Şimdi Ara

iş güvenliği uzmanlığı hakkında bilgi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
126
Cevap
5
Favori
25.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Parası iyi ama riski çok. konuya çok iyi hakim olmanız gerekir.Arkadaşlar bugüne kadar 26 iş ve güvenlik uzmanının hapiste olduğunu biliyormusunuz.
  • İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ÇALIŞMA SORULARI
  • Maaş konusunda uçan arkadaşlar görüyorum , 3 milyar 4 milyar alıcağını sanan arkadaşlar var.Öncelikle işe 1300-1500 arası başlarsınız.Anca 40 yaşından sonra deneyim kazanırsınz , A sınıfı uzman olursunuz ve büyük şirketlerde , büyük fabrikalarda "İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu" başkanı olursunuz.Yani altınızda çalışan B ve C sınıfı iş sağlığı ve güvenliği uzmanları olur , işte o zaman iyi bir maaş alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sorma Kalbim Sorma

Maaş konusunda uçan arkadaşlar görüyorum , 3 milyar 4 milyar alıcağını sanan arkadaşlar var.Öncelikle işe 1300-1500 arası başlarsınız.Anca 40 yaşından sonra deneyim kazanırsınz , A sınıfı uzman olursunuz ve büyük şirketlerde , büyük fabrikalarda "İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu" başkanı olursunuz.Yani altınızda çalışan B ve C sınıfı iş sağlığı ve güvenliği uzmanları olur , işte o zaman iyi bir maaş alabilirsiniz.

hocam çok kötümser olmuş açıklaman benim 2 senelik uzman arkadaşım 4000 alıyo kaldıki 2000 in altında çalışan isg uzmanı duymadım hiç 1300 garson alıyo naaptın he osgb ler utanmadan o paraları teklif ediyolar ama kabul edip çalışanı görmedim duymadım daha
  • Şu an 2200 c sınıfı uzmanı var haziran ayında buna 25000 uzman katılacak dolayısıyla hem uzman maaşları hemde hizmet bedellerinde büyük düşmeler olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: isgbirlik

Şu an 2200 c sınıfı uzmanı var haziran ayında buna 25000 uzman katılacak dolayısıyla hem uzman maaşları hemde hizmet bedellerinde büyük düşmeler olacak.

hocam uzman olanlar 4 yıllık üniversite mezunu ve hazirandan itibaren kapsam genişletilecek ve iş olsun diye bu sertifikayı alan sayısı çok fazla 25000 uzman gelecek ama belki 10000i uzmanlık yapacak.10000 uzmanda kapsamı düşünürsek yetersiz.ama size bi yönden katılıyorum ücret düşerse hizmette düşer 1500 lira maaş alan adam işini formaliteden yapar ne kadar hizmet o kadar para
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkanbravo

quote:

Maaş konusunda uçan arkadaşlar görüyorum , 3 milyar 4 milyar alıcağını sanan arkadaşlar var.Öncelikle işe 1300-1500 arası başlarsınız.Anca 40 yaşından sonra deneyim kazanırsınz , A sınıfı uzman olursunuz ve büyük şirketlerde , büyük fabrikalarda "İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu" başkanı olursunuz.Yani altınızda çalışan B ve C sınıfı iş sağlığı ve güvenliği uzmanları olur , işte o zaman iyi bir maaş alabilirsiniz.

hocam çok kötümser olmuş açıklaman benim 2 senelik uzman arkadaşım 4000 alıyo kaldıki 2000 in altında çalışan isg uzmanı duymadım hiç 1300 garson alıyo naaptın he osgb ler utanmadan o paraları teklif ediyolar ama kabul edip çalışanı görmedim duymadım daha

Bunu paraları aldıklarını ben söylemiyorum bu meslekte çalışanlar söylüyor.Düşük maaşla çalışıcak adam illaki bulur.Bu sadece iş sağlığı ve güvenliği uzmanlığı için özel bir durum değil.Her bölümden üniversite mezunlarının düşük ücretlere isyan ettiğini görüyoruz duyuyoruz.Geçen forumda okudum 1250 liraya işe başlayan inşaat mühendisi arkadaş vardı.Verdiğin örnekde doğru değil , garsonluk kolay bir iş mi.Sokaktan 10 kişi çevirsek 9'u yapamaz o işi.O 9 un içinde sende varsın bende.4 bin alan arkadaşında ya çok iyi bir üniden iyi bir dereceyle mezundur ya da C sınıfı o parayı alabiliyorsa o işte büyük torpil vardır garanti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek Kural Ahmet Kural -- 28 Mart 2013; 10:32:33 >

• Muhendislige gerek yok. Sertifikasyon programi var onlara katilip basarili olman lazim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Bunu paraları aldıklarını ben söylemiyorum bu meslekte çalışanlar söylüyor.Düşük maaşla çalışıcak adam illaki bulur.Bu sadece iş sağlığı ve güvenliği uzmanlığı için özel bir durum değil.Her bölümden üniversite mezunlarının düşük ücretlere isyan ettiğini görüyoruz duyuyoruz.Geçen forumda okudum 1250 liraya işe başlayan inşaat mühendisi arkadaş vardı.Verdiğin örnekde doğru değil , garsonluk kolay bir iş mi.Sokaktan 10 kişi çevirsek 9'u yapamaz o işi.O 9 un içinde sende varsın bende.4 bin alan arkadaşında ya çok iyi bir üniden iyi bir dereceyle mezundur ya da C sınıfı o parayı alabiliyorsa o işte büyük torpil vardır garanti.

Bu aralar isg uzmanlığı gündemde setifika alan uzmanlar mutlaka kendilerine bu pazarda yer arayacaktır bulamazsa mesleklerine dönerler diye düşünüyorum.

• Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının geçmiş senelerde yaptığı sınav sorularını paylaşmak istiyorum.Benim gibi sınava girecek arkadaşlara şimdiden başarılar.

https://www.box*****.com/s/md87y1qab4besl5d70x6 (linkteki yıldızları silip indirebilirsiniz)
  • quote:

quote:

quote:

yoktur torpil filan zannetmiyorum sadece osgbye bağlı değil serbest çalışıyo yanlış hatırlamıyosam üç şirkete bakıyodu osgb dediğin gibi c sınıfına o kadar vermeyebilir ama şu dakkadan sonra mantıklı olan ya bağımsız çalışmak yada osgb açmak.belki ilk iki üç ay imza yetkisi almadan staj gibi o paralara çalışılır ama emin olun tecrübeli uzman 2000 liraya çalışmaz.okuduğun okullada pek alakalı olduğunu zannetmiyorum bu işi yapanların çoğu fizik kimya mezunu (bende kimya mezunuyum).endüstri,elektronik,mekatronik,makina,inşaat,gıda müh bu bölüm mezunları zaten iş konusunda daha rahatlar.daha çok çevre,maden,jeofizik,jeoloji,ziraat gibi iş sahası daha kısıtlı bölümler isg tercih ediyo gittiğim kurstan biliyorum

• Sınava girecek arkadaşların DİKKATİNE

2013 Yılında Yapılacak Birinci “İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı” Sınavı Duyurusu

2013 yılında yapılacak birinci “işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı” sınavı, 18 Mayıs 2013 Cumartesi günü yapılacaktır.
    1- Söz konusu sınavla ilgili uygulama duyurusu, 01 Nisan 2013 tarihinde kamuoyu ile paylaşılacaktır.
    2- Eğitimlerin bitiş tarihi (Örgün eğitim bitiş tarihi) 31 Mart 2013’dir.
    3- 18 Mayıs 2013 Cumartesi günü yapılacak “işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı” sınavı eski müfredat-mevzuat konularından yapılacaktır. (21 Ekim 2012 sınavı ile aynı müfredat-mevzuat)
  • İş Güvenliği Uzmanlığı C'den B'ye ve B'den A Uzmanlığına geçiş için gerekli belgeler ve işlemler

Eğitim kurumlarınca;

(C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olup, belge tarihi itibariyle 3 yıl fiilen iş sağlığı ve güvenliği alanında hizmet vererek (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı temel eğitim programına,

(B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olup, belge tarihi itibariyle 4 yıl fiilen iş sağlığı ve güvenliği alanında hizmet vererek (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı temel eğitim programına,

müracaat etmek isteyenlerden istenecek belgeler aşağıda belirtilmiştir.

1- (B) veya (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimi almak için eğitim kurumuna hitaben yazılmış dilekçe,

2- Geçerli (C) veya (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi,

Açıklama: (30 Haziran 2012 tarihli ve 28339 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu”nun Geçici 5 inci maddesi gereğince değiştirilmiş şekliyle)

3- Lisans diploması,

4- Nüfus cüzdanı,

5- SGK prim ödeme belgesi

Açıklama: ((B) sınıfı için 3 yılı, (A) sınıfı için 4 yılı kapsayan ve kişinin iş güvenliği uzmanı olarak çalıştığı firma tarafından, bu kişi adına yapılan prim ödemesine ilişkin belge)

6- İşyerinin kişiyi iş güvenliği uzmanlı olarak görevlendirdiğine dair işyeri unvanlı, antetli ve işveren imzalı yazı veya firma ile iş güvenliği uzmanı arasında yapılan ve Bakanlığa bildirilen iş güvenliği uzmanlığı sözleşmesi,

7- Kişinin iş güvenliği uzmanı olarak çalıştığı tarih aralığını gösteren işyeri unvanlı, antetli ve işveren imzalı yazı,

8- Kişinin iş güvenliği uzmanı olarak imzasının bulunduğu,

4857 sayılı İş Kanunu’nun 80 inci maddesine göre söz konusu işyerinde iş sağlığı ve güvenliği kurulu kurulması zorunluluğu bulunması halinde, kurul karar defteri,
    İşçilere yönelik iş sağlığı ve güvenliği eğitim tutanakları,
    Risk değerlendirme çalışmaları,
    Acil durum planları gibi ispata yönelik belge ve dokümanlar.

Açıklama: Bu maddede yer alan belgelerin, (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimi için 3 yıllık, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimi için 4 yıllık süreyi kapsaması şartı aranacaktır.

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü

Yetkilendirme Daire Başkanlığı

• quote:

Orijinalden alıntı: okko

Konuyla ilgili bütün arkadaşlarımı

www.isgdunyasi.com a beklerim.

Bir konuda yardımınızı rica ediyorum.10 yıl deneyimli bir inşaat mühendisiyim.C sınıfı bir arkadaşımın
    dediğine göre sınava girip C sınıfı uzmanlığı aldıgım taktirde sanırım yeni yasa ile geçmişte de
    şantiyelerde (sahada) 3 seneden fazla sigortalı çalıştığım için B sınıfı uzmanlığı alabiliyormusum bu dogru mudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cradleofden

quote:

Orijinalden alıntı: okko

Konuyla ilgili bütün arkadaşlarımı

www.isgdunyasi.com a beklerim.

Bir konuda yardımınızı rica ediyorum.10 yıl deneyimli bir inşaat mühendisiyim.C sınıfı bir arkadaşımın
    dediğine göre sınava girip C sınıfı uzmanlığı aldıgım taktirde sanırım yeni yasa ile geçmişte de
    şantiyelerde (sahada) 3 seneden fazla sigortalı çalıştığım için B sınıfı uzmanlığı alabiliyormusum bu dogru mudur?

evet yeni düzenleme ile bulunduğu işte 3 yıl sigortalı oldğuğunuz ispat edilirse o bölümde a sınıfı uzman olarak bile gözükebileceksiniz ama düzenleme henüz yürürlülüğe girmedi.

• @okko

Hiç aklımda yokken bir de bu belgeyi aklıma soktu arkadas ama işime yarayacağını düşünüyorum ileride.
    Cevap için teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cradleofden

@okko

Hiç aklımda yokken bir de bu belgeyi aklıma soktu arkadas ama işime yarayacağını düşünüyorum ileride.
    Cevap için teşekkürler...

işinize yarar kesinlikli detaylı bilgi için sitemize beklerim

www.isgdunyasi.com
  • Evet forumunuzu gördüm ve üye olacağım,teşekkürler...
  • Arkadaşlar c sınıfı uzmanın alacağı para ortalama 2 bin civarıdır.
  • Arkadaşlar merhabalar.18 mayıstaki sınava girip geçtim şükürler olsun.Dün de sertifika ücreti 354 lirayı bankaya yatırdım.Sonrasına bir dilekçe yazıp eğitim gördüğüm kuruma gittim.Bu belgeleri verdim.Son aşama olan uzmanlık sertifikasının ne kadar süre içinde bana ulaşacağını sorduğumda 1-2 ay içinde ulaşır dediler.Hani bilen varmı bu sertifika ne kadar sürede çıkar ve elimize nasıl ulaşır.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.