Şimdi Ara

ATRİX HAKKINDA DOKUMAN PAYLAŞIMI VE MERAK EDİLEN SORULAR (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.634
Cevap
38
Favori
147.943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: neondark20

TELEFON ÖZELLİKLERİNİN ALTINDA 2.2 FROYO GELIYOR DİYE YAZIYOR .. YANİ İNTERNET ÜZERİNDEN GÜNCELLEME YAPTIN SEN ORJİNAL GÜNCELLEMEYİ YANLIŞ ANLAMADIM DEME YAPINCA ZATEN 1080P OLUYORMUŞ CAMERA GALİBA

Yok internet üzerinden güncelleme yapmadım. Telefonu aldığımda zaten 2.3.4 ile geldi telefon.
  • şuandaki sürüm zaten 2.3 arkadaşım
  • SAGOLUN VERDİĞİNİZ BİLGİLER İÇİN BENDE EN KISA ZAMANDA ARANIZA KATILCAM ..
  • Cihazı almaya çok yakınım ancak bir sorum olacak.
    Custom rom flashlamayı pek sevmiyorum, rom stabilse bana yetiyor,
    sadece root edip birkaç ayar yapıyorum.
    Sorum ise şu, root ettiğimizde ota updatelerini almada bir sıkıntı oluyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi catastrop -- 3 Nisan 2012; 22:59:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: catastrop

Cihazı almaya çok yakınım ancak bir sorum olacak.
    Custom rom flashlamayı pek sevmiyorum, rom stabilse bana yetiyor,
    sadece root edip birkaç ayar yapıyorum.
    Sorum ise şu, root ettiğimizde ota updatelerini almada bir sıkıntı oluyor mu?

Herhangi bir sıkıntı olmaz.
  • arkadaşlar rom, kernel, root falan bu konulara yabancıyım, bana bilgi alabileceğim bir link falan verebilir misiniz?

ben de atrix kullanıcısı olmak üzereyim ve bu konularda hiçbir şey bilmiyorum, iyi mi yaptım bu telefonu almakla yoksa kötü mü zaman gösterecek :)

şu anda sadece kılıf bakıyorum ki o konuda da bayağı bir gerideyim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ckul

arkadaşlar rom, kernel, root falan bu konulara yabancıyım, bana bilgi alabileceğim bir link falan verebilir misiniz?

ben de atrix kullanıcısı olmak üzereyim ve bu konularda hiçbir şey bilmiyorum, iyi mi yaptım bu telefonu almakla yoksa kötü mü zaman gösterecek :)

bu sayfada atrix ile ilgili herşeyi bulabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 35fatih

quote:

arkadaşlar rom, kernel, root falan bu konulara yabancıyım, bana bilgi alabileceğim bir link falan verebilir misiniz?

cevap için teşekkür ederim ama sanırım derdimi anlatamadım :)

ben hiçbir şey bilmiyorum bu konularda, temel bir şekilde root nedir, kernel nedir anlatana bir yer bulabilir miyim acaba?

internette zilyon tane yer var ama açıklayıcı olanını bulamdım kendi adıma, belki dh'de böyle aydınlatıcı bir konu vardır

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 35fatih

quote:

cevap için teşekkür ederim ama sanırım derdimi anlatamadım :)

ben hiçbir şey bilmiyorum bu konularda, temel bir şekilde root nedir, kernel nedir anlatana bir yer bulabilir miyim acaba?

internette zilyon tane yer var ama açıklayıcı olanını bulamdım kendi adıma, belki dh'de böyle aydınlatıcı bir konu vardır

root : cihaza gerçekten sahip olmak demek:) herşey senin elinde, cihazda erişemedigin biryer, silemedigin, kuramadıgın bir program olmaz, herşeyin yetkisi sendedir.. bu durum windows'ta administrator yetkisi olarak gecer, bu işletim sisteminde de adı root'tur.. root sayesinde orjinal rom'ların yanı sıra kullanıcılar tarafından üretilen custom rom'ları da cihaza kurabilirsin, yani geldik rom'a..

rom cihazın yazılımıdır, senin telefonunda orjinal rom olan android 2.3.4 sürümü yüklü..
    ancak android işletim sistemi açık kaynak kodlu oldugundan dolayı bazı kullanıcılar kendi romlarını yapıyorlar ve bunları bizim kullanımımıza sunuyorlar.. bu romlar stabil de olabiliyor, sorunlu da olabiliyor.. ve telefon root edilip bu romlar yüklendiginde telefon (büyük ihtimalle) garanti dışı kalıyor.

kernel: temel, cekirdek anlamına gelir, örnekle açıklamak gerekirse androidin temeli, çekirdegi linux'tan gelir, yani android'in kerneli linux'tur.. linux'u bilio musun?

sen androidi yeni yeni tanımaya başladıgın için root rom falan ugraşma, önce bi kaç ay androidin tadını çıkar, oyunları programları dene, bi için ısınsın, sonra bu olaylara kafa yorarsın dostum.

• merak ettigim bişey var, 1. sayfadaki hd oyunların paylasımında fifa 2012'nin resmine baktıgımda çok dandik görünüyor, ateri oyunu gibi duruyor, ama sd klasörü 1gb'i geçmiş yani benim androidde gördügüm en yüksek boyutlu oyun, neden öyle, grafikleri çok iyi olan hd oyunların bile boyutu 600-700 mb'ı geçmiyor, fifa 2012 o dandik grafiklerle 1gb'ı geçmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: essi_cash

merak ettigim bişey var, 1. sayfadaki hd oyunların paylasımında fifa 2012'nin resmine baktıgımda çok dandik görünüyor, ateri oyunu gibi duruyor, ama sd klasörü 1gb'i geçmiş yani benim androidde gördügüm en yüksek boyutlu oyun, neden öyle, grafikleri çok iyi olan hd oyunların bile boyutu 600-700 mb'ı geçmiyor, fifa 2012 o dandik grafiklerle 1gb'ı geçmiş

Hocam resimler oyunlardan çekilmedi, sadece tanıtmak amacıyla resim ekledim yani resmin oyunla bir ilişkisi olmayabilir kendim oyun oynamadığımdan

denemedim kurup deneyen arkadaşlar var ise yardımcı olsunlar yada youtube de çeşitli videolar var orayada bakabilirsin.
  • Telefonu aldım çok şükür ilk şarj olayı nasıl olucak merak ettim actım telefonu şarj var görünüyor, bitirdikten sonramı şarja takıcaz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeWD@Li

quote:

Orijinalden alıntı: essi_cash

merak ettigim bişey var, 1. sayfadaki hd oyunların paylasımında fifa 2012'nin resmine baktıgımda çok dandik görünüyor, ateri oyunu gibi duruyor, ama sd klasörü 1gb'i geçmiş yani benim androidde gördügüm en yüksek boyutlu oyun, neden öyle, grafikleri çok iyi olan hd oyunların bile boyutu 600-700 mb'ı geçmiyor, fifa 2012 o dandik grafiklerle 1gb'ı geçmiş

Hocam resimler oyunlardan çekilmedi, sadece tanıtmak amacıyla resim ekledim yani resmin oyunla bir ilişkisi olmayabilir kendim oyun oynamadığımdan

denemedim kurup deneyen arkadaşlar var ise yardımcı olsunlar yada youtube de çeşitli videolar var orayada bakabilirsin.

ben direk oyun görüntüsü zannettim dostum o resmi:) dedigin gibidir ozaman, o dosya boyutuna o grafik olmaz yani :)

• quote:

Orijinalden alıntı: eneserk

quote:

Orijinalden alıntı: eneserk

Arkadaşlar bi sorunla karşılaştım ve ne yapacağım bilmiyorum bi yardım etseniz..

Bugün poweramp i titanium la kaldırdım,, tekrar yüklemek istediğimde uygulama yükleyemiyor yeterli alan yok uyarısı ile karşılaşıyorum .s yeterli hafıza var ama .s ne yapmalıyım?

Kimse bilmiyor mu .s

Yaw hiç mi yardım edecek yok :(
  • Konuyu en başından okudum ve telefonla ilgili hiçbir kronik problem yaşayan arkadaş göremedim. Bazı arkadaşlar yeniden başlatma probleminden bahsetmiş aralarında çözenler var bu problemi genellikle yazılımsal kullanıcı hatasından kaynaklanıyor yüklenen programlardan falan. Bunun dışında wifi, bluetooth, 3G, fotoğraf ve video çekimi, ekranı, performansı, hdmi kullanıcıları memnun etmiş. Birkaç arkadaş motoblur louncherdan kaynaklanan takılmalardan bahsetmiş ve bu sorunu da go louncher yükleyerek halletmişler. Ekran uyandırmayı parmak okuyucudan açmak istemeyen arkadaşlar go louncher ve locker yamasını marketten yükleyerek ses tuşları ile ekranı uyandırabiliyorlar. Ekran kalitesinin iphone 4 kadar başarılı olduğunu söyleyen arkadaşlar mevcut piksellenmeden şikayet eden hiçbir yorum okumadım. Fotoğraf kalitesi memnun edici bulunmuş ama video kalitesinin daha iyi olduğu söyleniyor. Bir de 1080p mkv formatlı dosyaların açılması konusunda gpunun yetersiz kalması söz konusuymuş. Telefonda fabrika çıkış olarak kronik herhangi bir problem bulunmuyor. Almayı düşünen arkadaşlara yardımcı olmak adına böyle bir yorum yapmayı uygun gördüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unflattering -- 4 Nisan 2012; 22:52:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mahubey

Konuyu en başından okudum ve telefonla ilgili hiçbir kronik problem yaşayan arkadaş göremedim. Bazı arkadaşlar yeniden başlatma probleminden bahsetmiş aralarında çözenler var bu problemi genellikle yazılımsal kullanıcı hatasından kaynaklanıyor yüklenen programlardan falan. Bunun dışında wifi, bluetooth, 3G, fotoğraf ve video çekimi, ekranı, performansı, hdmi kullanıcıları memnun etmiş. Birkaç arkadaş motoblur louncherdan kaynaklanan takılmalardan bahsetmiş ve bu sorunu da go louncher yükleyerek halletmişler. Ekran uyandırmayı parmak okuyucudan açmak istemeyen arkadaşlar go louncher ve locker yamasını marketten yükleyerek ses tuşları ile ekranı uyandırabiliyorlar. Ekran kalitesinin iphone 4 kadar başarılı olduğunu söyleyen arkadaşlar mevcut piksellenmeden şikayet eden hiçbir yorum okumadım. Fotoğraf kalitesi memnun edici bulunmuş ama video kalitesinin daha iyi olduğu söyleniyor. Bir de 1080p mkv formatlı dosyaların açılması konusunda gpunun yetersiz kalması söz konusuymuş. Telefonda fabrika çıkış olarak kronik herhangi bir problem bulunmuyor. Almayı düşünen arkadaşlara yardımcı olmak adına böyle bir yorum yapmayı uygun gördüm.

10 GBlık 1080p full hd avatar izledim takılmadan.

• quote:

Orijinalden alıntı: OneReason

quote:

Orijinalden alıntı: mahubey

Konuyu en başından okudum ve telefonla ilgili hiçbir kronik problem yaşayan arkadaş göremedim. Bazı arkadaşlar yeniden başlatma probleminden bahsetmiş aralarında çözenler var bu problemi genellikle yazılımsal kullanıcı hatasından kaynaklanıyor yüklenen programlardan falan. Bunun dışında wifi, bluetooth, 3G, fotoğraf ve video çekimi, ekranı, performansı, hdmi kullanıcıları memnun etmiş. Birkaç arkadaş motoblur louncherdan kaynaklanan takılmalardan bahsetmiş ve bu sorunu da go louncher yükleyerek halletmişler. Ekran uyandırmayı parmak okuyucudan açmak istemeyen arkadaşlar go louncher ve locker yamasını marketten yükleyerek ses tuşları ile ekranı uyandırabiliyorlar. Ekran kalitesinin iphone 4 kadar başarılı olduğunu söyleyen arkadaşlar mevcut piksellenmeden şikayet eden hiçbir yorum okumadım. Fotoğraf kalitesi memnun edici bulunmuş ama video kalitesinin daha iyi olduğu söyleniyor. Bir de 1080p mkv formatlı dosyaların açılması konusunda gpunun yetersiz kalması söz konusuymuş. Telefonda fabrika çıkış olarak kronik herhangi bir problem bulunmuyor. Almayı düşünen arkadaşlara yardımcı olmak adına böyle bir yorum yapmayı uygun gördüm.

10 GBlık 1080p full hd avatar izledim takılmadan.

vay süpermiş

• Selam arkadaşlar telefonumu unlock yapıp ardından cm7 atmayı denedim fakat cihaz açılış ekranında sağ üstte unlock yazısıyla beraber beklemeye başladı daha ilerisine gidemedim ardından tekrar flashboot kısmına girdiğim zaman battery is too low to flash diyor napmam gerek bu durumda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ttt01

Selam arkadaşlar telefonumu unlock yapıp ardından cm7 atmayı denedim fakat cihaz açılış ekranında sağ üstte unlock yazısıyla beraber beklemeye başladı daha ilerisine gidemedim ardından tekrar flashboot kısmına girdiğim zaman battery is too low to flash diyor napmam gerek bu durumda?

Telefon kapalı durumdayken şarja takın eğer ekranın sağ üst köşesindeki led ışık yanıyor ise şarj oluyor demektir.5 6 saat şarj olmasını bekleyin sonrasında flash işlemini tekrardan gerçekleştirin.Eğer led yanmıyor ise haricen şarj edin sonra flaslama işlemini yapın.

Bundan sonra Şarjınız full dolu değilken flaslama yapmamanızı öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightdrive -- 4 Nisan 2012; 23:01:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OneReason

quote:

Orijinalden alıntı: ttt01

Selam arkadaşlar telefonumu unlock yapıp ardından cm7 atmayı denedim fakat cihaz açılış ekranında sağ üstte unlock yazısıyla beraber beklemeye başladı daha ilerisine gidemedim ardından tekrar flashboot kısmına girdiğim zaman battery is too low to flash diyor napmam gerek bu durumda?

Telefon kapalı durumdayken şarja takın eğer ekranın sağ üst köşesindeki led ışık yanıyor ise şarj oluyor demektir.5 6 saat şarj olmasını bekleyin sonrasında flash işlemini tekrardan gerçekleştirin.Eğer led yanmıyor ise haricen şarj edin sonra flaslama işlemini yapın.

Bundan sonra Şarjınız full dolu değilken flaslama yapmamanızı öneririm.

Az önce açıldı fastboot ekranı tekrar recovery kısmına girdim cm7i flashlamadan önce backup almıştım onu tekrar yükliyim dedim yükledikten sonra telefon başlıyor motorola yazısı yuvarlak dönmeye başladıktan sonra reset atıp atıp duruyor cihaz rsd lite dan sıfır rom mu atsam acaba :(

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.