Şimdi Ara

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ? (208. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.726
Cevap
118
Favori
1.227.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: IceT

Merhaba,

2 yila yakin suredir kullandigim Philips RQ 1260 tras makinasi ilgili basimdan gecen 2 konuyu paylasmak istiyorum, belki bu cihazi alamayi dusunen arkadaslara faydasi olur (Lutfen amacimin markayi / modeli kotulemek oldugunu dusunmeyin cihazimi severek kullandim!)

1- Yedek bicak, kullanma klavuzunda 18 - 24 ayda bir bicaklarin degistirilmesi tavsiye ediliyor, bence bu tavsiye degil zorunluluk. Kaldi ki benim gibi sert sakala sahipseniz bicaklari 12 ayda degistirmeniz gerekebilir cunku belli bir zamandan sonra caninizin yandigini kopukle kullandiginizda dahi hissedeceksiniz. Yedek bicak yetkili serviste 120 TL civarinda "0" makinanin fiyati ise 550-600 TL arasi. Ben Internet uzerinden Ebay Amerika kanali ile kago dahil 65TL'ye bicak getirtirdim de sorunumu goreceli olarak ucuza cozebildim.

2- Hersey guzel giderken cihaz bugun calismamaya karar verdi. Ilk once sarji bitmistir diye dusundum 2 saat sarjda biratim fakat sonuc ayni ve ben teknik servise gitmeye bicaktaki fiyati gordukten sonra korkuyorum. Cunku arkadasimin ayni makinasi ayni sorundan dolayi servise gittiginde tamirinin mumkun olmadigi sebebi ile 300 TL govde degisim maliyeti cikmisti.

Hepimiz kabul etmeliyiz ki her turlu elektrikli cihazlarda sorun olmasi isin dogasi geregi ancak bu tras makinasinin Teknik servis maliyetleri maalesef ucuz degil. 600 TL verdiginiz cihaz icin bicak 120 TL govde 300 TL ise burada bir yanlislik oldugunu dusunuyorum.

Simdi bir karar vermem gerekiyor yeni Philips 1260 mi yoksa Braun 790cc mi? Braun'da beni tek korkutan terli ortamda tras performansi zira Philips 1260'i kopukle kullandigimdan terli cilt problem olmuyor.

Dostlukla,

Hocam makine garantili degil miydi?
    Baslik fiyatinda cok haklisiniz, siz gene iyi almissiniz. Ben ebay'de 45-50 dolar arasinda gormustum.
    Makineyi nereden aldiniz bilmiyorum ama genelde 400.-TL civari satiliyor. Bana sorarsaniz bu bile cok para.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Son bir kez danışmak amaçlı uğradım ben gene bu konuya Bu gün kesin alıyorum webdenal dan alıcam ya rq 1150 yada rq1260 biri 180 lira bira 395 lira şimdi fiyat farkı gerçekten fazla aslında aralarında o yüzden ikisi arasında ne kadar bir fark var ? çok mu acaba ? Rq1150 fiyat açısından cebe hitap ediyor ama iyi değilse her türlü 200 lira çöpe gidebilir sonuçta. Ne diyorsunuz acaba aradaki o farka değiyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: wholet

Son bir kez danışmak amaçlı uğradım ben gene bu konuya Bu gün kesin alıyorum webdenal dan alıcam ya rq 1150 yada rq1260 biri 180 lira bira 395 lira şimdi fiyat farkı gerçekten fazla aslında aralarında o yüzden ikisi arasında ne kadar bir fark var ? çok mu acaba ? Rq1150 fiyat açısından cebe hitap ediyor ama iyi değilse her türlü 200 lira çöpe gidebilir sonuçta. Ne diyorsunuz acaba aradaki o farka değiyor mu ?

Hocam bütçenizi sarsmayacaksa RQ1260 tavsiye ederim, kullanıpta sorun yaşayan görmedim. Hafızam beni yanıltmıyorsa bu başlıkta RQ1150 kullanıcına denk gelmedim.
    Sonradan hayıflanmamak için RQ1260 yoksa dediğiniz gibi 180.-TL'de çöpe gitmesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Son bir kez danışmak amaçlı uğradım ben gene bu konuya Bu gün kesin alıyorum webdenal dan alıcam ya rq 1150 yada rq1260 biri 180 lira bira 395 lira şimdi fiyat farkı gerçekten fazla aslında aralarında o yüzden ikisi arasında ne kadar bir fark var ? çok mu acaba ? Rq1150 fiyat açısından cebe hitap ediyor ama iyi değilse her türlü 200 lira çöpe gidebilir sonuçta. Ne diyorsunuz acaba aradaki o farka değiyor mu ?

Hocam bütçenizi sarsmayacaksa RQ1260 tavsiye ederim, kullanıpta sorun yaşayan görmedim. Hafızam beni yanıltmıyorsa bu başlıkta RQ1150 kullanıcına denk gelmedim.
    Sonradan hayıflanmamak için RQ1260 yoksa dediğiniz gibi 180.-TL'de çöpe gitmesin.

Teşekkür ediyorum cevap için o zaman bir kere alalım garanti olsun mantığıyla devam ediyoruz

• quote:

quote:

quote:

Teşekkür ediyorum cevap için o zaman bir kere alalım garanti olsun mantığıyla devam ediyoruz

Hocam ben öyle yaptım. Eşim geçen Şubat doğum günü hediyesi olarak RQ1150 almış. Bende araştırdım ve sonradan pişmanlık yaşamamak için RQ1260 aldım. Belki RQ1150'de işimi görürdü ama sonradan iki makinenin başlıklarını inceledim ve doğru karar verdiğimi gördüm. İlk kez tıraş makinası kullanan biri olarak halen çok memnunum. Umarım sizi yanıltmam.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam ben öyle yaptım. Eşim geçen Şubat doğum günü hediyesi olarak RQ1150 almış. Bende araştırdım ve sonradan pişmanlık yaşamamak için RQ1260 aldım. Belki RQ1150'de işimi görürdü ama sonradan iki makinenin başlıklarını inceledim ve doğru karar verdiğimi gördüm. İlk kez tıraş makinası kullanan biri olarak halen çok memnunum. Umarım sizi yanıltmam.

Teşekkürler siparişi verdim şimdi bakalım

• quote:

Hayırlı olsun.

RQ1260 kullanımlarıyla ilgili olarak benim ve diğer arkadaşların yorumlarını "konu içinden" aratırsanız faydalı bilgiler bulabilirsiniz.
  • quote:

quote:

Hayırlı olsun.

RQ1260 kullanımlarıyla ilgili olarak benim ve diğer arkadaşların yorumlarını "konu içinden" aratırsanız faydalı bilgiler bulabilirsiniz.

Teşekkürler bakıcam
  • Bende dün tekrardan makineme bakıyım dedim ve Philips RQ1150 yi kullandım. Tabi jilet gibi değil ama genede fena değil. O zaman herhangi bir markanın daha üst modelinin daha iyi performans göstereceğini düşünüyorum. Biraz makineye devam bakalım batık vs artacak mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: hdeniz

Bende dün tekrardan makineme bakıyım dedim ve Philips RQ1150 yi kullandım. Tabi jilet gibi değil ama genede fena değil. O zaman herhangi bir markanın daha üst modelinin daha iyi performans göstereceğini düşünüyorum. Biraz makineye devam bakalım batık vs artacak mı

Yüzünüz zamanla makineye alışabilir.
    Benim ilk zamanlarımda da belkide hatalı kullanımdan dolayı boyunda sivilcenmeler oldu ama zamanla bunlar düzeldi.
  • Evet bende de kızarıklık oldu traş bitiminde. Çok fazla zorlamadım da ortalama köpüklü 8 dakikada traş oldum. Bakalım 1 ay sürekli makineyle traş olucam jilet ile farkını tekrardan paylaşırım arkadaşlar:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hdeniz

Evet bende de kızarıklık oldu traş bitiminde. Çok fazla zorlamadım da ortalama köpüklü 8 dakikada traş oldum. Bakalım 1 ay sürekli makineyle traş olucam jilet ile farkını tekrardan paylaşırım arkadaşlar:)

Kızaran bölgeye Nivea SOS onarıcı ya da Bepanthene plus krem kullanabilirsiniz.
  • Evet genelde nivea nın sensitive balsam kullanıyorum. Gerçi çok da kuru bir cildim yok ama gende krem falan kullanıyorum. Teşekkürler öneriler için. Belkide makinaya devam etsem geçecek gibi.
  • Arkadaşlar,

Panasonic LF51 ile LA63 arasında ne fark var ?
    Ikisi de 4 bıçaklı ve fiyatları aynı gibi.
    Ayrıca hangisi daha yeni ?

7 senelik emektar Braun'un artık köşesine çekilme zamanı geldi.
  • 13.000 Devir panasonic traş makinesi için 110 TL'ye elek ve bıçak almak mı mantıklı, yoksa yeni bir makine mi?
  • bıçak orijinal ise tabiki bıçağını al motor sesinde bir gariplik yoksa braun 790 makinesini kullanıyorum çok memnunum ve yenisi pahalı olduğu için tabiki bıçağını değiştireceğim
  • Ta Temmuz'da 400 lira diye bahsedilen RQ1260 hala 400 lira. Ne değerli aletmiş. Altın gibi maşallah. Yorumları okurken ucuzlamıştır demiştim ama yanılmışım.

Ben de almayı düşünüyorum. Çok hassas bir cildim var. Hep tahriş ve sivilcelerle uğraşırım. 1260 ıslak traş yapabiliyor diye istedim. Umarım sorun çıkarmaz. Yorumlardaki gibi bir de antibakteriyel bir jel alacağım. Çok sağ olun öneriler için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenk78

Ta Temmuz'da 400 lira diye bahsedilen RQ1260 hala 400 lira. Ne değerli aletmiş. Altın gibi maşallah. Yorumları okurken ucuzlamıştır demiştim ama yanılmışım.

Ben de almayı düşünüyorum. Çok hassas bir cildim var. Hep tahriş ve sivilcelerle uğraşırım. 1260 ıslak traş yapabiliyor diye istedim. Umarım sorun çıkarmaz. Yorumlardaki gibi bir de antibakteriyel bir jel alacağım. Çok sağ olun öneriler için.

Hocam haklısınız ben Şubat ayında yine 400.-TL'ye almıştım ve halen aynı fiyattan satılıyor. Aynı tarihte 2.400.-TL'ye aldığım fotoğraf makinesi şimdi 1.499.-TL'ye satılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 2 Aralık 2012; 22:26:27 >
  • Bende uzun süreden beri panasonic lv61 yada braun 790 cc nin indirime girmesini bekliyordum ama vatanda sanırım %25 indirimler oluyor bakalım dahada iner inşallah ama gerçekten pahalı yani 400 vereceğine başlığı değiştir bencede.
  • Arkadaslar 4 yildir 8595 braun kullaniyorum ben de memnunum.
    Ara sira elek degistirmek gerekiyor.
    Piyasada yerli yapimlarda var ustlerinde activator yaziyor.
    360 Complete yazanlar orjinaldir elek yapisina bakinca anlarsiniz.
    istanbul.da braun elek nereden bulabiliriz ??

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.