Şimdi Ara

Fiat'ın frenleri çok hissiz (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
1
Favori
6.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: kayake

bence fiat en kısa zamanda fabrikalarını kapatmalı ve otomobil işinden elini eteğini çekmeli.

100 küsür yıldır araba yapmayı öğrenemediler.

italyan askerleri.

arkadaşım öğrenemedi diyorsun niye piyasada tofaş grubu var parça ucuz başkasının arabasını niye memleketimize sokalım.ben gayet memnunum tercih meselesi..uzun yolda tofaş bilhassa doğanlar iyi tavsiye ederim
  • Her aracın fren hassasiyeti bir olmuyor malesef. Fren pedalına uyguladığımız kuvvet bir önceki kullandığımız araca göre alışkanlık oluyor. Bu ayak alışkanlığıyla GrandePunto gibi frenleri bastın mı 2 rekat namaz kıldıran cinsten araba olunca önceki araçta uyguladığımız kuvveti punto gibi bir araçta sorun çıkartıyor.

Sorun dedim ama bir müddet sonra ayak bunada alışıyor ve çok hafif dokunuşlarla fren yapmak harika bir duygu. Frenleri daha sert tepkiyle duran bir araca geçince asıl sorun bundan sonra başlıyor. Önüne bir şey çıkıyor ve frene basıyorsun ama evde kimse yok sanki araçta fren yokmuş gibi çok kötü bir an durmayacak diye gözlerin açılıveriyor. Aynı durum farklı araçlardaki debriyaj pedalının sertliğinde de oluyor.

Sonuç olarak tamamen ayağımızın aracın tepkilerine alışma süreci. Bunun farkında olmak yeterlidir bence.
  • Debriyaj ve fren konusunda diyeceklerim su ki marea sahibiyim bu arada

Renault peugeot ve ford kullandim debriyajlari gaz pedali gibi asiri yumusak ilk basista cok yumusak bi kademe daha bastiginizda pedal direk duvara yapisiyor yani 2 diş varmis gibi. Ama fiatin oyle degil. Fiatin debriyaji gayet makul olcak sekilde sert ve kesintisiz nasil basiyorsaniz oyle gidip geliyor ve olmasi gerekende odur. Fren konusunda ise evet fiatin frenleri yine gaz pedali gibi yumusak olmakla birlikte fren yaptiginizi hissetmiyorsunuz cunku oda ufak bir dokunustan itibaren diskleri sıkıyor ama arkadasimin kullandigi borada ise frene hafif dokunuyorum hic bi frenleme hissetmiyorum biraz daha guc uygulasam zink diye fren yapiyor zaten o biraz daha guc uyguladigimda fren sertleserek tepki veriyor ayari yok yani

Kisacasi fiatin pedal muhendisligi muthis

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• konuyu bi güzel hortlatayım

2007 doblo var Vallahi billahi kapıda duruyor binmeye korkuyorum
    en ufak bi frende pedal en dipte ve araba kızakta sıfır kış lastiği taktım sıfır opar balata taktım frene basınca araç kaymaya başlayıp hızlanıyor Allah korusun bi gün birine geçireceğim.. pedal çok yumuşak ve pay çok az 2 milim basıyosun pedal dipte... yani daha öncede doblo kullandım ama bu kadar kaydığına yeni yeni şahit oluyorum...
    unutmadan araç 2007 model 2008 cıkışlı değişmedik plastik parça kalmadı malzeme kalitesi çok düşük çürüyor resmen :(
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.