Şimdi Ara

Kısa Uzun Dönem 1. Komando Tugay Komutanlığı KAYSERİ Olanlar Gelsin (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
363
Cevap
4
Favori
116.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    verdiğiniz altın değerinde bilgiler için teşekkürler. geride kalan veya tıkanan olduğunda pek hoş şeyler gelmiyordur heralde başına. şahsen şu an 2km koşabilir miyim emin değilim. sanırım o gaz ve korkuyla bir şekil koşuluyordur. =) yaşım 24 atletik vücutluyum ama senelerdir hiç koşmadım. mesajınızı okuduktan sonra parkura çıktım ama tahmin ettiğim gibi çabuk kesildim. nefesi burundan alıp ağızdan versem bile ciğerlerime ihtiyacı kadar oksijeni dolduramıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madeoftears -- 25 Ocak 2015; 19:52:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: madeoftears

verdiğiniz altın değerinde bilgiler için teşekkürler. geride kalan veya tıkanan olduğunda pek hoş şeyler gelmiyordur heralde başına. şahsen şu an 2km koşabilir miyim emin değilim. sanırım o gaz ve korkuyla bir şekil koşuluyordur. =) yaşım 24 atletik vücutluyum ama senelerdir hiç koşmadım. mesajınızı okuduktan sonra parkura çıktım ama tahmin ettiğim gibi çabuk kesildim. nefesi burundan alıp ağızdan versem bile ciğerlerime ihtiyacı kadar oksijeni dolduramıyorum.

oraya gelen çoğu asker idmansız geliyor.
    her adım ve her kol hareketinin aynı zaman diliminde yapmaya çalış
    ayrıca 3 kere derin burundan nefes alıp 1 kere de verirsen akciğerleri şişirirsin daha çok oksijen alırsın.
    ellerini de sallamamalısın :)
    askerde bir koşu stili var kollar yukarıya doğru bükülüyor ve neredeyse sabit kalıyor. biz bunlara kepçük oğlan diyorduk.
    yemin törenine ve provalarına dikkat et. orada baya güleceğin malzeme var.

yahu ben 100 metre koşunca tıkanırdım. zaten pek zorlamıyorlar bizleri.
    ilk seferde 1 tur attım kenara çekildim komutan benimle beraber dökülen acemilere spor hareketleri yaptırmamı söyledi.
    daha sonraları 2 turu tamamladım. yani komutan sizi döverek koşturmuyor. bunu kısa dönemler için söylüyorum. fakat bir komutan sırf öğle yemeğine yetiştirmek için geride kalan bir kısa döneme tekme atmıştır. o kişi de koşamıyorum dedi fakat alnımızda kısa dönem yazmıyor işte :) yani çok zorlamamak lazım komutanlarda insan sonuçta. o gün bir depar attık yani istikamet verdiler. eğitim alanı ile yemekhane arası 500 metre civarında var. istikamet verince durmadan koşman gerekli. çünkü dur emri ortada yok. elimizde silah hücum yeleği botlar zorlandık tabi. nefes nefese geldik sıraya geçtik yemeği aldık. komutan süre veriyor. 10 dakikanız var çabuk yiyin. tugay komutanı saat 14:00'da tugay iştima alanında olması gerekiyormuş yani yemin töreni bölgesi. üniversitenin hemen karşısı. mantık işte böyle. arada 90 dakika zaman var fakat erkenden oraya gitmek istiyorlar. fazla temkinliler. sırf bu sebeplerden dolayı hep hareketli oluyoruz. yemekhaneye gir istediğin kadar ye. hatta git 2.ci tabağı bitir. kilo alman çok zor.

askerliğin sonlarına doğru yarışmada 3 km yi 13 dakikada koştum. kronometre tutmuştum o vakitler :) yapılmayacak bir şey değil. zamanla oluyor.

sen hafif tempo git. çarşıya çık 100 metre kadar hafif tempo koş sonra tempolu yürü dinlenin 150 metreye çıkar bu şekilde kendini ayarla. tek kalemde 1 km zor işte. zaten seri koşu bizde yok. o acemilerde var. yani 100 metreyi kaç saniyede koşuyorsun olayı uzun dönem acemilerde var. bizde normal koşu şeklinde gidiyor ve hafif tempodur. yavaş koşu bile diyebilirim. işin içine yarışma girince tempo haliyle artıyor fakat o da hızlı sayılmaz. ne kadar hızlı koşulursa o kadar çabuk döküleceğimiz açık.

counter 1.6 kurup botlar ile biraz maç yap derim o vakitler monopoly haritasında counter oynuyordum :D
    kendini en az 20 şınava ve 30 mekiğe alıştır derim. gerçekten işe yarıyor. sıraya geçtiğimiz sırada ses yükselirse komutan ayar vermek için şınav çektirebilir. 30'a yakın gidiyor bu rakam.

kısa dönemlerde spor eğitimleri ağırlıklı olarak usta birliğinde başlıyor
    uzun dönemlerde eşofmanları alınca kısa süre sonra ve acemi birliğinde oluyor.
    yani spor içinde baya vakit var.

komando çarşısına uğra ve kalemli radyodan al, yakana takma fark ediliyor.
    akşamları dinlersin. yahu ben akşam olunca ranzaya çekiliyor haberleri bile dinler hale gelmiştim.
    oranın psikolojisi bir başka olur.

askerlik ayakta durma ve nöbet tutma sanatıdır. bolca iştimalarda bekleyeceksin ve nöbet tutacaksın. gündüzleri de bir memur gibi sabah ve akşam mesai saatin belli fakat ondan sonra iş bitmiyor. o boşlukları doldurmak için ek eğitimler, nöbetler, getir götür işleri devam edecek.

geçenlerde elime geçti deve tüyünden çorap, dizlik ve göbek bölgesini kapatacak ürün yapmışlar. sırf polar yada termoformda kalmayın. araştırın piyango size vurdu kayserinin baharı nisandan sonra geliyor. sizin teskere almanıza yakın. bu nedenle bolca üşüyeceksiniz. bu arada 2 tane kalın çorap giy karlı havaya çık faydası %20 civarı ancak oluyor. özellikle sabit durduğun iştima bölgelerinde ayakların uyuşabilir. klasik kalın çoraptan daha iyisini bulursan kap derim :D çorabın rengi sarı değil diye düşünme. pembe bile olsa al. pembenin üzerine sarıyı geçirirsin olur biter.

bu arada aralıkta uğurladığımız arkadaşlar ilk birkaç çarşı izinlerinlerinde buraya neler olduğunu yazmalarını bekliyoruz :)

• adnan032 A kullanıcısına yanıt
    aynen 100metrede 1 tur koşup 1 tur tempolu yürüyerek çalışma yaptım. mekik çok fazla çekmedim hayatımda ama şınav nizami 35-40 tane, barfisk de 10-12 arasında yapabiliyorum. günde belli aralıklarla toplamda 150-200 şınav çekiyorum haftanın en az 3 günü. tecilimi bozdurdum uzun dönem gidiyorum bu arada. belki uzman olarak kalabilirim yaş durumundan yırtabilirsem. =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: madeoftears

aynen 100metrede 1 tur koşup 1 tur tempolu yürüyerek çalışma yaptım. mekik çok fazla çekmedim hayatımda ama şınav nizami 35-40 tane, barfisk de 10-12 arasında yapabiliyorum. günde belli aralıklarla toplamda 150-200 şınav çekiyorum haftanın en az 3 günü. tecilimi bozdurdum uzun dönem gidiyorum bu arada. belki uzman olarak kalabilirim yaş durumundan yırtabilirsem. =)

mekik ve şınav 20-40 arası yeterli fazlası zorlamak olur
    bir acemi vardı 50 mi 60 mı ne şınav çekti kendisine madalya takmadık. not çizelgesine işledik ne kadar şınavı olduğunu :)
    yani kendini çok zorlama.

uzman çavuşluk hayırlısı bakalım.
    askerlik sana zor gelmezse neden olmasın
    oraya bir varda usta birliğine geçince düşünürsün :)

Adnan kardes sen beni uzun dönem zannettın ben kısa dönem yapacam sana bır soru soracam devrecılık var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhan123321

Adnan kardes sen beni uzun dönem zannettın ben kısa dönem yapacam sana bır soru soracam devrecılık var mı

kısa dönemlerde devrecilik yok, başına gelirse de milyonda bir :)
    okumuş adamlar bir başka oluyor, birbirinin kuyusunu kazanlar çok az
    devrecilik yapanlara ben rastlamadım.
    Adnan kardesim çok soru sorduk ama gercekten bilgilerin için sağolasın bu uzun dönemler artistlik yapmaz demi?

• quote:

Orijinalden alıntı: orhan123321

Adnan kardesim çok soru sorduk ama gercekten bilgilerin için sağolasın bu uzun dönemler artistlik yapmaz demi?

uzun dönem kadrolardan bazıları sizlerle uğraşacak.
    fakat içlerinden çok azı yapar bunu
    teskeresine 3-5 ay kalmış yani uzun dönemler arasında en üst devre olanları kastediyorum.
    yada gözünü biraz daha açmış usta birliğine yeni katılmış uzun dönemlerden de aynı davranışları görmek mümkün olabiliyor.

tavsiyem çok samimi olmayın. meraba, nasılsın, nasıl gidiyor bu şekilde devam edin.
    zaten onlardan önce teskereyi alacağınız için size gıcıklar :)

yalnız çok büyütülecek de bir mesele değil.
    kışlada ne olup ne bitiyor tüm haberleri kendi devrelerinizden almanız zor
    yani ne kötü olun ne de çok iyi olun ortada durun, sorun pek çıkmaz.
    açıklarını görürseniz direk komutana gidip şikayet etmeyin, sonra kötü siz olursunuz. askerlik sonuçta devam ediyor. onlar uğraştımı işler daha beter olur.
    fakat size olan davranışları giderek çirkinleşiyorsa gidin teke tek konuşun yine komutanı karıştırmayın işin içine.
    uzun dönemlerde birbirinin arkasını kollar nasıl kısa dönemler yapacaksa onlarda yapar.

cıvık cıvık konuşan uzun dönemleri hemen göreceksiniz, hepsini kastetmiyorum aralarından çok terbiyeli olanlarda var. fakat yapacak bir şey yok.
    birkaç ay onlardan önce teskereyi alacak olmanı düşün, boşver gerisini onlar düşünsün.

• serginho86 S kullanıcısına yanıt
    Merhaba arkadaslar , aslinda cok ilginc bi durumdan bahsetmek istiyorum..
    Kayseri de astegmen oldugunu ve adinin gokhan oldugunu ogrendigim biriyle macaristan da trende Szegedden Budapesteye giderken karsilastim. Ve gunlerdir onu ariyorum, 2 haftadir Szegedde olmasina rahmen biz o donerken tanistik.
    Eger soyadini ya da onunla ilgili iletisime gecebilecegim herhangi bir sey biliyorsaniz ve bana donus yaparsaniz cok sevinirim.
    Boyle filmlerdeki gibi bir sey oldu yani.

• Kayseri Talas'ta hangi banka var bilginiz var mı ? Benim usta birliğim 1.Komando Tugayı Mebs Bölüğü Kayseri Talas diye geçiyor.Bilgisi olan varsa bilgi verebilir mi ? Teşekkürler...
  • Up.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Comandante

Kayseri Talas'ta hangi banka var bilginiz var mı ? Benim usta birliğim 1.Komando Tugayı Mebs Bölüğü Kayseri Talas diye geçiyor.Bilgisi olan varsa bilgi verebilir mi ? Teşekkürler...

merabalar

benim bilgim 2012 senesine ait

1.Komando Tugayı Mebs Bölüğü Kayseri Talas
    bu kısma geçmedim.

Fakat 1. komando tugayında kaldığım süre zarfında o zamanlar ING, ziraat bank birde iş bankası ATM si kışla içinde vardı sanırım. Elbette bu sayı artmış olabilir. Kışla içinde banka şubesi yok, sadece atmler var.

Senin bulunduğun kısımdan çarşı arasında otobüsle 5 dakika mesafe var.
    Hiltonun zemin bölümünde ki o zamanlar AYMER vardı diye hatırlıyorum. Çok sayıda ATM yan yana bulunuyor.
    Halen devam ediyorsa uygulama kışla içi banka kartı ile tüm işlemler alışveriş yapılacktır. O zamanın bankası Ziraat Bankasıydı. Kantinden bir şey alacak oluyorsun nakit yerine kart geçiyordu.

Benim gideceğim yer zincidere değil dimi bazıları talas zincidere diye geçiyor demişti.Birde otobüs firmalarının kalkışları geç geceden araçları yok birliğe geç katılsak sorun olurmu ki cuma günü yola çıkacağım hafta sonuna denk geliyor.
  • quote:

Benim gideceğim yer zincidere değil dimi bazıları talas zincidere diye geçiyor demişti.Birde otobüs firmalarının kalkışları geç geceden araçları yok birliğe geç katılsak sorun olurmu ki cuma günü yola çıkacağım hafta sonuna denk geliyor.

merabalar

http://www.msb.gov.tr/ictedihl/phpscr/IcTedIhaleDetay.php?id=10686

burada telefon numarası var bir arayıp sorsan iyi olacak

eğer zincidere ise çarşı ile arasında otobüslü 30 dakika kadar vakit var.
    zinciderede birkaç tane bankamatik var fakat aklımda değil.

birliğe geç katılma derim.
    gece 02:00'de kayseriye geldim. orada meydan otel vardı geceliği 25 mi 35 mi ne
    bir gecelik yer ayarladım oldu bitti.

istersen telefonla bu konuyu da bir sor.

• quote:

Orijinalden alıntı: adnan032

quote:

merabalar

http://www.msb.gov.tr/ictedihl/phpscr/IcTedIhaleDetay.php?id=10686

burada telefon numarası var bir arayıp sorsan iyi olacak

eğer zincidere ise çarşı ile arasında otobüslü 30 dakika kadar vakit var.
    zinciderede birkaç tane bankamatik var fakat aklımda değil.

birliğe geç katılma derim.
    gece 02:00'de kayseriye geldim. orada meydan otel vardı geceliği 25 mi 35 mi ne
    bir gecelik yer ayarladım oldu bitti.

istersen telefonla bu konuyu da bir sor.

Alıntıları Göster
    Adnan bey merhaba tüm sayfayı okudum öncelikle vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim onlarca gezdiğim sayfadan daha fazlasını siz aktarmışsınız. Yardımcı olabilirseniz benimde birkaç sorum var öncelikle

Eğitim merk : 1. KOMD. TUG. K YRD. HV İND VE KOMD. EĞT. TB/KAYSERİ MELİKGAZİ
    Muv özelliği : (P-051) KOMD. MNG . K . ÇVŞ böyle yazıyor

Bu bilgilere bakarak paraşütcü olacağımı düşünmüştüm çavuş olursan paraşütcü yapmazlar denmişti ancak burdaki bilgilere göre çavuşluk çok sonra usta birliğindeymiş yani paraşütcü olurum burada bir sorun yok ama merak ettiğim eğitimler zorlu olabiliyormuş ters hareketlerle ayak incitme ayak burkma gibi durumlarda 1-2 gün rapor alsan bile refize olarak sürgüne gönderiliyormuş bu doğrumudur açıkcası sürgün yada refize istemiyorum bana söylenenleri yerine getirmek istiyorum ancak elimde olmayan durumlarda hemen ismime bi çizik atılırmı bu gerçekmidir ?

Bir sorumda ilk içeri girdiğimde yine söylenenlere göre kıdemliler yada devreciler traş bıçaklari , traş sabunu gibi şeylere güzelmiş hediye etsene yada burda yasak içeri sokamazsin diye elimden alırlarmış vermezsem ilk günden kötü olurmuşum bu gerçekmidir öyleyse ne yapmak gerekir

birde KOMD. MNG . K . ÇVŞ bu çavuşlukla ilgili er olsan daha iyiydi çavuş olup herkesin kahrını çekeceksin bi hatada sen dayak yiyeceksin diyenler , sayfalar var bununla alakalı bilginiz varmıdır ?

Birde sigara kullanıyorum ordan tek tek almam gerektiği söylendi orada kaptırabilirmişim çalınabilirmiş ancak ilk başlarda almayada fırsat olmazmış. Ne yapmak lazım 3-5 tane alıp gitsemmi yoksa 2-3dk fırsat bulabilirmiyim hergün bi paket almaya nerede satılıyosa artık

Eğer çok olmadiysam son sorumda önlisans bankacılık ve sigortacılık mezunuyum ehliyet, bir çok sertifika , 1 yıl resepsiyonitslik geçmişi , 3 yılda özel bi bankanın çağrı merkezinde müşteri temsilcisi olarak çalışmış olmam bana bir fayda sağlarmi bunları soracaklarmı ve yine bunlara göre kantin , yazici gibi herhangi biyere verebilirlermi usta birliğinde şimdiden teşekkür ederim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GetRekt -- 3 Ağustos 2015; 10:39:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: GetRekt

Adnan bey merhaba tüm sayfayı okudum öncelikle vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim onlarca gezdiğim sayfadan daha fazlasını siz aktarmışsınız. Yardımcı olabilirseniz benimde birkaç sorum var öncelikle

Eğitim merk : 1. KOMD. TUG. K YRD. HV İND VE KOMD. EĞT. TB/KAYSERİ MELİKGAZİ
    Muv özelliği : (P-051) KOMD. MNG . K . ÇVŞ böyle yazıyor

Bu bilgilere bakarak paraşütcü olacağımı düşünmüştüm çavuş olursan paraşütcü yapmazlar denmişti ancak burdaki bilgilere göre çavuşluk çok sonra usta birliğindeymiş yani paraşütcü olurum burada bir sorun yok ama merak ettiğim eğitimler zorlu olabiliyormuş ters hareketlerle ayak incitme ayak burkma gibi durumlarda 1-2 gün rapor alsan bile refize olarak sürgüne gönderiliyormuş bu doğrumudur açıkcası sürgün yada refize istemiyorum bana söylenenleri yerine getirmek istiyorum ancak elimde olmayan durumlarda hemen ismime bi çizik atılırmı bu gerçekmidir ?

Bir sorumda ilk içeri girdiğimde yine söylenenlere göre kıdemliler yada devreciler traş bıçaklari , traş sabunu gibi şeylere güzelmiş hediye etsene yada burda yasak içeri sokamazsin diye elimden alırlarmış vermezsem ilk günden kötü olurmuşum bu gerçekmidir öyleyse ne yapmak gerekir

birde KOMD. MNG . K . ÇVŞ bu çavuşlukla ilgili er olsan daha iyiydi çavuş olup herkesin kahrını çekeceksin bi hatada sen dayak yiyeceksin diyenler , sayfalar var bununla alakalı bilginiz varmıdır ?

Birde sigara kullanıyorum ordan tek tek almam gerektiği söylendi orada kaptırabilirmişim çalınabilirmiş ancak ilk başlarda almayada fırsat olmazmış. Ne yapmak lazım 3-5 tane alıp gitsemmi yoksa 2-3dk fırsat bulabilirmiyim hergün bi paket almaya nerede satılıyosa artık

Eğer çok olmadiysam son sorumda önlisans bankacılık ve sigortacılık mezunuyum ehliyet, bir çok sertifika , 1 yıl resepsiyonitslik geçmişi , 3 yılda özel bi bankanın çağrı merkezinde müşteri temsilcisi olarak çalışmış olmam bana bir fayda sağlarmi bunları soracaklarmı ve yine bunlara göre kantin , yazici gibi herhangi biyere verebilirlermi usta birliğinde şimdiden teşekkür ederim :)

biraz geç yazıyorum artık kusura bakma

tıraş bıçakları ve sabunları hakkında anlatılan şehir efsanesi. Öyle bir şey ben görmedim. Yapan varsa da uyanık üst devrelerindir yani kadrodur. Tıraş başlığı ve köpük 1 tane olsun çantada dursun ve onu kullan. Fazla getirdiysen sivil çantanda kalsın ve mutlaka kilitle.

çavuşluk daha fazla iş verilmesi demektir. Yani komuta sana geçiyor. Nöbetçi çavuş olursan iştimayı bağlıyorsun, komutanlarla direkt konuşuyorsun, şunu yap bunu yap felan o işler. Şahsen ben 1 defa yaptım ve sinir olmuştum :) Geçti o günler artık. Başka bir uzun dönem vardı adam bana mısın demiyordu. Zaten çavuşlar genelde sıra ile nöbetçi çavuş olur. Hepsini sana yıkmazlar. Tabi onlar içinde seçilecekler vardır. Yazıcı çavuş veya yardımcısı bizde nöbetçi çavuş olmuyordu. Çavuşlar takımda rütbeden dolayı en önde olur haliyle dikkat etmen gerekiyor. O takımda bir kusur olduğunda hem kusuru işleyene hem de sana ceza keserler. Evet dayak olayı var. Yalnız komutanlar genelde bunu pek tercih etmez. Nadiren görürüm hep. Genelde çarşı kilitlemesi, komando dansı, askeri eğitim artık neyse onları yaparlar.

Sigara konusunda tek tek almalısın. Bir acemi kantinden 1 paket almış sanırım çalmışlar. Tabi ki çalarlar. Dolaba koyarsan hayli hayli götürürler. Kantinden toplu bir şeyler alacaksan da mutlaka sivil eşyanın açık olduğu zamanları seç veya dolaba atacaksan da parkanın altına gizle hafiften. Kimseye gösterme. Gerçi dolaba atmanın yasak olduğu çok eşya vardır. Onları zamanla öğrenirsin. Acemilerin ilk başta kantine gitme fırsatları nadiren olur. Çünkü 3000 küsür acemi geliyor ve hangisine kantini açsınlar. Bizim zamanımızda 5'er alıyorlardı içeriye. İşte biz başlarında durursak 20 kişi kadar girebiliyorlardı.

Okumuş bilgili adamı ayırırlar. Yeni gelen kadrolar vardı yaklaşık 10-15 kişi yani acemiliğini bitirip bizim bölüğe düşen uzun dönemler. Onlara tek tek eğitim durumlarını, sivilde ne iş yaptıklarını sordular. Genelde o anda verilen görevin değişmesi biraz zordur. Bölük astsubayının kararı lazım. Onunla görüşmelisin.

Valla ben her zaman yazıcılığın berbat olduğunu düşünmüşümdür. Ne kadar komutandan uzakta görevin varsa o kadar rahatsındır. Kısa dönem arkadaş vardır farklı bir bölükte. Yalnız görüşürdük hep. Gece kolluk atardı akşam 7 sabah 7 arası ve bu kadat mutlu birisi olur. Ümit, kulakların çıtlasın :D Komutanlarla uğraşmıyorum, nöbetçi getir götürüyorum. Gece öyle geçiyor, gündüz zaten izinliyim. Güzel şafak atıyor falan diyordu. Gündüzde görsen öyle uykulu gibi değildir. Kısacası görevlerin neler olduğunu bilirsen daha kolay olabilir. Elbette sana seçmen için genelde bilgi bile almazlar. Kendileri yerleştirirler. İlerde çavuş olacak birisine usta birliğinde nöbet mangasına yazmalar. Olursa nöbetçi getir götür işleri olurdu.

Usta birliğine geçmiştim. Uzun dönem er vardı ve tuvalet temizliyordu. Birkaç ay sonra onbaşı oldu, sonra çavuş. Gece nöbetçiliğine verdiler. Bu kadar kısa zamanda yükselişe bak.

Biraz geç yazıyorum zaten şu anda sen bir şeyleri kapmışsındır.

yine sorun olursa yazarsın :)

Bilgiler için teşekkürler bitti geldi sonunda acemilik bende ancak bakabildim yaşayıp görmüş oldum dikkatli olunca hiçbişey çaldırmazmışım göze batmazmışım üzerine birde sevilirmişim bunuda öğrenmiş oldum :) 1. bölüğe düştüm 3. takım heheytt be ne istikametler , ne 45 dereceler , 8-9 gün banyo beklemeler , kantine uzaktan bakıp gidememeler , 7km koşular şınavlar hele hele o barfiks yokmu :) Neyse artık acısı tatlısı ile herşey geride kaldı bu arada çavuş olamadım sadece onbaşı taktım tören oldu o iş ustalığa gidince denildi. Ustalığa gelincede Ankara'dan gelen bir Yarbay Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı için seçme yaptı seçilen bikaç kişiden biriside ben oldum şimdide Kayseri'yi arayacaksın dendi :) Bakalım artık böyle böyle bitecek heralde..
  • Merhaba arkadaşlar uzun donem askerim benim acemiligim Burdur şimdi de usta birliği 1Inbi komando tug. Tnks bl. Kayseri talas çıktı nasıldır

üstad askerliği yaptık geldik, Zincidere'de.
    Şimdi geçmiş mesajları okudum da vayy be diyorum.
    Dün itibari ile Kayseride başlayıp bölge görevleriyle kayseriye dönüp askerliğimi bitirmiş bulunmaktayım.Darısı gidenlerin hayırlısıyla geri gelmesi dileğiyle... :)
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.