Şimdi Ara

EXPER EASYPAD (P10AN) TABLET PC KULLANICILARI (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.353
Cevap
19
Favori
714.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar verilen destek çin çok tesekkurler... özellikle de Pıncır arkadaşıma...
    ben de bu ekran kararması tarzında oluşan sorunla ilgili şöyle bi deneme yaptım...
    ekranı ters cevırınce sankı (yani camera kısmı alta gelecek şekilde cevırdım) bu açının daha ıyı oldugunu anladım.. veya bana öyle geldi... sizler de dener mısınız? ayrıca ben sanki bu uzerınde dokundugumuz katmanın yanlıslıkla ters konuldugunu dusunuyorum.. ne dersınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: runic

Klavyeli, ekranı laptop modunda dik tutabilen kılıflardan üretilse çok hoş olurdu. Belki de cihaza uyabilecek vardır, araştırmak lazım.

Yavaş yavaş ekranın hafif de olsa eğik konumda kullanımdan ötürü ekrana gölge düşmesi şikayetlerin çıkacağını özellikle Exper EasyPAd sahiplerince dil getirileceğini biliyordum... Dik tutan destekli bir düzenek veya kılıf hiçbir tablette görmedim.. dik tutulması devrilme riskini doğrurur... Hafif eğik olacak ki devrilme olmasın .. Yani bu şartlar altınad Expre EasyPad in gölge kararan ekranına razı olmanız gerekecek... Tecrübe konuşuyor...
  • Bildigim kadari ile urune sahlp degilsiniz, kullanicilarin paylasimlarda bulundugu bu alanda tecrube dahilinde olmayan gorus bildirimleriniz yanlis yonlendirmelere sebep olabilir, bu nedenle urunu incelemeden lutfen, "alacak olanlara degil" kullananlara yonelik olan bu baslik altinda yorum yapmayin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Flara

Bildigim kadari ile urune sahlp degilsiniz, kullanicilarin paylasimlarda bulundugu bu alanda tecrube dahilinde olmayan gorus bildirimleriniz yanlis yonlendirmelere sebep olabilir, bu nedenle urunu incelemeden lutfen, "alacak olanlara degil" kullananlara yonelik olan bu baslik altinda yorum yapmayin.

Boşta kalan RAM miktarını sorduğuma göre anlaşılması gerekirdi.. Gerçi diğe başlıkta epey sorularım da vardı... Ordan bile anlaşılırdı...

Ekranın görüş açısı dar oluşu bir gerçek kimse inkar etmiyor zaten . Bu gerçeğe karşı DİK tutan tablet öne doğru düşme riski vardır. Bunu anlamak için illa Exper Easypad alamaya gerek yok.. Benzer ebatlarda başka bir cisimle test edilebilir ne demek istediğim anlaşılır..

Zaten dik tutan tablet ergonomik olamaz... Masaüstü bilgisayar değilki hem dokunmatik ekranları rahat kullanamk için dik pozizyonda olmak kramp girer ergonomik duruş değildir... İlla dik olacaksa ve birşekilde dik sabitlenecekse dokunmatiği kullanmamak gerekir... Hem dik olacak hem de dokunmatiği kullanmak akıl karı değildir rahat değildir..

• quote:

Orijinalden alıntı: xfacts

quote:

Orijinalden alıntı: runic

Klavyeli, ekranı laptop modunda dik tutabilen kılıflardan üretilse çok hoş olurdu. Belki de cihaza uyabilecek vardır, araştırmak lazım.

Yavaş yavaş ekranın hafif de olsa eğik konumda kullanımdan ötürü ekrana gölge düşmesi şikayetlerin çıkacağını özellikle Exper EasyPAd sahiplerince dil getirileceğini biliyordum... Dik tutan destekli bir düzenek veya kılıf hiçbir tablette görmedim.. dik tutulması devrilme riskini doğrurur... Hafif eğik olacak ki devrilme olmasın .. Yani bu şartlar altınad Expre EasyPad in gölge kararan ekranına razı olmanız gerekecek... Tecrübe konuşuyor...

Bana diyorsanız daha cihazı almadım. Yorumumun da ekranla hiç alakası yok, parçalara ayrılabilen, mod değiştirebilen klavyeli cihazları sevdiğim için klavyeli tablet kılıflarını severim. Çin malı tabletler arasında piyasaya çıkmışını görmüştüm ama linklerim arasında bulamadım şimdi. iPad için de var, şöyle sistemlerden bahsediyorum. Ufak boyutlu da olsa Android telefonlar arasında Lenovo LePhone örneği var. Görülmemiş, duyulmamış aksesuarlar değil bunlar. Ergonomisi ne yapmayı planladığınıza ve kalitesine göre değişir, yazı yazacaksanız faydasını tartışmaya gerek yok.

Ekrana öyle bir takılmışsınız ki ilgisi olmayan şeyleri de kendi argümanınıza göre yorumlamaya başlamışsınız vallahi. Bir soluklanın, bırakın insanlar başka konularda da konuşsunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi runic -- 13 Şubat 2011; 22:44:36 >

• Burdaki gibi sanırım :

http://www.aliexpress.com/product-gs/357696980-free-Shipping-Infortm-X220-10-E-pad-with-256m-2G-Camera-gps-hdmi-out-put-best-wholesalers.html

Görüş açısı da olandan eğik tutulacağı için gölge düşen renk değişen ekranı kullanmaya mahkum olunacaktır.. İşte o yüzden yazdım...

Ekran sorduklarımın sadece bazılarıdır... Geçri takılacak (önem verilecek) en önemli parçalardan biridir.. Madem tegra2 var o zaman kaliteli ekran da olmalı değil mi?

Ayrıca RAM e de taktım( önem veriyorum) Acaba boştaki RAM miktarı nedir? CEvap bu başlıkta bile yok...
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orijinalden alıntı: serdarkalkan

arkadaşlar verilen destek çin çok tesekkurler... özellikle de Pıncır arkadaşıma...
    ayrıca ben sanki bu uzerınde dokundugumuz katmanın yanlıslıkla ters konuldugunu dusunuyorum.. ne dersınız?

Rica ederim, boşuna uzun ve boş tartışmalar yaratmaktansa bilgi ve deneyimle yardımcı olmak beni memnun ediyor

Bu olayı ilk gördüğümde bende sizin gibi bu katmanın ters konduğunu düşündüm. Çünkü problem ekranda olsa her tarafından aynı açıda kararma olmalı dedim. Bakalım belki ileride sebebini öğrenebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xfacts
    Burdaki gibi sanırım :

http://www.aliexpress.com/product-gs/357696980-free-Shipping-Infortm-X220-10-E-pad-with-256m-2G-Camera-gps-hdmi-out-put-best-wholesalers.html

Görüş açısı da olandan eğik tutulacağı için gölge düşen renk değişen ekranı kullanmaya mahkum olunacaktır.. İşte o yüzden yazdım...

Ekran sorduklarımın sadece bazılarıdır... Geçri takılacak (önem verilecek) en önemli parçalardan biridir.. Madem tegra2 var o zaman kaliteli ekran da olmalı değil mi?

Ayrıca RAM e de taktım( önem veriyorum) Acaba boştaki RAM miktarı nedir? CEvap bu başlıkta bile yok...

Evet o tarz cihazlar.

Ram miktarını galiba diğer konuda bir arkadaş yazmıştı, 300 küsür MB. Araştırdığım kadarıyla 128MB Tegra2 tarafından grafik işlemcisi için ayrılıyor.

Çok kaliteli bir panel değil herkes hemfikir, ne kadar kaliteli olduğu da ele alınıp bir sağa sola, aşağı yukarı çevrilince anlaşılır zaten. Fazla uzatmaya gerek yok, daha önemli konuşulacak şeyler var. Ram konusunda teknik konuşulabilir mesela ama piyasada daha yüksek ramli 1, belki 2 cihaz olduğu, üst seviye ve bahsi geçen bütün popüler cihazların 512 ya da 256MB ram kullandığını da unutmamak lazım.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• ROM nasıl yüklüyoruz ? Bilen yokmu?
  • Arkadaşlar burası cihazın tartışma ortamı değil. Burada özelliklerini tartışmıyoruz, kullanıcılar bilgi paylaşımı yapıyor, sorusu varsa soruyor.

Lütfen kendi konunuzu açın ve orada istediğiniz tartışmayı yapın.
  • Biraz once guncelledim, Nasıl yapıldıgını 2 dakika icinde eger becerebilirsem resimleri koyamyı anlatacam.
  • Sistem info programları henüz yeni sistemlere göre güncellenmemiş o yüzden herşeyi (ram cpu gibi bilgileri
    net vermiyorlar.) En güncel quick system info pro ile alabildim. Sanıyorum burada tüm ram ve memoryu toplayınca 512+512 ye erişebiliyoruz.

Basic Info
    * SD card storage
    Total: 14,87 GB, Free: 10,58 GB
    * A2SD storage
    Total: 154 MB, Free: 35,55 MB
    * Internal storage
    Total: 308 MB, Free: 96,61 MB
    * System storage
    Total: 143 MB, Free: 23,16 MB
    * System cache
    Total: 32,00 MB, Free: 30,87 MB
    * Memory
    Total: 374 MB, Free: 156 MB, Idle: 8,21 MB
    * Processor
    ARMv7 Processor rev 0 (v7l) 1998.84MHz

Free ram en düşük 130-160 mbler civarında çıkıyor. Tasks kısmında 21 adet program açık görünüyor.(8-9 tanesi sistem ile alakalı diğerleri benim açtığım şeyler. Bunlar arasında eposta, ifilemanager,angry birds, adobe reader, system monitor, paket yükleyici, ortam kapsayıcı hizmeti, java j2me, screen capture, pico ts, google haritalar, ayarlar, launcher, quick system info, android process acore, applanet, android system info, android sistemi, çevirici ,android klavyesi ,update service brogentmedia service)

Cpu yu arm7 mimarisi 1998 mhz olarak görüyor. Ama device infosunda nvdia harmony olarak geçiyor.

Şuanda iphone kullanıyorum birkaç günde ipad kullanma şansım oldu. Easypadin ekran kalitesi ile ilgili olumsuz yorumlar. Bu yorumlara katılmamak haksızlık olur. Ama asıl sıkıntı cihazın görüntüleme açısnda değil bence yoğunluğunda 160 dpi çok yetersiz kalıyor ve hoş durmuyor. (ipad ve iphone 4 deki retina displayın 326 dpi bilgisini burada vermek gerekiyor)

Android 2.2 yazılımının tabletler için olmamasından dolayı varolan sıkıntıların 3.0 güncellemesi ile çözüleceğini düşünerek hiç yorum yapmıyorum.

Android işletim sistemi için çift çekirdek işlemi ve 512 rame bile gerek yok diyebilirim şu aşamada. Easy pad donanım olarak çok mantıklı zaten alan birçok kişide düşük maliyetli yüksek performans platformu aldığını düşünerek almıştır.

• Selamlar Herkese Guncellemiş bulunuyorum aleti.Exper bana tesekur etmeli :)

1.Once su dosyayı indirin :
    http://developer.download.nvidia.com/tegra/files/android_tegra_froyo_20101105.msi

bilgisayara yukleyin.
    64 bit ise
    C:\Program Files(x86)\NVIDIA Corporation\tegra_froyo_20101105\usbpcdriver klasorune dosyalarını atar.
    32 bit ise buyuk ihtimal
    C:\Program Files\NVIDIA Corporation\tegra_froyo_20101105\usbpcdriver klasorune atacak. Bende 64 bit oldugundan o sekilde.

bu klasor yolu bize daha sonra lazım olcak unutmayın.

2.Cihazı APX moda sokmak lazım , onu da su sekilde yapiyoruz.
    2.a - USB kablosu her iki tarafı da erkek olan bulun , bilgisayarla tableti baglayın.
    2.b - Tableti kapatın , (restartlamayın kapatın).Tablet le bilgisayar birbirine baglı olsun usb den.
    2.c - Tabletin guc ve home dugmesine aynı anda basın.Guc dugmesi beyaz olan ,home dugmesi de su g sensoru kapatma dugmesinin yanındaki dugme.
    Tablet acılmayacak ama Bilgisayardan ses gelecek dugmeleri bırakın.Windows windows updatede surucu aramaya baslayacak bulamayacak.

3.Aygıt yoneticisine bakın orda bilinmeyen aygıt olarak APX diye goreceksiniz
    3.a - O aygıta sag tıklayıp Surucu guncellestir deyip ,Surucu yazılımını bilgisayarımda ara deyin.Klasor olarak ta yukarıda verdiğim yolu gosterin.32 bit ve 64 bit olarak farklı yollar var dikkat edin.
    3.b - Windows bu surucu imzalanmamıs yukleyeyim mi diye soracak korkmadan yine de yukle basın.Windows surucuyu yukleyecek.
    3.c - Bu defa tablet Nvidia USB Boot recovery device olarak gozukecek.
    3.d - Tablet bilgisayara baglı kalacak.Cıkarmayın en son cıkaracaksınız

4.Experin indirdiğiniz rar dosyasını acın.Icınden 2 dosya cıkacak
    P10_image_20110201_v1.08.6_exp.md5 ve P10_image_20110201_v1.08.6_exp.exe
    5.P10_image_20110201_v1.08.6_exp.exe ye tıklayın arkanıza yaslanın bir Dos penceresi acılacak o kendi hallediyor geri kalanı bitirince sizi uyaracak.Bitti devam etmek icin enter basın diye.
    Basın entere program kapanacak cıkarın usb den tableti.Tablet bir restart atacak kendine restart atınca tekrar kapanacak.
    Guc dugmesine basın tableti acın once sizi android logosu karsılayacak.Yaklasık 1-2 dakika icinde acılacak config filan yaratıncaya kadar o kadar suruyor zaten.
    Tabletiniz guncellenmis keyfini cıkarın.

6. Uygulamar filan direk siliniyor yalnız ona gore yedeğinizi alın veya yeniden yukleyin artık.

Yeni guncellemede Flash standart olarak var icinde onu yuklemenize gerek yok.

Ayrıca da AppCenter diye yeni bir uygulama var market benzeri oldukca iyi ve sanki alet daha bir canlandı.Bu appcenterde paralı uygulamalar da var parasız olanlar da.

Guncellenmiş tabletiniz Hayırlı olsun.

Resimleri de koymayı beceremedim sanırım.

Artık bir bira ısmarlarsınız gunun birinde karsılasırsak :)

EXPER EASYPAD (P10AN) TABLET PC KULLANICILARI

EXPER EASYPAD (P10AN) TABLET PC KULLANICILARI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kraaz -- 14 Şubat 2011; 0:39:04 >

• Arkadaşlar her ürün hakkında olumlu eleştiriler olacağı gibi olumsuz eleştirilerinde olması muhtemeldir.Ancak yapılan eleştirilerde üsluba dikkat edilmesi gerektiği gibi karşılıklı olarak düşüncelere saygı duyulması da çok önemlidir.

Bu belirttiğim hususlar çercevesinde mesajlarınıza devam etmenizi rica ederim.

İyi Forumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sparkie
    (ipad ve iphone 4 deki retina displayın 326 dpi bilgisini burada vermek gerekiyor)

iPad'de retina display yok, iPad2'de de olması beklenmiyormuş. Fark varsa çözünürlükten değil panel teknolojisi ve kalitesindendir, yoksa 10" ekran için 1024*600 düşük değil. Ekranın 16:9 mu, 4:3 mü olacağı zevk meselesi ama ben geniş ekran tercih ediyorum. Genel olarak bu tarz cihazlar illa yüksek çözünürlüklü olacaksa 720p 1280*720 çözünürlüklü paneller kullansalar daha mutlu olacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi runic -- 14 Şubat 2011; 0:29:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihofistanbul

quote:

Orijinalden alıntı: JazZ_07

Beyler Experin sitesinden flash player indirip kurunca ekran artık dönmüyor nedendir anlıyamadım :S ekran otomatik döndür seçili olunca siteler falan hep boyuna oluyor sadece masaüstündeyken enine oluyor anlıyamadım gitti :S

tabletin üstündeki küçük çentiki ittirmiş oalbilir misiniz? o tabletin oto. döndürmesini kapatıyor. Ayrıca ana menu yan dönmüyor, menuyleilgili sanırım.

Ayrıca benim bir sorum var; default oalrak 2d ekranı seçtim şimdi 3d nasıl yapabilirim?

Çok teşekkür ederim arkadaşım bende korkmuştum ilk günden bozdukmu aleti diye .Alete programlar yüklemeye başladıkça daha bir tatlı geliyor.Vallaha laptopu unutturdu kerata

• @Kraaz cok tesekkur ederim gunceleme icin resimsiz bile olsa oldukca anlasilir olmus. Tabi once iki tarafi erkek usb bulmak gerekiyor.
  • quote:

@Kraaz cok tesekkur ederim gunceleme icin resimsiz bile olsa oldukca anlasilir olmus. Tabi once iki tarafi erkek usb bulmak gerekiyor.

valla bende benimkini kaybetmisim gittim satın aldım vatanbilgisayardan 5 lira verip.İşin ilginc tarafı koskoca antalyada Pazar gunu bir orda buldum.Darty Teknosa gezmediğim yer kalmadı.

Bu arada Guncelleme ciddi ciddi aleti canlandırdı.Ekran , G sensor, Wifi filan anında tepki veriyor sanki yada bana oyle geliyor.
  • quote:

Sistem info programları henüz yeni sistemlere göre güncellenmemiş o yüzden herşeyi (ram cpu gibi bilgileri
    net vermiyorlar.) En güncel quick system info pro ile alabildim. Sanıyorum burada tüm ram ve memoryu toplayınca 512+512 ye erişebiliyoruz.

Basic Info
    * SD card storage
    Total: 14,87 GB, Free: 10,58 GB
    * A2SD storage
    Total: 154 MB, Free: 35,55 MB
    * Internal storage
    Total: 308 MB, Free: 96,61 MB
    * System storage
    Total: 143 MB, Free: 23,16 MB
    * System cache
    Total: 32,00 MB, Free: 30,87 MB
    * Memory
    Total: 374 MB, Free: 156 MB, Idle: 8,21 MB
    * Processor
    ARMv7 Processor rev 0 (v7l) 1998.84MHz

Free ram en düşük 130-160 mbler civarında çıkıyor. Tasks kısmında 21 adet program açık görünüyor.(8-9 tanesi sistem ile alakalı diğerleri benim açtığım şeyler. Bunlar arasında eposta, ifilemanager,angry birds, adobe reader, system monitor, paket yükleyici, ortam kapsayıcı hizmeti, java j2me, screen capture, pico ts, google haritalar, ayarlar, launcher, quick system info, android process acore, applanet, android system info, android sistemi, çevirici ,android klavyesi ,update service brogentmedia service)

Cpu yu arm7 mimarisi 1998 mhz olarak görüyor. Ama device infosunda nvdia harmony olarak geçiyor.

Şuanda iphone kullanıyorum birkaç günde ipad kullanma şansım oldu. Easypadin ekran kalitesi ile ilgili olumsuz yorumlar. Bu yorumlara katılmamak haksızlık olur. Ama asıl sıkıntı cihazın görüntüleme açısnda değil bence yoğunluğunda 160 dpi çok yetersiz kalıyor ve hoş durmuyor. (ipad ve iphone 4 deki retina displayın 326 dpi bilgisini burada vermek gerekiyor)

Android 2.2 yazılımının tabletler için olmamasından dolayı varolan sıkıntıların 3.0 güncellemesi ile çözüleceğini düşünerek hiç yorum yapmıyorum.

Android işletim sistemi için çift çekirdek işlemi ve 512 rame bile gerek yok diyebilirim şu aşamada. Easy pad donanım olarak çok mantıklı zaten alan birçok kişide düşük maliyetli yüksek performans platformu aldığını düşünerek almıştır.

Sonunda caps (ekran görüntüsü ) olmasa da idare eder velhasıl bu bilgi için teşekkürler ... RAM miktrarı gerçekten de sınırda... Android 3.0 da daha fazla RAM kullanacaktır ve temel sistem programları arka planda çalışacaktır tıpkı Android 2.2 de olduğu gibi.. Tıpkı çekirdek google uygulamalarında olduğu gibi.. BU uygulamalar istense dahi kapatılamaz kapatılsa dahi tekrardan devreye giriyor.. Bu safhalarda pil tüketimi daha çok olmakta... Yani açıldı kapamalarla uğraşılması ile dokunulmamış uyku konumda RAM de rezerve edilmiş uygulamalar arasında pil tüketimi farklıdır... Yani RAM de rezerve edilen uygulamalar daha mantılıdır ... Bu görüşü birçok uzman savunmaktadır...

512 MB lık belleği 374 olarak görenler olduğu gibi başka markalarda da 512 MB tı 512 olarak kullananlar yani RAM paylaşımı olmadığını da hatırlatırım...

21 Adet programın yarıdan fazlası Android in TEMEL programlarıdır... Mümkünse birde hiçbirşey açoık değilken 374 MB lık kullanılabilir RAM den ne kadar yaklaşacaktır... Gerçi internete bağlanıldığında otomatik ayarlı senkronlama işleminde ötür RAM tüketimi birden artış sağlanacaktır... SOnradan yüklenen uygulamalarda cabası... O yüzden bir çok kişi 512 MB RAM 11024x600 için özellikle Android 3.0 da yetersiz kalacağı veya sınırda olacağını vurguluyor...

Çözünürlükte piksel yoğunluğu herzaman koşulsuz daha iyidir hatta daha sağlıklıdır.. Ufak kalanlar için ölçekleme programları ile sorun çözülebiliyor ...

Android 3.0 arayüzü ve ile tabletlere göre optimize edilecektir... Herzaman artılar olacak bu da RAM tüketimi daha fazla olabileceği anlamına gelebilir... RAM de iyileştirme genelde aynı sürümün alt varyasonunlarındaki artışlarda oluyor.. Örneğin 2.0 2.1 2.2 2.3 aynı 2 serisinin farklı varyasyonları olması gibi... Android 3.0 sayılandırması ile akla köklü değişiklik ve yenilikleri ifade edeceği çağrıştırıyor.. Yoksa Google Android sürümünü 2.5 derdi...

• Eğer IPAD kullanmadıysaız exper easypad alıp keyfini sürebilirsiniz.

ama IPAD kullanan birisi iseniz o zaman ekran kalitesi arasındaki fark rahatsız edecek derecede oluyor. Sorun sadece bakış açısı problemi değil bu arada.
    birincisi ekran çözünürlüğü , ikincisi ekranın parlamaması ve ekran kalitesi.

fakat şöyle bir durum daha var. Eğer exper easypad kullanıp sonra IPAD’e dönerseniz bu seferde IPAD yavaş kalıyor. Experin işlemcisi çok hızlı. çok rahat ve hızlı bir şekilde işlemleri gerçekleştiriyor. web sayfaları arasında gezmek mümkün..

Sonuç olarak ben ikisinide kullanan birisi olarak söylüyorum : IPAD’e 1000 TL vermek ve EASYPAD’e 600 TL vermek arasında bir tercih yaparsam kesinlikle IPAD alırım. Çünkü tabletler işlemcileri için alınmıyor. Elinize alıp sayfalarca pdf, eposta, web sitelerini okumak için alınıyor. (Yada en azından ben ondan dolayı alıyorum.) Dolayısıyla işlemcinin bence önemi olmuyor. IOS 4.2 sürümü ile ancak olgunlaşmış. ANdoid ise bariz bir şekilde henüz olgunlaşmasını tamamlamamış.
    Applanet kurup uygulamalar yükledim. Çok fazla miktarda uygulama çökme problemi yaşadım. Halbuki IPAD’de çok az uygulama kapanma durumu yaşamıştım.

Pil süreleri arasında da bariz fark var.

Flash diskimi easypad’e takıp içindeki tüm dökümanlarımı görebiliyor, hatta düzenleyebiliyorum. Bu oldukça kullanışlı oldu fakat haliyle ntfs disklerimi görmedi. BU konuda da bir bilgim yok açıkçası. Sonuç olarak linux altında tehlikeli de olsa ntfs disklere ulaşılabiliyor. ANdorid içinde bir çözüm belki vardır.

HDMI ile 24″ monitöre bağladım fakat çözünürlük kötü olduğu için easypad bir mediaplayer olarak kullanılamaz ama HDMI to VGA ile projeksiyon cihazına bağlanıp powerpoint sunuları için kullanılabilir.. Burada da şöyle bir sorun var : HDMI ve USB Portları yanyana ve aynı anda hem HDMI hemde USB bağlantısı fiziksel olarak mümkün görünmüyor. birbirlerini engelliyorlar , sığmıyor yani.

16 GB mini SD kartı çıkarıp takmak çok zahmetli , dolayısıyla onu her defasında bilgisayar takıp birşeyler kopyalamak biraz uğraştıracaktır. Parmaklarınız büyükse her seferinde minisd kartı çıkarıp sd card adaptörü ile bilgisayara bağlayıp birşeyler kopyalamak zor olacak ama zaten USB flash diske birşey kopyalayıp sonra kurmak çok kolay olduğundan bu duruma gerek yok.

Ben exper easypad’den çok kaliteli bir tablet bekliyordum. Kar etmek yerine yeni girdiği bir piyasada güven sağlama yolunu tercih edeceğini ummuştum fakat yanıldım. Çünkü fiyatına göre mükemmel bir cihaz sunmuyor. Bu fiyata olabilecek tüm kısıtlamalar ile tegra işlemci sunup orta seviye bir tablet sunmaya çalışmış. Bence tablet birşey okumak için alınıyor. Ekran işlemciden çok daha önemli olmalıydı. 600 TL ‘ye daha kaliteli bir ekran sunabilirdi fakat haliyle %100 üzeirnde yapacağı kardan biraz fedakarlık yapması gerekcekti. Bundan sonraki tabletleri de muhtemelen aynı kaygı ile yapılacak. Özellikleri kırpılmış bir tableti çok iyi bir özellikle gözboyama yaparak satmaya çalışacaklar.

Henüz android 3.0 çıkmadan bu cihazı alıp beklemenin bir anlamı yok. Bir aydan kısa bir süre içinde muhtemelen android 3.0 çıkacak ve android 3 yüklü tabletler de piyasaya sürülecek. Biraz sabır ile çok daha güzel tabletler alınabilir.

Çinden bir tablet almayı pplanlıyordum. Pekçok kritere bakıyordum fakat exper ile yaşadığım (ekrandan dolayı) hayal kırıklığı nedeniyle artık çinden IPS vb. kaliteli ekrana sahip bir tablet bakmaya başlarım. Herotab vb. tabletlerin ekranları nasıl onlarıda bilmiyorum. Artık en önemli kriterim ekran kalitesi oldu. Capacitive ekran iyidir diye bir şey söylemenin mümkün olmadığını görmüş olduk. Retina ekran vb. ile iphone ‘u bir üst seviyeye çıkaran APPLE varken tabletler de de böyle bir kaliteli ekran beklemek çok da hayalperestlik olmasa gerek.

tableti internette oradan oraya sörf için kullanıyorsanız haklı olabilirsiniz.

Fakat tabletler daha çok elinize alıp rahat bir yere oturup uzun uzun metinleri okumak için kullanılmalıdır diye düşünüyorum ve öyle yapıyorum. Yoksa zaten bilgisayarımdan hızlı bir şekilde herşeyi yapabiliyorm.
    sorun okumak ..

dolayısıyla da okurken ekran kalitesi oldukça önem kazanıyor. Arada bu kadar devasa fark olduğunu görmemiş olsam bende önemsemezdim belki. Exper işlemcisi çok süper , ekranı da iyidir vs. diye tahmini konuşabilirdim..

Fakat IPAD Kullandığım için aradaki fark beni rahatsız etti ve ben ürünü geri iade ediyorum.

Exper EASYPAD’i aynanız yoksa rahatlıkla ayna olarak kullanıp saçlarınızı tarayabilirsiniz :) ))

Alıntıdır

http://www.jspturk.com/blog/

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.