Şimdi Ara

Hangi Hoporlor sizce Klipsch FOCAL KEF MONITOR AUDIO DALİ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
2
Favori
7.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

@ adet kule tipi hop istiyorum. bunlari muzik dinlemek icin ve daha sonrada 5+1 sisteme ekleyip 7+1 yapabilirim. fakat konuya cok hakim olmadigim icin sizden yardim istiyorum. asagidaki hoplerihttp://www.sesvegoruntusistemleri.com sitesinde fiyata gore cikarttim. sizce hangisini almak lazim ?

Klipsch RF-82 II Hoparlör

FOCAL CHORUS 816 V HOPARLÖR

KEF İQ-90 Hoparlör

MONITOR AUDIO RX 8 HOPARLÖR

DALİ LEKTOR 8 HOPARLÖR
    DALI CONCEPT 10 KULE TİPİ HOPARLÖR
    DALİ İKON 6 MK2 HOPARLÖR
    DALI CONCEPT 10 KULE TİPİ HOPARLÖR

• Sayın Neakar,

Öncelikler şunu belirteyim, alacağınız 2 kule hoparlörü elinizdeki mevcut 5+1'e ekleyip 7+1 yapma planınız başınızı çok ağrıtabilir. Değişik marka hoparlörlerin, hatta aynı markanın değişik serilerine ait hoparlörlerin sürücü ve crossover tasarımları birbirlerinden çok farklıdır, bu nedenle aynı elektrik sinyaline verecekleri tepki hem zaman, hem de faz farkı olarak çok değişik olabilir. Bu da sistemin hem zaman tutarlılığını (time coherence) hem de faz tutarlılığını (phase coherence) kaybetmesine neden olabilir. Bu demek değildir ki mutlaka kötü bir sonuç alacaksınız ama bu kararı vermeden önce böyle bir ihtimal olduğunu da bilin.

Kef, Focal ve Monitor Audio markalarının Türkiye temilcisi Extreme Audio'dur. Almak istediğiniz ürünün fiyat ve stok bilgisini Extreme'den veya herhangi bir bayisinden almanız, eğer vaktiniz varsa mutlaka Extreme'in Maslak showroomuna gidip almayı planladığınız hoparlörleri dinlemeniz de bence çok akıllıca olur.

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taşkın_ATRA -- 19 Aralık 2011; 14:32:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Taşkın_ATRA

Sayın Neakar,

Öncelikler şunu belirteyim, alacağınız 2 kule hoparlörü elinizdeki mevcut 5+1'e ekleyip 7+1 yapma planınız başınızı çok ağrıtabilir. Değişik marka hoparlörlerin, hatta aynı markanın değişik serilerine ait hoparlörlerin sürücü ve crossover tasarımları birbirlerinden çok farklıdır, bu nedenle aynı elektrik sinyaline verecekleri tepki hem zaman, hem de faz farkı olarak çok değişik olabilir. Bu da sistemin hem zaman tutarlılığını (time coherence) hem de faz tutarlılığını (phase coherence) kaybetmesine neden olabilir. Bu demek değildir ki mutlaka kötü bir sonuç alacaksınız ama bu kararı vermeden önce böyle bir ihtimal olduğunu da bilin.

Kef, Focal ve Monitor Audio markalarının Türkiye temilcisi Extreme Audio'dur. Almak istediğiniz ürünün fiyat ve stok bilgisini Extreme'den veya herhangi bir bayisinden almanız, eğer vaktiniz varsa mutlaka Extreme'in Maslak showroomuna gidip almayı planladığınız hoparlörleri dinlemeniz de bence çok akıllıca olur.

Saygılar

Merhaba,

ilk paragrafta dediginiz her seye katiliyorum. Soyledigim gibi ilk amacim muzik dinlemek iicin bir sistem ayrica stereo amfi bile alabilirim. fakat benim icin su an oncelik bu seceneklerden hangisi olacagidir. aralarindan sadece Klipsch RF-82 II Hoparlör dinleme secenegim oldu ve ses cok hosuma gitti.

internet sayfaniza biraz baktim fakat urunlerin kiyaslamasi ve ya fiyatlari konusunda birsey bulamadim ve ikinci el urunlerine baktigimda da ise 7 aydan beri guncellenmemis durumda... kampanyalariniz bolumunde bulunan iki secenek biri nisan 2009 digeri ekim 2010 oldugundan dolayi bence biraz guven kaybina yol aciyor.

Zamanim oldugunda ben de dinlemek isterim ve tabiki de dinlemeden almayi dusunmuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Taşkın_ATRA

600 £ luk İngiltere fiyatı biraz garip, stok bitirmek için veya benzeri bir nedenle bu fiyatı koymuşlardır diye tahmin ediyorum.

Bilgisayara DAC bağlayınca gayet iyi sonuç alırsın rDAC'ı hem USB'den hem de wireless olarak deneme imkanım oldu, oldukça başarılı bir alet. Ama burada bilgisayardaki müzik kayıtlarının kalitesi önem kazanıyor, internetten indirilmiş kalitesiz kayıtlar bu tip iyi bir sistemde berbat çalar, araba teybinde bağıra çağıra eşlik ederek söylediğin şarkılar bir anda çamur gibi gelir.

BDT20'nin sana hiçbir faydası yok çünkü sadece HDMI çıkışı var, yani sadece bir AVR'ye bağlayabilirsin. Anladığım kadarı ile AVR olarak kullandığın HK360'ın da preamfi çıkışı yok. Yani ne BDT20'yi ne de HK360'ı stereo amfiye bağlama şansın yok. Bridge III benim anladığım bir tür iPod dock bağlantı noktası yani pek işine yaramaz (Cihazları tanımadığım için bir yanlışım varsa üstadlar düzeltsin lütfen).

Kısaca benim gördüğüm eğer bilgisayardan müzik çalacaksan bir usb dac, CD çalıcaksan bir CD oynatıcı alman gerekecek. Bütçeyi arttırabilirsen Cd oynatıcı yerine Olive O3HD almanı şiddetle tavsiye ederim böylece hem CDlerini çalabilir hem de bilgisayarının içindeki müziği Olive'in içindeki harddiske atıp rahatça dinleyebilirsin.

bilgisayardaki kayitlar gayet basarili (flac yada wav) o yuzden onlari dinlemek istiyorum. arcam icin bir yerde okumustum wireless baglandigin iyi sonuc alinmiyor diye ?http://stereomecmuasi.com/2011/10/arcam-solo-rdac.html

bdt ve hk360 gittigine gore sadece ipod dock kaldiki oda cok verimli olmayacak gibi. :)

olive 03hd arastirmaya basladim gayet guzel birsey gibi duruyor. iyi bir anfi ile guzel sonuc verecek gibi.

arastirmaya devam simdilik :)

• Kef ürünleri mükemell gerçekten KEF E305 EU 5+1 Ses Sistemi Siyah ürününü
    Elmadünyası.com.tr den aldım. Adamlar çok iyi gerçekten.

Focal serileride stoklarına giriyormuş . düşünmüyor degilim açıkcası.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.