ ikonlu FORUM uygulaması diğeri ise bizim istediğimiz program arşivi uygulaması ve YEŞİL ikonludur. İndirin üye olun ve sınırsız hazır ilaçlı programa ulaşın. Ayrıca bu uygulama versiyon geçmişini de tutar ve güncel versiyonu uyarısı da verir.

İyide hep rusca yazıyor nereye ne yazıpda üye olabiliriz.

bilgisayarına google chrome kur.
    Google chrome üzerinden 4pda'nın sitesine gir.
    Google chrome siteyi istediğin dile çeviriyor. Hangisini istersen o dilde "forum" kısmına üyelik işlemini yap.
    sonra note'da uygulamayı çalıştır.üyelik adını ve parolanı gir.
    tamamdır.

arayüzü anlamasan da içgüdülerinle işini görebilirsin.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ucahmetuc

android'le alakalı işime yarayacağını düşündüğüm;aradığım programların çoğunu buldum sayılır. uzun bir vaktim olursa bir ara liste olarak verebilirim. şimdilik işinize yarayacağını düşündüğüm bir programı vereyim:
    ismi: rotation locker
    ne işe yarar: sağa-sola yatıp bir yandan telefonu yatay modda kullanamadığım için bu programı kullanıyorum özellik olarak, telefonu sürekli yatay-dikey modda kullanmanıza izin veriyor. ayrıca bunu yükledikten sonra telefonun ana menüsü de yatay-dikey kullanılabiliyor. buyrun bir de resim:

Samsung Galaxy Note N7000 Tüm Soru ve Cevaplar

Bilgilendirme için teşekkürler.

Çok işime yaradı :)

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: mrtkarademir

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mrtkarademir

, odin ile fm kernel 1.5 i direkt pdaya at sonra start de. O kadar başka birşey yapmana gerek yok.
    Gürol beyin dediği gibi zaten telin rootlanacaktir.
    yesilcin.com dan bulabilirsin..
    Bir sıkıntı olursa tekrar sorabilirsin.
    Kolay gelsin.

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Note'a custom rom atmamamın sebebi orjinal temayı sevmemdendir. Diğer rootlanan note temaları çok amatör duruyor, masaüstü vs çok karıştırıyorlar. Ben şimdi yesilcinde kernel arıyorum, bu kerneli yüklediğimde cihazımdaki font renkleri boyutları , ekran görüntüleri vs değişecekmi? Tekrar samsung default roma dönüş yapabiliyor muyum ?

Saygılarımla

Estağfurullah, görevimiz, forumda bulunma amacımız yardımcı olmaktır.
    Görüntüde herhangi bir değişiklik yok, tekrar stock romu odin ile yükleyebilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: finansmen1

quote:

Orijinalden alıntı: gokhanistan

ARKADAŞLAR FORUMA HENÜZ ÜYE OLDUM, BENDE DAHA DÜN SAMSUNG GALAXY NOTE ALDIM , BUNDAN ÖNCEKİ TELEFONUM BBERRY 9700 DÜ
    O TELEFONDAKİ TELEFON KAYITLARIMI OUTLOOK UMA BAŞARIYLA GÖNDERDİM , ANCAK ŞİMDİ O KAYITLARIMI SAMSUNGUMA NASIL AKTARACAĞIMI BİLEMİYORUM .
    BU DURUM HAKKINDA İLGİSİ OLAN VARMI

BB Bold 9780 için:

Bağlantıları yönet > Bluetooth bağlantıları > Galaxy Note > Adres Defterini aktar

Tabi öncelikle Galaxy Note'u BB ile eşleştirmelisiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: St.MerciLess

quote:

Orijinalden alıntı: tylnzgr

quote:

Orijinalden alıntı: noyancelebi

sundan aldım 29unda siparıs verdım bugun geldı

http://www.ebay.com/itm/350524020737?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

çok iyiymiş ya film falan izlerken yada arkadaşlarla birşey izlerken süper işe yarar..

ayrıca telefon dahil değildir yazmışlar 7 dolar bişi zaten

Arkadaşlar böyle şeyleri alırken birbirimize haber verelim kargo fiyatını dusurmuz oluruz.

quote:

Orijinalden alıntı: tylnzgr

quote:

Orijinalden alıntı: erol71

arkadaşlar. Mikro usb otg kablo kullanıyormusunuz? aşağıdaki kabloları kullanan arkadaşlar problem yaşamamış hiç. burdan alınırmı ki? ne dersiniz?
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-aksesuar-samsung-n7000-note-otg-host-mode-mikro-usb-kablo-73516186/detay/

abi bence o aparat çok zekice birşey ya kamerayla birşey çekersin çıktı almak için usb yi falan direk gördüğü için direk usb ye aktarırsın telefonu taşımakla falan uğraşmazsın bazı pc lerin telefonun usb sini görmesi uzun sürüyor bazılarıda görmüyor hiç uğraşmazsın onun dışında telefonun hafızasını falan hiç doldurmadan uzun yolculukta falan usb yi tak film izle dosyaları kurcala birşeyler yükle sil falan binlerce şey yaparsın olmadı usb li mp3 playerı bile görüyor mp3 tak aparatla telefona sonra sesi telden dışarı ver falan çok amaçlı o aleti tuttum ben

• quote:

quote:

Arkadaşlar, telefonlar konuşurken ses boğuk gelmeye başladı. Sesler ile ilgili bir yazılım falan varmı iyileştirebilecek?

Verileri yedekleyip format atarsan düzelebilir
  • Hocam böyle bir konu açtığın için tşk. ederim kendi adıma,ben androidi ilk defa bu telefonda kullanıyorum.C.tesi aldım telefonumu root işlemi düşünmüyorum ama İCS'Ye geçmeyi düşünüyorum sişzce tahmini Türkiyeye nezaman resmi sürüm gelir.Yoksa rom yükleyip ics'ye geçeyim mi?şu an kullandığım sürüm 2.3.6
  • quote:

Orijinalden alıntı: egemen_e

quote:

quote:

şimdi şöyle güzel sağlam ve tam ekran navigasyon ne var? kim ne kullanıyor?

birde google maps i aktifleştirecek yama yada patch yok mu? eski sürümlerde vardı. :(

imzamda google navigation ile ilgili konuyu inceleyebilirsin.
    Önce benim konumdaki işlemlerin hepsini yap sonra da yine konudaki xda linkinden gidip son versiyon patchlenmiş google maps'i indirip tüm kurulumunun üstüne kur :)

işte aradığım konu buydu teşekkürler.

tek sorun bendeki harita sürümü 6.2.0, xda da 6.1.1 yayınlanmış :( belki çıkar. şimdi bunun için eski harita yüklemeyim, yada yüklerim :D bakalım..

http://forum.donanimhaber.com/m_52068893/mpage_1/f_/key_//tm.htm#52068893

• quote:

Orijinalden alıntı: TheRecRuiT123

quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar eğer satıcıya güvenmiyorsanız pasaport kayıtlı cihazlardan uzak durun. geçmişte alıp kullanmış olduğun bir telefon (n95, çakma imeili değil) 5 ay sonra kayıtdışı olmuştu. aynısı bir arkadaşıma daha oldu.. ben de bu cihazı kayıtlı almayı düşünüyordum. sonra gözüm yemedi 200tl fazla verip garantili aldım..

edit: daha öncede yazmıştım ama arada kaynadı sanırım. "dungeon hunter 2 hd" oyununu tam ekran çalıştıran varsa pmden apk dosyasını paylaşabilir mi..

aslında kayıt olayını kontrol etmek çok çok basit.
    Önce bir PTT şubesine gidip vatandaşlık şifrenizi alıyorsunuz. sonra da e-devlet sitesine girip imei sorgulama üzerinden sorgulama yapıyorsunuz.
    eğer imei'niz pasaport kayıtlı diyorsa hiç sorun yok.
    Ama sadece kayıtlı imei diyorsa, bilinki imei çakma yönetmi ile kayıtlı hale getirilmiştir. eninde sonunda patlar.

benim telefonumda sorgulamada şu çıkıyor

Durumu : IMEI numarası kayıtlı
    Kaynak : Yolcu beraberi kaydedilen cihaz
    Üretici : Üretici: Samsung Korea Pazar Adı: Samsung GT-N7000 Model Bilgileri: Samsung GT-N7000

sıkıntı olMAMA ihtimali çok yüksek.

Bir yanlisligi duzeltmek istedim. İllaki pasaport kayitli demesine gerek yok. Kayitli imei yaziyorsa ve altinda da yolcu beraberinde ifadesi varsa zaten bu pasaport kayitli demektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: CelalDoğan

quote:

quote:

telefonun hafızasını yığın depolama olarak göremiyorsun.

hocam bu kısım için bir sorum var. bizim telefonları driver falan yüklemeden pcye bağlamak için yığın depolama olarak nasıl gösteriyoruz? ayarlarda falan biraz bakındım ancak bulamadım? dedim herhalde desteği yok..

Merhaba ben cevap vereyim , ayarlar , uygulamalar , gelişim , usb hata ayıklama işaretli olacak
  • quote:

Ya bı SARI ÜNLEMİ niye bu kadar takıyorsunuz ve niye onu elde etmek için kolaya kaçıyorsunuz? Topu topu eski orijinal roma dönüp zergrush ile rootlamanız lazım sonra CWM altından istediğiniz romu istediğiniz kerneli atın hiöbir sıkıntı veya ünlem çıkmaz artık. Garantiniz de yerinde kalır.

quote:

1. Root Yetkisi Elde Etme
    Bu yöntem KL7 ROM versiyonundan itibaren çalışmıyor. Bunun için ROM versiyonunuz daha yüksekse önce KKA veya benzeri KL7 altı bir ROM kurmanız lazım.

- Antivirüsü kapatın. İndireceğiniz dosylarda virüs yok ama antivirüs boş yere panikleyebilir.
    - ADB Sürücülerinin kurulu olması gerekiyor. Bunun için son versiyon Kies kurmanız en sağlıklı yöntemdir.
    - Telefonda USB Debug modu açık olmalı (Ayarlar - Uygulamalar - Geliştirme - USB Debug tik koyun)
    - ROM versiyonunuzu öğrenin (Ayarlar - Telefon Hakkında veya standart dialerda *#1234# tuşlayıp PDA versiyonuna bakın ve not edin). ROM versiyonunuz KKA değilse önce KKA kurmanızı tavsiye ederim.
    - InitialCFRootFlasher indirin ve bilgisayar ana dizinine çıkratın (örn. C:\InitialRootFlasher). ROM versiyonunuza uygun bir kernel indirin KKA (dosyada iç içe birkaç arşiv olabilir, hedef dosyanız zImage). zImage dosyasını InitialRootFlasher içindeki zImage klasörüne atın (örn. C:\InitialRootFlasher\zImage\)
    - Telefonu bilgisayara bağlayın ve "not-rooted-yet.bat" dosyasını çalıştırın ve talimatlara uyun (bazen uzunca beklemeniz gerekecek bazen de Enter tuşuna basmanız. Acele etmeyin işlem 15 dk. civarı sürebilir)
    - Başarılı olduysanız işlem sonunda Root ve CWM kurulmuş olacaktır. Superuser programıyla Root olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
    Başarılı olamadıysanız Ekran görüntüsünü bizimle paylaşın hatayı bulup yardım etmeye çalışalım.

• quote:

2. Tek Dosyalı ROM'u Odin ile yüklemek.
    Resmi ROM kurmak istiyorsanız ki resmi ROMların hepsi tek dosyalıdır bu yöntemi kullanabilirsiniz.
    Tek dosyalı ROM kurduğunuzda verileriniz kaybolmaz. (yani root almak isterseniz bu yöntemle KL7 öncesi herhangi bir ROMa dönmeniz çok kolay).
    DİKKAT! Eğer Odin kullanarak Custom ROM kurarsanız telefonunuzda SARI ÜNLEM ve Custom ROM sayacını başlatmış olursunuz ve garantiniz varsa onu kaybedersiniz.
    İşleme başlamadan önce:
    - Telefon full şarjlı olsun (veya en azından %50'den fazla)
    - Telefon bağlantı kablosu sağlam olsun
    - Bilgisayarınız kararlı çalışyor ve mavi ekran hatası vs. vermiyor.
    - Elektrik kesintisine karşı önlem alın.
    Eğer ROM kurma işlemi yarıda kesilirse telefonu kaybetme riskiniz herzaman vardır.

1) Odin programını indirip ana dizine çıkartıyoruz.
    2) Çalıştırıp ana pencerede PDA kısmında daha önce indirdiğimiz .tar uzantılı ROM dosyamızı seçiyoruz (rom dosyası .md5 uzantılıysa onu .tar olarak düzeltiyoruz)
    3) Auto Reboot, F. Reset Time ve PDA kısımların hepsi işaretli olmalı. Re-Partition kısmı BOŞ OLMALI!
    4) Telefonu Download Moduna geçiryoruz (kapalıyken SES AŞAĞI+HOME+POWER Tuşu basılı tutarak) ve yazılı yükleyeceğimizi SES YUKARI basarak onaylıyoruz.
    5) Odin'de START tuşuna basıp mutlaka acele etmeyip işlem sonuna kadar bekliyoruz.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rapcep6161

iyi gunler arkadasım rom indirdiğim sitelerde bu yazdıgın ayrıntı yok winrar içinde uzantısı md5 olarak gozukuyor masa ustune cıkarıp bunu kurmaya calısınca problem olurmu? tek dosyalı butun dosyalarda md5 uzantısını silip sadece tar uzantısı olarak mı kurulum yapmamız gerekiyor
    tar uzantısına cevirince winrar simgesi seklinde oluyor içinde 8 dosya gozukuyor

2) Çalıştırıp ana pencerede PDA kısmında daha önce indirdiğimiz .tar uzantılı ROM dosyamızı seçiyoruz (rom dosyası .md5 uzantılıysa onu .tar olarak duzeltiyoruz

Doğrudur, rardan çıkarıp .md5 uzantısını sileceksin ve sadece .tar kalacak. Winrar simgesine dönüşmesi normaldir. .md5 uzantılı olarak kuramazsın zaten.

• quote:

quote:

quote:

Bana bu işlemler biraz karışık ve riskli gibi geldi.Varsın sarı ünlem olsun.Bence bu kadar karışık işlerle uğraşmaktan jig ile sıfırlamak ve sarı ünlemi kaldırmak daha kolay ama tabi tercih meselesi.Bunu da bir alternatif olarak bilmek iyi oldu.

Maalesef yanlış düşünüyorsunuz :) Jig ile sıfırlarken çok daha ince bıçak kenarında duruyorsunuz. SGS2'de eskiden olduğu gibi jigi tak telefon yeniden başlasın işlem tamam olayı yok. SGN bootloaderda jig çalışmıyor onun için önce SGS2'nin eski bootloaderı kurmanız lazım ve bu andan itibaren tüm işlemler kör körüne yapacaksınız. Telefonu geriye döndürememe oranınız yukarıdaki anlattığım işlemlere göre %1000 daha fazla.
    Benden uyarması :)

Tamam da şu anda bu telefona sahip olanların yüzde 90 ı zaten garantisiz yani yurtdışı.Ünlem olsa ne olur olmasa neolur.Tabi bu benim fikrim.İsteyen sizin anlattığınız işlemi yapabilir.Bana biraz karışık geldi sadece.

• quote:

quote:

quote:

Bana bu işlemler biraz karışık ve riskli gibi geldi.Varsın sarı ünlem olsun.Bence bu kadar karışık işlerle uğraşmaktan jig ile sıfırlamak ve sarı ünlemi kaldırmak daha kolay ama tabi tercih meselesi.Bunu da bir alternatif olarak bilmek iyi oldu.

Maalesef yanlış düşünüyorsunuz :) Jig ile sıfırlarken çok daha ince bıçak kenarında duruyorsunuz. SGS2'de eskiden olduğu gibi jigi tak telefon yeniden başlasın işlem tamam olayı yok. SGN bootloaderda jig çalışmıyor onun için önce SGS2'nin eski bootloaderı kurmanız lazım ve bu andan itibaren tüm işlemler kör körüne yapacaksınız. Telefonu geriye döndürememe oranınız yukarıdaki anlattığım işlemlere göre %1000 daha fazla.
    Benden uyarması :)

Tamam da şu anda bu telefona sahip olanların yüzde 90 ı zaten garantisiz yani yurtdışı.Ünlem olsa ne olur olmasa neolur.Tabi bu benim fikrim.İsteyen sizin anlattığınız işlemi yapabilir.Bana biraz karışık geldi sadece.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.