Şimdi Ara

Toshiba Satellite CD siz format?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
2
Favori
113.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Toshiba Satellite L755 dizüstü pc ye format atmak istiyorum.
    Kurtarma CD si falan yazmadım . Mevcut hdd in içinde kurtarma bölümü var.(İşletim sistemi windows 7 home premium 64 bit)
    Bu kısımdan format işlemini gerçekleştirmek istedim , ancak yapamadım

internetten bulup da uyguladığım çözümler :

+ açılış ekranındayken f8 e basıp bilgisayarı onarın menüsünden sadece yüklü olan işletim sisteminin çözümleri çıkıyor(formatlamak istediğim işletim sistemi).yani kurtarma bölümüne giremiyorum

+ toshiba nın kendi sitesinde, bilgisayar kapalı konumdayken sıfır (0) tuşuna basılı tutup bu şekilde güç düğmesine basılı tutup hdd recovery utility adında programı açın diye bir çözüm önerisini uygulamaya çalıştım olmadı

+ daha önceden hp bilgisayarımda da karşılaştığım 'mbr' sorunu için verilen çözüm önerilerini de uyguladım olmadı
    (bilgisayarı onarın bölümünden, komut istemi bootrec/fixboot ve bootrec/fixmbr komutları)

+ bilgisayar/yönet/disk yönetimi nden bu bölümü etkin olarak işaretleyip pc yi yeniden başlattığımda 'bootmgr eksik' hatası alıyorum

bilgisayarlar konusunda tecrübem var yani acemi işi yapmıyorum ama bu durum beni çileden çıkarttı
    bilgisayarda 20 gb lık kısım bu bölüm için var .hiç dokunulmadı bile ama bir türlü aktif edemiyorum

bu konuda yardımcı olur musunuz ?

• Selam
    Bu sayfayı bir inceleyin. Belki size yardımcı olur. Özellikle sayfanın orta kısımlarına doğru bakın.
    http://aps2.toshiba-tro.de/kb0/HTD7C02140000R01.htm

Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bay_KG

Selam
    Bu sayfayı bir inceleyin. Belki size yardımcı olur. Özellikle sayfanın orta kısımlarına doğru bakın.
    http://aps2.toshiba-tro.de/kb0/HTD7C02140000R01.htm

Kolay gelsin.

"Using Toshiba HDD Recovery Utility from the recovery partition" başlıklı bölümü ingilizcem yettiği kadar anlayarak uygulamıştım zaten.
    burada zero (0) key den yani yukarıda bahsetmiş olduğum sıfır tuşuna basarak format atma yöntemini uygulamaya çalıştım .resimde gösterildiği gibi
    'toshiba hdd recovery utility' adında hiç bir menü gelmedi karşıma maalesef.

diğer bahsedilen şeyler de bu utility programıyla yapılabildiğinden diğer başlıklar da pek yardımcı olamadı :(

yardımın için teşekkürler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.