Şimdi Ara

yakıt cimrisi otomobiller

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
1
Favori
15.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar sizlere birşey danışmak istiyorum. Ben öğretmenim bir ilçede ve evim il merkezinde. haftanın 5 günü git gel hergün 100 km yapacağım haftada 500 km. Bu yüzden bi araba alsam diyorum. Bunun için en önemli kriterim yakıt konusu. Çok az yakıcak bir araba arıyorum. Bana uyacak hangi marka ve model arabayı önerirsiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: goxelgokcell

quote:

Orijinalden alıntı: shanke

Hocam aslında aklınızdaki fiyat limitlerini söyleseniz daha iyi olur :)

yukarıda söylemiştim aslında ama yine söyleyeyim. max 15000 olsun diyorum ama duruma göre zorlarsak bi 1000-2000 daha çıkabilirim heralde ama yinede 15 bine çok geçmese iyi olur

Dikkatli bakmamışım hocam

Seat - İbiza 1.4 tdi

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-ilk-sahibinden-seat-ibaza-1-4-tdi-110-binde-hatasiz-84857850/detay

Kia Picanto 1.1 CRDİ, bence gerçek yakıt cimrisi bu araç! şehir dışı ortalama 110 -100km/h 3-3.5 litre yakıt harcıyor. Şehir içide 4/4.5 yakar sanıyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-kia-dizelllll-yakit-cimrisi-82356409/detay

• quote:

Orijinalden alıntı: ercan_wrc

quote:

Orijinalden alıntı: furkantasdemir

Mitsubishi colt'larda uzun yolda çok yakıyorlar.Hemde isteğiniz fiyata güzel bir colt bulabilirsiniz.

colt uzun yolda çok mu yakıyor? sanırım kullanmadınız bu aracı.. burada resimli yakıt değerlerim var 45 litre benzin ile 1027km yol yaptım colt ile siz neden bahsediyorsunuz?

B sınıfı en az yakan araç colt sonrada jazzdır.

aracım 2006 1.3 dizel emotion 90 beygir 6 vites grande punto. Bir depo ile (45 litre motorin) 6. vites 90 km sabit hızla 1178 km yaptım. Galiba B sınıfı en az yakan arac colt ve jazz derken benzinliler olarak dediniz. Yoksa dizel uzun yolda lpg den bile daha az yakıyor. Şehir içi aynı gibi. Kemdi aracımla şehir içi performanlı kullanımda yani en tavan yakıt harcağı kullanımda bir depo ile en fazla 650-700 km arasında kalıyor. Biraz düzenli kullanılırsa 800-850 bulur sanırım.

Ayrıca kimseye b sınıfı araç tavsiye etmiyorum. Araçta bagaj yok yaz geldi mangalla bir 10 litre su bidonu koydum bağaj bitti koyacak yer yok artık.Düşünsenize araç birde LPG li olup babagaja lpg tankı koydurursanız artık bağajı unutun.(simit olursada yadek lastiği taşırsınız).Derseniz ki bana bagaj hiç lazım değil evden işe, işten eve giderim o zaman tam binilecek araç yoksa çekilmez. Hele benim gibi scenic ten b sınıfı bir araç alırsanız çok pişman olursunuz. İç hacim olarak (koltuklar) hemen hemen c sınıfı bir araç kadar var fakat bağaj sıkıntı oluyor.(kendi aracım için diyorum diğerlerini bilmiyorum belki çok küçüklerdir). Bende bu sebeplerle yaza doğru aracımı satıp scenic- verso-c-max türü geniş bir araç alacağım.İlgilenen olursa aracım satlık ilan linkini aşağı kopyalıyorum.

http://www.araba.com/5088407/Fiat-Grande-Punto-13-Multijet-16V

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karaaagac -- 5 Mayıs 2012; 15:49:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: werty_tr

quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

Orijinalden alıntı: werty_tr

quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

Orijinalden alıntı: aliens32

benim arabam renault clio symbol 1.5 dci Dynamique dir.benim alalı 3 yıl oluyor daha arabam beni hiç yolda bırakmadı.dökülüyor filan demişler ben hiç birine katılmıyorum arabanın bakımını zamanında yaptırırsan hiç bir şey olmuyor....benim arabam uzun yolda 14-16 kuruş arası yakıyor....şehir içi hava şart bağlı olarak 19-20 kuruş yakıyor...230'a fulleniyor...kıyaslama yapsınlar düşük silindirli arabalar benim arabam dan çok yakar tabi bazı markalar hariç ama genel itibariyle çok yakar...siz vergiden düşelim derken yakıttan paranız gidiyor haberiniz yok tabi genede siz bilirsiniz.....

aracınızın deposu 45 litre değil mi? eğer böyleyse 230 liraya dolması için mazot fiyatının 5.1 lira olması gerekiyor?

gtl bile koysa 45 x 4.08 (ankara için yazdım): 183 tl eder. ya da depo 60 litre

depo 60 litre ise hesap tutuyor.

hocam 60 litre anca modifiye yaptıysa olur normalde ben symbol lerin yakıt tankı 50 litre olarak biliyorum

aşağıdaki linkte ve diğer forumlarda 45 litre diye belirtilmiş.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Renault_Symbol

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.