DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
wifi agının adını ve sifresini degistirme ?
30
Cevap
2
Favori
251.844
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> wifi agının adını ve sifresini degistirme ?
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      2868 Mesaj
      24 Ocak 2012 18:06:15
      simdi telefondan wifi ye baaglanamıyorum bunun da cözüm yolunun wifi agının adını ve sifresinin degistirilerek düzeldigini ögrendim simdi bu yüzden ag adını ve sifreyi degistirmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim?
      NOT:modem amcamda duruyo ve modeme kablosuz sekilde baglanıyorum bu sartlar alındada degistirebilirmiyim bu arada ttnet kullanıyorum isletim sistemim windons 7 ayrıca sifre degistiginde eskiden o aga baglanan pc ler yine sifre istemeden o aga baglanabilecek mi?

• Yüzbaşı
      263 Mesaj
      24 Ocak 2012 20:05:58
      modem arayüzüne (genellikle 192.168.1.1 olur) bağlandıktan sonra kullanıcı adı ve şifreyi girdikten sonra w-lan ayarlarından ağ adı(ssid) ve şifreyi değişebilirsin. Not:Daha önceden modeme bağlanan bilgisayarlarında yeni şifreyi girmeleri gerekecektir.

• Yarbay
      2868 Mesaj
      24 Ocak 2012 21:11:43
      quote:

Orijinalden alıntı: the_mafia

modem arayüzüne (genellikle 192.168.1.1 olur) bağlandıktan sonra kullanıcı adı ve şifreyi girdikten sonra w-lan ayarlarından ağ adı(ssid) ve şifreyi değişebilirsin. Not:Daha önceden modeme bağlanan bilgisayarlarında yeni şifreyi girmeleri gerekecektir.

saolun en kısa zamanda deneyecegim peki sifresiz yapmak istersem nasl yaparım birde modem benim pc me baglı degil dedigim gibi amcamın pc sine baglı sorun yaratmaz deilmi?

• Yarbay
      2064 Mesaj
      24 Ocak 2012 21:14:29
      bağlı olan bir cihazdan yapıcaksın arkadasımın dediklerini.

Ömrünü Fenerbahçe'ye adamış bir üye...
    • Yüzbaşı
      431 Mesaj
      24 Ocak 2012 21:23:23
      192.168.2.1 de olabilir.Buradan modeme gireceksin kullanıcı adı ve şifre ister değişmemişse kullanıcı adı:admin şifre:ttnet yada 123456 veya 12345 olabilir..Şifresiz kullanma bence başkalarıda bağlanabilir. modeme girdikten sonra koblosuz bağlantıyı tıklayacaksın daha sonra kablosuz ağ güvenliğe tıkla şifren burada..Tabi bunların hepsini amcanın pcsinden yada o modeme bağlı başka bir pcden yapmalısın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cirkin_01 -- 24 Ocak 2012; 21:27:34 >

• Yarbay
      2868 Mesaj
      24 Ocak 2012 21:41:21
      quote:

Orijinalden alıntı: Cirkin_01

192.168.2.1 de olabilir.Buradan modeme gireceksin kullanıcı adı ve şifre ister değişmemişse kullanıcı adı:admin şifre:ttnet yada 123456 veya 12345 olabilir..Şifresiz kullanma bence başkalarıda bağlanabilir. modeme girdikten sonra koblosuz bağlantıyı tıklayacaksın daha sonra kablosuz ağ güvenliğe tıkla şifren burada..Tabi bunların hepsini amcanın pcsinden yada o modeme bağlı başka bir pcden yapmalısın..

hocam ciftlik tarzı bi yerde oturuyorum kimsenin baglanmasına imkan yok
      yanlız dediklerinizi yapamadım resimli anlatım falan varmı yada ban ne yapacagımı aacık acık anlatabilirmisiniz?

• Yarbay
      2868 Mesaj
      24 Ocak 2012 21:51:57
      quote:

hocam ciftlik tarzı bi yerde oturuyorum kimsenin baglanmasına imkan yok
      yanlız dediklerinizi yapamadım resimli anlatım falan varmı yada ban ne yapacagımı aacık acık anlatabilirmisiniz?

• Yüzbaşı
      431 Mesaj
      24 Ocak 2012 22:09:59
      İlk önce internet tarayıcımızın adres yerine 192.168.1.1 yada 192.168.2.1 yazıyoruz entere basıyoruz burada modem ara yüzü gelir kullanıcı adı ve şifre ister..bunları yazıyoruz yukarıda anlatmıştım..açılan pencerede koblosuz yazan yere tıklıyoruz burada kablosuz bağlatı ve bağlanan tüm cihazlar görünür kablosuz ağ güvenliği yazan yere tıkla şifre buradadır..modemden modeme değişik olabilir ama çok değil çözersin..

• Yarbay
      2868 Mesaj
      24 Ocak 2012 22:35:56
      quote:

İlk önce internet tarayıcımızın adres yerine 192.168.1.1 yada 192.168.2.1 yazıyoruz entere basıyoruz burada modem ara yüzü gelir kullanıcı adı ve şifre ister..bunları yazıyoruz yukarıda anlatmıştım..açılan pencerede koblosuz yazan yere tıklıyoruz burada kablosuz bağlatı ve bağlanan tüm cihazlar görünür kablosuz ağ güvenliği yazan yere tıkla şifre buradadır..modemden modeme değişik olabilir ama çok değil çözersin..

benden sadece sifre istiyo ve girdigim sifreyi onayladıgımda sadece sayfa yenileniyor

• Yüzbaşı
      431 Mesaj
      25 Ocak 2012 09:24:56
      Şifre yanlış..

• Yarbay
      2868 Mesaj
      25 Ocak 2012 10:37:30
      quote:

Şifre yanlış..

yok wifi den sifre istediginde direk olarak bu sifre ile sorunsuzca baglanabiliyorum ama ben böyle bir sey duydum
      "İlk gelen ekranda sizden şifre isteyen bölümde Tamam demenize rağmen bir gelişme olmuyorsa ya modem web arayüzüne şifre konulmuştur ya da tarayıcınızın çerezleri ile ilgili bir sorun olabilir."

su cerezler derken neyi kast ediyor acaba? birde ben bunları modeme reset atmadan falan yapmayı denedim bir farkı olmaz degilmi?

• Yüzbaşı
      431 Mesaj
      25 Ocak 2012 11:35:08
      çerezler:girdiğin web sayfalarının hard diskine yerleştirdiği tex dosyasıdır aynı siteyi tekrar ziyaret ettiğinde tanımaları için..şifren doğruysa girmesi lazım yapamıyorsan uğraşma

• Yarbay
      2868 Mesaj
      27 Ocak 2012 17:25:42
      quote:

çerezler:girdiğin web sayfalarının hard diskine yerleştirdiği tex dosyasıdır aynı siteyi tekrar ziyaret ettiğinde tanımaları için..şifren doğruysa girmesi lazım yapamıyorsan uğraşma

valla tamirci cagırıcam bu olucak gibi degil böyle yardımlarınız icin hepinize tek tek tesekkürler

• Yarbay
      2037 Mesaj
      27 Ocak 2012 17:51:00
      modemin markası nedir?

• Yarbay
      2868 Mesaj
      27 Ocak 2012 18:00:04
      quote:

Orijinalden alıntı: golkipir

modemin markası nedir?

airtes

• Yarbay
      2037 Mesaj
      27 Ocak 2012 18:13:12
      quote:

Orijinalden alıntı: 16hakan16

Alıntıları Göster

airtes

Baktım da 192.168.2.1 adresine girip login deyince arayüze giriyor olması gerekiyor. Şifre istemediği yazıyor. Eğer kabul etmezse modem ayarları değiştirilmiş olabilir.

Linkteki video yardımcı olabilir

Video

• Yarbay
      2868 Mesaj
      27 Ocak 2012 21:12:36
      quote:

Alıntıları Göster

Baktım da 192.168.2.1 adresine girip login deyince arayüze giriyor olması gerekiyor. Şifre istemediği yazıyor. Eğer kabul etmezse modem ayarları değiştirilmiş olabilir.

Linkteki video yardımcı olabilir

Video

kardes allah razı olsun yarın sabah deneyip sonucu yazarımda öncesinde wpa vs ne oluyor onları ögrenmem lazım birde bunları yaptıktan sonra ne yapmam gerekir? yoksa direk yeni ag adı ve sifre ile baglanabilecekmiyim?

• Yüzbaşı
      431 Mesaj
      28 Ocak 2012 00:02:26
      Wi-Fi Protected Access..Türkçesi wifi korumalı erişim demektir. şifreyi değiştirmene gerek yok oradan şifreyi al nete gir..

• Yarbay
      2037 Mesaj
      28 Ocak 2012 00:10:22
      quote:

Orijinalden alıntı: 16hakan16

Alıntıları Göster

kardes allah razı olsun yarın sabah deneyip sonucu yazarımda öncesinde wpa vs ne oluyor onları ögrenmem lazım birde bunları yaptıktan sonra ne yapmam gerekir? yoksa direk yeni ag adı ve sifre ile baglanabilecekmiyim?

kardeş arayüze girdikten sonra gerisi kolay. bende aynı modem yok o yüzden tam olarak söyleyemem fakat arayüze girdikten sonra kablosuz adı altında güvenlik gibi bir isim olabilir. burada parola yazması lazım. oradan bakabilirsin istersen değiştirebilirsin

• Yarbay
      2868 Mesaj
      28 Ocak 2012 15:44:07
      quote:

Alıntıları Göster

kardeş arayüze girdikten sonra gerisi kolay. bende aynı modem yok o yüzden tam olarak söyleyemem fakat arayüze girdikten sonra kablosuz adı altında güvenlik gibi bir isim olabilir. burada parola yazması lazım. oradan bakabilirsin istersen değiştirebilirsin

en kısa zamanda abimle deneyecegiz sonucu buraya yazarım

• Yarbay
      2868 Mesaj
      01 Şubat 2012 19:46:54
      arkadaslar hallettim yardımlarınız icin öncelikle @golkipir daha sonrada yardımcı oaln herkese tesekkürler

• Er
      2 Mesaj
      08 Ocak 2013 09:02:05
      selam. ben bakude yasiyorum bende VI-fi sifresini deyistirmek istiyorum ama olmuyor yapamiyorum bana yardimci olurmusunuz?

• Er
      2 Mesaj
      08 Ocak 2013 20:07:09
      biri benim soruma cevap yazsin lutfen

• Onbaşı
      22 Mesaj
      17 Şubat 2014 20:36:13
      quote:

Orijinalden alıntı: bahtiyar s

biri benim soruma cevap yazsin lutfen

Sırf bunu yazmak için üyelik açan adam

• Teğmen
      118 Mesaj
      06 Ocak 2015 02:47:54
      Modemin arayüzüne girip 192.168.2.1 yazın oradan değiştirin burada anlatıyor http://bilgibahcem.blog...stirme-wifi-sifresi.html

• Er
      1 Mesaj
      07 Mart 2015 10:17:31

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      423 Mesaj
      07 Mart 2015 11:25:45
      quote:

Orijinalden alıntı: Hasannn17

Modemin arayüzüne girip 192.168.2.1 yazın oradan değiştirin burada anlatıyor http://bilgibahcem.blog...stirme-wifi-sifresi.html

konu 2012 de açılmış biraz geç cevap vermişsin sanki

Ben de eksik olmayım madem

Tarihini okumayan onu tekrar yaşamak zorundadır]
    • Er
      1 Mesaj
      17 Mart 2015 18:45:29

Merhaba bende kullanıcı adımı ve şifremi unuttum tp - link kablolu lütfen bana yardım edin

P.Escobarkullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      87 Mesaj
      13 Nisan 2015 15:53:59
      şu işi bi standarta oturtamadılar.

• Çavuş
      74 Mesaj
      13 Nisan 2015 16:49:54
      arkadaşlar bazı modemler için ana sayfası farklı bir adreste olabilir mesela benimki 192.168.3.12
      gibi bundan sonrada kullanıcı adı şifre gerekir

[....AFU...]
    • Çavuş
      74 Mesaj
      13 Nisan 2015 16:52:56
      genlde ttnet de hepsi aynıdır kullanıcı adları ; admin - ttnet -administrator dur genelde

şifreler ise 1234567 -password-admin -ttnet-psswd- bunları deneyin yada buna benzeyenleri yoksa modeme fabrika reset çekın bu sefer admin ttnet olur ttnet se

[....AFU...]
Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> wifi agının adını ve sifresini degistirme ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.