Şimdi Ara

Çamaşır makinesi ve kötü koku

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
3
Favori
149.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaklaşık 3 ay önce Siemens WM12S763 çamaşır makinesi aldım.Bir süredir makinenin içinde ve çamaşırlarda nemli bez kokusu gibi bir koku var.Özellikle beyazlarda bu hissediliyor.Beyazları 50 derecede ve ecoperfect'te yıkıyoruz.Ankara'da oturuyorum.Sular fazla kireçli değil.Çamaşır makinesi kireç çözücü kullanmıyoruz.Acaba kullansak mı? Ve önerileriniz..

• quote:

Orijinalden alıntı: woolf

Yaklaşık 3 ay önce Siemens WM12S763 çamaşır makinesi aldım.Bir süredir makinenin içinde ve çamaşırlarda nemli bez kokusu gibi bir koku var.Özellikle beyazlarda bu hissediliyor.Beyazları 50 derecede ve ecoperfect'te yıkıyoruz.Ankara'da oturuyorum.Sular fazla kireçli değil.Çamaşır makinesi kireç çözücü kullanmıyoruz.Acaba kullansak mı? Ve önerileriniz..

makıneyı bos olarak 2 3 ayda en az bırkez 1 .cay bardagı lımon tuzu ve 1 olcu deterjanla en yuksek sıcaklıkta en uzun programda max devırde ılave durulama ekleyerek calıstırın.her program bıtımınde ıcının kuruması ıcın kapagını ve deterjan bolmesını acık tutun kurusun.ben oyle yapıyorum makıne 6.ayında tertemız kokuyor.saygılar.
  • Program bittikten sonra çamaşır doldurma kapağı ile deterjan çekmecesini aralayıp açık bırakarak havalanıp kurumalarını sağlayınız. Nemli ortamda kapakları kapatırsanız makine içinde rutubet ve küflenme oluşur. Bu kullanıcılarda en sık gördüğüm hatalardan biri.
  • Kazan temizleyici ile 90 derecede boş yıkama yapın kokunun kalmadığını göreceksiniz,bu işlemden sonra proğram bitimlerinde körük lastiğinin içini silerek kurulayın ve ön kapağı açık bırakın .
  • Cevaplar için teşekkürler..Temizliği yapacağım ve yıkamadan sonraki önerilerinize dikkat edeceğim.Bununla beraber kireç önleyici kullanmalımıyız? Ankara'da en son PH değeri 7,53.Buna göre ölçek miktarı ne olmalı? Bunun da koku yapmamasına faydası olur mu?
  • Candoğan hocam temizlik konusunda siz ne önerirsiniz?Ankara'da en son PH değeri 7,53.Kireç çözücüye gerek varmı?Varsa ölçek miktarı ne olmalı? Bunun da koku yapmamasına faydası olur mu?
  • Konuyu güncellemek durumundayım.
    Bizde de bu sorun var ve yukarıdaki mesajları okudum. Limon tuzu artı kazan temizleyici önerilmiş peki bu kazan temizleyicisinin marka veya adını bilen var mı acaba ve nerelerde bulabilirim.
    Tşkler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MSefa23 -- 29 Kasım 2014; 12:26:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MSefa23 kullanıcısına yanıt
    Çamaşır sodası kullanın makinede ki hem kireci temizler hemde hijyen sağlar.

• MSefa23 kullanıcısına yanıt
    kazan temizleme programından bahsediliyor. sizin makinenizde kazan temizleme programı yoksa en uzun programda 90 ya da daha üst derecede çalıştırın.
  • Çamaşır makinesi temizleme ürünleri:

Temizleyici:
    http://www.bosch-home.com/tr/store/product/amarMakineleriiinTemizleyici/00311610

Çamaşır ve bulaşık makinesi için kireç çözücü:
    http://www.bosch-home.com/tr/store/product/amarveBulakMakineleriiinKirezc/00311506

• Cevaplar için herkese teşekkürler arkadaşlar tavsiyelerinizi sırasıyla uygulayacam. Sonucu yazarım..
  • bende bugün limon tuzuyla yaptım temizliği kirecin çözülmesi bu sekilde oldu.Biz makineyi yüksek sıcaklıkta çalıştırmamıza rağmen durum bu.birde bir kaç ay calgon kullanarak aynı testi yapıcam.

• asaf_desing A kullanıcısına yanıt
    Limon tuzu bana biraz riskli gibi geliyor çamaşır sodası kullanmak daha iyi olmaz mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: asaf_desing

bende bugün limon tuzuyla yaptım temizliği kirecin çözülmesi bu sekilde oldu.Biz makineyi yüksek sıcaklıkta çalıştırmamıza rağmen durum bu.birde bir kaç ay calgon kullanarak aynı testi yapıcam.

İyice temizlenmiştir

• Dün akşam makineyi limon tuzu+deterjan karışımını 90 derecede ve yüksek devirde çalıştırdık ek durulama yaptık bugün çamaşırlar yıkandı ve kokudan eser kalmamış görünüyor. Ancak benim makinenin sorunu şuda olabilir diye düşünuyorum:Bi ara kazanda sıkıntı olmustu ve makineyi uzun zamandır düşük devirde calıştırıyorduk bu da zamanla kirec ve koku birikimine neden olmuş olablilir diye tahmin ediyorum.

Çözüme katkı saglayan herkese teşkler..

• quote:

Orijinalden alıntı: Z1mBaBwE

Limon tuzu bana biraz riskli gibi geliyor çamaşır sodası kullanmak daha iyi olmaz mı ?

sitrik asid sınıfından ,karboksilik bir asid olduğu için zararlı olmadığını düşünüyorum.nacizane düsüncem diğer sentetik asid ler gibi aşındırıcı olmadığını düşünüyorum sonuçta dogal bir madde.Ama eğerki rezistan tamamen kireçle kaplandıysa ve yüzeyi bozulup kirece gömüldüyse yine zarar vermez ama kireci eriyince patlak rezistan ortaya çıkar.buda zaten çok nadir bir durum.inanın makinenin rezistanı ışıl ışıl oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

quote:

Orijinalden alıntı: asaf_desing

bende bugün limon tuzuyla yaptım temizliği kirecin çözülmesi bu sekilde oldu.Biz makineyi yüksek sıcaklıkta çalıştırmamıza rağmen durum bu.birde bir kaç ay calgon kullanarak aynı testi yapıcam.

İyice temizlenmiştir

evet tertemiz oldu.

Çamaşır sodası da doğal bildiğim kadarı ile o halde sizin fikrinize göre yorum yapmak gerekirse sirkede kullanılabilir makinede temizlik için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Z1mBaBwE

Çamaşır sodası da doğal bildiğim kadarı ile o halde sizin fikrinize göre yorum yapmak gerekirse sirkede kullanılabilir makinede temizlik için.

tabiki sodada doğal ama yapısını inanın bilmiyorum.sirkede kireci söker ama gücü az kalıyor.bunuda çaydanlıkta test ederek gördüm.yani limon tuzu daha etkili çözdü.hangisi kolayınıza geliyorsa ve içinize siniyorsa bence en iyisi odur.ben bi altı ay kadar calgon kullanmayı düsünüyorum(yada benzeri bir ürün).daha sonra tekrar limon tuzu testini yapıcam bakalım su temiz kalırsa demek işe yarıyor calgon.saygılar.

calgonun gerçekten işe yarayıp yaramadığını bende merak ediyorum izmirde oturuyorum sular aşırı kireçli ancak eski makinemde 15 yıl boyunca kireç önleyici vs. kullanmadım sorunsuz bir şekilde çalıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Razor Crest -- 30 Kasım 2014; 20:16:42 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.