Şimdi Ara

İzmirde Balık Avı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
6.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar , Forumda balık avı ile uğraşan forumdaşlar var ise izmir'de hemen hemen her hafta sonu balıga gıdıyorum bır arkadaşımla beraber .

Konu hakkında kendımızce tecrubelıyız . Yaşlarımız 26 genelde araba kiralayıp gidiyoruz .

Balık avına meraklı az çokta olsa avdan anlayan arkadaşlar edinmekten mutluluk duyarız .

Genellikle ıldırı ve gerence mevkiini tercih ediyoruz .

Yine genellikle avladıgımız balıklar cıpura , Karagöz , Mercan , kupez , izmarit , kalamar , mandagöz , levrek.

Sorularınız olursa elımden geldıgınce ve bılgımın yettıgınce yardımcı olmaya calışırım . Takım taklavat , avlanılacak mevkii gibi .

Balık avı cidden bir sevdadır ve bir kere düştünmü Allah kurtarsın Yalnız gerçekten dünya dertlerini rafa kaldırtır balık avı . Orada oldugun 5-6 saat içerisinde huzur , heyecan , mutluluk ve keyfi bir arada yaşarsınız . Gerek kıyı gerekse tekneden herkez bir kere denemeli diye düşünüyorum .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manifeto -- 16 Ocak 2012; 15:56:43 >

• soylediklerine katılıyorum bende yeni merak sardım hedef balık Levrek daha kısmet olmadı neyse. Allah kurtarsın
  • Levregı nerede yakalamya calışıyorsun ? Hava ruzgarlı denız aşırı dalgalı olan gunlerde uckuyular vapur ıskelesının orada sahte ile kesin sonuç alırsın . Beyaz parlak türden olan ufak sahteler var 1-2 tl . Suda balık aksiyonu yapar . Onu takıp at çek yapıcaksın . Denız ne kadar karışıksa , Levregın kanma olasılıgı o kadar artar .
  • gumuldur ve baradan koyunu denedim olmadı levrek istiyordum ama gumuldurde 1375 gr Kalkan takıldı sahteme :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: manifeto

Selamlar , Forumda balık avı ile uğraşan forumdaşlar var ise izmir'de hemen hemen her hafta sonu balıga gıdıyorum bır arkadaşımla beraber .

Konu hakkında kendımızce tecrubelıyız . Yaşlarımız 26 genelde araba kiralayıp gidiyoruz .

Balık avına meraklı az çokta olsa avdan anlayan arkadaşlar edinmekten mutluluk duyarız .

Genellikle ıldırı ve gerence mevkiini tercih ediyoruz .

Yine genellikle avladıgımız balıklar cıpura , Karagöz , Mercan , kupez , izmarit , kalamar , mandagöz , levrek.

Sorularınız olursa elımden geldıgınce ve bılgımın yettıgınce yardımcı olmaya calışırım . Takım taklavat , avlanılacak mevkii gibi .

Balık avı cidden bir sevdadır ve bir kere düştünmü Allah kurtarsın Yalnız gerçekten dünya dertlerini rafa kaldırtır balık avı . Orada oldugun 5-6 saat içerisinde huzur , heyecan , mutluluk ve keyfi bir arada yaşarsınız . Gerek kıyı gerekse tekneden herkez bir kere denemeli diye düşünüyorum .

hocam kıyıdan oltaylamı çalışıyorsunuz?
    botla tekneyle açılma imkanınız da oluyomu

• uzun zaman kıyıdan avlandım ama yaklaşık son 6 aydır genelde tekne ile belırledıgımız yerlere avlanıyoruz
  • quote:

uzun zaman kıyıdan avlandım ama yaklaşık son 6 aydır genelde tekne ile belırledıgımız yerlere avlanıyoruz

karaburun tarafınada gidiyormusunuz?
    ben tüm sahil şeridini gezdim, amatör olarak kendi yeyebileceğim kadarını bile yakalayamadım
    levrek çupraya ne zaman atsam yılan balığı müren falan geldi tutturamadım şu hani balığı var ondan bile tuttum :)
  • :) genelde gece avlanıyorsun heralde muren ve yılan geldıgıne gore .. Ildırı ve gerence tarafına gıdıyoruz genelde mercan cupra karagoz sargoz bol avlıyoruz
  • ben güneş battıktan sonra sardalyayla bırakma yapıyordum :)
    o yılan balığını yalkaladıktan sonra soğudum bu işten :) o nası bişe öyle bildiğin yılan yaw derisi şekli haraketleri
    kofona tutan bi eleman vardı geceden bırakma yapıyordu sabahda 3 kg lik kofona almıştı ona özendim
  • quote:

:) genelde gece avlanıyorsun heralde muren ve yılan geldıgıne gore .. Ildırı ve gerence tarafına gıdıyoruz genelde mercan cupra karagoz sargoz bol avlıyoruz

yoziri vardı at çek yapıyodum bidefa hani bidefada zargana geldi
    sonra bi kayaya takıldı gitti güzelim yoziri
  • Bu aylarda bırakma yaptıgında levrek denkgelmesi muhtemel . Ama sardalya yerıne ufak tefek yakaladıgın ısparoz yada kupez tarzı balıkları canlı bırakırsan şansın artar
  • hocam bu satılan mamunla boru kurduna çipura vuruyomu?
    bende karşıyaka oturuyorum, bayraklı sahilinde akşamları çipura çekenler gördüm
  • boru kuru ve mamuna bırde yengeçe hayır demez cupra . bayraklıda yakaladıklarını bılıyorum ama aşırı derecede metal ıcerdıgınden saglıgını rıske atma ek olarak ızmır sahılınde korfezde yanı balık tutmak yasak .
    Bu metal muhabbetınden dolayı
  • izmir sahilinde yasakmı?
    benim bildiğim ağla falan denizden yakalamak yasak
    olta için yasak olmaması lazım
    ordaki balıkların sağlıksız olduğuna bende katılıyorum, hiç ordan yakalamadımda yememde
    hocam mercan içinde mamun yengeç boru kurdumu lazım?
  • Yengeç sadece kıyıdan beklemeli avlarda iş yapar . Taşlık ve erişte zemınlerde .

Mamun a hayır dıyecek balık yok . Boru kurduda iş yapar . Taze olduktan sonra hepsi iş görür ama özellikle mamun ve kalamar uçlarını tavsiye ederim . Ufak balıklar fazla tiftiklemez yemin uzun süre durur . Ama kıyıdan mercan yakalaman zor daha cok 30 metreden derın yerlerde olurlar .

Uckuyular vapur ıskelesınden Bostanlı ferıbot ıskelesıne kadar avlanmak yasak . Kesin bilgidir . Yasak olmasının sebebi balıklardaki aşırı metal düzeyidir .

Yasak olsada ilgilenen yok orası ayrı konu .
  • quote:

Yengeç sadece kıyıdan beklemeli avlarda iş yapar . Taşlık ve erişte zemınlerde .

Mamun a hayır dıyecek balık yok . Boru kurduda iş yapar . Taze olduktan sonra hepsi iş görür ama özellikle mamun ve kalamar uçlarını tavsiye ederim . Ufak balıklar fazla tiftiklemez yemin uzun süre durur . Ama kıyıdan mercan yakalaman zor daha cok 30 metreden derın yerlerde olurlar .

Uckuyular vapur ıskelesınden Bostanlı ferıbot ıskelesıne kadar avlanmak yasak . Kesin bilgidir . Yasak olmasının sebebi balıklardaki aşırı metal düzeyidir .

Yasak olsada ilgilenen yok orası ayrı konu .

hocam peki bu balık bulucu cihazlar var sonar gibi teknenin arkadasından sallandırıyorsun ama benim merak ettiğim
    , mesala bazı gps lerde de var bu özellik kullandınızmı? gerçekten işe yarıyormu?

bide hocam kılıç balığına ve ıstakoza çalıştınız mı hiç?

amatör 2/2 tebliğ 6.bölüm
    (5.madde) İzmir limanında, Bostanlı Sazburnu ile Üçkuyular vapur iskelesi arasında çekilen hattın doğusunda kalan saha içerisinde su ürünleri avcılığı yasaktır.

• kılıc ve ıstakoz avını hıc yapmadım . balık bulucu olayını genelde kullanıyoruz balıkları gosterıyor . cınsını falan gostermesede bı topluluk oldugunu anlıyorsun orta sudamı ust sudamı dıpdemı gorebılıyorsun artı dıbın kac metre oldugunu ve dıbın seklını gosterme gıbı avantajları var .
  • hmm
    teşekkürler hocam
    rastgele
  • Merhaba.Bizde iki arkadaş olarak balık avlarına bireysel olarak katılıyoruz.
    Kendi aracımız mevcut.Beraber tekne ile balık avına çıkabiliriz.
    Sizin içinde uygunsa beraber ıldır için program yapabiliriz.
    Saygılar levent.
  • quote:

Orijinalden alıntı: levotrax

Merhaba.Bizde iki arkadaş olarak balık avlarına bireysel olarak katılıyoruz.
    Kendi aracımız mevcut.Beraber tekne ile balık avına çıkabiliriz.
    Sizin içinde uygunsa beraber ıldır için program yapabiliriz.
    Saygılar levent.

Adam yaşıyor mu önce onu sorsaydın. 4 yıl önceki bir mevzu bu.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.