Şimdi Ara

Volkswagen TOUAREG KULÜBÜ (Bilgi & Paylaşım) (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
275
Cevap
16
Favori
187.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mrbwp

Merhaba,

Yeni kullanıcıları da görmek çok güzel :)

6 Aylık güncel vergi paylaşımı yapayım hemen: 3,2 V6 - 2004 / 1.131,50TL (6 Aylık)

Ankara'da Touareg kullanıcıları bir araya gelsek ne güzel olur.

Alıntıları Göster
    Merhaba,
    2003-2004 model Touareg 3.2 V6 LPG almayı düşünüyorum.3 araç var izledigim.Alırken neye Dikkat etmeliyim?2.5TDİ lere baktım ama fiyatı yüksek ve km si düşük bulunamıyor.

• loko kullanıcısına yanıt
    Selam,

Öncelikle alacağınız aracın belli bir noktada şans işi olacağını söylemeliyim. Ben aracı alırken çok fazla boyasına - değişenine bakmadım işin açığı. Motor ve şanzıman önceliklidir benim için.

Size tavsiyem, kesinlikle test sürüşüne çıkın. Ama sadece düz yolda denemeyin. Kesinlikle paraya kıyın gerekirse yetkili servise ekspertiz yaptırın. Bunun dışında ben şu şekilde test yaptım aracı alırken,

1- Düz yolda giderken vites geçişlerini kontrol edin. Ani hızlanma ve yavaşlamalarda vites geçişlerine bakın.
    2- Motordan abartı ve anormal bir ses gelip gelmediğine dikkat edin.
    3- Düz yoldan sonra rampa bir yere gidin ve yokuş yukarı çıkarken durup arabanın geriye kaçırıp kaçırmamasına bakın.
    4- Kasislerden yavaşça geçerken amortisörlerin durumuna bakın (eğer kasis yoksa (ki ben öyle yaptım) arabayı çukurlu yerde deneyin).
    5- Air-matic'i kesinlikle kontrol edin. Yükselip alçalma.
    6- Fren balataları - disk durumu ! Muhakkak gösterin. Gerçekten PAHALI :)

İkinci sıra önemliler (Benim görüşüm)
    1- İç mekan için deri döşemelerin durumuna bakın
    2- Kaloriferi - Klimayı hem sıcak hem soğuk olarak deneyin. (arka taraf kapı direklerindeki havalandırma kanalları çalışıyor mu çalışmıyor mu vb.)
    3- Aynaların ayarlarının doğru çalıştığını, kapanıp açıldığını kontrol edin. (Sırf ayar düğmesi 300TL civarı)
    4- Diğer iç mekan geneli, sunroof kontrolü, boya vs ...
    5- Bu araçların kroniğidir eğer tahliye kanalları açık değil ise torpido altından su almış olabilir.

Tabi aracın servis geçmişi, eski sahibinin nasıl bir kullanımı olduğu da önemli. Bu tarz bir arabada ben ilk 5 madde üzerine ağırlık verdim. Çünkü diğer detaylar sorun çıkartsa bile bir şekilde
    telafisi kolay olur.

TDI'lar biraz fiyatlı hem de yüksek km'li olabiliyor. Bende 3.2 V6 Prins Lpg var gayet memnunum. Ben TDI almaktan son anda vazgeçtim. Benzinde yakıt tüketimi şehir içi 16-17lt/100km diyebilirim (normal kullanımda).
    Şehirler arası da 12-14 civarı (100-110km hız 2 kişi+bagaj). LPG'de tüketim güncel rakamlarla yaklaşık şehir içi 0,37-0,40TL arası. Benzinde 0,75TL.

Aracı tavsiye eder miyim? EVET Kesinlikle ederim. Ben çok memnunum. Özellikle arazide çok keyifli :)

Şimdiden aracınız hayırlı olsun...

• quote:

Selam,

Öncelikle alacağınız aracın belli bir noktada şans işi olacağını söylemeliyim. Ben aracı alırken çok fazla boyasına - değişenine bakmadım işin açığı. Motor ve şanzıman önceliklidir benim için.

Size tavsiyem, kesinlikle test sürüşüne çıkın. Ama sadece düz yolda denemeyin. Kesinlikle paraya kıyın gerekirse yetkili servise ekspertiz yaptırın. Bunun dışında ben şu şekilde test yaptım aracı alırken,

1- Düz yolda giderken vites geçişlerini kontrol edin. Ani hızlanma ve yavaşlamalarda vites geçişlerine bakın.
    2- Motordan abartı ve anormal bir ses gelip gelmediğine dikkat edin.
    3- Düz yoldan sonra rampa bir yere gidin ve yokuş yukarı çıkarken durup arabanın geriye kaçırıp kaçırmamasına bakın.
    4- Kasislerden yavaşça geçerken amortisörlerin durumuna bakın (eğer kasis yoksa (ki ben öyle yaptım) arabayı çukurlu yerde deneyin).
    5- Air-matic'i kesinlikle kontrol edin. Yükselip alçalma.
    6- Fren balataları - disk durumu ! Muhakkak gösterin. Gerçekten PAHALI :)

İkinci sıra önemliler (Benim görüşüm)
    1- İç mekan için deri döşemelerin durumuna bakın
    2- Kaloriferi - Klimayı hem sıcak hem soğuk olarak deneyin. (arka taraf kapı direklerindeki havalandırma kanalları çalışıyor mu çalışmıyor mu vb.)
    3- Aynaların ayarlarının doğru çalıştığını, kapanıp açıldığını kontrol edin. (Sırf ayar düğmesi 300TL civarı)
    4- Diğer iç mekan geneli, sunroof kontrolü, boya vs ...
    5- Bu araçların kroniğidir eğer tahliye kanalları açık değil ise torpido altından su almış olabilir.

Tabi aracın servis geçmişi, eski sahibinin nasıl bir kullanımı olduğu da önemli. Bu tarz bir arabada ben ilk 5 madde üzerine ağırlık verdim. Çünkü diğer detaylar sorun çıkartsa bile bir şekilde
    telafisi kolay olur.

TDI'lar biraz fiyatlı hem de yüksek km'li olabiliyor. Bende 3.2 V6 Prins Lpg var gayet memnunum. Ben TDI almaktan son anda vazgeçtim. Benzinde yakıt tüketimi şehir içi 16-17lt/100km diyebilirim (normal kullanımda).
    Şehirler arası da 12-14 civarı (100-110km hız 2 kişi+bagaj). LPG'de tüketim güncel rakamlarla yaklaşık şehir içi 0,37-0,40TL arası. Benzinde 0,75TL.

Aracı tavsiye eder miyim? EVET Kesinlikle ederim. Ben çok memnunum. Özellikle arazide çok keyifli :)

Şimdiden aracınız hayırlı olsun...

Detaylı cevabınız için Teşekkür ederim.Tam istedigim cevabı aldım.Degindiginiz Noktalar gerçekten çok önemli.Ben sık sık araç degiştirmedigimden temiz ve sorunsuz bir Araç arıyorum.Son aracımı 22 senedir kullanıyorum.Temiz kullanıldıgından isteyenide çok ve hemen satıp Touareg ailesine katılmak istiyorum.Eger iyi bir Araç bulursam sizinle Tekrar irtibata geçerim.
    iyi forumlar

• Merhaba,

Yardımcı olabileceğim birşey olursa elimdengeleni yaparım.

Daha çok detaylı bilgi içinwww.clubtouareg.com ziyaret etmenizi de ayrıca tavsiye ederim.

Selamlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrbwp -- 24 Ocak 2015; 0:28:54 >
  • Merhabalar
    Ben de 2007 2.5 tdi aldim. Beni de ekleyebilir misiniz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolpilot

Merhabalar

Hayırlı olsun hocam. Benide ekleyin 2005 2.5 Tdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Howlin Wolf

quote:

Orijinalden alıntı: coolpilot

Merhabalar

Hayırlı olsun hocam. Benide ekleyin 2005 2.5 Tdi
    Arkadaşlar merhaba araçlarınız hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız sürüşler dilerim.

Güncel paylaşımları, deneyimlerimizi buradan paylaşırsak yeni kullanıcılar için de faydalı olacaktır.

İyi forumlar...
  • quote:

Arkadaşlar merhaba araçlarınız hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız sürüşler dilerim.

Güncel paylaşımları, deneyimlerimizi buradan paylaşırsak yeni kullanıcılar için de faydalı olacaktır.

İyi forumlar...
    R5 TDI için chip tuning yaptıran var mı aramızda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Howlin Wolf

R5 TDI için chip tuning yaptıran var mı aramızda?

Alıntıları Göster
    Bende güncel MTV ödememi paylaşıyım.
    2005 model 2.5 TDI ilk 6 aylık vergisi 893 TL.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Forever79

Bende güncel MTV ödememi paylaşıyım.
    2005 model 2.5 TDI ilk 6 aylık vergisi 893 TL.

Alıntıları Göster
    Soyulan konsola çözüm bulabilen var mı aranızda? Ebayde bunu buldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Howlin Wolf -- 30 Ocak 2015; 20:24:54 >

• Howlin Wolf kullanıcısına yanıt
    Selam,

Sanki o etiketler çok basit duruyor gibi :) Ben almaya cesaret edemedim işin açığı.

Eğer düğmelerdeki soyulmalar çok fazla ise yapılabilir belki
  • quote:

Selam,

Sanki o etiketler çok basit duruyor gibi :) Ben almaya cesaret edemedim işin açığı.

Eğer düğmelerdeki soyulmalar çok fazla ise yapılabilir belki
    Selam,

Far ayarlama düğmesi yok araçta. Far yüksekliğini kendimiz nasıl ayarlayabiliriz? Kaputu açıp farın üstündeki yerlerden ayarlama yapılsa bile araç yükselip alçalmasına göre o ayarı
    tekrar kendine göre kalibre ediyor diyenler var.

Konu hakkında bilgisi olan var mı?
  • quote:

Selam,

Far ayarlama düğmesi yok araçta. Far yüksekliğini kendimiz nasıl ayarlayabiliriz? Kaputu açıp farın üstündeki yerlerden ayarlama yapılsa bile araç yükselip alçalmasına göre o ayarı
    tekrar kendine göre kalibre ediyor diyenler var.

Konu hakkında bilgisi olan var mı?

Far yüksekliğini kendisi otomatik ayarlıyor diye biliyorum. Benim farlarda hiç aydınlatmıyor neredeyse sanırım far ampulünde sıkıntı var

Volkswagen TOUAREG KULÜBÜ (Bilgi & Paylaşım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Howlin Wolf -- 14 Şubat 2015; 1:30:01 >

Bende de aynı durum. Gece aydınlatmanın olmadığı yerlerde mecburen sisleri açıyorum.

Birkaç gün önce farın arkasından ayrlayayım dedim, ordaki küçük çark dişlileri çalışmıyor kimisi de kırılmış. Benim uzunlar daha kötü resmen yukarı doğru ışık veriyor.

Bi ara baktırmam gerek. Araştırmaya devam...
  • quote:

Bende de aynı durum. Gece aydınlatmanın olmadığı yerlerde mecburen sisleri açıyorum.

Birkaç gün önce farın arkasından ayrlayayım dedim, ordaki küçük çark dişlileri çalışmıyor kimisi de kırılmış. Benim uzunlar daha kötü resmen yukarı doğru ışık veriyor.

Bi ara baktırmam gerek. Araştırmaya devam...
    Far aydınlatmaları konusunda bendede durum aynı. Kısa farlar bitmiş. Değiştirmesi çok maliyetli. Temizleme yöntemi varmış ama güven vermiyor. Fakat uzunlar çok iyi aydınlatıyor.
    Hayırlı olsun kazasız belasız inşallah
  • Forever79 kullanıcısına yanıt
    Kısa farlar bitmiş derken, far camı mı özelliğini kaybetmeye başladı yoksa ampulden dolayı mı?
  • quote:

Kısa farlar bitmiş derken, far camı mı özelliğini kaybetmeye başladı yoksa ampulden dolayı mı?
    Herkese selam olsun..

2006 R5 TDI kullanıcısıyım. Gördüğüm kadarıyla çoğunuzda far problemi var. Araçlarda xenon ampul kullanıldığından zamanla içindeki gaz tükenmekte ışık gücü azalmakta ve karanlıkta fazla göstermemektedir. Bu sebepten ayarlarıyla oynamamanızı tavsiye ederim. Lambaları ise değiştirecekseniz çift olarak değiştirmenizi tavsiye ederim.
    Fiyatları dediğiniz gibi pahalı. Yaklaşık çift olarak osram D1s 350 tl, Philips d1s ler ise 250 tl civarı. O da kendiniz takarsanız... Ancak ben çin den takım osramı kendim getirtip kendim taktığımdan 110 tl ye mallettim. Takması gayet basit ve kolaydır. Az da olsa eli yatkınlar için. Çünkü farlar komple kızaklıdır.
    Farı çıkartıp 4 civatayı sök, lambayı çıkar, soketleri eskiden sök yeniye tak, yerine yerleştir, 4 civatayı sık ve farı yuvaya yerleştir. Bu kadar basit....

https://www.youtube.com/watch?v=sEnUukQQU8c

Kızlarda yaparmış

https://www.youtube.com/watch?v=ofb5FQuxvgg

İyi görüşler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scoutman81 -- 17 Şubat 2015; 17:37:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: scoutman81

Herkese selam olsun..

2006 R5 TDI kullanıcısıyım. Gördüğüm kadarıyla çoğunuzda far problemi var. Araçlarda xenon ampul kullanıldığından zamanla içindeki gaz tükenmekte ışık gücü azalmakta ve karanlıkta fazla göstermemektedir. Bu sebepten ayarlarıyla oynamamanızı tavsiye ederim. Lambaları ise değiştirecekseniz çift olarak değiştirmenizi tavsiye ederim.
    Fiyatları dediğiniz gibi pahalı. Yaklaşık çift olarak osram D1s 350 tl, Philips d1s ler ise 250 tl civarı. O da kendiniz takarsanız... Ancak ben çin den takım osramı kendim getirtip kendim taktığımdan 110 tl ye mallettim. Takması gayet basit ve kolaydır. Az da olsa eli yatkınlar için. Çünkü farlar komple kızaklıdır.
    Farı çıkartıp 4 civatayı sök, lambayı çıkar, soketleri eskiden sök yeniye tak, yerine yerleştir, 4 civatayı sık ve farı yuvaya yerleştir. Bu kadar basit....

https://www.youtube.com/watch?v=sEnUukQQU8c

Kızlarda yaparmış

https://www.youtube.com/watch?v=ofb5FQuxvgg

İyi görüşler...

Alıntıları Göster
    Bilgi olsun diye,

Araçınızda yer kaplamasın diye stepneler inik durumdadır...

İndirilmiş yedek lastiği olanlar için .........

https://www.youtube.com/watch?v=fPpLZIFFe9I

Yerine tekrar yerleştirmeden önce..

https://www.youtube.com/watch?v=P5hB1EtE4rg

https://www.youtube.com/watch?v=gNM95duaOvg

Patlaksız lastikler dileğiyle..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scoutman81 -- 17 Şubat 2015; 17:41:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: scoutman81

Bilgi olsun diye,

Araçınızda yer kaplamasın diye stepneler inik durumdadır...

İndirilmiş yedek lastiği olanlar için .........

https://www.youtube.com/watch?v=fPpLZIFFe9I

Yerine tekrar yerleştirmeden önce..

https://www.youtube.com/watch?v=P5hB1EtE4rg

https://www.youtube.com/watch?v=gNM95duaOvg

Patlaksız lastikler dileğiyle..

Alıntıları Göster
    Yöneticiye Eklemesi İçin..

2006 Touareg 2.5 R5 TDI Siyah

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.