Şimdi Ara

OCP Mürekkep nerden alabilirim? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
3
Favori
27.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Epson T0611 Kartus 10 ml mürekkep almaktadır.100 ml mürekkep ile 10 defa dolum yapabilirsiniz. Saygılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: özgürbaskıdünyası

Epson T0611 Kartus 10 ml mürekkep almaktadır.100 ml mürekkep ile 10 defa dolum yapabilirsiniz. Saygılar.

bende 441 serisi kartuşlar var 17 ml mürekkep alıyor üzerindeki çipler 611 in çip modeliyle aynıysa sadece çipler değiştirilip kartuş kullanılabilir
  • O halde siz kartuşlarınızı yaklaşık 6 defa doldurabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: özgürbaskıdünyası

Epson T0611 Kartus 10 ml mürekkep almaktadır.100 ml mürekkep ile 10 defa dolum yapabilirsiniz. Saygılar.

ilginiz için teşekkür ederim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: KartusWebTR

quote:

Orijinalden alıntı: criticalhitt

malasef brother yazıcılar için ocp yok sanırım olduğu zaman denemek isterim yalnız yeni aldığım yazıcı brother dcp-350c de sadece kartuşmatik kullanmak istiyorum çünkü çok uyumlu ve sorunsuz diğer mcf-210 da deniycem brother mürekkepleriniz gelince

Merhabalar,

Ürünümüzden memnun kaldığınız için çok mutlu olduk. Firma olarak müşterilerimizi kısa ve uzun vadede memnun etmeye çalışıyoruz. mürekkep kalitemize güvendiğimiz için de herhangi bir soruna neden olmasa da mürekkeplerle ilk baskı yapıldığında renkler veya baskı beğenilmediğinde dahi iade alıyoruz. Ayrıca, garanti süresince yazıcı ile ilgili sorunlarda da müşteriyi kendi haline bırakmıyoruz.

Güzel günlerde kullanmanız dileği ile...

saygılar
    Kartus.Web.TR

quote:

Orijinalden alıntı: criticalhitt

kartuşmatik kullanmak istiyorum çünkü çok uyumlu ve sorunsuz

Arkadaş kartuşmatikten bahsetmiş. Sanırım sizden bahsetmemiş...

• gerçekten ilginç, http://www.kartus.web.tr bu adrese tıkladığımdahttp://www.kartus.tc/ adresine yönlendirme yapıyordu O sayfa açılıyordu.2-3 defa tekrar denediğimde yinehttp://www.kartus.tc/ adresine yönlendirme yaptı... Şimdi ise sorun yok gibi siteniz açılıyor.Bilginize...

• yukarıdaki siteler aynı firmanın zaten arkadaş da açıklama yapmış ilk aldığım ürün fabrika hatalıydı hemen aradım benden ürünü geri almdan daha diğer ürünü gönderdiler zaman kaybetmemiş oldum brother DCP-350 ile birlikte büyük kartuş ve mürekkep aldım hiç bir sorun yok çıktı kalitesi tartışılmaz ayrıca ikide bir kartuş doldur derdide yok nerdeyse 100 ml mürekkebin tamamını aldı keşke bu ürünü yani brother yazıcıları önceden deneseydim çok işime yaradı gerekirse çıktı taramasıda gönderebilirim orjinal resimle arasında pek bir fark yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: falcon1977

quote:

Orijinalden alıntı: powertiger

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: powertiger

Orjinal almanya menşeeili opc mürekkep stoklarımızdadır.En düşük fiyat garantisi ile bulabileceğiniz en iyi fiyattan temin edebilirim. Kafa tıkamaya karşı hertürlü garantisi mevcuttur.
    esatis@powertiger.com.tr adresine her türlü sorularınızı yazabilirsiniz.
    Firmamız ISO9001:2008 Kalite belgesi ile hizmet vermektedir.En uygun fiyat garantisinide size vermekteyiz.

Sayın Powertiger, sizin OCP mürekkepleri yetkili satıcı belgeniz var mı? Piyasada satılan ve sorun yaşatan OCP mürekkeplerinin çoğunun sahte olduğu söyleniyor.Varsa bir belgeniz paylaşırsanız seviniriz...

Bu şekilde bir belge elimizde yok.Ama ürünümüzün sonuna kadar arkasındayız.Adres bilgilerinizi mail olarak atarsanız size tamamen ücretsiz,deneme amaçlı numune gönderebiliriz sonucunuda burada yazarsınız.

Bugün öğleden sonra Firmanıza geleceğim, Epson uyumlu numuneleri almak için.
    OCP Hakkındaki yorumumu test ettikten sonra burada paylaşacağım...

Bugün gittim.Hüseyin Bey'le görüştüm.OCP mürekkep satmadıklarını söyledi!?(ilginç geldi bana)
    Kendisinden öğrendiğim; Alman OCP nin iflas ettiğini ve orjinal(anladığım kadarıyla eski stok ürünlerinin) ürünlerinin bulunmasının zor olduğu.Sahte OCP lerin çok olduğunu söyledi!İlgililere ve Kullanıcılara duyurulur...?
    İnkmate marka mürekkep tavsiye etti.Mürekkepi pek gözüm kesmedi desem yalan olmaz herhalde.Termal püskürtmeli kartuşlara kullandığı mürekkeplerden verdi, epson uyumlu olduğunuda söyledi.yani anladığım kadarıyla Universal mürekkep.Dolayısıyla renk uyumsuzluğu ve sorun çıkartmaı muhtemel görünüyor.Fırsat bulunca test edeceğim şu İnkmate mürekkebi...
    Siyah renk mürekkep(ordaki çıktıdan gördüğüm kadarıyla) çok iyi kalitede renk veriyor.Lazer tozuyla basılmış gibi canlı-koyusiyah...pigment mi ,dye mi diye sordum? -özel çeşit laser teknolojisi varmış bu mürekkep de dedi...Hayırdır bakalım göreceğiz

• quote:

Orijinalden alıntı: comely35

http://www.ocp.de

OCP iflas etti he...

siteyi ziyaret edelim..hep beraber..

sakın başka yerde söyleme...

Hüseyin Bey'in ifadesi o şekilde idi

Sabırsızlık yapıp dayanamadım; mürekkep testini biraz önce bitirdim.Epson DX8400 yazıcımda denedim mürekkepleri.İlk kullanımda sorun yaşamadım, kafa tıkanıklığı oluşmadı.Renk uyumluluğu olarak; Kartuşmatik mürekkeplerden 2-3 ton daha koyu renk veriyor.Cescesor Economy'den ise 1-2 ton daha koyu renk veriyor.Genel olarak renklerde aşırı koyuluk haricinde belirgin bir renk sapması(renklerin kendi aralarında) yok.Maviye ton kayması, yeşile ton kayması gibi... genelde tüm renkler ton kaymasını eşit yapmış :)
    Fotoğraf kağıdına aldığım baskılarda en tatminkar sonucu şu şekilde elde ettim: epson ultra glossy ayarında brightnes +1 yaparak aldığım çıktıda genel anlamda renklerde azda olsa koyuluk olsada tatmin edecek şekilde çıktı alınabiliyor...Epson premium glossy ayarında çok fazla rahatsız edecek derecede renk koyuluğu var.
    İnkmate marka olduğu iddia edilen, denediğim mürekkepleri tavsiye ediyormuyum? Hayır

• Mürekkep kıyaslaması için şu konuya da birşeyler yazsanız? Fiyat ve miktar karşılaştırmasını da ekledim ancak kalite hakkında bir bilgim yok.

http://forum.donanimhaber.com/m_53170665/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Otganbıllık

Mürekkep kıyaslaması için şu konuya da birşeyler yazsanız? Fiyat ve miktar karşılaştırmasını da ekledim ancak kalite hakkında bir bilgim yok.

http://forum.donanimhaber.com/m_53170665/tm.htm

Epson yazıcılarda Fiyat/perfonmans kalite/renk uyumluluğu olarak; kesinlikle Cescesor Economy serisi(eski kanada diye geçiyormuş, firmadan o ürün olduğunu teyit aldıktan sonra almanızı tavsiye ederim.Malum, mürekkep değişikliğine gitmiş de olabilirler.) mürekkepleri tek geçerim.Uzun süredir (2 senedir) kullandığım ve halende stoğumda(yedeğimde) bulundurduğum bir mürekkep.Renk uyumluluğu olarak Orjinalin aynısı %99 diyebilirim(Epson Ultra Glossy baskı ayarında).Fakat bu mürekkebin tek olumsuz yanı; ışığa karşı dayanıksız olması ve solma direncinin düşük olmasından dolayı fotoğraf kağıdına alınan baskılarda alınan çıktıyı fazla ışık alan yerde tutumamak gerekiyor.Işığa aşırı maruz kaldığında 2-3 ay gibi sürede solma yapıyor.Işıktan korunaklı ortamda saklanınca Fotoğraf baskılarında sıkıntı yok.Yada çok kaliteli fotoğraf kağıdına(Epson Premium Plus veya Canon Pro fotoğraf kağıtlarına) baskı alacaksanız, sorun8solma problemi) yok. Mürekkep kalitesi iyi,Kafa tıkama gibi sorunları yok...
    Şu sırada da(1-2 aydır) Kartuşmatik'in dye bazlı Epson mürekkebini kullanıyorum.Renk uyumluluğu mükemmel(Epson Premium Glossy baskı ayarında) ve orjinale çok yakın %99 renk uyumluluğu var.Kafa tıkama gibi bir sıkıntısı yok.Fiyatı aşırı derecede pahalı bence. Kartuşmatik' i kullanmamdaki asıl neden; Fotoğraf baskılarında solma yapmayacak ışığa karşı dayanıklı mürekkep arayışında olmamdır.Denediğim süre zarfı içersinde belirgin bir solma gözlemlemedim.2-3 ay daha kullandıktan sonra kesin karar vereceğim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falcon1977 -- 5 Ekim 2011; 13:32:54 >

• canon mp 980 yazıcım var altı kartuşlu cescesör hariç hiç bir kolay dolum kartuşu satan yerde altı kartuşlu pgi 520 bk/cli 521 m-c-y-bk-gy...serisi kartuş yok,hepsi 5 katuş seti satıyor o yüzden diger firmalardan alamıyorum,kartuş web tr de cli 521 gy mürekkep var kartuş yok,ama ben kartuş web tr den altılı mürekkep aldım bi süre önce bir sefer kullandım fena degildi,go print'den denemek için 5 li mürekkep aldım yeni,ultraviyole dediklerinden,ama gy mürekkep onlarda yok aldığım mürekkepleri henüz daha kullanmadım kartuşlardaki mürekkep bitince kullanacağım,birde bursa kartuşu aradım onlarda belki altılı set getirirler diye ama pek niyetleri yok ocp mürekkepleri o yüzden deneyemiyorum,birde ocp de 4 çeşit mürekkep var siyah pgi yok sanırım,dye siyah satıyorlar...
  • epson sx425w yazıcı aldım mürekkep olarak ocp alayım dedim malum en kalite diye geçiyor ama bende hayal kırıklığı oldu. yazıcı aynı, kağıt aynı ,ayarlar aynı.
    aynı makine ile tarandı görüntüde. makinanın üstünde durabrite ultra amblemi var.
    orjinal mürekkep orjinal resmi verdi ocp siyah çok karanlık resimdende anlaşılıyor detaylar yok olmuş diğer renklerde çok soluk.

burada epson orjinal kartuş

buda ocp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.gentile -- 15 Ekim 2011; 0:16:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mr.gentile

epson sx425w yazıcı aldım mürekkep olarak ocp alayım dedim malum en kalite diye geçiyor ama bende hayal kırıklığı oldu. yazıcı aynı, kağıt aynı ,ayarlar aynı.
    aynı makine ile tarandı görüntüde. makinanın üstünde durabrite ultra amblemi var.
    orjinal mürekkep orjinal resmi verdi ocp siyah çok karanlık resimdende anlaşılıyor detaylar yok olmuş diğer renklerde çok soluk.

burada epson orjinal kartuş

buda ocp

orjinal mürekkep orjinal resim verdi diyorsunuz ama oda siyah ve çok karanlık hele yüzler simsiyah çıkmış.Ocp de sorun yok bence o da aynı çıktıyı vermiş

• yüzler siyah çıkmamış ben boyadım:) iki resim çok farklı mubağala etmiyorum neyse o,gerçeklerini elinize alsanız aradaki farkı çok daha iyi görürdünüz tarayıcıda fark azalmış,renkler çok soluk siyahda siyahta kırçıllı gibi duruyor velhasıl istediğim performansı alamadım.
  • Cescesor Economy serisi 4 renk mürekkeplerinde renk uyumu sorunu yok.Yada kartuşmatik'in Espon dye bazlı mürekkebini denemenizi tavsiye ederim.Piyasadaki en iyi renk uyumluluğuna sahip mürekkeplerdir.Ben her ikisinide kullanıyorum.
    Cescesor Economy mürekkepleriyle baskı ayarınız Epson ultra glossy, Kartuşmatik'in dye bazlı 4 renkli epson mürekkeplerindeki baskı ayarınız epson premium glossy olsun.Renk uyumluluğu mükemmel...
  • quote:

Cescesor Economy serisi 4 renk mürekkeplerinde renk uyumu sorunu yok.Yada kartuşmatik'in Espon dye bazlı mürekkebini denemenizi tavsiye ederim.Piyasadaki en iyi renk uyumluluğuna sahip mürekkeplerdir.Ben her ikisinide kullanıyorum.
    Cescesor Economy mürekkepleriyle baskı ayarınız Epson ultra glossy, Kartuşmatik'in dye bazlı 4 renkli epson mürekkeplerindeki baskı ayarınız epson premium glossy olsun.Renk uyumluluğu mükemmel...

SX425 durabrite serisi pigment bazlı mürekkep kullanıyor. Siz ise su bazlı mürekkep önermişsiniz. Pigment ve su bazlı mürekkepleri böyle dönüşümlü kullanabiliyor muyuz?
  • 2 takım kolay dolum kartuşunuz var ise dönüşümlü olarak kullanabilirsiniz.Bendeki bir takımda durabrıte mürekkep(cescesor'dan alınma) diğer takımda ise dye bazlı(kartuşmatik'ten alınma) mürekkep var...Dönüşümlü olarak kullanabiliyorum. İki farklı cins-kalitede mürekkebi biribiriyle karıştırmadığınız sürece dönüşümlü olarak kullanabilirsiniz...
  • ocp mürekkep nerden alınır
  • http://www.ocp.de/content.php?seite=seiten/home.php&details=28

http://www.qc.com.tr/site/default.asp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FLP Bandırma -- 15 Ocak 2012; 15:21:12 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.