- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DeLonghi HVY-1030 Fanlı Isıtıcı
Bu konudaki kullanıcılar:

34
Cevap
12110
Tıklama
Sayfa: [1]
Giriş

1292 Mesaj
26 Kasım 2011; 18:02:54 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Neredeyse 2 haftadır DeLonghi HVY-1030 Fanlı Isıtıcı kullanıyorum; eminim bu ürün hakkında yorum arayan vardır.. :)

Önce evden bahsedeyim, İzmir' de biraz iç kesimlerinde yazlık. Camlar çift cam. Duvarlar ise oluklu tuğla; yani yalıtım pek iyi sayılmaz. Müstakil. İç kesimlerde olduğumuz için; İzmir' den genelde 3-4 derece daha soğuk oluyor. Ürünleri aldığım odalar ise: salon için; 28 metrekare - 70 metreküp, çalışma odam için 9 metrekare - 23 metreküp.

Ürünlere gelince; beklediğimden küçük çıktığını söyleyebilirim. Fakat gayet şık. :) Kablosu 1.5 metre kadar. 3 kademesi var. Biri yalnızca soğuk hava üflüyor; diğer 2' si ısıtma için. Birinci ısıtma kademesinde 1100W, ikinci ısıtma kademesinde 2000W harcadığı belirtilmiş. Oda termostatı mevcut, fakat üzerinde rakamları yok. Dijital bir oda termometresi lazım. :)

Gelelim çalışmasına; öncelikle gürültülü çalıştığını belirtmek isterim. Çocuk odasına falan alacaksanız; bir kez daha düşünün. Uykum ne hafiftir, ne ağırdır; ama uykudan kaldırıyor resmen. Pervanesinin metal olmasından kaynaklı sanırım gürültü. Birinci kademe tüm gün çalıştırırsam çalışma odamda; üşümüyorum.. Ama salon için yetersiz kalıyor birinci kademe. Hızlı ısıttığı söylenebilir. Yalnız ürünün kullanım kılavuzunda 65 metreküpten küçük odalarda kullanınız yazılmış. Salon 70 metreküp. Ama bayağı bir eşya var. :) 2. kademede 3 saatte 14 dereceden 20 dereceye çıkartabiliyor salonu.

İzmir'de çoğunluk klima ve benzeri elektrikli ısıtıcılar ile ısındıklarından özellikle mesai saatti sonrası millet eve gidince; voltajda da bayağı bir düşüş oluyor. Gün içinde 230-240 seyreden voltaj, 190 lara kadar gerilediği oluyor.(APS kesintisiz güç kaynağımdan aldığım bilgiler) 3 fazlı ve direkten yalnızca ben ve komşumuzun elektrik aldığını söylemeliyim. Direkt elektrik enerjisini ısı enerjisine çevirdiği içinde ürünün performansı 18.00-01.00 saatleri arası düşüyor.. 1 den sonra alev alev ısıttığını söyleyebilirim. O yüzden eğer evinizde voltaj sorunu varsa verim alamayabilirsiniz, aklınızda bulunsun..

Sarfiyattan da bahsedeyim, yanılmıyorsam elektriğin KW birim fiyatı 0.32 TL. 1100W' da 10 saat çalışmasının size maliyeti günlük; 3.52 TL. 2000W' da ise 6.4 TL. (Sabit tarifeli elektrik)

Kısacası ürün:
+Şık
+Küçük
+Kaliteli, gerçekten uzun seneler kullanabileceğiniz bir ürün.
-Gürültülü
-Voltaj düşüklüğünde, verim alamıyorsunuz
-Termostatın üzerinde rakamlar yok

Umarım, işinize yarar. :)

Ufaltılmış ön izleme resmi

Ufaltılmış ön izleme resmi

Ekteki dosya (2)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkwinter -- 26 Kasım 2011; 18:07:38 >

38 Mesaj
26 Kasım 2011; 21:55:47 

Bende bu ürünü alıcaktım ama gürültü konusu aklıma takıldı veito ınfrared le arasında kaldım paylaşımınız icin cok sagolun teşekürler

1292 Mesaj
26 Kasım 2011; 22:00:02 

Rica ederim, yardımcı olabildiğime sevindim :)

38 Mesaj
27 Kasım 2011; 16:01:49 

Peki 40m2 dükkan icin uygun olurmu kapı sürekli acılmıyor zaten ortamın heryeri aynı oranda ısınırmı ufo tarzı ürünler sadece karşısında durarsan ve yakın mesafeden ısıtma saglıyor bu ürünü 65 tl civarında buldum sizce alamama degermi saygılarımla

1292 Mesaj
27 Kasım 2011; 16:07:50 

40 metrekarelik alan bayağı büyük, yaklaşık 100 metreküp eder; eğer taban-tavan yüksekliği 2.5 metre ise.. Isıtması zor olur. Yukarıda da bahsettiğim gibi 28 metrekare-70 metreküp salonu (eşyalar var, 50 metreküp civarı hava vardır sanıyorum.) 14 dereceden 20 dereceye 3 saatte çıkartıyor. Dükkanınız için küçük kalır bu ürün. Bence almayın. :)

38 Mesaj
27 Kasım 2011; 20:12:33 

Tamam dır veito ınfrarede karar kıldım wattı yüksek alıcam biraz ilginiz için cok teşekür ediyorum sağlıcakla kalın
Buna gelen 1 yanıtı gör.

1292 Mesaj
27 Kasım 2011; 20:14:04 

Rica ederim, yardımcı olduğuma sevindim :) İyi günlerde kullanınız Veito' yu :)

2147 Mesaj
28 Kasım 2011; 15:08:04 

hocam bende tesconun benzer bir ürününü kullanıyordum.. ısıtıcı fan.. aynen 3 kademeli..1 kademesi sadece normal üflüyor diğerleri ısıtıyor ve ısı şiddetini de ayarlayabiliyorsun.. neyse.. sadece 1 kış kullandım oda zorunluktan zira donuyordum .. gayet verimli çıktı kerata.. kaloriferin veremediği ısıyı 1 saatte veriyordu .. içersi resmen hamam gibi oluyordu.. kısa kol-şortla geziyordum o derece.. üstelik en düşükte idi.. yalnız tek ama tek sıkıntım şuydu, havayı kurutuyordu.. sabah bir kalkıyordum dudaklarım kupkuru.. gece kalkıyorum su içiyorum vs vs.. sende de bu tür sorunlar oldu mu acaba? gerçi oluyordur diye tahmin ediyorum.. zira bir taraftan çektiği havayı sıcak olarak yani nemi alarak üflüyor dolayısıyla havayı kurutmuş oluyor.. yanlış mıyım?

1292 Mesaj
28 Kasım 2011; 15:13:02 

Aynen havayı çok kurutuyor.. Beni de rahatsız etmeye başlamıştı, biraz nemlendiriyorum ben içeriyi bu yüzden :) (Islak havlu falan asıyorum sandalyeye :) )
Buna gelen 1 yanıtı gör.

2147 Mesaj
29 Kasım 2011; 10:59:49 

quote:

Orijinalden alıntı: Darkwinter

Aynen havayı çok kurutuyor.. Beni de rahatsız etmeye başlamıştı, biraz nemlendiriyorum ben içeriyi bu yüzden :) (Islak havlu falan asıyorum sandalyeye :) )

şu sıkıntıya da çare oda nemlendirici cihazlar sanırım..

21900 Mesaj
29 Kasım 2011; 12:38:56 

A101' e bu perşembe 2.000Watt lık Luxell fanlı ısıtıcı geliyor.
15 metrekarelik odayı ısıtır mı bu cihaz?
Buna gelen 1 yanıtı gör.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

1292 Mesaj
29 Kasım 2011; 12:42:57 

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

A101' e bu perşembe 2.000Watt lık Luxell fanlı ısıtıcı geliyor.
15 metrekarelik odayı ısıtır mı bu cihaz?

Isıtır :)) Tabi yalıtıma da bağlı. Benim 9 metrekare odamı hemen ısıtıyor; 1000 W ile. Problem yaşamazsınız bence.

543 Mesaj
29 Kasım 2011; 20:56:39 

Hocam ben işyerimde düşünüyorum. 10-15 metrekare civarı. kalorifer tam ısıtmıyor. Yalıtım iyi değil ama sorun olmaz sanırım.
Bir de soğuk hava fonksiyonu olduğunu da okumuştum bir yerlerden. Yazın da işimizi görürmü acaba?

1292 Mesaj
29 Kasım 2011; 21:05:09 

10-15 metrekareyi rahatlıkla ısıtıyor, hatta terletiyor diyebilirim. Yalnız yukarıda da bahsettiğim gibi biraz gürültülü, soğuk hava modu mevcut; ama kafa şişirebiliyor. :)) Hava debisi iyi bu arada; yazın serinletecektir. :)

543 Mesaj
29 Kasım 2011; 21:22:51 

hızlıcevap için teşekkürler hocam.
luxell den yeni haberim oldu. perşembe ona bakarım artık. o iyi değilse bunu sipariş ederim. hepsiburada da 65 tl.

1292 Mesaj
29 Kasım 2011; 21:30:24 

Rica ederim. :) Ben de Hepsiburada' dan aldım. 2 günde elimde idi. :) Şimdiden hayırlısı olsun, güle güle kullanın.

543 Mesaj
29 Kasım 2011; 21:38:05 

Teşekkürler Hocam . Sağolun

3963 Mesaj
2 Aralık 2011; 19:00:53 

en ucuz nereden alırız bu cihazı

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

316 Mesaj
16 Aralık 2011; 11:09:24 

cevap çokmu geç oldu bilmiyorum ama koçtaşda fiyatı uygun

http://www.koctas.com.t...i-Isitici/-/62462?R=124

İnsanlara gül verin, veremiyorsanız gülüverin. :)
"Hizlial.com ve tekzen den ürün almaya tövbeliyim" ibretlik kayıtlar ve görüşmelerim mevcut...

143 Mesaj
4 Kasım 2012; 23:47:30 

gerçekten tatmin edici bilgiler tşk.

oku oku

3076 Mesaj
3 Aralık 2012; 21:53:49 

DeLonghi gayet az elektirik yemesi çok hoş..

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2569 Mesaj
5 Ocak 2013; 0:59:11 

Bende bugün aldım cihazı. Electro world'de 49tl ye düşmüş. Aklımda fanlı ısıtıcı almak vardı hazır fiyatı düşmüşken alayım dedim.
Cihaza gelirsek bana biraz gürültülü geldi. Diğer fanlı ısıtıcılar nasıldır bilmiyorum ama beklediğimden fazla sesli.
Ufoyu o kadar yakmama rağmen bi türlü ısınamıyordum. Özelliklede ellerim bir türlü ısınmıyordu.
Evim küçük olduğundan mıdır nedir 2. kademede 15-20 dakika çalıştırınca bildiğiniz hamam gibi oluyor Sıcaktan bunaltıyor bile.
Özetle; pratik, etkili ama kısa vadeli bir ısınma aracı

150 Mesaj
5 Ocak 2013; 14:50:12 

quote:

Orijinalden alıntı: güvengolfv

Tamam dır veito ınfrarede karar kıldım wattı yüksek alıcam biraz ilginiz için cok teşekür ediyorum sağlıcakla kalın

bende işyerine bir ısıtıcı düşünüyorum siz veito ınfrarede ısıtıcıdan memnunmusunuz acaba tavsiye edrmisiniz elektrik tasarruflumu yardımcı olabilirmisiniz ?

316 Mesaj
30 Ocak 2013; 21:48:24 

Sadece aklınızda bulunsun diye yazıyorum. Ufo, kuartz, fanlı ısıtıcı, yağlı radyatör ve en son konvektör ısıtıcı kullanan birisi olarak şunu söyleyebilirim konvektör ısıtıcıdan daha iyisini görmedim.
Diğerlerinden memnun kalmadığım için sürekli arayış içerisinde bulundum ve en son luxell konvektör ısıtıcı aldım daha ilk açtığımda doğru kararı verdiğimi anladım.
750 watt ta bile anında sıcaklık veriyor ortamı bir süre sonra gayet güzel ısıtıyor. Ani olarak ısıtıyor ve 750 wattın üstünde fanıyla birlikte çalışıyor sesde fanlı ısıtıcılardan daha az.

Edit: Arkadaşlar özelden soranlar için yazıyorum. Odam 8,5 metre kare. Kışın dışarısı -30 yada -35 derece bile olsa geldiğimde odam (hiç bir şey yanmadığı halde) 4-5 derece oluyor. Bendeki model 2000 watt lık ben genelde 750 wattda kullanıyorum.
İlk anda 2000 watt ta açıyorum 10-15 dakkika da odam gayet iyi ısınıyor. 18 derecelere çıkıyor bir süre sonra fan sesini sevmediğim için ilk kademeye alıyorum ve öyle devam ediyorum. masanın altınada koydum arasıra kapatıyorum çok sıcağı semiyorum.
Havayı ısıtırken azım burnum kurumuyor. Daha büyük odalar için bir şey diyemem (zira ben diğer kattaki odada evden ayrı bilgisayarımla haşır neşir olduğum odamdayım).

Daha büyük odalar için daha farklı marka model yada büyüklükteki konvektör ısıtıcılarada bakabilirler. Bu modelde 2. ve 3. kademede küçük bir salyangoz fan çalışıyor aşırı olmasada ses var. Bana 750 watt lık birinci kademesi yetiyor. Gece açık bırakıyorum bazen ama sıcaktan rahatsız olup kapatıyorum (bunu cihazı övmek için yazmıyorum)
Bu sıcaklık deneyimlerim benim odam ve benim vücudumun sıcaklık sevme oranıyla ilgili. Kimseyi yanıltmak istemem. Bu ürün 8,5 metre kare odamda bana yeterli geliyor deneyimim benim odam için geçerlidir.

Ama şunu kesinlikle söyleyebilirim elektrikle ısınacaksam ya klima yada konvektör ısıtıcıdan vazgeçmem hangi marka olursa olsun (elbette iyisini almak daha güzeldir). Tabi kömürlü kalöriferin sıcaklığı hiç birine değişilmez.

Tavsiyem marka yönünde değil konvektör ısıtıcı yönündedir. Marka ve model seçimi size kalmış. Bu ürün beni tatmin ediyor. Faturaya gelince yazın sürekli 100-120 civarında fatura geliyordu şu sıralar 175 civarına çıktı. Havalar daha da soğuyunca fatura dahada artabilir. Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erendiz001 -- 24 Aralık 2015; 6:51:56 >

"Hizlial.com ve tekzen den ürün almaya tövbeliyim" ibretlik kayıtlar ve görüşmelerim mevcut...

276 Mesaj
28 Eylül 2014; 21:22:22 

gürültü hiç önemli değil ısıtsın yeter yaktığı elektirkte önemli değil erzurumun soğuğunda beni ısıtsın yeter böyle küçük bir ürün lazım bana yanımda taşıyacam çünkü onu üstelik o bir italyan en kısa zamanda onu kesinlikle satın alacağım ürün teknosada 80 lira hızlı aldada 65 tl den 50 ye düşmüş kazıklamada teknosanın üstüne tanımam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 25FURKAN -- 28 Eylül 2014; 21:25:15 >

1698 Mesaj
14 Ocak 2015; 20:59:02 

bende aynısından kullanıyorum ama normal yağlı yada normal elektirikli ısıtıcılar dahamı iyi olur acaba. 3. kademede çalıştırmadan ısıtmıyor açıkcası bunda

1542 Mesaj
6 Mart 2015; 11:15:54 

arkadaşlar bu tip ürünleri genelde banyoda vs kısa süreli anlık ısıtmalar için kullanıyorlar.
bununla oda ısıtıp o odada yatıp kalkıp iş yapamazsınız.

şu tip yağlı radyatör alın rahat edin:
http://www.hepsiburada....rd1025&categoryId=17111

1356 Mesaj
10 Kasım 2015; 10:02:54 

Hocam merhabalar, konu hortlatmak gibi olmasın ama bu ürünün boyutu nedir? Hiçbir yerde bulamadım ebatları ile ilgili bir bilgi notu. Ben iş yerimde masanın altında kullanmak istiyorum, mümkün müdür?
Buna gelen 1 yanıtı gör.

1292 Mesaj
10 Kasım 2015; 16:32:33 

Boyutlar (cm):23.8x17.7x25.4 gayet kompakt. Kullanabilirsiniz rahatlikla.

316 Mesaj
3 Aralık 2015; 3:53:11 

Merhaba, foruma yeni girdim ve mesajınıza yeni cevap verme fırsatım oldu. Ayaklarıyla beraber ölçtüm 49cm x 60. Ayrıca masamın altınada aldım gayet rahat kullanıyorum fakat alttan gelen sıcaklı çok yoğun oluyor ve insanı sıcaktan bunaltabiliryo (en düşük ayarda) masa altında ara sıra açacaksanız alın derim. Tabi kullanacağınız alan büyükse süreklide açık tutabilirsiniz.
Ben bundan önce 11 dilim yağlı radyatör kullanıyordum ve hiç memnun kalmamıştım. Radyatörü sattım sonunda bunu aldım. Bozulsada yine alırım tavsiye ederim. Saygılar...
Buna gelen 1 yanıtı gör.

1356 Mesaj
3 Aralık 2015; 7:51:31 

Hocam çok teşekkür ederim, ben aldım üründen ama hiç memnun kalmadım. Isıtması beni tatmin etmedi. Şöyle sımsıcak yapmıyordu. Odam 60 metrekare civarında, büyük bir oda. Ben genelde ayak bölgesi için masa altına istemiştim ama memnun kalmayınca geri iade ettim. Sonra evde eski püskü bir cihaz buldum, sanırım markası ya sinbo ya kumtel. Ama deli gibi ısıtıyor maşallah. Çok memnunum bundan. Tozlu, eski bir şey ama inanılmaz iş görüyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozzo27 -- 3 Aralık 2015; 7:52:24 >
Buna gelen 1 yanıtı gör.

68 Mesaj
14 Aralık 2015; 15:02:56 

Bu üründen bende satın aldım mediamarktan 68 TL ye , ürünün biraz sesli çalışması dışında gayet güzel 35-40 m2 civarındaki odanın sıcaklığını yaklaşık yarım saatte 2 derece yükseltti ama daha üstünü göremedim 2 inci saate kadar ( dışarısı yaklaşık 0-5 derece ve ısı yalıtımsız müstakil ev )

8343 Mesaj
15 Aralık 2015; 15:26:06 

Uzun yıllar Sinbo fanlı ısıtıcı kullandım ve oldukca memnundum ama gecenlerde bozulup benden bu kadar diyince netten arasıtrırp epey övülen Delonghi HVY-1030 yi satın aldım. İki gündür kullanıyorum ve açıkcası hayal kırıklıgı yasadım. Sinbo bundan daha az cafcaflı ve ucuz bir üründü ama sıcak hafa üflemesi çok daha güçlüydü, banyo yaparken kullanıyordum 5 dkda hamam gibi yapıyordu, delonghiyi son kademede yarım saatten fazla tuttum banamısın demiyor. Sinbo'da cok yaklasamdan sıcak hava üflemesini hissederken, bundan elini iyice dibine sokarsanız ancak sıcak hava üfledigini anlayabiliyorsunuz. Valla Sinbo bulamadıgım icin hadi iyisinden olsun diye bunu aldım memnun kalmadım.

8343 Mesaj
25 Aralık 2015; 23:07:43 

Düzeltme : Yukarıda delonghi aletin yeterli sıcak hava uflemediginden bahsetmişim ama yanıldım, illk gun cok mu soguku ben mi çok üşüyordum ondan mı yeterli gelmedi anlamadım ama alet su an cayır cayır yakıyor . 2. kademe bir süre sonra bunalltıgından 1 e indiriyorum , alrtin dezavantaajı havayı kurutuyor ve bir süre sonra temiz havaya ihtiyacınız oldugunu hissediyorsunuz.

908 Mesaj
24 Ocak 2016; 18:13:45 

quote:

Orijinalden alıntı: ozzo27

Hocam çok teşekkür ederim, ben aldım üründen ama hiç memnun kalmadım. Isıtması beni tatmin etmedi. Şöyle sımsıcak yapmıyordu. Odam 60 metrekare civarında, büyük bir oda. Ben genelde ayak bölgesi için masa altına istemiştim ama memnun kalmayınca geri iade ettim. Sonra evde eski püskü bir cihaz buldum, sanırım markası ya sinbo ya kumtel. Ama deli gibi ısıtıyor maşallah. Çok memnunum bundan. Tozlu, eski bir şey ama inanılmaz iş görüyor :)

kullandığın ürünün adı nedir modeli nedir

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri] » Klimalar » DeLonghi HVY-1030 Fanlı Isıtıcı
Sayfa: [1]

Foruma Git
Bölümde Ara

Reklamlar

DH VİDEO

Lenovo VIBE P Serisi Akıllı Telefonların Pili Günlerce Bitmiyor!
Lenovo VIBE P Serisi seni düelloya davet ediyor.  

Yarışa katıl, Sen de Gücünü Göster!

OYUNU BAŞLATMAK İÇİN CEP TELEFONUNUZDAKİ PARMAK İZİNE BASINIZ

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

DHBR1
0.621